Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Heló!

Frissen számolt fogyasztás:

415 km

44.16 liter

Ebben volt 30% etanol.

Az átlag pedig 10.6 l/100 km.

Kicsit sok :D

Nem tetszett neki ez a sok város( >80%, 1-2-5 km-es távokon), meg a tél, meg a téligumi.

Egy valami biztos, hogy a termosztátom jó :)

nem kicsit sok! :) :o sok volt a hideg rövid táv?

Link to comment
Megosztás:

Heló!

Frissen számolt fogyasztás:

415 km

44.16 liter

Ebben volt 30% etanol.

Az átlag pedig 10.6 l/100 km.

Kicsit sok :o

Nem tetszett neki ez a sok város( >80%, 1-2-5 km-es távokon), meg a tél, meg a téligumi.

Egy valami biztos, hogy a termosztátom jó :D

Régen egy ismerős valamelyik kólás cégnél volt ilyen nyakkendős területi képviselő vadi új lízingelt 1,6 club Astrával (C16NZ). Saroktól sarokig, egyik boltból ki, másikba be, és még nyáron sem nagyon ment 13 l alá a fogyasztás, pedig nem egy iszákos motor.

Szóval amíg nem tudsz mérni egy hosszabb utas távot, addig nem nagyon lehet tudni, hogy sok vagy ennyi és kész.

Link to comment
Megosztás:

Régen egy ismerős valamelyik kólás cégnél volt ilyen nyakkendős területi képviselő vadi új lízingelt 1,6 club Astrával (C16NZ). Saroktól sarokig, egyik boltból ki, másikba be, és még nyáron sem nagyon ment 13 l alá a fogyasztás, pedig nem egy iszákos motor.

Szóval amíg nem tudsz mérni egy hosszabb utas távot, addig nem nagyon lehet tudni, hogy sok vagy ennyi és kész.

Hosszabb távon tud ez az autó jól is enni (6.3). Meg nyáron városban is(7.2).

Lehet most csak az etanol dobta meg valamennyire, ezért most benzinnel nyomtam tele.

Asszem télire leszoktatom a piáról...

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy hallottam, hogy amennyivel az etanol olcsóbb felesbe vagy valamennyi százalékba úgy kb annyival többet is eszik az autó, bár komplett átalakítással nem tudom mennyire megfelelő.

Én is pancsoltam felesben egy ideig, de anyagilag nem éri meg. Átalakítóra meg nem adok pénzt mert amennyit én megyek vele sokára hozná be az árát.

Egyedül az a kis nyomatéktöblet hiányzik amit az etanol adott. :o

Link to comment
Megosztás:

Én is pancsoltam felesben egy ideig, de anyagilag nem éri meg. Átalakítóra meg nem adok pénzt mert amennyit én megyek vele sokára hozná be az árát.

Egyedül az a kis nyomatéktöblet hiányzik amit az etanol adott. :)

Miért nem éri meg? :o Akik felesben járnak mind ráfizetnek szerinted? :D

Kb. 2 hónapja ment 260 fölé az etanol errefelé,de még így is jobban járnék anyagilag,igaz csak pár forintal. (felesben)

Link to comment
Megosztás:

Én is pancsoltam felesben egy ideig, de anyagilag nem éri meg. Átalakítóra meg nem adok pénzt mert amennyit én megyek vele sokára hozná be az árát.

Egyedül az a kis nyomatéktöblet hiányzik amit az etanol adott. :o

Nekem is a nyomaték miatt volt benne csak.

Volt hogy lenyomtam ugyan azt az utat 30% etanollal, meg sima benzinnel is.

Benzinnel 6.3 volt, etanolosan 6.98.

Nagyjából ugyan annyira jön ki Forintban. Most is érezni, hogy csak benzin van benne...

Kíváncsi leszek, most benzinnel mennyi lesz a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Én is pancsoltam felesben egy ideig, de anyagilag nem éri meg. Átalakítóra meg nem adok pénzt mert amennyit én megyek vele sokára hozná be az árát.

Egyedül az a kis nyomatéktöblet hiányzik amit az etanol adott. :)

Ott a pont. :)

Miért nem éri meg? :o Akik felesben járnak mind ráfizetnek szerinted? :D

Kb. 2 hónapja ment 260 fölé az etanol errefelé,de még így is jobban járnék anyagilag,igaz csak pár forintal. (felesben)

Én is számolgattam, nagyjából egyforma összegbe kerül pölö 100Kilóméter csak benzinnel, és etanollal felesben. Nekem kábé 1 literrel eszik többet felesben.

