Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

jaj jovanmár kössetek bele ebbe is.... bár tápinak lehet lenne hozzászólása, a többletsuly elhelyezkedéséről stb... :D

Szó sincs kötekedésről. Csak adatokat írtam, mindenféle kommentár nélkül tájékoztatás végett. :D

Annyi igaz, hogy Tápiószecső kedvében akartam járni, remélve, hogy átalakítja az 5 ajtóst 3 ajtósra. 20 kg... :)

Link to comment
Megosztás:

Szó sincs kötekedésről. Csak adatokat írtam, mindenféle kommentár nélkül tájékoztatás végett. :D

Annyi igaz, hogy Tápiószecső kedvében akartam járni, remélve, hogy átalakítja az 5 ajtóst 3 ajtósra. 20 kg... :)

Sajnos ez a kivitelezhetetlen műveletek kategóriába tartozik. De minden rosszban van valami jó, így nyugtatom magam azzal, hogy nagyobb a tengelytávom, ami ugye kedvező hatással van a kanyarstabilitásra. :D

Link to comment
Megosztás:

Nagyfokú önfegyelemmel 198 km; országúton, max 90 km/ó sebesség, lakott területen max 55 km/ó; teljes úton átlagsebesség 72 km/ó. Külső hőmérséklet átlag 8 C fok.

Fogyasztás a teljes úton: 11,55 lit, azaz 5,8 lit/100 km.

Így is lehet autózni!!! .....DE MINEK? :)

Link to comment
Megosztás:

Hogy a kiskajások jobban érezzék magukat:munkába járás, 12km oda-vissza, tojás a pedál-láb közé, majd teljesen országút:8,3. :) No el is hajítottam a tojást messzire hogy meg se találjam, azóta már nem nézem a fogyasztást, éri elég streessz az embert amúgy is. :D

Link to comment
Megosztás:

Hogy a kiskajások jobban érezzék magukat:munkába járás, 12km oda-vissza, tojás a pedál-láb közé, majd teljesen országút:8,3. :D No el is hajítottam a tojást messzire hogy meg se találjam, azóta már nem nézem a fogyasztást, éri elég streessz az embert amúgy is. :D

Attól a motortól, ilyen rövid távokon ne várj sokkal kevesebbet.

Az enyém most a télen egyszer produkált kb 11 lityis fogyit. Igaz rossz termosztáttal, városban, súlyos lábbal. :)

Link to comment
Megosztás:

hm...nekem az x14xe lambdaszondacsere óta nem megy hat fölé..napi 30 km oda vissza lakott terület, végig 50 - 70 között

néha negyedikben de az ötödik a jellemző. :)

Mester mondd el a titkot! :D

Végig lejtőn gurulsz? :D

Én rájöttem a megoldásra! Ha nem figyelek a fogyasztásra és tolom neki, akkor lesz tuti a fogyasztás:

Veszprém----Csopak----(Balatont megkerülve) Siófok----Pécs 2:20 perc, 7,6L/100Km, 180km

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem akarom fényezni a kagylós kutakat, de ugy vettem észre a Shell anyaggal lényesen kevesebb a fogyasztás. Azt nem mondom hogy sokkal jobban megy, de talán valamivel igen. De a fogyasztás az komolyan jobb. telitank ota 440 km-t mentem, és a 25 felett van jóval a mutató. Tudom ez nem pontos, de nem szokott itt álni más anyaggal. Ennek a fele országut, a többi város.

Link to comment
Megosztás:

Hogy a kiskajások jobban érezzék magukat:munkába járás, 12km oda-vissza, tojás a pedál-láb közé, majd teljesen országút:8,3. :) No el is hajítottam a tojást messzire hogy meg se találjam, azóta már nem nézem a fogyasztást, éri elég streessz az embert amúgy is. :D

Ez a "tojást a láb és a pedál közé" egy TÉVESZME! Ha valaki megnézi a pillanatnyi fogyasztást a BC-n amikor gyorsit egy nagyon alacsony fordulatról (nálam ez 1700 f/p-t jelent) akkor láthatja, hogy a legkisebb gázadásra is hörpöli a motor a benzint befelé, DE NEM GYORSUL ezért sokkal tovább tart ez a nagy fogyasztási szakasz, mintha visszaváltana és egy hirtelen nagy gázzal felgyorsítana a kívánt sebességre (ami valóban nagyobb fogyasztással jár pár pillanatig), majd ott csak a folyamatos mozgáshoz épp elégséges gázt adva haladna. Sajna kevesen vagyunk akiknek BC-je van, ezért írom ezt ide le. Ennek a folyamatnak az elméleti háttere az, hogy a motor hatásfoka akkor a legjobb, ha a folytószelep teljesen nyitott állapotban van (padlógáz), minden ennél zártabb állapot romló hatásfokot jelent.

