Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Hat nemtom!

A verdam 130-150-es temponal/tartosan/ is 10-12 l korul fogyaszt.Varosban szinten... /Skodarol nyergeltem at,es igencsak taposom!/A moci 8 szelepes,1,4-es,injektoros,43ekm.

Most ez a labamban van,vagy ennyit eszik mindenkeppen? :lol:

Nem akarlak idegesíteni, de valami nagyon nincs rendben azzal a motorral. Pályán 6,5-el simán el kéne mennie. Városban nekem télen 7,2 körül evett, van tapasztalatom, mert 225.000-t nyomtam bele az 1.4NZ-be Pesten.

S nem a lábadban van a hiba, én 7 év alatt nem tudtam 8,3 fölé menni, akármennyire próbáltam.

Link to comment
Megosztás:

Hat nemtom!

A verdam 130-150-es temponal/tartosan/ is 10-12 l korul fogyaszt.Varosban szinten... /Skodarol nyergeltem at,es igencsak taposom!/A moci 8 szelepes,1,4-es,injektoros,43ekm.

Most ez a labamban van,vagy ennyit eszik mindenkeppen? :lol:

Baja is lehet, de hogy a C14NZ-t felesleges taposni, mert csak a hangja lesz nagyobb, de menni nem fog menni, az is tény.

Nekem pályán télen 7 alatt eszik, igaz, 120-130-nál, városban meg 7.5, nyáron 7l. De nem taposom, mert úgysem megy. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Baja is lehet, de hogy a C14NZ-t felesleges taposni, mert csak a hangja lesz nagyobb, de menni nem fog menni, az is tény.

Nekem pályán télen 7 alatt eszik, igaz, 120-130-nál, városban meg 7.5, nyáron 7l. De nem taposom, mert úgysem megy. :lol:

varosba ha haladni akarsz, taposni kell, kulonben levillognak az 1.0es szuzukibol sajna :lol: nekem se sikerult meg 8 fele vinni az atlagot, de ma fogok tankolni, es ma szerintem 8 korul fog kijonni. 550korul mentem es mar reg pirosba van :lol: ami erdekes, hogy nekem varosban nem fogyaszt sokat relative, ha esszel nyomom neki, de palyan megint zabalt a hetvegen, mondjuk ott is ha haladni akarsz, akkor vegig padlo. viszont egyszer lementem gyorbe az m1en 110-120al. alig mozdult meg a mutato. hazafele aztan megint normal "zuhanasba" kezdett ;)

Link to comment
Megosztás:

varosba ha haladni akarsz, taposni kell, kulonben levillognak az 1.0es szuzukibol sajna :lol: nekem se sikerult meg 8 fele vinni az atlagot, de ma fogok tankolni, es ma szerintem 8 korul fog kijonni. 550korul mentem es mar reg pirosba van :lol: ami erdekes, hogy nekem varosban nem fogyaszt sokat relative, ha esszel nyomom neki, de palyan megint zabalt a hetvegen, mondjuk ott is ha haladni akarsz, akkor vegig padlo. viszont egyszer lementem gyorbe az m1en 110-120al. alig mozdult meg a mutato. hazafele aztan megint normal "zuhanasba" kezdett ;)

Bármelyik c14nz-t beleviszem a 10 feletti fogyasztásba. :lol:

Link to comment
Megosztás:

varosba ha haladni akarsz, taposni kell, kulonben levillognak az 1.0es szuzukibol sajna ;)

És akkor mi van? Tudtommal 780kg az egész Suzuki úgy, ahogy van. BTW 7.5-ös fogyimmal megyek a forgalommal, nem villog le sehol senki. :lol:

Szerk: igaz, lassan 31 vok, szal kinőttem a janizásból, aki menni akar, az előzzön meg nyugodtan. Ez duplán érvényes a lefagyott, jeges utakon. :lol:

Múltkor megelőzött egy Trabi is, nagy kaland. De ott szoktak trafizni a fakabátok. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bármelyik c14nz-t beleviszem a 10 feletti fogyasztásba. :lol:

persze ha nem valtasz 2es fole varosba, mer abba indulni is lehet, es 90nel van vege. szoval pont jo. :lol:

de ez igy ertelmetlen lenne.

