Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Nemrég valaki kérdezett itt a fórumon a 6 sebességes váltóról g astrába ha jól emlékszem Z14xe motorhoz. Mennyire kérdezett nagy marhaságot?

Azt hiszem, hogy valamilyen h astra váltót említett (motor és váltókódot nem tudom). Ebbe van esetleg némi realitás? Tudom, hogy sok mindentől függ, hogy passzol e egy váltó más motorra gondolok itt az áttételekre, kuplung, váltórudazat, felfogatási pontok stb.... Felkeltette az érdeklődésemet ez a dolog egy kicsit.

Nem életcélom a váltócsere, és azt is tudom, hogy helyből olyan autót kellett volna venni amibe minden benne van amire "vágyok".

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég valaki kérdezett itt a fórumon a 6 sebességes váltóról g astrába ha jól emlékszem Z14xe motorhoz. Mennyire kérdezett nagy marhaságot?

Azt hiszem, hogy valamilyen h astra váltót említett (motor és váltókódot nem tudom). Ebbe van esetleg némi realitás? Tudom, hogy sok mindentől függ, hogy passzol e egy váltó más motorra gondolok itt az áttételekre, kuplung, váltórudazat, felfogatási pontok stb.... Felkeltette az érdeklődésemet ez a dolog egy kicsit.

Nem életcélom a váltócsere, és azt is tudom, hogy helyből olyan autót kellett volna venni amibe minden benne van amire "vágyok".

Ennek csak akkor lenne értelme (ha egyáltalán összehozható egy régebbi motorral), ha hosszabb végáttétel került bele. Pl. 2009-től kapható Yarisba már 6 sebességes váltó került az 1,33 literes motorhoz, direkt kipróbáltam tesztvezetésen, hajszál pontosan ugyanannyit forgott 6. fokozatban adott sebességnél, mint az előző szériás 1,3 literes motor 5. fokozatban. Amúgy eddig csak dízel h astrához láttam 6 sebességes kézi váltót, a j astrában is csak a turbós 1.4-es kapható 6 fokozatúval, így nem látom sok esélyét, hogy kivitelezhető lenne...

Link to comment
Megosztás:

Ennek csak akkor lenne értelme (ha egyáltalán összehozható egy régebbi motorral), ha hosszabb végáttétel került bele. Pl. 2009-től kapható Yarisba már 6 sebességes váltó került az 1,33 literes motorhoz, direkt kipróbáltam tesztvezetésen, hajszál pontosan ugyanannyit forgott 6. fokozatban adott sebességnél, mint az előző szériás 1,3 literes motor 5. fokozatban. Amúgy eddig csak dízel h astrához láttam 6 sebességes kézi váltót, a j astrában is csak a turbós 1.4-es kapható 6 fokozatúval, így nem látom sok esélyét, hogy kivitelezhető lenne...

Én is úgy gondoltam, hogy ha nagyobb végáttétellel megoldható lenne egyszerűen akkor megérné vele foglalkozni, amúgy nem.

Lényegében hasonló válaszra számítottam :D , csak biztosra akartam menni.

Köszi szépen!

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy gondoltam, hogy ha nagyobb végáttétellel megoldható lenne egyszerűen akkor megérné vele foglalkozni, amúgy nem.

Lényegében hasonló válaszra számítottam :D , csak biztosra akartam menni.

Köszi szépen!

A mostani kocsimból tanultam.

A következő kombi (karaván), diesel, és 6 sebességes lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Áprilisban vettem egy 2000-es évjáratú ASTRA G Z14XE-t. Az elmúlt hónapokban sok mindent javítottam cseréltem rajta, persze a "kötelező" rejtett hibákon is túl vagyunk. A következő "fejlesztés" a mutatók előtti plexi cseréje lenne. 2-3 helyen is repedt, zavaró. A kérdés (bár ez nem az ADOK-VESZEK) rész, hogy nincs-e valakinek eladó szép plexije. Sajnos a bontókban csak együtt adják a műszerekkel, de ez nekem teljesen felesleges. Valaki nem keres csak műszeregységet?

Link to comment
Megosztás:

Vectra caravan jó lenne 1.9 diesel. :)

Csak egy a gond, hogy nem merek a km-ben megbízni. És ha sokkal több van, akkor nagyon bele lehet nyúlni a rosszba... És általában 150e+ km van.

:) igen az jó. Pár hónapja nézegettem egyet Szolnoken egy kereskedésben, szép belül is kívül is. Szerintem az a nagyon zavaró, hogy a motor teret és csillogóra tisztítják elég sok helyen.

Link to comment
Megosztás:

A hidegtől van amúgy, némely rossz minőségű gumialkatrész így meghullámosodik a hidegben. Általában csak esztétikai probléma, beázni ettől nem fog és nyárra nagy valószínűséggel kisimul, de ha zavar akkor csere, más megoldás nincs. Én Calibrán az ablakkeret körüli gumival szívtam így, cseréltem (ablak ki :blush:) aztán következő télen az is ugyanilyen lett...

Link to comment
Megosztás:

Ma ezt vettem észre (hátsó szélvédő). Mitől lehet ez?

És ez most jött elő, vagy csak most vetted észre?

Gondolom menet közben fütyül is rajta a szél.

Nagyon úgy néz ki, hogy az cserés lesz.

A kérdés jó...Biztos, hogy nem régóta ilyen. A szél nem fütyül menet közben. Beázás nincs, ha tavasszal kisimul, nem foglalkozom vele.

Kösz a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.