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont. :D

Én is számolgattam, nagyjából egyforma összegbe kerül pölö 100Kilóméter csak benzinnel, és etanollal felesben. Nekem kábé 1 literrel eszik többet felesben.

Nekem nem jött be az etanol ha finomkodtam vele akkor is bekapot 7.4-et de a benyával taposva sem megy 6-6.4 fölé.

Szerintem anyit nem ér a párforintos sporolás hogy foglalkozzak vele, mindig egy kicsit más volt a hangja a kocsinak és az nekem nemgyerebe: :o

Link to comment
Megosztás:

Ott a pont. :)

Én is számolgattam, nagyjából egyforma összegbe kerül pölö 100Kilóméter csak benzinnel, és etanollal felesben. Nekem kábé 1 literrel eszik többet felesben.

Na utánaszámoltam,nekem 7,5 --> 8,2 jelenlegi árakkal kb 65 Ft/100 km a feles javára.

Tehát tankonként kb 400 Ft.-ot spórolnék most,ami valóban elég jelentéktelen. :o

Ősszel/télen már csak benzint tankolok,azért nem tudtam pontosan. :D

Link to comment
Megosztás:

szia, jól látom ,hogy gázüzemű az autód , X16XEL motorral ?

milyen a fogyasztásod gázüzemben ?

az én autóm is ugyanilyen motorral szerelt ,szintén gázos .. és aut. váltós

Ja, jól látod! :o Háttő, a nagy átlagom olyan 8 liter, de volt már 7 liter is, ha olyan volt a kedvem, de pl. anno a naffaluban, melóba járással 10 liter csúszott le a torkán. És neked?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X12sz-m van nyáron 100as vpowerből 4.6-ot is mértem már.

Azóta cseréltem lambdát 2x,mert az egyik gyújtogatta a hibalámpát.Plusz 4új Semperit gumit is kapott.Termosztát is lett cserélve nyáron.

3 hete jött ki 5.7literes fogyasztás nyári gumival országúton,aztán egy 120km-es távon,ahol több az országút kaptam 5.2literes fogyasztást 100as vpowerből.

Most megint megmértem és 5.7jött ki. :o

Műszakin voltam 2 hete és ott totál jó emissziót mértek,ott kiderült volna ha dús a keverék,nem jól tudom!? Guminyomást is gyakran nézem.

Nem lenne bajom ha sima 95ből kérne ennyit,mert ha már fűteni is kell néha akkor ennyi szokott lenni 95-ből.

Elképzelhető,hogy csak nyáron kér kevesebbet (5.2helyett 4.6-ot) a piros kagylósból? Vagy eladják a simát vpower-ként. :D

Valakinek tapasztalata sima vs. 100-as benya fogyasztás tekintetében?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X12sz-m van nyáron 100as vpowerből 4.6-ot is mértem már.

Azóta cseréltem lambdát 2x,mert az egyik gyújtogatta a hibalámpát.Plusz 4új Semperit gumit is kapott.Termosztát is lett cserélve nyáron.

3 hete jött ki 5.7literes fogyasztás nyári gumival országúton,aztán egy 120km-es távon,ahol több az országút kaptam 5.2literes fogyasztást 100as vpowerből.

Most megint megmértem és 5.7jött ki. :o

Műszakin voltam 2 hete és ott totál jó emissziót mértek,ott kiderült volna ha dús a keverék,nem jól tudom!? Guminyomást is gyakran nézem.

Nem lenne bajom ha sima 95ből kérne ennyit,mert ha már fűteni is kell néha akkor ennyi szokott lenni 95-ből.

Elképzelhető,hogy csak nyáron kér kevesebbet (5.2helyett 4.6-ot) a piros kagylósból? Vagy eladják a simát vpower-ként. :D

Valakinek tapasztalata sima vs. 100-as benya fogyasztás tekintetében?

Télen többet eszik, mert lassabban melegszik fel. Esetleg ne tekerd fel a fűtést maxra és 4-es ventilátorra, míg a műszer nem jelzi, hogy üzem meleg a víz. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X12sz-m van nyáron 100as vpowerből 4.6-ot is mértem már.

