Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Srácok, gondolkodom egy tuning-topic létrehozásán. Mindenféle nem gyári átalakításokról lehetne beszélgetni. Sportfutómű, nem gyári hifi, motortuning, optika stb. Lenne rá igény? Vagy csak nekem hiányzik? :blush:

Van már egy "G Astra tuning" alfórum, a főoldalon a "Tuning" topikon belül:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=50

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi kapcsolóra lenne szükségem. Sajnos megadta magát és le kellett húzni róla a sarut, mert bezárás után 10 másodperccel beriasztott az autó. Természetesen megvásárolnám a kapcsolót. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

2013-07-06_19-49-40_344.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az alábbi kapcsolóra lenne szükségem. Sajnos megadta magát és le kellett húzni róla a sarut, mert bezárás után 10 másodperccel beriasztott az autó. Természetesen megvásárolnám a kapcsolót. Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni.

Szia!

Szerintem bármilyen nyitás érzékelő megfelel oda, még után gyártott vagy univerzális is, a lényeg hogy kapcsolja a testet ha kinyitják a motorházat.

Nekem ilyen van:

http://www.metroman.hu/product/Autoriaszto-kozpontizar-ablakemelo/-Szerelesi-anyag/Motorterkapcsolo-ajtokapcsolo-univerzalis-409-PS

Link to comment
Megosztás:

Nézegetem az Audi A4 használt autókat, és eléggé megtetszett.Szerintetek egy diesel autónál mennyi az a Km amit még be lehet vállalni?

Nekem a használt "prémium" dízelről az a vicc jut eszembe, aminek a vége úgy van, hogy "vadász, vadász, te szopni jársz ide"

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hűtőfolyadék cserén gondolkozom, a kérdésem az lenne, hogy szerintetek van a hűtőtartálynak valami leengedő csavarja? Mert, ahogy nézegettem, arra jutottam, ha nincs rajta valamilyen leengedő, akkor nem lesz egyszerű. Ugyanis nehéz hozzáférni az alsó gumicsőhöz. Valami jó megoldás nem ártana. :icon1:

Előre is, köszi.

opi_ka

Link to comment
Megosztás:

CR=common rail

hogy a PD mit takar azt nemtom :)

A PD a CR elődje volt a VW-nél, de aztán ők is áttértek a CR-re. http://en.wikipedia.org/wiki/Pumpe_D%C3%BCse

A gond vele, hogy mivel csak a VW használta, ezért alkatrész tekintetében horror ára van (valami közel 1000€/befecskendező rémlik). A jó hír viszont, hogy voltak valami híresen problémás sorozatú PD elemek, amiket mostmár a VW ingyen cserél javítottra akkor is, ha még nem hibásodott meg. De ennek azért utána kell járni, hogy mik a feltételei (kell-e hozzá esetleg, hogy végig márkaszervízbe hordták az autót vagy ilyesmi). VW fórumon meg tudják mondani. De az 1.9TDI szerintem pont az a motor, amit nem azért vettek, hogy nézegessék a garázsban. Biztos van belőle kevesebb futott is, de ritka lehet, mint a fehér holló, mivel vélhetően elég kedvező a fogyasztása, olyanok vették, akik nagyon sokat mentek vele.

Link to comment
Megosztás:

A PD a CR elődje volt a VW-nél, de aztán ők is áttértek a CR-re. http://en.wikipedia.org/wiki/Pumpe_D%C3%BCse

A gond vele, hogy mivel csak a VW használta, ezért alkatrész tekintetében horror ára van (valami közel 1000€/befecskendező rémlik). A jó hír viszont, hogy voltak valami híresen problémás sorozatú PD elemek, amiket mostmár a VW ingyen cserél javítottra akkor is, ha még nem hibásodott meg. De ennek azért utána kell járni, hogy mik a feltételei (kell-e hozzá esetleg, hogy végig márkaszervízbe hordták az autót vagy ilyesmi). VW fórumon meg tudják mondani. De az 1.9TDI szerintem pont az a motor, amit nem azért vettek, hogy nézegessék a garázsban. Biztos van belőle kevesebb futott is, de ritka lehet, mint a fehér holló, mivel vélhetően elég kedvező a fogyasztása, olyanok vették, akik nagyon sokat mentek vele.

na így már tudom miről van szó :)

szerintem...

használt CR dizelt venni nagy bátorságra val :)

de ez szigorúan az én privát véleményem :)

épp múlt héten volt egy nagyon csinos történet .....

ha lesz rá igény akkor elmesélem :)

Link to comment
Megosztás:

na így már tudom miről van szó :)

szerintem...

használt CR dizelt venni nagy bátorságra val :)

de ez szigorúan az én privát véleményem :)

épp múlt héten volt egy nagyon csinos történet .....

ha lesz rá igény akkor elmesélem :)

1 igény lenne rá

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.