Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

2004-es az astrám és már ledobta a rozsda végett a festéket a hátsó kerék ív szóval szégyen sajnos hogy így rohadnak. most rákentem valami alapozót,de átüt a rozsda.A lemez egészségesnek látszik,de félek feljebb jön és az már oldalról is látszik.Aggaszt mert nincs 2 éve nálam az autó és nem 5 évre vettem a kocsit.

2000-es évjárat, csillaggarázs, téli állandó használat. Rozsda sehol.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehetett törött,néztük festékmérővel,heggesztés sem fedezhető fel hogy javították volna,nem az első cserélhető ívről beszélek,a hátsót tudtommal nem lehet cserélni.Észrevehető hogy a peremen meg áll felül a viz a sár,az egész ívben észrevehető kisebb rozsdásodás.

A hátsót is lehet cserélni,de utána műanyag dobbetétet kell beletenni,így nem veri fel a szutykot az ívre belül(én így csináltam :icon1:)

Link to comment
Megosztás:

2004-es az astrám és már ledobta a rozsda végett a festéket a hátsó kerék ív szóval szégyen sajnos hogy így rohadnak. most rákentem valami alapozót,de átüt a rozsda.A lemez egészségesnek látszik,de félek feljebb jön és az már oldalról is látszik.Aggaszt mert nincs 2 éve nálam az autó és nem 5 évre vettem a kocsit.

A rozsdára hiába kensz rá alapozót az kevés, mint kupiban a szűzlány!

Egy ismerősöm a múlt héten hozta át a golfját, hogy meg kéne nézni, van némi púposodás a sárvédőkön meg a küszöbön.

Megnéztem és irányítottam is tovább a kasztnishoz, annyira szét volt rohadva a kát első sárvédő és a bal küszöb. 2006 5ös golf. Új korától nála van, nem törte. Bár már ez szem garancia semmire. Az új autók kb fele átesik kisebb nagyobb javításokon mire a tulajhoz ér.

Link to comment
Megosztás:

Miért vinné lakatoshoz a Golfot ! Pláne egy 12 évnél fiatalabb astrát, ha nem volt törve, valaki?

Mindegyikre tizenkét év átrozsdásodás elleni gari van!

http://www.volkswagen.hu/volkswagen_service/volkswagen_service_1/garancia/garancia

GOLF V.

http://www.azauto.hu/2003/12/27/elso-teszt-volkswagen-golf-1-6-fsi-trendline/

ASTRA G

http://www.vezess.hu/bview.php/?bid=cikk&id=25&cid=4151&action=cikk_nyomtatas&csat=teszt

Link to comment
Megosztás:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1887#entry736018

Nem tudom, hogy ezt a szabályt ki találta ki vagy csak rosszul értelmezem, de nálam nem érvényes, ugyanis én ezeket látom:

Ráadásul csavarral rögzítettet még nem is láttam.

(Astra G 1998 1.6 8V X16SZR Antwerpenben készült, német piacra)

Ez pedig Behr. A Delphi egy minden félét gyártó beszállító. Attól, hogy ott Delphi cimke van, attól még Behr szűrő kell az autódba. Eddig mindenkinél működött ez az összehasonlítás, szerintem nálad is.

Ja és pedig van csavaros. Családban két Astra Behr, és 1 csavaros Delphi. Van olyan, szoktam benne szűrőt cserélni. Macerásabb jóval, mert hosszabb kell bele.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

http://www.opelforum.hu/index.php?showtopic=1887#entry736018

Nem tudom, hogy ezt a szabályt ki találta ki vagy csak rosszul értelmezem, de nálam nem érvényes, ugyanis én ezeket látom:

Az a címke a kábelkötegen van.

Attól hogy a kábelköteget a Delphi gyártotta, még simán lehet hogy a fűtőrendszered Behr, a kettő között nincs összefüggés.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na akkor kitöltetem a Schillerrel azt a könyvet ha rozsdát látok.

Ha csak most akarod kitöltetni, akkor már késő. Az a helyzet hogy az átrozsdásodás elleni 12 éves garancia feltétele a sérülésmentes autó (csak belülről kiinduló rozsdára érvényes, ha sz@rul lakatolták vagy megkarcolódott a fényezés/kőfelverődés van és ott kezd el rozsdásodni, arra nem), valamint hogy új kora óta mindig csak márkaszervizben volt szervizelve, és minden alkalommal külön kérték az egyébként opciós rozsdásodásvizsgálatot.

Nem hülye az Opel (és a többi autógyártó sem), nagyon jól tudja hogy csak kevesen fognak az összes feltételnek megfelelni, így nem fog belerokkanni a garanciális kifizetésekbe.

Link to comment
Megosztás:

Ha csak most akarod kitöltetni, akkor már késő. Az a helyzet hogy az átrozsdásodás elleni 12 éves garancia feltétele a sérülésmentes autó (csak belülről kiinduló rozsdára érvényes, ha sz@rul lakatolták vagy megkarcolódott a fényezés/kőfelverődés van és ott kezd el rozsdásodni, arra nem), valamint hogy új kora óta mindig csak márkaszervizben volt szervizelve, és minden alkalommal külön kérték az egyébként opciós rozsdásodásvizsgálatot.

