Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Igen, megoldható rajtam keresztül is. Ugyanaz forgalmazza ezt a kütyüt, akitől a Metabond olajokat szerzem.

Sőt, ha rajtam keresztül intézed, még támogatod is pár liter olajjal a csapatot. :D

Igazándiból a kollégám érdekelné egy ilyen ketyere. Majd rábeszélem, hogy támogasson titeket pár liter olajjal :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Erre az EcoTek-re én is kiváncsi lennék, hogy tényleg működik-e?

Ha az üzemanyag fogyasztást csökkenti, akkor tényleg jó lehet!

De ha még plusz erőt is adna hozzá, akkor már királyság! :twisted:

Azon gondolkoztam, hogy:

Ha a környezetszennyezést is csökkenti, akkor ki kell venni a katalizátort, hogy tényleg javuljon a teljesítmény, és lehet hogy a károsanyag kibocsájtás sem nő meg drasztikusan. :twisted:

Link to comment
Megosztás:

A katalizátor sok olyan anyagot köt meg, ami mindenképpen benne

van a kipuffgázban, akármilyen jó is lesz a fogyasztása. Szal nem jó

ez a gondolatmenet. :lol:

Ha ki akarod próbálni, akkor tudok intézni egyet, aminek le kell tenni

az árát, elviheted kipróbálni, aztán ha nem tetszik, vissza minden.

Egy hátulütő: be kell szerelni/szereltetni. Ezt is megcsinálják, egy

ajánlott szerelő 3000 Ft környékén megoldja.

Link to comment
Megosztás:

ha tényleg növeli a teljesítményt, akkor egy versenygépbe miért nem érdemes beletenni? Ha meg a fogyasztást is csökkenti, akkor azt sem értem, hogy az omegába miért nem érdemes? Nem kötözködök, hanem kiváncsi vok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi Gabi!

De még várok, hogy "más kárán tanuljak" :wink:

Inkább a tapasztalatokra hagyatkoznék.

Igazából én nem hiszek benne, de ha meggyőznek majd az érvek, akkor talán majd rászánom magam. Vannak ezek az adalékok is, amik szerint csökken a fogyasztás, hát abban sem hiszek igazán.

Amikor megvettem a direktszűrőt, és egyéb finomságokat a kocsihoz, akkor rájöttem, hogy sokkal többet igérnek egy termékről, mint amit valójában tud. Szerintem egyáltalán nem csökkent eddig sem a fogyasztásom, és a menettulajdonságok sem javultak, egyedül a hanghatás az, amiben igazuk volt.

Link to comment
Megosztás:

ha tényleg növeli a teljesítményt, akkor egy versenygépbe miért nem érdemes beletenni? Ha meg a fogyasztást is csökkenti, akkor azt sem értem, hogy az omegába miért nem érdemes? Nem kötözködök, hanem kiváncsi vok. :D

1X majd egy talin kuksizz be Opel16V mociterébe, aztán lehet szörnyülködni.Utána majd megérted, hogy Ő miért nem teszi bele. :wink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

No, alakul a fogyasztásom, közelít a nyári normális 7L-hez. Most csak városban lett 7.2, erre már nem nagyon morgok.

Viszont meleg kutasok, ahogy drágítják a benyát, úgy kattan elöbb a töltő akármi. Piros tetején volt a mutató, besaccoltam 41-42L-re, ennyit kell majd tölteni. Erre kattan 35-nél. :shock: És rácsorgott még 6L, csak néztem.

Link to comment
Megosztás:

Lou!

Bár még nem próbáltam, mint már említettem is, azért a véleményem

az, hogy a teljesítményt valszeg nem növeli, viszont a fogyasztást tényleg

csökkentheti. Az Omegámba azért nem érdemes beletenni, mert a marha

nehéz kasznihoz a leggyengébb motor párosul, így mindig ki kell nyomni

a szemét, hogy menjen. Ezért semmilyen fogyasztáscsökkentő eljárás

nem okozna sztem kézzel fogható eredményt.

Félreértések elkerülése végett mondom, hogy nem akarok jobban

belefolyni ebbe a témába, én csak annyit tudok tenni az ügyben, hogy

aki ki akarja próbálni, annak ezt el tudom intézni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Lou!

