Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Szerintem a nagyon hosszú fokozat sem jó,mert akkor adott sebesség tartásához lehet jobban kell nyomni a pedált,mintha többet pörögne a motor.

ne menjetek bele megint ebbe a pedálnyomogatós témába...

De én is egyetértek veled, tapasztaltam, hogy 2000-es fordulat alatt 5.ben kínlódás volt az egész, ezért marad a 4.ben kissé 2000 fölött a haladás. Az már csak szenvedés volt a motornak, és nekem is hallgatni. ;)

Link to comment
Megosztás:

ne menjetek bele megint ebbe a pedálnyomogatós témába...

De én is egyetértek veled, tapasztaltam, hogy 2000-es fordulat alatt 5.ben kínlódás volt az egész, ezért marad a 4.ben kissé 2000 fölött a haladás. Az már csak szenvedés volt a motornak, és nekem is hallgatni. ;)

Igazából a hosszú ötödikhez, vagy a 6.-sebességhez erő meg nyomaték kell, és mi 60-100lóerős kocsikról beszélgetünk. Biztos elvinné a bódét sík uton szélcsendben, de nem sok helyen lehetne használni ilyen kis motoroknál. Szerintem kár vele foglalkozni.

Link to comment
Megosztás:

Mai nap 238 km-t mentem futóval (ami papíron 180 Kg-os, de valójában több, csak a forgalmiban van ennyi beírva), szállítottunk egy szép nagy lovat, ami a gazdája elmondása szerint olyan 350-400 kg lehet. ezt így összeadva, alsó hangon is 550 kg.

Ültünk az autóba 5-en, 3 felnőtt, és 2 tizenéves.

A ló sosem volt még szállítva, most cserélték el egy pónira, elvittük a nagy lovat 120Km-re, majd elhoztuk a pónit ugyanennyit. Debrecenen, hajdúböszörményen keresztül mentünk teljesen... Hát mit mondjak, izgalmas volt! Összesen 4x borultak a lovak, és persze mindíg belvárosban. ;) Kívül nem mertünk menni a 42-esen (főút a határ felé) a sok kamion miatt, ami még 85-nél is levillogott volna, így maradt az alsójárás, de a városok elkerülhetetlenek voltak.

70Km/h-nél többel egyáltalán nem mentünk, de az átlag inkább a max 50-55 Km/h volt 4.ben a fordulat itt olyan 2000-2200 környéke volt, 5.ben szinte alig volt az autó, gondoltam nem kínozom alacsony fordulaton a motort, inkább egyen többet. :lol: 70-nél bírta szépen az 5.-et 2000-es fordulat környékén, de a ló nem díjazta, ki akart ugrani a futóból, rúgott, kapart, stb, így marad a nagytatás (vagy még attól is lassabbi) tempó .

A dolog lényege most következik!

238,4 km-en utánfutóval, lószállítással, 5 személlyel valami egészen hihetetlen fogyasztást sikerült összehozni! :lol:

10,5L ment bele.

Direkt teletankoltuk az öregemmel reggel, lássuk futóval mennyit eszik, de ezt nem gondoltam volna!! :lol:

Hogy lehet ez? A visszatankoláskor is, meg előtte is csurig töltöttem fel, konkrétan addig lötyögtettem a tankot, amíg volt benne levegő.

A fogyasztás 4,404 L/100 Km!! :lol: Szeretem ezt az autót!! :lol: Lehet az is közrejátszott, hogy a fordulat egyáltalán nem ment 3000 fölé, valamint elég sok volt benne a külterület., belterület max 40-50 km volt.

Ennyit számít, hogy nyomatékos a motor?

Biztos nem számoltatok el semmit?

16 éves, mechanikus dízel. 5 személy. 4. fokozatban. Lószállító utánfutóval.

Ne haragudj, de a 4.5 literes fogyasztást nem lehet megmagyarázni a kisebb légellenállással, a kis sebesség miatt.

Ezek alapján, egyedül utánfutó nélkül, 4.ben 60-al 3 literes fogyasztásod lenne? :lol: Tudom hogy a dizel nem eszik sokat, de azért nem kéne átesni a lószállító tuloldalára. :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Biztos nem számoltatok el semmit?

16 éves, mechanikus dízel. 5 személy. 4. fokozatban. Lószállító utánfutóval.

Ne haragudj, de a 4.5 literes fogyasztást nem lehet megmagyarázni a kisebb légellenállással, a kis sebesség miatt.