Nem hülye az Opel (és a többi autógyártó sem), nagyon jól tudja hogy csak kevesen fognak az összes feltételnek megfelelni, így nem fog belerokkanni a garanciális kifizetésekbe.

Az előző tulaj hordta a Schillerbe.Ott is vette,oda is vitte vissza eladásra.Nálam másfél éve van.Megmondom Gábornak ha nem pecsételtet bele,akkor tudom hol lakik :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1.2 G Astra tankja mekkora? Mert én ugy tudom 52 liter de ma már full üres volt Max 1-2 liter tankoltam 25'6 litert es fel felett mer a mutató 5km megtétele utan is vagyis mar beáll a mérő a valos adatra. Lehetseges hog csak 45liter lenne? 2004es az auto

Arra a szintjelzőre ne tedd fel az életed. Nem sok emberrel találkoztam, akinek pontosan mér. Nekem sem. Hidd el 52 l a mérete.

Van, hogy már világít a csórólámpa, aztán kattanásig csak 32 liter ment bele.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. 1.2 G Astra tankja mekkora? Mert én ugy tudom 52 liter de ma már full üres volt Max 1-2 liter tankoltam 25'6 litert es fel felett mer a mutató 5km megtétele utan is vagyis mar beáll a mérő a valos adatra. Lehetseges hog csak 45liter lenne? 2004es az auto

52L.

De hogy csak fél tanknyi ment bele, az érdekes...

Link to comment
Megosztás:

Arra a szintjelzőre ne tedd fel az életed. Nem sok emberrel találkoztam, akinek pontosan mér. Nekem sem. Hidd el 52 l a mérete.

Van, hogy már világít a csórólámpa, aztán kattanásig csak 32 liter ment bele.

Értem, és elnézést, hogy a másik topikba is beírtam nem volt szándékos csak kicsit összekevertem a topikokat és azt hittem mobilról nem küldte el a hozzászólásom.

Link to comment
Megosztás:

Caravan-ra érdemes-e gyári műanyag sárfogót szerelni? Pár hónappal ezelőtt olvastam itt róla, hogy valaki éppen a felszerelés fázisában van, de nem találom. Végülis mindegy, a kérdésem az lenne, hogy mi szól mellette és ellene? Nem csapja fel a koszt az autó oldalára és a csomagtérajtóra, a mögöttünk jövőnek pedig a kavicsokat. Ugyanakkor télen elképzelhető, hogy gyorsan megtelik hóval és le is szakadhat. Még valami?

Link to comment
Megosztás:

Caravan-ra érdemes-e gyári műanyag sárfogót szerelni? Pár hónappal ezelőtt olvastam itt róla, hogy valaki éppen a felszerelés fázisában van, de nem találom. Végülis mindegy, a kérdésem az lenne, hogy mi szól mellette és ellene? Nem csapja fel a koszt az autó oldalára és a csomagtérajtóra, a mögöttünk jövőnek pedig a kavicsokat. Ugyanakkor télen elképzelhető, hogy gyorsan megtelik hóval és le is szakadhat. Még valami?

Nekem ugyan ötajtóson van, de ha normálisan fel van rakva akkor nem szakad le még akkor sem ha tele van hóval. Az előnye még, hogy a kerék vonalában nem csapja fel a lökhárító aljára a szutykot, meg a mögötted jövő szélvédőjére vizet. Előre menetben nehéz leszakítani, tolatásnál viszont figyelni kell rá. Az első sárfogók azonosak a 4 és 5 ajtósnál ill. a kombinál, viszont hátulra mindegyikhez más fajta kell.

Link to comment
Megosztás:

Én voltam az aki a felszerelés fázisában volt/van.A hátsókat felraktam,ugyanúgy teliveri a hátsóajtót meg az üveget kosszal.Az elsőket még nem raktam fel.Ünnepek alatt kicsit lusta voltam,aztán tüdőgyulladásom volt/van.Lehet hétvégén felrakom,ha addig meggyógyulok.Ha nagyon hideg lesz,akkor kivárom a tavaszt.

Link to comment
Megosztás:

Caravan-ra érdemes-e gyári műanyag sárfogót szerelni? Pár hónappal ezelőtt olvastam itt róla, hogy valaki éppen a felszerelés fázisában van, de nem találom. Végülis mindegy, a kérdésem az lenne, hogy mi szól mellette és ellene? Nem csapja fel a koszt az autó oldalára és a csomagtérajtóra, a mögöttünk jövőnek pedig a kavicsokat. Ugyanakkor télen elképzelhető, hogy gyorsan megtelik hóval és le is szakadhat. Még valami?

Hátsó gyári sárfogó szerintem egy elfuserált valami. Túl azon, hogy esztétikusabb is lehetne, a fő baja az öblös kiképzés, amibe főleg télen beletapad/belefagy a szutyok, és olyan merev lesz, mint a beton. Elég egy kisebb huppanó, vagy egy emeltebb parkolószint, törik is le mindenestől.

Nem tudom, van-e a piacon olyan, amibe nem ül így bele a több kilónyi kosz, olyat lenne érdemesebb keresni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.