Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Corsa B - Általános -


kiwi1hu

Recommended Posts

Sziasztok!

Na megírom már, hogy végre jó lett a pokolgép, légtömegmérő volt a ludas mint ahogy sejteni lehetett, persze az ECU a lambda szondát írta hibának, de ügyes szerelőknél volt és eszeveszett szondacserék helyett rájöttek a hibára, Bosch mérőre nem tellett, valami 20k-s fene került bele, meg se kérdeztem a márkáját, ott helyben belerakta, mondta hogy menjek vele egy kört érzek-e különbséget, hát éreztem szóval maradt, egy darabig jó lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Na megírom már, hogy végre jó lett a pokolgép, légtömegmérő volt a ludas mint ahogy sejteni lehetett, persze az ECU a lambda szondát írta hibának, de ügyes szerelőknél volt és eszeveszett szondacserék helyett rájöttek a hibára, Bosch mérőre nem tellett, valami 20k-s fene került bele, meg se kérdeztem a márkáját, ott helyben belerakta, mondta hogy menjek vele egy kört érzek-e különbséget, hát éreztem szóval maradt, egy darabig jó lesz :D

Remélem jó hosszú időre megoldódik a probléma. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő a problémám: 1994-es 1.5 td alapjáraton,felengedett kuplungnál,

csörgő,olyan lemez zörgö jellegű hangot hallat,ami kinyomott állapotban teljesen megszünik.

A motornak ilyenkor gyönyörű hangja van.

A zörgés hangereje kb. kétszerese a dizel motor alapjárati hangerejéhez viszonyítva,

fordulaton mintha halkulna,akkor is zajos,de dem annyira zörgős a hang.

Haladó autónál csak alapjáraton jelentkezik.

A kuplung normálisan működik,talán egy picit darabos,hirtelen indulós az autó.

A hang nehezen behatárolható,nem egyértelmű,h a kuplung,vagy a váltó felől jön.

Levettem a deklit,és a szerkezet csavarjai egy kivételével fel volt lazulva,kb. 0.4mm légrés volt a szerkezet és a lendkerék között.

Meg is örültem,meghúztam,csakhogy a probléma megmaradt. Az autót most vettük.

Szerintetek tárcsa probléma,vagy valami a váltóban van ki,vagy túl híg olaj van benne,esetleg fel van lazulva a lendkerék?

Van tippetek?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Következő a problémám: 1994-es 1.5 td alapjáraton,felengedett kuplungnál,

csörgő,olyan lemez zörgö jellegű hangot hallat,ami kinyomott állapotban teljesen megszünik.

A motornak ilyenkor gyönyörű hangja van.

A zörgés hangereje kb. kétszerese a dizel motor alapjárati hangerejéhez viszonyítva,

fordulaton mintha halkulna,akkor is zajos,de dem annyira zörgős a hang.

Haladó autónál csak alapjáraton jelentkezik.

A kuplung normálisan működik,talán egy picit darabos,hirtelen indulós az autó.

A hang nehezen behatárolható,nem egyértelmű,h a kuplung,vagy a váltó felől jön.

Levettem a deklit,és a szerkezet csavarjai egy kivételével fel volt lazulva,kb. 0.4mm légrés volt a szerkezet és a lendkerék között.

Meg is örültem,meghúztam,csakhogy a probléma megmaradt. Az autót most vettük.

Szerintetek tárcsa probléma,vagy valami a váltóban van ki,vagy túl híg olaj van benne,esetleg fel van lazulva a lendkerék?

Van tippetek?