Félreértések elkerülése végett mondom, hogy nem akarok jobban

belefolyni ebbe a témába, én csak annyit tudok tenni az ügyben, hogy

aki ki akarja próbálni, annak ezt el tudom intézni. :lol:

Köszi! Már ez is nagy segítség, mert 30e nem az a kis összeg, amire rálegyint az ember, ha nem jön be a cucc. Ez a próba dolog megy vidékre is?

Ps. Ha a kolégámnak bejön, akkor én is veszek egyet. Én is úgy vok mint az egyik cartars előttem mondja, majd a más kárán tanulok ;-)

Link to comment
Megosztás:

Nemrég tankoltam Romániában, de nem estem hanyatt a benzinártól. 16,5L-ért fizettem 4200 Ft-ot. (254,5 Ft/L) :scratch:

Igaz, MOL kút volt, de nem gondoltam, hogy magyar áron adják a benzint.

(Vagy csak a magyaroknak van külön ár :?: )

Mindenesetre a nagyváradi MOL kút ezután kerülendő.

Egyébként hegyek között, völgyek között 6,9-es fogyi.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég tankoltam Romániában, de nem estem hanyatt a benzinártól. 16,5L-ért fizettem 4200 Ft-ot. (254,5 Ft/L) :scratch:

Igaz, MOL kút volt, de nem gondoltam, hogy magyar áron adják a benzint.

(Vagy csak a magyaroknak van külön ár :?: )

Mindenesetre a nagyváradi MOL kút ezután kerülendő.

Egyébként hegyek között, völgyek között 6,9-es fogyi.

Igen, ez a 98-as ára. Nem hiszem, hogy valakinek is megérné átjönni tankolni. Amúgy 220 Ft körül van litere a 95-ösnek. És még ígértek drágulást... . :lol: . Amugy a MOL olyan közepes az árak szempontjábol itt. Van drágább is (OMV), olcsóbb is (Petrom).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem ilyen megafogyasztásom még nem volt!

Egy pesti út is volt benne, de így is az autóút-város arány 30%-70%.

Most tartok 5.49-nél :!: :lol: :lol: (765km-42 liter) , és még van benne nafta úgy 40-50 km-re.

Hogy érthető legyek, mindig akkor megyek el tankolni mikor a mutató eléri a piros jel tetejét, és így 42 liter szokott belecsorogni. Ahhoz kell még kb. 40 km és így 765+40=805km - 42liter = 5.21 :!: :!: :!: :!:

Hú vazze, termeli az autóm a benzint :!: :!: :!: :!:

Eddigi csúcsom 42 L. - 675 km.

De meg tudnám szokni... :wink: :wink:

Link to comment
Megosztás:

1,4-el nálam csak városba 7L alá nem megy.

Vhogy nem nekem találták ki ezt a befonom a szemöldökom, olyan lassan megyek című vezetési stílust.

Pedig nem megyek gyorsan sem. :lol:

A piros teteje az télleg 42L. Én is ott tankolok általában. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó annak akinek kell sokat sétafikálnia városban :? Széles országutak...stb. Nekem 5.2 a minimum és 7.5 a maximum. Ezek szerint nem is olyan jó.

Kedves, nem 1.4-es, cartársak, valamivel mi is kell büszkélkedjünk... :oops: ha már a lóerővel nem is.

Link to comment
Megosztás:

Már megszoktam hogy vannak itt mindenbe belekötős, nagyon unatkozós emberek. :lol:

Gabi!

Nem tudod valami ismerősödnek berakatni próbaképpen a kütyüt?A forgalmazónak is,neked is jól jönne,ha beindulna az üzlet,nem?Látnánk tényeket,hogy mi a pálya.Xintem jóval több kelne el így,mint,hogy mindenki a másikra vár,hogy be ugorjon valami nem igazán jó üzletbe.Használnák 1-2 hétig legalább.8v 16v 1600ccm 2000ccm.Volna legalább ténylegesen egy-két megbíztható adat!

Benned megbíznak itt az emberek,és legalább nem "TV SHOP" feeling-je lenne a dolognak!

Ez csak javaslat!Ha rosszul gondolom,bocsi! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.