Ezek alapján, egyedül utánfutó nélkül, 4.ben 60-al 3 literes fogyasztásod lenne? ;) Tudom hogy a dizel nem eszik sokat, de azért nem kéne átesni a lószállító tuloldalára. :lol: ;)

10,5 L üzemanyag ment bele 238 Km után!

Mit lehet ezen elszámolni??

Egy kumma üzemanyag sem ment bele több, legalább 5x lötyögtettem meg! :lol: ennyiről indulta, ennyire ment vissza is. (de most kiautózom belőle az összes gázolajat, és kíváncsi vagyok így milyen érték jön ki! A jövőhét végére odalesz kb 50 Lityi, akkor megint jelentkezek az infókkal.)

hihetetlen, de valós, ezért is írtam be! Én is csodálkoztam, az öregemmel együtt, hogy hogy lehet ez!

Gondoltam olyan 6-7 L-es fogyasztásra, csak ezért öntöttem tele reggel, indulás előtt. :lol:

Csak pislogtunk, amikor már nem ment bele több. :lol:

Esetleg még az is lehet, hogy folyamatosan haladtunk, csak debrecen, és szoboszló fogott meg, a lámpák miatt.

sima utánfutó volt, nem lószállító, de a tényen ez nem változtat.

Azt nem tudom, hogy milyen váltóm lehet, mert 3.ban 3000-nél elváltva 4.be 2000-re esik a fordulat. 4.et elváltva 2500-nál, 5.ben 2000 alá esik a fordulat vissza.

Link to comment
Megosztás:

10,5 L üzemanyag ment bele 238 Km után!

Mit lehet ezen elszámolni??

Egy kumma üzemanyag sem ment bele több, legalább 5x lötyögtettem meg! :lol: ennyiről indulta, ennyire ment vissza is. (de most kiautózom belőle az összes gázolajat, és kíváncsi vagyok így milyen érték jön ki! A jövőhét végére odalesz kb 50 Lityi, akkor megint jelentkezek az infókkal.)

hihetetlen, de valós, ezért is írtam be! Én is csodálkoztam, az öregemmel együtt, hogy hogy lehet ez!

Gondoltam olyan 6-7 L-es fogyasztásra, csak ezért öntöttem tele reggel, indulás előtt. ;)

Csak pislogtunk, amikor már nem ment bele több. ;)

Esetleg még az is lehet, hogy folyamatosan haladtunk, csak debrecen, és szoboszló fogott meg, a lámpák miatt.

sima utánfutó volt, nem lószállító, de a tényen ez nem változtat.

Azt nem tudom, hogy milyen váltóm lehet, mert 3.ban 3000-nél elváltva 4.be 2000-re esik a fordulat. 4.et elváltva 2500-nál, 5.ben 2000 alá esik a fordulat vissza.

Az abszolút fogyasztásodhoz nem tudok hozzászólni, mert én nem ismerem az olajkályhákat, DE:

50-70 km/órás sebességnél nekem is negyedikben fogyaszt a legkevesebbet benzinből ha van rajta egy kis terhelés, pl. enyhe emelkedő..

Ezt mutatja a BC-m, amikor pillanatnyi fogyasztást mérek.

Nincs min csodálkozni!

Link to comment
Megosztás:

Biztos nem számoltatok el semmit?

16 éves, mechanikus dízel. 5 személy. 4. fokozatban. Lószállító utánfutóval.

Ne haragudj, de a 4.5 literes fogyasztást nem lehet megmagyarázni a kisebb légellenállással, a kis sebesség miatt.

Ezek alapján, egyedül utánfutó nélkül, 4.ben 60-al 3 literes fogyasztásod lenne? ;) Tudom hogy a dizel nem eszik sokat, de azért nem kéne átesni a lószállító tuloldalára. :lol: ;)

Ha van türelmed próbáld ki. :lol:

Hasonló értékeket fogsz kapni,az utánfutó húzása meg egyenes vonalú egyenletes mozgásban tartása nem jelent lényegesen nagyobb terhelést,főleg,hogy sík úton mozgatta,elhanyagolható légellenállás mellett.Ha egyedül ül benne minden nélkül,akkor sem lenne ennél sokkal kisebb fogyasztás max 4liter környéke.

Link to comment
Megosztás:

Ki fogom próbálni egyedül is max 60-as tempóval, és 5 személlyel is azt is 60-as tempóval

Kíváncsi vagyok az eredményekre! ;)

Azt viszont tudom, hogy ha nem nyomom 80 fölé (akár 5 személyel is) , akkor simán 5 alatt vagy a fogyasztásom!

