Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Kérnék egy gyors helpet!

Astra G Caraván, hátsó kárpit levételéről van szó.

Összes csavar kint, bolhák kipattintva.

Az ablak alatti résznél nem enged!!!

Ott merre kell húzni? Valamikor az F-nél csak felfele kellett emelni és lejött.

Itt most megállt a tudomány.........

Köszi előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérnék egy gyors helpet!

Astra G Caraván, hátsó kárpit levételéről van szó.

Összes csavar kint, bolhák kipattintva.

Az ablak alatti résznél nem enged!!!

Ott merre kell húzni? Valamikor az F-nél csak felfele kellett emelni és lejött.

Itt most megállt a tudomány.........

Köszi előre is!

Itt is felfele kell húzni. Kicsit nehezen indul meg, de utana jön könnyen. Kicsit nyúlj alá csavarhúzóval oldalról!

Link to comment
Megosztás:

Valóban nagyon szép lett a fényezés (így képről). Ilyen jellegű munkánál mennyire szedik szét az autót (mi marad bent/fent, mit vesznek le)?

Mivel gyári színre lett festve, így nem szedték nagyon szét. Lámpák, díszlécek, kilincsek, küszöbök, tetősínek, kerékdobok, lökhárítók, díszrács. Az ablakok bent maradtak.
Link to comment
Megosztás:

Valaki már rájött (aki hasonló cipőben jár), hogy mitől zörög a kesztyűtartó? Ha nyomom/szorítom befelé (nyitott ajtónál magát a keretet, vagy zártan magát az ajtót) elhallgat. Próbáltam már a csavarokon húzni ill öntapadós szivaccsal is körbeburkoltam a keret alatt, de ugyanúgy szól.

A másik, főleg hullámos utakon jön elő, az 5. ajtó vagy a kalaptartónál valami, de még menet közben nem másztam hátra fülelni :) Ez hangra kb olyan, mint amikor csukódik le az ötödik ajtó és rezonál egyet az üveg is, csak tompább.

Módosítva : gedikart
Link to comment
Megosztás:

Valaki már rájött (aki hasonló cipőben jár), hogy mitől zörög a kesztyűtartó? Ha nyomom/szorítom befelé (nyitott ajtónál magát a keretet, vagy zártan magát az ajtót) elhallgat. Próbáltam már a csavarokon húzni ill öntapadós szivaccsal is körbeburkoltam a keret alatt, de ugyanúgy szól.

A másik, főleg hullámos utakon jön elő, az 5. ajtó vagy a kalaptartónál valami, de még menet közben nem másztam hátra fülelni :) Ez hangra kb olyan, mint amikor csukódik le az ötödik ajtó és rezonál egyet az üveg is, csak tompább.

Nekem a csomagtér lecsukásakor és rázós úton a rendszámtábla tartó zörgött annyira, hogy behallatszott. Lehet neked is az rezonál.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

mitől zörög a kesztyűtartó?

...

5. ajtó vagy a kalaptartónál valami, de még menet közben nem másztam hátra fülelni :) Ez hangra kb olyan, mint amikor csukódik le az ötödik ajtó és rezonál egyet az üveg is, csak tompább.

A kesztyűtartóra nincs ötletem, hidegben néha nekem is zörög, de már többnyire nem is hallom.

A hátsó rendszámtábla nekem is zörgött, elnémítottam, arra már nem emlékszem, hogyan.

Viszont kellett állítanom a kocsi páréves korában az ajtó zárján is, vagy a gumi nyomódott össze valamennyire az évek során, vagy a gyárban "merült az aksi" a csavarbehajtóban.

Szóval ha ezek valamelyike a zajforrás, akkor könnyen orvosolható a probléma.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Helló!

A kis fém "körmök" merre vannak, mert én egyszer már próbáltam és feladtam.

Köszi X

AMi az ablak és a kárpit között található fekete szövetes csík alatt van(Ami "törli" az üvegek mikor letekered.). Azt megemeled és ott lesznek. Kb 4-5 db van alatta. Csavarhúzóval szépen ki lehet onnan emelni és lejön a kárpit szépen. Visszatenni mókásabb, kis türelem játék. :D ;)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.