Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Szerintem ez az Agip-s ár hülyeség, mindennap ott megyek el előtte, feltűnt volna. Egyébként is hibás más is, pl. a börsi Metróra 257,8-t ír, tegnap du. tankoltam ott 251,3-ért.

Mindegy, ma megnézem az Agip-t.

Ez a kút amit ír az a Tesco oldali. Nem elképzelhetetlen, hogy ott annyi.

Pl itt Fehérváron is kénytelen volt a tesco melletti esso kút alámenni a tesco áraknak hogy egyáltalán legyen forgalmuk.

A kifelé oldalon lehet drágább :)

Link to comment
Megosztás:

Na ma én is megtudtam végre mérni a fogyasztásomat, végre tudtam egymás után kétszer is teletankolni :) Szóval, egészen pontosan 10L-re jött ki ;) ;) (51L/509km)

Kezdjek félni? Az mondjuk igaz, hogy egy kb 80-100km-ert leszámítva full város volt, és azon belül is 3-5km-es távok, sok megállással, hidegen (főleg a leghidegebb időkben, hajnalban és este). Ezesetben normális a 10L, vagy még így is sok? Mondjuk teljesen pontosan nemtudtam kiszámítani, mert kannából is lett az előző teletank előtt beleöntve, és pontosan nemtudom menni, de max néhány tizedet jelent ez.

Annyit tudok, hogy még előző nyáron melegben, hasonló használattal (picit mondjuk több országúttal) egy telitankkal 680-700km-ert is elmentem, ami viszont meglehetősen jó. Szóval majd meglátom, ha melegszik az idő.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem mindenképpen nagyon sok!

3-5km-es távokkal is? Az 5km az már amúgy soknak számít, inkább az alatti "hideg" utak voltak (tehát a motor alig tudott felmelegedni, alig volt olyan táv, hogy bemelegedhetett volna). Ja, és a termosztátom is rossz. Igazából erre lennék kiváncsi, hogy ezesetben is extra sok ez, vagy még normális?

Link to comment
Megosztás:

Sztem ezt a sok negatív tényezőt figyelembe véve normálisnak mondható. Ha jobb idő lesz, és esetleg hosszabb távon is használod, akkor kiderül, hogy gond van-e vele. Sztem nincs, a termosztátot meg cseréld ki sztem mielőbb, az is számíthat 1L-t legalább :)

Link to comment
Megosztás:

Sztem ezt a sok negatív tényezőt figyelembe véve normálisnak mondható. Ha jobb idő lesz, és esetleg hosszabb távon is használod, akkor kiderül, hogy gond van-e vele. Sztem nincs, a termosztátot meg cseréld ki sztem mielőbb, az is számíthat 1L-t legalább ;)

Igen, szerintem is a hideg és a rövid távok miatt van most ez a nagy fogyasztás (de jó is nyugtatni magamat... ;)), mert azelőtt 650km alatt sohasem mentem tankolni! Csak pont tél előtt mértem utoljára így (azóta mindig csak 10-15L-eket tankoltam, nemtudtam rendesen méregetni), és most picit ráparáztam, hogy ennyi lett. Mondjuk most jó lesz, mert jön a jó idő, tudok bicajjal járni melóba, így legalább nemlesz az a sok rövid táv, inkább hosszabb túrákra megyek majd helyette :)

Link to comment
Megosztás:

Sztem ezt a sok negatív tényezőt figyelembe véve normálisnak mondható. Ha jobb idő lesz, és esetleg hosszabb távon is használod, akkor kiderül, hogy gond van-e vele. Sztem nincs, a termosztátot meg cseréld ki sztem mielőbb, az is számíthat 1L-t legalább :)

termosztátcsere=vezérléslebontás. De sajnos tényleg egyszer meg kell csinálni. Esetleg ha amugy is kellene vezőrműszíjat cserélni... .Próbálj hidegben egy kartont tenni a hűtő elő, legalább egy kissé tartsa melegebben az amúgy is túlhideg motort. Nekem a c14nz 8 felett még nem evett, de jó a termosztát is meg nem is mentem ilyen extrémeket mint te. Szerintem ne pánikolj be, nyárára valószínü helyreáll. Ki kell próbálni amint komolyabban kitavaszodik... .

Link to comment
Megosztás:

termosztátcsere=vezérléslebontás. De sajnos tényleg egyszer meg kell csinálni. Esetleg ha amugy is kellene vezőrműszíjat cserélni... .Próbálj hidegben egy kartont tenni a hűtő elő, legalább egy kissé tartsa melegebben az amúgy is túlhideg motort. Nekem a c14nz 8 felett még nem evett, de jó a termosztát is meg nem is mentem ilyen extrémeket mint te. Szerintem ne pánikolj be, nyárára valószínü helyreáll. Ki kell próbálni amint komolyabban kitavaszodik... .