Ha ugyanezt 100-110-el csinálom, akkor 5,5.

Mindenesetre kipróbálom a héten ezeket is! ;) Legyen ilyen infónk is!

Link to comment
Megosztás:

Az abszolút fogyasztásodhoz nem tudok hozzászólni, mert én nem ismerem az olajkályhákat, DE:

50-70 km/órás sebességnél nekem is negyedikben fogyaszt a legkevesebbet benzinből ha van rajta egy kis terhelés, pl. enyhe emelkedő..

Ezt mutatja a BC-m, amikor pillanatnyi fogyasztást mérek.

Nincs min csodálkozni!

Normál körülmények között, ha kissé sietek is, akkor is megáll 5,5-nél, a 6L az már eszetlen hajtást jelent nálam.

Ha van türelmed próbáld ki. :lol:

Hasonló értékeket fogsz kapni,az utánfutó húzása meg egyenes vonalú egyenletes mozgásban tartása nem jelent lényegesen nagyobb terhelést,főleg,hogy sík úton mozgatta,elhanyagolható légellenállás mellett.Ha egyedül ül benne minden nélkül,akkor sem lenne ennél sokkal kisebb fogyasztás max 4liter környéke.

Itthonról kb 60 km-t úgy tettem meg, hogy 3.tól nem kellett jobban visszaváltani a kanyarok miatt. (kivéve mikor elesett a ló a futón ;) ;) ) a többi 3-4ben ment.

Ki fogom próbálni egyedül is max 60-as tempóval, és 5 személlyel is azt is 60-as tempóval

Kíváncsi vagyok az eredményekre! :lol:

Azt viszont tudom, hogy ha nem nyomom 80 fölé (akár 5 személyel is) , akkor simán 5 alatt vagy a fogyasztásom!

Ha ugyanezt 100-110-el csinálom, akkor 5,5.

Mindenesetre kipróbálom a héten ezeket is! :lol: Legyen ilyen infónk is!

Link to comment
Megosztás:

Mai nap 238 km-t mentem futóval (ami papíron 180 Kg-os, de valójában több, csak a forgalmiban van ennyi beírva), szállítottunk egy szép nagy lovat, ami a gazdája elmondása szerint olyan 350-400 kg lehet. ezt így összeadva, alsó hangon is 550 kg.

Ültünk az autóba 5-en, 3 felnőtt, és 2 tizenéves.

A ló sosem volt még szállítva, most cserélték el egy pónira, elvittük a nagy lovat 120Km-re, majd elhoztuk a pónit ugyanennyit. Debrecenen, hajdúböszörményen keresztül mentünk teljesen... Hát mit mondjak, izgalmas volt! Összesen 4x borultak a lovak, és persze mindíg belvárosban. ;) Kívül nem mertünk menni a 42-esen (főút a határ felé) a sok kamion miatt, ami még 85-nél is levillogott volna, így maradt az alsójárás, de a városok elkerülhetetlenek voltak.

70Km/h-nél többel egyáltalán nem mentünk, de az átlag inkább a max 50-55 Km/h volt 4.ben a fordulat itt olyan 2000-2200 környéke volt, 5.ben szinte alig volt az autó, gondoltam nem kínozom alacsony fordulaton a motort, inkább egyen többet. :lol: 70-nél bírta szépen az 5.-et 2000-es fordulat környékén, de a ló nem díjazta, ki akart ugrani a futóból, rúgott, kapart, stb, így marad a nagytatás (vagy még attól is lassabbi) tempó .

A dolog lényege most következik!

238,4 km-en utánfutóval, lószállítással, 5 személlyel valami egészen hihetetlen fogyasztást sikerült összehozni! ;)

10,5L ment bele.

Direkt teletankoltuk az öregemmel reggel, lássuk futóval mennyit eszik, de ezt nem gondoltam volna!! :lol:

Hogy lehet ez? A visszatankoláskor is, meg előtte is csurig töltöttem fel, konkrétan addig lötyögtettem a tankot, amíg volt benne levegő.

A fogyasztás 4,404 L/100 Km!! :lol: Szeretem ezt az autót!! :lol: Lehet az is közrejátszott, hogy a fordulat egyáltalán nem ment 3000 fölé, valamint elég sok volt benne a külterület., belterület max 40-50 km volt.