Link to comment
Megosztás:

Hogy a kiskajások jobban érezzék magukat:munkába járás, 12km oda-vissza, tojás a pedál-láb közé, majd teljesen országút:8,3. :) No el is hajítottam a tojást messzire hogy meg se találjam, azóta már nem nézem a fogyasztást, éri elég streessz az embert amúgy is. :D

Nyugi az enyém se eszik kevesebbet (x16xel a tied is igaz?).Hideg időben 9-9,5,modjuk nincsenek nagy távok.Nyáron apámék mentek nyaralni(debrecen-pécs)6 liter.Ez a legjobb.Mikor én mentem nyaralni(bogácsra) nekem 8ra jött ki de abban volt tempó rendesen( 160elég sűrűn) és négy ember a kocsiban meg acuccuk.

Link to comment
Megosztás:

Nyugi az enyém se eszik kevesebbet (x16xel a tied is igaz?).Hideg időben 9-9,5,modjuk nincsenek nagy távok.Nyáron apámék mentek nyaralni(debrecen-pécs)6 liter.Ez a legjobb.Mikor én mentem nyaralni(bogácsra) nekem 8ra jött ki de abban volt tempó rendesen( 160elég sűrűn) és négy ember a kocsiban meg acuccuk.

Akkor ez autónként változó? Ma tankoltam meg a vasat, megint csak 8,3 jött ki pedig egyszer kétszer majd kinyomtam a szemét meg amúgy is dinamikusabban vezetek mostanában mivel már lesz@rom mennyit kajál, de úgy látszik az enyémnél mindegy :) Hosszú uton 7 körül megáll.

Link to comment
Megosztás:

Ma én is tankoltam, de ez OFF TOPIC!

Azért érdekes lehet. 843 km 41 literrel!

Sajnos nem az enyém! :)

A céges robokutty.

1,4-es Peugeot diesel van benne.

1/3-2/3 város/országúttal

Azért elfogadnám a fogyasztását!

Ha a tiédnek a motorját rendbevágják lesz ilyen fogyid,ne aggódj! :D

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Kérdésem:Motorféknél is fogyaszt az astra??én ugy vettem észre hogy egy cseppet igen!mert a héten ugy mentem hogy motorfék helyett kinyomtam a kuplungot és gurultam és többet mentem el mint a multhéten!

Amugy lehúztam a kipuffgáz visszavezetőröl a csövet,tök jól megy most,indulásnál nem remeg!! :D

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Kérdésem:Motorféknél is fogyaszt az astra??én ugy vettem észre hogy egy cseppet igen!mert a héten ugy mentem hogy motorfék helyett kinyomtam a kuplungot és gurultam és többet mentem el mint a multhéten!

Amugy lehúztam a kipuffgáz visszavezetőröl a csövet,tök jól megy most,indulásnál nem remeg!! :D

Benzinesnél bizonyos fordulat felett (1600 körül, ha jól emlékszem) nem ad üzemanyagot motorfék üzemmódban. Dízelnél nem tudom, de szerintem ott is logikus lenne így.

Link to comment
Megosztás:

Hy!

Kérdésem:Motorféknél is fogyaszt az astra??én ugy vettem észre hogy egy cseppet igen!mert a héten ugy mentem hogy motorfék helyett kinyomtam a kuplungot és gurultam és többet mentem el mint a multhéten!

Amugy lehúztam a kipuffgáz visszavezetőröl a csövet,tök jól megy most,indulásnál nem remeg!! :D

Nem, motorféknél zárva vannak az injektorok, csak 1500 alatti fordulaton kezdenek működni.

Ja, most látom, olajkályha... annál én sem tudom hogy műxik :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.