Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

sztem hidegben éppen többet kéne ennie. mivel a nagyobb sűrűségű levegőt egységnyi térbe szívja, így nagyobb tömeg kerül be, viszont az üza adott keverék aránynál szeret jól égni, ez pedig tömegarány, amit a motorok szabályoznak, tehát 1 kiló benzinhez kell 16 kiló levegő, de ha 24 kiló levegő megy be akkor ahhoz 1.5 kiló benzin kell (a számok csak az arányokat tükrözik). Tehát hidegben több benzint kell beadni, hogy minél tökéletesebb legyen az égés.

Szia!

Amit írsz, az a benzin levegő keverési arány, benzineseknél igaz is, hogy csak bizonyos arány mellett fog működni a dolog, de dieselnél más a helyzet, meg egyiknél, mennyiségi,(benzines járgányok) a másiknál eleve minőségi szabályzást alkalmaznak, egy diesel mindig ugyanannyi levegőt szív be, ott csak a befecskendezett gázolja mennyiségét változtatod.

Link to comment
Megosztás:

Kölcsönadtam az autót édesanyámnak, az eredmény: 8,82 liter / 100 km. Az elmúlt másfél évben mindössze három esetben volt 8 liter felett az átlagfogyasztás, az átlagfogyasztásom eddig csak kicsivel haladta csak meg 7 liter / 100 km-t. A mostani benzinárak mellett elég bosszantó...

Link to comment
Megosztás:

Ez neked hogy jött ki? Sztem 7.9-8.3... és 50L tudtommal a tank.

Na akkor pontosítsunk!52L-es a tank.Ha ezt mind csontszárazra kijártad, akkor 8,6-8,25L/100 km, ha nem akkor kevesebb. Ennyi várossal ez a motor simán megeszik ennyit.Én már csak tudom.Ha csak város és azon belül is rövidtáv, akkor 10L/100Km is lehet.

Link to comment
Megosztás:

Na akkor pontosítsunk!52L-es a tank.Ha ezt mind csontszárazra kijártad, akkor 8,6-8,25L/100 km, ha nem akkor kevesebb. Ennyi várossal ez a motor simán megeszik ennyit.Én már csak tudom.Ha csak város és azon belül is rövidtáv, akkor 10L/100Km is lehet.

Boccska tényleg. Fogjuk rá a késői időpontra! Eccerűen képtelen vóltam +cseréni a két számot :( nekem a varázsképlet 630/55=11.45 ;) :)

És ennek nyáron hogy kell változnia? Mert vélhetőleg több km-t kellene menni vele? Vagy ez nem is olyan eccerűű a meleg miatti teljesítmény romlás+klíma használat miatt?

Link to comment
Megosztás:

Boccska tényleg. Fogjuk rá a késői időpontra! Eccerűen képtelen vóltam +cseréni a két számot :( nekem a varázsképlet 630/55=11.45 ;) :)

És ennek nyáron hogy kell változnia? Mert vélhetőleg több km-t kellene menni vele? Vagy ez nem is olyan eccerűű a meleg miatti teljesítmény romlás+klíma használat miatt?

Nyáron általában csökken a fogyasztás, de ha klímát használsz, az némileg növeli... sztem klímával nyáron kb. hasonló fogyasztása lesz.

Link to comment
Megosztás:

Boccska tényleg. Fogjuk rá a késői időpontra! Eccerűen képtelen vóltam +cseréni a két számot :( nekem a varázsképlet 630/55=11.45 ;) :)

Nem úgy kell kiszámolni, hogy liter osztva km, szorozva 100?

Ez alapján pedig (50/630)*100=7,93

Mondjuk csak 4-es lett a matek érettségim.

Link to comment
Megosztás:

Nem úgy kell kiszámolni, hogy liter osztva km, szorozva 100?

Ez alapján pedig (50/630)*100=7,93

Mondjuk csak 4-es lett a matek érettségim.

Ezért írtam én is, hogy hogy jött ki :(

Nekem meg legutóbb már majdnem 7L lett, nem lesz ez így jó, át kell nézni a gépet asszem ;)

Link to comment
Megosztás:

Ki, hogy vált fel meg le?

Kinyomom a kuplungot (jobb szélső pedál....nálam szolid nyikorgás kiséri a rugó miatt), felengedem a gázpedált (ami tévesen gázpedál hiszem a beáramló levegő mennyiségét szabályozod vele), elmozdítom a váltókart a megfelelő irányba, visszaengedem a kuplungot és finoman taposom közben a gázpedált.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.