Azóta cseréltem lambdát 2x,mert az egyik gyújtogatta a hibalámpát.Plusz 4új Semperit gumit is kapott.Termosztát is lett cserélve nyáron.

3 hete jött ki 5.7literes fogyasztás nyári gumival országúton,aztán egy 120km-es távon,ahol több az országút kaptam 5.2literes fogyasztást 100as vpowerből.

Most megint megmértem és 5.7jött ki. :o

Műszakin voltam 2 hete és ott totál jó emissziót mértek,ott kiderült volna ha dús a keverék,nem jól tudom!? Guminyomást is gyakran nézem.

Nem lenne bajom ha sima 95ből kérne ennyit,mert ha már fűteni is kell néha akkor ennyi szokott lenni 95-ből.

Elképzelhető,hogy csak nyáron kér kevesebbet (5.2helyett 4.6-ot) a piros kagylósból? Vagy eladják a simát vpower-ként. :D

Valakinek tapasztalata sima vs. 100-as benya fogyasztás tekintetében?

Szerintem ott csak a füstgáz értékeket nézik, CO-egyebek meg hogy jó-e a lambda értéke azt hogy milyen a keverék nem figyelik. Bár gyanítom ezek szoros összefüggésban vannak, a tökélet-es-len égéssel.

Link to comment
Megosztás:

Télen többet eszik, mert lassabban melegszik fel. Esetleg ne tekerd fel a fűtést maxra és 4-es ventilátorra, míg a műszer nem jelzi, hogy üzem meleg a víz. :o

Ez stimmel csak üzem melegen tekerek fűtést félig mostanában max.,nem ott szoktam hajat szárítani. :D

OK mondtam,hogy simából elfogadnám csak nyáron 5.2 helyett 4.6-ot mértem ezért várnék valamivel kisebb fogyasztást most is.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ott csak a füstgáz értékeket nézik, CO-egyebek meg hogy jó-e a lambda értéke azt hogy milyen a keverék nem figyelik. Bár gyanítom ezek szoros összefüggésban vannak, a tökélet-es-len égéssel.

Azért van a lambda mérés. Az megmondja, hogy milyen a keverék valójában.

Ez stimmel csak üzem melegen tekerek fűtést félig mostanában max.,nem ott szoktam hajat szárítani. :)

OK mondtam,hogy simából elfogadnám csak nyáron 5.2 helyett 4.6-ot mértem ezért várnék valamivel kisebb fogyasztást most is.

Hátfigy, próbáld ki, hogy ilyenkor sima 95-össel mennyit eszik. :o Mindenki tudja, hogy télen többet kérnek a motorok. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ott csak a füstgáz értékeket nézik, CO-egyebek meg hogy jó-e a lambda értéke azt hogy milyen a keverék nem figyelik. Bár gyanítom ezek szoros összefüggésban vannak, a tökélet-es-len égéssel.

Jól gyanítod,mert ha a lambda-érték 1nél kisebb akkor dúsabb a keverék.....ha nagyobb akkor szegény.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X12sz-m van nyáron 100as vpowerből 4.6-ot is mértem már.

Azóta cseréltem lambdát 2x,mert az egyik gyújtogatta a hibalámpát.Plusz 4új Semperit gumit is kapott.Termosztát is lett cserélve nyáron.

3 hete jött ki 5.7literes fogyasztás nyári gumival országúton,aztán egy 120km-es távon,ahol több az országút kaptam 5.2literes fogyasztást 100as vpowerből.

Most megint megmértem és 5.7jött ki. :o

Műszakin voltam 2 hete és ott totál jó emissziót mértek,ott kiderült volna ha dús a keverék,nem jól tudom!? Guminyomást is gyakran nézem.

Nem lenne bajom ha sima 95ből kérne ennyit,mert ha már fűteni is kell néha akkor ennyi szokott lenni 95-ből.

Elképzelhető,hogy csak nyáron kér kevesebbet (5.2helyett 4.6-ot) a piros kagylósból? Vagy eladják a simát vpower-ként. :D

Valakinek tapasztalata sima vs. 100-as benya fogyasztás tekintetében?

Ez lehet a megoldás, mióta nekem az új felnijeim vannak, új gumikkal (ugyanolyan 175 szélesek), jó fél literrel nagyobb fogyikat mérek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.