Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Úgy gondoltam,hogy külön is lehet a kormányközepet(csak a bőrözést)cserélni

vagy áthúzni,persze,ha annyira egyben van a lufival akkor más a helyzet. :lol:

ezt úgy szokták, hogy a középhez nem nyúlnak, a dudaikonra, dudagomb +0,5-1 cm-es nagyságú foltot raknak rá.

na ezt jól leírtam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki meg tudná nekem mondani, hogy egy 2007 decemberi G Astra-ba(Z14XE...), milyen olajszűrő kell??? Mert már kétszer vettem(másodszor a motorkódot is bediktálva) olajszűrőt és mindkétszer rossz(nem belevaló szerintük) volt mikor vittem a márkaszervízbe olajcserére. Szóval ha valaki esetleg tudna nekem mondani valami "azonosítót" ami alapján a boltban tutira beazonosítják, azt nagyon szépen megköszönném!

Üdv.:Árpi

Link to comment
Megosztás:

A belseje nekem is nagyon bejön...ez milyen kaszni? mármint "sima" 5 ajtós vagy3 vagy coupe?

Coupé.

Amúgy ez a vajszín nekem is bejön, régebben mindig vajbőrt akartam, aztán rájöttem hogy nem is a bőr hiányzik nekem, hanem ez a világos belső. Mondjuk baromi kényes, de szvsz akkor is megéri.

Link to comment
Megosztás:

Körbenéztem az opel.com-on, érdekes, hogy classicot már csak kelet európában lehet kapni, ott sem mindenhol... szal tényleg lehet, hogy már csak idén gyártják? A másik amin röhögtem, hogy a román oldalon eleve euroban számolnak, aztán kicsit utánnagondolva rájöttem, hgoy ez sokkal tisztességesebb! Nálunk is euróban gondolkodik a kereskedő, csak lefordítja nekünk forintra, olyan árfolyamon amilyen nekik tetszik.

Link to comment
Megosztás:

Körbenéztem az opel.com-on, érdekes, hogy classicot már csak kelet európában lehet kapni, ott sem mindenhol... szal tényleg lehet, hogy már csak idén gyártják? A másik amin röhögtem, hogy a román oldalon eleve euroban számolnak, aztán kicsit utánnagondolva rájöttem, hgoy ez sokkal tisztességesebb! Nálunk is euróban gondolkodik a kereskedő, csak lefordítja nekünk forintra, olyan árfolyamon amilyen nekik tetszik.

sokkal korrektebb lenne, majd talán egyszer...

Számtech nagykerbe már van olyan, ahol €-ba adják meg az árakat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Körbenéztem az opel.com-on, érdekes, hogy classicot már csak kelet európában lehet kapni, ott sem mindenhol... szal tényleg lehet, hogy már csak idén gyártják? A másik amin röhögtem, hogy a román oldalon eleve euroban számolnak, aztán kicsit utánnagondolva rájöttem, hgoy ez sokkal tisztességesebb! Nálunk is euróban gondolkodik a kereskedő, csak lefordítja nekünk forintra, olyan árfolyamon amilyen nekik tetszik.

Valószínű addig gyártják, ameddig ki nem hozzák az I astrát, ami hónapokon belül lehet.

Classic II-III

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudna nekem mondani egy vakdugó helyet a tűzfalban egy 2004-es évjáratú G Astrában? Ha azt kiveszem, kifúrom a kábel átmérőjére és visszateszem akkor még életképes marad?

nekem is át van fúrva, és még okés minden :lol: Szemből jobb oldalt, könnyen megtalálható

Link to comment
Megosztás:

Valószínű addig gyártják, ameddig ki nem hozzák az I astrát, ami hónapokon belül lehet.

Classic II-III

"A Classic III az auto motor und sport információi szerint a bochumi üzemben készül majd" Na ja, az I Astrát meg a Lengyelek rakják össze HA-HA-HA-HA Derűs reggelt!

Valaki tudna nekem mondani egy vakdugó helyet a tűzfalban egy 2004-es évjáratú G Astrában? Ha azt kiveszem, kifúrom a kábel átmérőjére és visszateszem akkor még életképes marad?