Kinyomócsapágy lesz ez, ha kinyomott kuplungnál megszűnik, akkor egyértelmű, de valószínűleg a tárcsa rugói is oda lehetnek már. Lehet érdemes lenne szettet cserélni, nem olyan húzós az ára, kedvezménnyel én 27ért vettem a sachs szettet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Remélem tud valaki segíteni. Adott egy B corsa (jelen esetben szerintem lényegtelen). A rádió eddig direktbe volt kötve, azaz működött úgy is, hogy nem volt a gyújtás ráadva. Ezzel csak annyi baj volt, hogy folyton leszívta az aksit. Nemrég megcsináltam a bekötését rendesen, most már csak akkor megy, ha rajta van a gyújtás. Na itt kezdődik a baj. Járó motornál működik szépen a rádió, viszont, ha elindulok a kocsival kikapcsol. Ha megállok, újra visszakapcsol. Magyarul ha mozog a kocsi, nem megy a rádió. Valami ötlet? Előre is köszi a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Egy kis segítségre lenne szükségem. Remélem tud valaki segíteni. Adott egy B corsa (jelen esetben szerintem lényegtelen). A rádió eddig direktbe volt kötve, azaz működött úgy is, hogy nem volt a gyújtás ráadva. Ezzel csak annyi baj volt, hogy folyton leszívta az aksit. Nemrég megcsináltam a bekötését rendesen, most már csak akkor megy, ha rajta van a gyújtás. Na itt kezdődik a baj. Járó motornál működik szépen a rádió, viszont, ha elindulok a kocsival kikapcsol. Ha megállok, újra visszakapcsol. Magyarul ha mozog a kocsi, nem megy a rádió. Valami ötlet? Előre is köszi a segítséget.

Valami el lett rontva a bekötésnél. Rossz a test, kábeleknél kontaktus hiba. Esetleg a gyujtas +12V át kell rakni a pl a szivargyújto +12V ra.

Link to comment
Megosztás:

Valami el lett rontva a bekötésnél. Rossz a test, kábeleknél kontaktus hiba. Esetleg a gyujtas +12V át kell rakni a pl a szivargyújto +12V ra.

Ez okés lenne ha mondjuk nem szabályszerű lenne a hiba. Ahogy elindulok a kocsival, rögtön kikapcsol, ha megállok mondjuk egy pirosnál, akkor meg be.

Link to comment
Megosztás:

Ez okés lenne ha mondjuk nem szabályszerű lenne a hiba. Ahogy elindulok a kocsival, rögtön kikapcsol, ha megállok mondjuk egy pirosnál, akkor meg be.

Valami el van kötve, tökmindegy hogy mi. Az Iso csatlakozónál ki kell mérni, hogy mire van kötve. Az egyik vezetéknek állandó 12V-on kell lennie, a másiknak pedig csak gyújtáson 12V.

Link to comment
Megosztás:

Valami el van kötve, tökmindegy hogy mi. Az Iso csatlakozónál ki kell mérni, hogy mire van kötve. Az egyik vezetéknek állandó 12V-on kell lennie, a másiknak pedig csak gyújtáson 12V.

Kimértem, és aszerint is kötöttem be. Bár most már egyre inkább kontakthiba gyanús, mert egyszer egy pillanatra akkor is kikapcsolt, amikor állt a kocsi.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok

szeretnék venni egy corsa b-t melyik motorosat javasoljátok? melyik mennyit eszik? én egy kicsit félek a sok szelepesektől mire figyeljek?

Előre is köszi!

Egy kis segítség:

http://opelmuhely.com/tipp-reszletei/1/mire_figyeljunk_opel_vasarlasakor__1__resz_

http://opelmuhely.com/tipp-reszletei/3/mire_figyeljunk_opel_vasarlasakor__2__resz_

Egyébként, ha nagyon olcsón fenntartható, örökös motorost keresel akkor NZ motor, abból is inkább 1.4-es.

Ami még jobb csak nagyon ritka az az 1.4SE, kevés van belőle, akinek van az sem adja el nagyon, míg azelőbbi 60Le-s az SE 82Le és ugyan úgy 8 szelepes, legjobb választás ez a kettő, ha megadsz neki mindent időben és normális minőségben nem hagy cserben soha.

16 szelepes változatokkal az a baj, hogy ezek voltak az első szériák ezért elég sok gyerekbetegségük van, legtöbbnek az, hogy előszeretettel eszik az olajat.

Most majd úgy is jönnek a többiek, hogy nekem ez van, de nem eszi stb. Nem mérvadó de nagyon jellemző rá és nehéz kifogni a megkímélt nem zabálós verziót!