Hm... nekem hidegben, megpakolva fullra 4 személyel, éjszaka, ködben és városban-városkörnyéken nem sikerült 8 felé menni. De azért ki tudja...

mondjuk ahhoz kepest amilyen teljesitmenyt nyujt sok a 8lityó. mer pl (az altalam utalt) 1.9tdi passat eszik annyit, es azert az jobban megy sajna.(csak a hangja ne lenne)

Link to comment
Megosztás:

Én mostanában kizárólag város+autópályán (130-140) közlekedek (Bp; Bp-Szfvár; Bp-Komárom)

Multkor elfogyott a Spuri akkor felugrott 7.8-ra a fogyasztásom, most újra kapott mindjárt 7.2-re visszaesett.

Mondjuk 2 személy+minimális csomag tehát nem megpakolva.

Még nekem sem sikerült 8 feletti fogyasztást kihoznom igaz dugókat kerülöm (mind térben mind időben) így nem szoktam órákat araszolgatni.

Link to comment
Megosztás:

Én mostanában kizárólag város+autópályán (130-140) közlekedek (Bp; Bp-Szfvár; Bp-Komárom)

Multkor elfogyott a Spuri akkor felugrott 7.8-ra a fogyasztásom, most újra kapott mindjárt 7.2-re visszaesett.

Mondjuk 2 személy+minimális csomag tehát nem megpakolva.

Még nekem sem sikerült 8 feletti fogyasztást kihoznom igaz dugókat kerülöm (mind térben mind időben) így nem szoktam órákat araszolgatni.

Jó neked!

Én főéeg sokat megyek rövid távokat...Nem is olyan nagyváros ez a Debrcen...Most 30 km-t leszámítva csak városi forgalom volt, meg volt egy pár araszolgatás, mert kénytelen voltam pont dugó idején menni, és 8,5 L/100 km jött ki....korábban volt, hogy ilyen fogyasztást szinte 60-70%-nyi országúttal produkált...ősszel.

Most volt cserélve gyertya+kábel, meg kapott Metabond M-et, viszont sosem indulok el hideg mocival, mindig várok 1-2 percet indítás után....így viszont már mindjárt jobban hangzik, nem? Ja, meló-otthon útvonal oda vissza 15 km. Így kb. ha nem melegítek, akkor indulástól számítva 6-8 perc alatt otthon lehetnék...de inkább nem akarom terhelni hidegen...most 480 km-t mentem, és kb. 15 melósnap volt+városi ide oda. Kíváncsi vagyok, milyen eredmény lesz, ha többet fogok hosszútávot futni vele.

Link to comment
Megosztás:

Hááááát nem tudom...

Előző tankolás Jet benyával, full város 8,3L/100km.Tank kifogy(majdnem),óra nulláz===>>>

Átálltam shell vépáver 95-re+SPURI.Merhogy akkó majd kevesebb lesz...

Kicsit hidegebbre fordult az idő,a lábam ugyanannyira volt nehéz és az eredmény: 9,2l/100km ;) :D :D

Most akkor MIIIII VAAAAAN??????????????????

És C14NZ moci.

És nyáron full város állandóan kereken 7L/100km.Télen se ment 9,5lityi fölé sosem(ez a 2.telem vele)Szal szerintem normális határon belül van,ezzel nincs bajom!

De ezt a shell+spuri dolgot valaki elmagyarázhatná :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

46liter, 585km, 7,86lityó/100km.

200km városon kivül, pálya+ országút vegyesen. végig padló. többi pest. városba lendületesen, ahol lehet toltam. ahol meg nem kellett(piros lámpa előtted) ott nem.

ja, shell sima95ösel.

ha bent vagyok a cégnél, egész nap 20fokon áll a mélygarázsba a kocsi. de király beszállni akkor. nem mint itthon, hogy mindenből árad a hideg. meg a motor is könnyebben jár. :lol: pedig itthon is garázsba van, csak nem fütött. be fogom vinni melegedni a kocsit :lol: de akkor hogy jövök haza :?

Módosítva : Andris22
Link to comment
Megosztás:

Hat az lehet,hogy baj is van a mocival...most keresem a hibat!

De majd hosszabb tavon probalok atlagolni. Csak az a zavaro,hogy ha elindulok itthonrol /q*rva belvaros/

sohasem tudom,hogy ma hany perc alatt teszek meg 100m-t... Vagy 10,vagy 30... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Meddig melegítitek?