Ennyit számít, hogy nyomatékos a motor?

Az nem rossz, nekünk futóval pályán már 7 liter körül eszik már...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem nem számoltad a +1 lóerőt! ;)

:lol: :lol:

Az nem rossz, nekünk futóval pályán már 7 liter körül eszik már...

Meglepődtünk mi is. :lol:

Mai 251 km-en 11,6L, átlaga: 4,62 . :lol: 80-nál gyorsabban nem mentem, de a 70-et minimumba tartottam. 4 személyel.

I love this car. ;)

Folytatom a tesztelést, és a méréseket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném valahogy csökkenteni a fogyasztását az autónak. Jelenleg 8-9 l a városi, ami teljesen normális egy X14NZ-nél, de a mai üzemanyagárak mellett próbálkozik az ember.

Az elméletem a következő:

jelenleg 60 lovas az autó. Ha sikerülne feltornázni 70-75 pacira, könnyebben mozgatná a kasztnit, tehát nem "erőlködne" , elvileg kevesebbet fogyasztana.

Helytálló ez a feltételezés?

Ha igen, milyen megoldást tudnátok javasolni. (innentől kezdve kellene áttérni a tuning topicba)

Esetleg van valakinek tapasztalata ezen a téren?

üdv

Szöllő

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretném valahogy csökkenteni a fogyasztását az autónak. Jelenleg 8-9 l a városi, ami teljesen normális egy X14NZ-nél, de a mai üzemanyagárak mellett próbálkozik az ember.

Az elméletem a következő:

jelenleg 60 lovas az autó. Ha sikerülne feltornázni 70-75 pacira, könnyebben mozgatná a kasztnit, tehát nem "erőlködne" , elvileg kevesebbet fogyasztana.

Helytálló ez a feltételezés?

Ha igen, milyen megoldást tudnátok javasolni. (innentől kezdve kellene áttérni a tuning topicba)

Esetleg van valakinek tapasztalata ezen a téren?

üdv

Szöllő

Annyit közel nekem is bever 82 le-vel. És számold ki, hogy amit ráköltesz a tuningra, abból mennyi üzemanyagot tudnál venni.

Link to comment
Megosztás:

Friss mérés, picit több, mint 800km-t mentem, kb fél útra is mértem, így két mérési eredményem van, 5,09 az első, 4,8 a második. ;)

Nekem is ennyi, csak az enyém dízel... Valami gond lehet vele, lassan a benzines kevesebbet eszik. ;)

Utolsó mérésem 4,73 volt, ezt 450 km-en néztem (4 személlyel, ebből 120 km autópálya 130-al).

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ennyi, csak az enyém dízel... Valami gond lehet vele, lassan a benzines kevesebbet eszik. ;)

Utolsó mérésem 4,73 volt, ezt 450 km-en néztem (4 személlyel, ebből 120 km autópálya 130-al).

Na jó, de ez országúton és városban vegyesen ette ezt... Pályán 6 alá nem megy szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Na jó, de ez országúton és városban vegyesen ette ezt... Pályán 6 alá nem megy szerintem.

Nekem is vegyesben volt. :lol: No meg persze volt jópár kaptató is. :lol: (királyhágó és kolozsvár környéke).

Visszafelé jóval fél tank fölött voltunk még, 4 személlyel, és a királyhágón felfelé alig tudtam feljönni. ;)

Akadozott, rángatott, ejtette a fordulatot, ahogy szokta ha az alsó fehér vonalhoz ér a mutató. ;)

Hétvégén kiszedjük a tankot a szerelő haveromnál, pont ő is ott volt az autóban, és szerinte hiányozhat a szűrő a tankból (mert tele van a kis előszűrőm trutyival, ami a gázolajszűrő elé van betéve), vagy valami csövet mondott, ami el van talán repedve.

Mindenesetre le kell szedjük!

Már nem tudom, hogy ki is akarta még leszedni a tankot, de megnéztem én is, és van ablakocska a hátsó ülések alatt, de a tartályon nincs nekem sem nyílás.

Link to comment
Megosztás:

8000km-es átlag (15% város, 85% városon kívül) 6,315l jött ki. Szorgosan írogattam, hogy mikor mennyit tankoltam, ezért tudom ilyen pontosan. Általában nagyobb távok vannak benne, nyár közepétől tél végéig, tehát nem tipikus pesti munkábajárogatás dugóbanálldogálás.

Ahogy látom ez teljesen átlagosnak mondható.