A vakdugót inkébb ne vedd ki, mert olyan ragacsos izével van rögzítve, szúrd át simán.

Link to comment
Megosztás:

T imy!

Az Astra H-t 2004 óta gyártják.

Te láttál már olyan Opel típust aminek 4-5 év volt az életciklusa?

Márminthogy "mindössze" 4-5 év?

Ha arra gondolsz hogy a legtöbb Opelt ennél hosszabb ideig gyártották, akkor igazad van, de azért jócskán akadnak kivételek. A teljesség igénye nélkül:

Opel 1200 - 3 év (1959-1962)

Opel Kadett A - 3 év (1962-1965)

Opel Rekord A - 2 év (1963-1965)

Opel Rekord B - 1 év (1965-1966)

Opel Olympia A - 3 év (1967-1970)

Opel Kapitan B - 1 év (1969-1970)

Ellenpélda a Manta B, ami a maga 13 éves gyártási ciklusával (1975-1988-ig) elég hosszúnak, ha nem rekordnak számít az Opelnél.

Link to comment
Megosztás:

38 éve nem volt négy évnél rövidebb életciklusú autója az Opelnek.

Oké értem.

Amúgy sztem ebben nincs semmi kivetnivaló, én például sokkal nehezebben tudok azonosulni a japánok azon szokásával hogy háromévente megújítják a típusaikat. Mire megszoknám, már jön is az utódja, ezért aztán annyira nincs is presztízsük, mert ennyi idő alatt nem lesznek róluk maradandó emlékei az embernek.

Link to comment
Megosztás:

T imy!

Az Astra H-t 2004 óta gyártják.

Te láttál már olyan Opel típust aminek 4-5 év volt az életciklusa?

Az Astra I a VW golf 6-nak az ellenfelének szánják. A Golfot decembertől már lehet kapni, tehát az Opel sem sokat húzhat szerintem az I piacra dobásával.

A G életciklusa 1998-2004, azaz 6 év, 2004-2008 az 4 év, ami nem rövid a mostani technikai fejlődés mellett, + még Classic III-ként pár évet kíhuzhat, amig kinem jön egy mégújabb Astra. Ez így volt az F-G szériában is. Mondjuk azt kétlem, hogy ClassicII(G), és Classic III(H)-t gyártják párhuzamossan, de majd meglátjuk a gyártó hogy gondolja. A mostani váltság tekintetében semmi nem biztos, főleg ha nézzük a gépkocsieladásokat ebben az évben, de főleg ebben a nyegyedévben, ami jelentősen esett.....

Szerintem a Cl II-t jó lenne meghagyni.

Link to comment
Megosztás:

A G életciklusa 1998-2004, azaz 6 év...

Ez szerintem azért nem teljesen igaz, mert kicsit módosítottak rajta ugyan, de a mai napig gyártják, tehát még mindig nincs vége.

Ezek alapján a Corsa szériában is külön tagnak tekinthetjük az A2 szériát a sima A-hoz képest...?

Szinte sosem egyezik teljesen még két egymás utáni modellév sem, tehát hol a határ, amikor típusváltásról beszélünk?

:lol:

Szerintem G Astra idén 10 éves, oszt punktum! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez szerintem azért nem teljesen igaz, mert kicsit módosítottak rajta ugyan, de a mai napig gyártják, tehát még mindig nincs vége.

Ezek alapján a Corsa szériában is külön tagnak tekinthetjük az A2 szériát a sima A-hoz képest...?

Szinte sosem egyezik teljesen még két egymás utáni modellév sem, tehát hol a határ, amikor típusváltásról beszélünk?

:lol:

Szerintem G Astra idén 10 éves, oszt punktum! :lol:

Tudom, hogy a Cl2 is G, csak úgy értettem, hogy addig ment G néven, a H piacra kerülésével, Classic lett.

Szerintem is, 10 év az már szép. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Keresek Astra G-hez fekete bőr /esetleg műbőr/ váltószoknyát. A gyári kezdi megadni magát. Esetleg linket, ahol lehet vásárolni.

Köszönöm!

Mennyi km-nél, illetve mennyi idő a kocsid? csak érdekel, hogy mennyit bír ki)

Gyárit nem kérdezted?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.