Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


neonx

Recommended Posts

Próbálta ezt már valaki vagy erről mi a véleményetek??

Kiváncsi lennék kinek mi a tapasztalata :)

http://auto-motor.vatera.hu/alkatresz_fels...1512360032.html

Énekelhetsz is az üzemanyag molekuláknak, hogy szebben égjenek el :lol:

Valószínűleg azért ölnek sokmilliókat a gyárak fogyasztás csökkentési ötletekbe, meg azért szórakoznak start-stop rendszerekkel, mert nem nézik a vaterát ;)

Link to comment
Megosztás:

ugyan ez a motor, ugyan ez a sebesség, és ugyan ez az üzemanyag... Nálam 7.5 volt a legjobb, de átlag 8-9 liter... Hozzá tenném gázzal sosem nézem a fogyasztást, mert egyrészt a töltő berendezések is mások, meg van amikor a töltőberendezés nem kattan, nem áll le, hanem "csöpögteti". Nagyon függ a hőmérséklettől, mert hidegben eleve több megy bele, míg melegben kevesebb. Szerintem gáznál nehezebben állapítható meg, hogy mennyit kellett tölteni.... :S

Persze sok a befolyásoló tényező, de 100l-es tartály esetén kevesebb a bizonytalanság. Egyébként az említett 16l-es fogyi, az közel 200km-ből jött. Előtte hidegen tankoltuk az autót, mentünk ahova kellett, és újra tankolás, amikor már melegebb volt a gáztartály, lévén hogy utastérben van... Ugyan azon a kúton volt alig pár óra eltéréssel a tankolás, nem hiszem hogy átállítgatták volna a kutat...

Szóval én tudom, hogy lehet ilyet is kihozni, persze nagyon nem egészséges a motornak... De mint írta, is nekem is átlagosan 8-9 l az ami jellemző, caravan és megpakolva...

660km, 40liter LUK Oil 98as + 12liter MOL EvoNeoból = 7,8L\100km ;)

Nem is rossz ahhoz képest hogy tél van és még mindig élvezkedem 4000 fölött. :lol: :)

Ha 4000-er felé tolod úgy valóban nem jóóó! Én 3-3500 ig szoktam huzatni csak és caravan kasztnival 7,5 felé nem ment általában fullra pakolva sem.

Link to comment
Megosztás:

Vasárnap tettem bele 5ezerért Benzint, már egy éve nem érte el az első csíkot, pedig csak jövőre akartam bele tankolni benzint.

A gázom viszont meglepően jó lett a kíméléstől. 6,9-re jött ki pedig, 7,5-7,8 szokott lenni. bár ennyire nem lesz kímélve csak meglepődtem a hideghez képest! :lol:

Nálam a gázt kattanásig nyomják meg még kerekítenek rajta 2-300Ft-ot. ;)

Link to comment
Megosztás:

660km, 40liter LUK Oil 98as + 12liter MOL EvoNeoból = 7,8L\100km ;)

Nem is rossz ahhoz képest hogy tél van és még mindig élvezkedem 4000 fölött. :lol: :)

95-tel már becsörög? Hogy gyorsul az 1.4? 9-10mp?

Az egykettesemnek 10-11mp kell.

Nekem most kerek 7liter lett 70% országút 30% város.

Gyakran 5000nél váltom a kettest,hármast.

Link to comment
Megosztás:

95-tel már becsörög? Hogy gyorsul az 1.4? 9-10mp?

Az egykettesemnek 10-11mp kell.

Nekem most kerek 7liter lett 70% országút 30% város.

Gyakran 5000nél váltom a kettest,hármast.

Ha mezei 1,4-es akkor ennyi idő alatt esetleg 80-ra igen.

10 alatt 100-ra az enyém gyorsul. Nem egy repülőgép, de azért a teherautókat meg lehet vele előzni, sőt a kamionokat is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Énekelhetsz is az üzemanyag molekuláknak, hogy szebben égjenek el :lol:

Valószínűleg azért ölnek sokmilliókat a gyárak fogyasztás csökkentési ötletekbe, meg azért szórakoznak start-stop rendszerekkel, mert nem nézik a vaterát ;)

Köszönöm ilyesmi válaszra vártam :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogyha az kigyullad a piros kis fényecske az üzemanyagszint jelzőnél (ASTRA F 1.4 16V ECOTEC), akkor körülbelül mennyit lehet még vele menni átlagosan? Kinek mi a véleménye tapasztalata?

Vagy ez sokban függ attól, hogy milyen vezetési stílus, hol használom? Legtöbbször városban ráckevén munkahelyre meg vissza, illetve pesti utak is előfordulnak.

Előre is köszönöm!

Peti :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy olyan kérdésem is lenne, hogyha majd a későbbiekben esetleg a hátsó üléseket szeretném fejtámlása cserélni, akkor nehezen kivitelezhető művelet?

Ha majd bontóból szerzek ilyen hátsó üléseket, akkor gond nélkül beszerelhető, vagy teljesen más a két ülés szerkezete?

Nagyon köszönöm! ;)

Hopp ezt nem ide akartam :lol:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Azt szeretném megkérdezni, hogyha az kigyullad a piros kis fényecske az üzemanyagszint jelzőnél (ASTRA F 1.4 16V ECOTEC), akkor körülbelül mennyit lehet még vele menni átlagosan? Kinek mi a véleménye tapasztalata?