2002-es x14nz.

Link to comment
Megosztás:

8000km-es átlag (15% város, 85% városon kívül) 6,315l jött ki. Szorgosan írogattam, hogy mikor mennyit tankoltam, ezért tudom ilyen pontosan. Általában nagyobb távok vannak benne, nyár közepétől tél végéig, tehát nem tipikus pesti munkábajárogatás dugóbanálldogálás.

Ahogy látom ez teljesen átlagosnak mondható.

2002-es x14nz.

Szerintem még az átlagnál jobb is....

Link to comment
Megosztás:

8000km-es átlag (15% város, 85% városon kívül) 6,315l jött ki.

...

A lényeg, hogy a tied pontos mérés, 8000 km-en jól lehet átlagolni, és következtetéseket levonni. :lol:

Ha ezt nézed nem olyan jó, vannak kirívó esetek:

... 5,09 az első, 4,8 a második. ;)

Szerintem még az átlagnál jobb is....

De szerintem is nagyon korrekt fogyasztás! ;)

Link to comment
Megosztás:

A lényeg, hogy a tied pontos mérés, 8000 km-en jól lehet átlagolni, és következtetéseket levonni. ;)

Ha ezt nézed nem olyan jó, vannak kirívó esetek:

De szerintem is nagyon korrekt fogyasztás! ;)

Mielőtt megvettem a járgányt (1,5 éve) vakon kiegyeztem volna ezzel. Most, hogy látom, hogy valakinek 5l körül fogyaszt, elkezdett érdekelni, hogy hogyan lehetne a 6,315 még kevesebb.

A gumik mérete / felni anyaga mennyit számít? Most 175/70R13-as gumik vannak rajta (téli és nyári is, Michelin Alpin és Barum Brillantis), acélfelnivel. Ha gumit kell majd vennem, érdemes lehet a fogyasztás miatt más méretet venni? Esetleg nyárra alufelni?

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt megvettem a járgányt (1,5 éve) vakon kiegyeztem volna ezzel. Most, hogy látom, hogy valakinek 5l körül fogyaszt, elkezdett érdekelni, hogy hogyan lehetne a 6,315 még kevesebb.

A gumik mérete / felni anyaga mennyit számít? Most 175/70R13-as gumik vannak rajta (téli és nyári is, Michelin Alpin és Barum Brillantis), acélfelnivel. Ha gumit kell majd vennem, érdemes lehet a fogyasztás miatt más méretet venni? Esetleg nyárra alufelni?

Nagy átlagban sehogy. Körülményeket, mint sebesség... nem írt, szóval valószinű, hogy egy út volt 70-nel, nem pedig átlag hidegindításokkal stb.

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt megvettem a járgányt (1,5 éve) vakon kiegyeztem volna ezzel. Most, hogy látom, hogy valakinek 5l körül fogyaszt, elkezdett érdekelni, hogy hogyan lehetne a 6,315 még kevesebb.

A gumik mérete / felni anyaga mennyit számít? Most 175/70R13-as gumik vannak rajta (téli és nyári is, Michelin Alpin és Barum Brillantis), acélfelnivel. Ha gumit kell majd vennem, érdemes lehet a fogyasztás miatt más méretet venni? Esetleg nyárra alufelni?

Egy 1.4-es benzines autótól ne várjál 5 literes fogyit. Legalább is ahhoz nagyon extrém körülmények kellenek.

Link to comment
Megosztás:

Egy 1.4-es benzines autótól ne várjál 5 literes fogyit. Legalább is ahhoz nagyon extrém körülmények kellenek.

Értem! 5l nekem is extrémnek tűnik. 2-3dl-re gondoltam, hogy annyit hátha befolyásol a kerék. Ha majd egyszer elkopnak, persze ezért nem vennék most, amíg jók a meglévők.

Általában 500-600km között szoktam tankolni, 2-3 kattig töltök még rá, de azért nem csurig. A legalacsonyabb mérésem ezen a távon 5,55l volt, a legnagyobb talán 7,5. (A 8000km-es átlagot nem ezekből a fogyikból számoltam, hanem összeadtam a 8000km alatt tankolt mennyiségeket).

Nem mértem pontosan, de észrevettem, hogy amikor 7km távokat tettem meg városban -10 fokban, akkor bizony ivott rendesen. Nem is járok vele melóba. (Arra jó a BKV, főleg, hogy melóhelyen fizetik a bérletet... ;) )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.