Én általában 2-3percig amig a sec levegőszivattyú le nem áll és visszaesik a fordulat ez kb az esetek 80%-a A maradék 20%-ban nincs időm melegíteni igy beülök inítok és megyek.

Álló helyzetben csak akkor melegszik kék fölé ha sok a hó vagy jég a kocsin és amíg vakargatom van idelye felmelegedni. Ezen a télen ez eddig csak egyszer fordult elő.

Link to comment
Megosztás:

Én tegnap mentem 3km-t az autóval (kényelemből Postára :lol: ), de ez alatt még a termosztát se nyitott ki.

Ahhoz, hogy a mutató a kék mező fölé menjen legalább dupla ennyit kell mennem...

Én általában annyit hagyom melegedni, amíg a garázstól kb. 25m-re levő kapuhoz elballagok kinyitni és visszaérek.

Link to comment
Megosztás:

No én is lemértem a fogyit. Dunántul meg fissza. 50 lityi, ugy hogy már folyamatosan világított a lámpa, mikor belement, összesen 992 kilométer az ujabb lámpa felvillanásig, amiben olyan 70-30% volt az országut/város, plusz át Pesten oda-vissza. Mindez átlag -4 fokban. Szerintem nem is olyan rosz. :lol:

Link to comment
Megosztás:

No én is lemértem a fogyit. Dunántul meg fissza. 50 lityi, ugy hogy már folyamatosan világított a lámpa, mikor belement, összesen 992 kilométer az ujabb lámpa felvillanásig, amiben olyan 70-30% volt az országut/város, plusz át Pesten oda-vissza. Mindez átlag -4 fokban. Szerintem nem is olyan rosz. :lol:

nekem ez az 5 liter kicsit hihetetlen. jo hogy nem mar az auto termeli a benzint. :lol:

milyen sebessegel mentel?

Link to comment
Megosztás:

No én is lemértem a fogyit. Dunántul meg fissza. 50 lityi, ugy hogy már folyamatosan világított a lámpa, mikor belement, összesen 992 kilométer az ujabb lámpa felvillanásig, amiben olyan 70-30% volt az országut/város, plusz át Pesten oda-vissza. Mindez átlag -4 fokban. Szerintem nem is olyan rosz. :lol:

450 Km Városon kivül 100-120 között változó, városban ugye egyértelmű. A visszaut az lassabb volt, mert hoztunk Asszonykámnak egy Bogarat, az átlag 80-as tempó volt.

Egyébként aki hiszi hiszi, aki nem annak szíve joga ez teljesen egyértelmű, a tény az ugyis csak nekem szempont, illetve a pénztatyómnak.

Hozzá tartozik, hogy itthon, helyben (csak város) megeszi a 8-at. Ezért is lepődtem meg ezen a nagytávos fogyasztáson, hogy elég nagy a külömbség.

Link to comment
Megosztás:

450 Km Városon kivül 100-120 között változó, városban ugye egyértelmű. A visszaut az lassabb volt, mert hoztunk Asszonykámnak egy Bogarat, az átlag 80-as tempó volt.

Egyébként aki hiszi hiszi, aki nem annak szíve joga ez teljesen egyértelmű, a tény az ugyis csak nekem szempont, illetve a pénztatyómnak.

Hozzá tartozik, hogy itthon, helyben (csak város) megeszi a 8-at. Ezért is lepődtem meg ezen a nagytávos fogyasztáson, hogy elég nagy a külömbség.

Én hiszek neked, mert már nekem az én mocimmal is sikerült 6 lityit etetni mindössze...igaz, akkor kisebb cipő volt rajtam, meg nyár volt. :lol:

ui: nem jönnél be egy kicsit a helyi topicba? (modik, bocsi az OFF-ért)

Link to comment
Megosztás:

Én is értem már el 5.5-ös fogyit a C14NZ-mmel, de abban volt város is, meg sok leállás, stb. Úgyhogy ha tényleg óvatosan megy az ember, és nagyrészt országút, talán még az 5L is összejöhet :lol: Nekem most olyan 7-7.2 körül szokott lenni a téli fogyasztásom, 50-50 város/országút aránnyal. És mostanában nemnagyon kímélem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.