Vagy ez sokban függ attól, hogy milyen vezetési stílus, hol használom? Legtöbbször városban ráckevén munkahelyre meg vissza, illetve pesti utak is előfordulnak.

Előre is köszönöm!

Peti :lol:

Gyárilag úgy határozták meg, hogy ilyenkor még kb. 100km-t lehet menni vele.

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag úgy határozták meg, hogy ilyenkor még kb. 100km-t lehet menni vele.

Értem, köszönöm.

És gyárilag mennyire valósul meg a gyakorlatban?

Vagy ezt igazából úgy lehet megnézni, hogy elindulok vele, aztán tankolok egy kannába benzint, és megnézem meddig bírja?

Link to comment
Megosztás:

95-tel már becsörög? Hogy gyorsul az 1.4? 9-10mp?

Az egykettesemnek 10-11mp kell.

Nekem most kerek 7liter lett 70% országút 30% város.

Gyakran 5000nél váltom a kettest,hármast.

98ra van írva a program, 95el meg sem próbálom inkább, nem akarom hogy baja legyen :lol:

Nem néztem még a 100as gyorsulását, de kb 9 körül lehet, passzolom egyenlőre. Majd talán nyáron megmérem valahogy ;)

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszönöm.

És gyárilag mennyire valósul meg a gyakorlatban?

Vagy ezt igazából úgy lehet megnézni, hogy elindulok vele, aztán tankolok egy kannába benzint, és megnézem meddig bírja?

Szerintem olyan 5-7 liter lehet benne olyankor...

Ja és nem egészséges teljesen kifogyasztani belőle... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Értem, köszönöm.

És gyárilag mennyire valósul meg a gyakorlatban?

Vagy ezt igazából úgy lehet megnézni, hogy elindulok vele, aztán tankolok egy kannába benzint, és megnézem meddig bírja?

Hát nekem, amikor kigyullad, akkor kb . max 4-5 lityi lehet benne. Ha folyamatosan ég akkor talán még annyi sem. Sztem nagyban függ attól, hogy milyen állapotban van a tankban lévő szintjelző..

Link to comment
Megosztás:

benzinkúton lehet kapni Green fuel nevű "fogyasztáscsökkentőt" http://www.greenfuel.hu/ szerintetek ez milyen? mert én már kipróbáltam, de nem írom le, amíg nem válaszoltok rá, vagy kérdeztek rá;)

Annyi "tapasztalatom" van ilyennel, hogy rá volt írva a flakonjára, hogy +20 km egy ilyen adag. (érdekes, hogy benzinesbe, meg dízelbe is mondjuk xD ) Én megkérdeztem a fazont a boltban, hogy ha ezzel a cuccal tankolom tele, akkor mennyit mehet el, és elzavartak. Azóta nem érdekelnek ezek a vackok. (meg mondjuk előtte se túl mélyen :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Annyi "tapasztalatom" van ilyennel, hogy rá volt írva a flakonjára, hogy +20 km egy ilyen adag. (érdekes, hogy benzinesbe, meg dízelbe is mondjuk xD ) Én megkérdeztem a fazont a boltban, hogy ha ezzel a cuccal tankolom tele, akkor mennyit mehet el, és elzavartak. Azóta nem érdekelnek ezek a vackok. (meg mondjuk előtte se túl mélyen :lol: )

Arról nem is beszélve hogy annyi féle fajta üzemanyag csökkentő adalékanyag és kütyü van, amik mindegyik 5-10-15-20%-os fogyasztás csökkentést ígér, hogyha mindegyiket használnánk, akkor az autó nem is fogyasztana benzint és gázolajat.

Link to comment
Megosztás:

benzinkúton lehet kapni Green fuel nevű "fogyasztáscsökkentőt" http://www.greenfuel.hu/ szerintetek ez milyen? mert én már kipróbáltam, de nem írom le, amíg nem válaszoltok rá, vagy kérdeztek rá;)

Annyi "tapasztalatom" van ilyennel, hogy rá volt írva a flakonjára, hogy +20 km egy ilyen adag. (érdekes, hogy benzinesbe, meg dízelbe is mondjuk xD ) Én megkérdeztem a fazont a boltban, hogy ha ezzel a cuccal tankolom tele, akkor mennyit mehet el, és elzavartak. Azóta nem érdekelnek ezek a vackok. (meg mondjuk előtte se túl mélyen :lol: )

Meg ha az árát megnézi az ember, akkor az a 20 km elég sokba lesz... :)

Link to comment
Megosztás:

2 hete megvolt a nagy út, kb 1500 km - erdélyben.

Az autó szépen muzsikált, odafele 4,15-ös fogyasztással mentünk.

80-90 főúton, 110-120 autópályán (nem nyomtam gázt... max 127 volt GPS összesítése szerint.)

Ez betudható a frissen cserélt dolgoknak is (levegőszűrő, olaj-olajszűrő, gázolajszűrő) Érezhetően jobban ment mint a cserék előtt, nagyon tele volt már az üzemanyagszűrő.

De odafelé (az első tank gázolajhoz) öntöttem spurit is, lehet ez is befolyásolta. Kicsit az én észrevételem szerint számít. ;) Igaz én hosszútávokon tesztelgettem... és csak télen...

tudom, tudom... sokak szerint nem ér semmit, de nekem bevált, jobb mint a sima benzin (a gázolajba dermedésgátlónak). :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.