Szóval a döntés a tiéd és az előbbit ajánlom! ;)

Link to comment
Megosztás:

Igazából ha az előző tulaj vagy tulajok elhanyagolták, és nem tartották karban megfelelően, akkor mindegy, hogy milyet veszel, egyforma szívás lesz az összes. Amúgy én is a 14NZ-t vagy a 14SE-t javaslom, ha benzines kell. De egy Isuzu diesel ugyanolyan jó (1,5 D, 1,5TD, 1,7D).

Nem árt, ha tisztában vagy azzal, hogy a C14NZ és a C14SE motor fekete környezetvédelmi matricát kap, így szmogriadókor nem mehetnek (C12NZ-vel egyetemben). Talán nem elhanyagolhatró szempont, ha valaki autót vesz! Az X12SZ-re, X14SZ-re, vagy X14NZ-re ez nem vonatkozik.

Viszont a helyedben én inkább már a C Corsák felé kacsintgatnék. És abból az 1,4-eseket nézegetném a szíjas X14XE vagy Z14XE motorokkal. Az X12XE, Z12XE, Z12XEP, Z14XEP motorok láncosak.

Link to comment
Megosztás:

Igazából ha az előző tulaj vagy tulajok elhanyagolták, és nem tartották karban megfelelően, akkor mindegy, hogy milyet veszel, egyforma szívás lesz az összes. Amúgy én is a 14NZ-t vagy a 14SE-t javaslom, ha benzines kell. De egy Isuzu diesel ugyanolyan jó (1,5 D, 1,5TD, 1,7D).

Nem árt, ha tisztában vagy azzal, hogy a C14NZ és a C14SE motor fekete környezetvédelmi matricát kap, így szmogriadókor nem mehetnek (C12NZ-vel egyetemben). Talán nem elhanyagolhatró szempont, ha valaki autót vesz! Az X12SZ-re, X14SZ-re, vagy X14NZ-re ez nem vonatkozik.

Viszont a helyedben én inkább már a C Corsák felé kacsintgatnék. És abból az 1,4-eseket nézegetném a szíjas X14XE vagy Z14XE motorokkal. Az X12XE, Z12XE, Z12XEP, Z14XEP motorok láncosak.

Nekünk C12NZ van, és kék környezetvédelmi matricás :) 96-os évjárat.

Link to comment
Megosztás:

Nekünk C12NZ van, és kék környezetvédelmi matricás :) 96-os évjárat.

1996 január 1-től minden motor megkapja a kéket. Érdekes, hogy a tiétek 96-os és C-s, mert akkor már bevezették az X12SZ-t. Sőt, tudtommal már 94-ben bejött az X12SZ.

Amúgy a minénk meg 93-as C12NZ és fekete matricás :)

Link to comment
Megosztás:

nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Benzinest szeretnék két autó között vaciláok egy 98" 48kw-os és egy 97-es 1200-között

de a 48kw-os az melyik motor? az 1.4 mennyit eszik városon kivül?

48kw-os az X12XE 65Le-s

1.4NZ kerek 6 litert evett nálam állandó 4 személy 60-100 km-en.

De nyáron volt 5.5-5.8 is szintén 4 személy, tele csomag 300+ km-en.

Link to comment
Megosztás:

nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Benzinest szeretnék két autó között vaciláok egy 98" 48kw-os és egy 97-es 1200-között

de a 48kw-os az melyik motor? az 1.4 mennyit eszik városon kivül?