Ja ja az lesz. Nem parázok annyira, mert nemhiszem, hogy bármi is elszállt volna ennyire, hogy majd melegben/hosszú távon is ilyen fogyasztás lenne. És valóban extrém rövideket megyek (azért a sok hidegindítás biztos megdobja a fogyit rendesen, ha Ti is azt mondjátok), de hát mit csináljak, minden hely ahova mászkálni szoktam itt van közel, de annyira mégsem, hogy gyalog menjek :) 3-5km-ert azért nem gyalogolok, bicajhoz meg még túl hideg van.

Link to comment
Megosztás:

A múltkor jól sikerült a BC-t kalibrálni, mert hajszálra azonos átlagfogyit mutatott, mint ami tankolás után kiszámolva kijött... 7,9... ebben volt minden...

Most friss tankkal megjártam Pestet, volt 140 és minden ami alatta található... 6,2-t mutat... Tetszik! :)

Kár, hogy mostantól csak város lesz... remélem 7,5 alatt maradok...

Link to comment
Megosztás:

No, úgytűnik nincs túl nagy gond a fogyasztásommal. Emlékeztek talán, múltkor beszámoltam egy 10L-es fogyiról, ami úgy jött össze, hogy rettenet rövid távok (max 4-5km), mínusz fokokban. Most viszont az utolsó tankolás óta mentem 250km-ert, és még bőven a 25-ös beosztás felett van a mutató. Ebben a 250km-ben van 100km szokásos rövidtáv, ami eddig is volt, és amivel az előző 10L-es fogyi összejött, és van 150km országút. Szóval úgytűnik elkell fogadnom, hogy a verdám nem komázza a hideg, rövid távokat, viszont országúton megfelelően eszik. Ha csak országúton lett volna ez a 250km, szerintem még a telitank alatti első vonalkát se érte volna el, talán :) A valóságban talán még most sem éri el, eleve nem telitank jelzésről indul a mutatóm, telitank esetén is lejjebbről indul, ahogyan már erről is írtam a múltkor. Erre még mindig nemtudtam rájönni, hogy mitől van így...

Na de majd ha kiürül tank, akkor meglátom, hogy mi is a helyzet a fogyasztással. Lesz még pár hosszabb út, úgyhogy meglássuk ;)

Link to comment
Megosztás:

Mondom a szitut.

C20XE

műszaki szerint az alapjárati fordulat 960/p ( forgiban 840-980 normális )

és a fedélzeti 1,4 alapjáratit mutat ( egy picit sokallom ezt az értéket )

teendő???

Nekem 1,2 és 1,5 között ingadozott az alapjárati, majd egy alapjárati motor tisztítás után beállt 1,3-ra viszonylag stabilan. Nagyobb hajtás után stabilan 1,2. Most hallottam először én is, hogy az alapjárati fordulat a Tech-el állítható, ha így van akkor talán avval lejjebb lehet menni. :)

Link to comment
Megosztás:

Megvan a javítás utáni fogyasztásmérésed...nagyon kiváncsiak vagyunk.
Arra én is kiváncsi leszek. Igaz napi 3-4 km-t megyek. A munkahelyre meg vissza.Utánna ugyanezt fogom mérni spurival. Nem tűnik 7 liter alattinak, inkább lesz az 8 is. Ahogy esik a mutató.De ha 8 körül megáll, akkor jó!
Link to comment
Megosztás:

Most hogy be lett állítva az adagolóm érezhetően jobban megy a vas, de viszont v.miért rosszabbul indul. Hidegen 8-10-et is forgat míg Lkapja :)

Hirtelen felindulásból Lkövetett fogyimérés sem túl igéretes, 5,8 körüli, de ez szerinten közel sem pontos.

Előző motorállapotnál 4,5-5L fogyott 100Km-en.

Üdv. ujjzol

Link to comment
Megosztás:

Most hogy be lett állítva az adagolóm érezhetően jobban megy a vas, de viszont v.miért rosszabbul indul. Hidegen 8-10-et is forgat míg Lkapja ;)

Hirtelen felindulásból Lkövetett fogyimérés sem túl igéretes, 5,8 körüli, de ez szerinten közel sem pontos.

Előző motorállapotnál 4,5-5L fogyott 100Km-en.

Üdv. ujjzol

Meg kell nyomi az UNDO gombot. :) ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.