Hát, szerintem az X12XE a legproblémásabb motor talán az összes közül. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok új vagyok a fórumon és kezdő Opeles is vagyok. Két kérdésben is segítségre lenne szükségem. Úgy kb 4 hónapja vettem egy 95-ös 1.2-ös 3 ajtós B Corsát. Először csak második autónak aztán úgy meg szerettem, hogy állandóan ezt használom. Az lenne az első kérdésem, hogy mi lehet annak az oka, hogy ráadom a gyújtást és nagyon de tényleg nagyon lassan áll be a benzin szint mutató egyik haveromnak (ugyan ez a tipusu Corsa, csak 5 ajtós) kb 4-7 másodperc alatt beáll az enyémnek kb kell fél perc vagy több, nem tudom lett-e cserélve vagy még a gyári van benne. A másik kérdésem az lenne, hogy vettem ledes menetfényeket azokat hová és hogyan tudnám bekötni? Köszönöm a válaszokat amennyiben tudtok segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok új vagyok a fórumon és kezdő Opeles is vagyok. Két kérdésben is segítségre lenne szükségem. Úgy kb 4 hónapja vettem egy 95-ös 1.2-ös 3 ajtós B Corsát. Először csak második autónak aztán úgy meg szerettem, hogy állandóan ezt használom. Az lenne az első kérdésem, hogy mi lehet annak az oka, hogy ráadom a gyújtást és nagyon de tényleg nagyon lassan áll be a benzin szint mutató egyik haveromnak (ugyan ez a tipusu Corsa, csak 5 ajtós) kb 4-7 másodperc alatt beáll az enyémnek kb kell fél perc vagy több, nem tudom lett-e cserélve vagy még a gyári van benne. A másik kérdésem az lenne, hogy vettem ledes menetfényeket azokat hová és hogyan tudnám bekötni? Köszönöm a válaszokat amennyiben tudtok segíteni.

Ezekben a típusokban még elég lassú volt a szintjelző, mert nagy csillapítás van beépítve az úszó miatt.

Kb 20 literes jelölésig nagyon lassú, tehát ha 20 liternél kevesebb van a tankodban akkor ilyen, ha teletank van vagy közel hozzá akkor lényegesen gyorsabban megy fel.

Ez nem hibája, tulajdonsága ;)

Nappali menetfény bekötésnél szabály, hogy nem éghet együtt a tompítottal, szóval a helyzetjelzőre kötheted rá egy relén keresztül amit a tompítottnak kell kapcsolnia, magyarul ha helyzetjelzőt kapcsolsz világít a DRL, ha tompítottat akkor lekapcsol.

Ezt úgy tudod elérni, hogy egy sima relé kapcsolt nyitó* lábain átvezeted a DRL pozitív szálait, a relé tekercsére pedig a tompítottról adsz feszültséget.

*nyitó alatt az értendő, hogy a relé nyugalmi állapotában a két érintkező zárva van, tehát zárlatot mérsz, ha behúz a relé a kör megszakad.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Kollégák, ha emlékeztek még, van egy megtorpanós, kékeslilás, a <----képen hóborította Corsám. Annyi év töprengése, alkatrészek célos' és céltalan csereberéje után tegnap rájöttem (észrevettem) a motorhiba igazi, valódi okát, ami már megvételkor is fennált: a kókler, aki hengerfejtömítést cserélt a motorban (és ugyanakkor megrepesztette az olajjal telített és nem ürített hidrotőkékkel a vezérműházat), egy foggal arrább pakolta fel a vezérműszíjat.

Tegnap kijavítottam; megváltozott a motor járása. Egészen biztosan néhány szelep elgörbülhetett, mert nem lett sokkal jobb, maradt még tétovázás-megtorpanás úgy kétezeres fordulatig.

9476kn_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Nappali menetfény bekötésnél szabály, hogy nem éghet együtt a tompítottal, szóval a helyzetjelzőre kötheted rá egy relén keresztül amit a tompítottnak kell kapcsolnia, magyarul ha helyzetjelzőt kapcsolsz világít a DRL, ha tompítottat akkor lekapcsol.

Ezt úgy tudod elérni, hogy egy sima relé kapcsolt nyitó* lábain átvezeted a DRL pozitív szálait, a relé tekercsére pedig a tompítottról adsz feszültséget.

*nyitó alatt az értendő, hogy a relé nyugalmi állapotában a két érintkező zárva van, tehát zárlatot mérsz, ha behúz a relé a kör megszakad.

Ez is szabálytalan. Ha helyzetjelzőt kapcsolsz, már akkor le kell kapcsolnia a DRL-nek, vagy a fényerejének felére kell lecsökkennie. A helyes bekötés az, ha a gyújtásra bekapcsol a DRL, helyzetjelzőre meg kikapcsol. Ebből következik, hogy tompítottnál sem világít már.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.