Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
... A hűtővizet kb. fél éve töltöttem utána, amikoris számomra rejtélyes okokból kb. fél literrel csökkent a szinje.

Megoldódott a rejtély: a vízpumpánál folyik el a víz, időnként jobban, máskor csak csöpög. Ha meg már szét kell szedni, akkor megejtem a nemsokára amúgy is aktuális vezérműszíj és feszítőgörgő cserét is. Tapasztalataitok szerint érdemes utángyártott alkatrészeket beszerelni vagy mindenképpen a drágább eredeti Opel alkatrészt? Ha utángyártott, akkor melyik cég terméke megfelelő minőségű?

Link to comment
Megosztás:

Megoldódott a rejtély: a vízpumpánál folyik el a víz, időnként jobban, máskor csak csöpög. Ha meg már szét kell szedni, akkor megejtem a nemsokára amúgy is aktuális vezérműszíj és feszítőgörgő cserét is. Tapasztalataitok szerint érdemes utángyártott alkatrészeket beszerelni vagy mindenképpen a drágább eredeti Opel alkatrészt? Ha utángyártott, akkor melyik cég terméke megfelelő minőségű?

Csakis szigorúan gyári. :)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a tengely és a tőkék is el szoktak kopni.

omg omg :)

és ezt "ránézésre" vagy egyéb vuduval meg lehet állapítani?

vagy szigoruan méregetni kell?

tudod nálam is az erős csattogás probléma él, de már annyi mindent hallottam (lásd Calis topik), hogy a tőkecsere önmagában nem mindig megoldás

Link to comment
Megosztás:

omg omg :)

és ezt "ránézésre" vagy egyéb vuduval meg lehet állapítani?

vagy szigoruan méregetni kell?

tudod nálam is az erős csattogás probléma él, de már annyi mindent hallottam (lásd Calis topik), hogy a tőkecsere önmagában nem mindig megoldás

Ha már nagyon kopott, akkor ránézésre is, de a tőkeház kiverődését csak mérni lehet .

Az előző hozzászólásomban egyébként OHV motorról volt szó.

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek mennyiben jobbak a 93 utáni DIS gyújtásos c20xe motorok? Érdemes-e utólag ilyenre átalakítani - ha mondjuk van egy jutányos áru "donor"?

Nekem már volt mindkettö, de a régi jobban tetszett (Vectra 2000) :rolleyes: . Szerintem jobban ment mint a mostani F Astra kombim (Irmscher).

Link to comment
Megosztás:

Nekem már volt mindkettö, de a régi jobban tetszett (Vectra 2000) :rolleyes: . Szerintem jobban ment mint a mostani F Astra kombim (Irmscher).

Meg az üzemanyag befecskendezők is jobbak ha jól tudom.?Esetleg kép az irmsher caravanról?csak ne ide hanem a gsi topicba.Köszi :blink:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nemrég írtam hogy a vectram menet közben leállt, majd nagy nehézségek árán újraindulva még haza tudtam jönni vele.

Fejlemények eddig, az eset még kétszer megtörtént. Annyi különbséggel hogy nem bírtam újra beindítani.

Lényeg az hogy ha teljesen hideg a motor, pöcre indul aztán ha felmelegszik üzemi hőfokra akkor egyszerűen rángatva hörögve leáll és kész vége.

Ekkor elhúzattam szerelőhöz, akinek természetesen pöcre indult hideg motorral. Mivel a szerelő nem igazán tudott mit kezdeni vele, ezért tovább vitte egy opeles kollegához, akik a gyújtását újítgatták fel(egyik gyertyakábel szakadt volt), meg egy jeladót cseréltek (induktív impulzus jeladót, nézegettem az opel epc ben de nem találtam meg) és a hűtő ventilátorát cserélték opelesre. A drága előző tulaj valami hatalmas dögött rakatott bele:) Aztán mentek pár kört vele és megállt nekik is. A gyújtáselosztót is piszkálgatták.

A vicc az, hogy ezután leállt mégegyszer. Eztán egész napos szerelés után, és kb 40km próbaút után nem találtak semmi hibát.

A kocsit boldogan elhoztam:) A javításért sem kértek vészes összeget.

Aztán másnap reggel vígan autózgatok, és a hetedik megtett kilóméter után újból megállt a paripa :rolleyes:

Homlok gyöngyöz, köpködés, szitkozódás után visszavontattuk a szakihoz. Még aznap délután kész lett a kocsi. (bár nem igazán tudtak arra választ adni, hogy mégis mi volt a gond, csak ezt: " kicserélgettünk ezt azt, amire eddig nem is gondoltunk") Mivel nem kértek lóvét, és már zárták a műhelyt nem nagyon faggatóztam. Bevallom, rámenősségből lenne mit fejlődnöm.

Kíváncsian várom a holnapi napot, lerobbanok e vele. :blink:

Ja a másik ami aggaszt, a kocsi 13,6 ot fogyaszt

c20ne motor, kíméletes vezetés igaz városon belül de akkor is szerintem nagyon sok.

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Nemrég írtam hogy a vectram menet közben leállt, majd nagy nehézségek árán újraindulva még haza tudtam jönni vele.

Fejlemények eddig, az eset még kétszer megtörtént. Annyi különbséggel hogy nem bírtam újra beindítani.

Ja a másik ami aggaszt, a kocsi 13,6 ot fogyaszt

c20ne motor, kíméletes vezetés igaz városon belül de akkor is szerintem nagyon sok.

Nézd át az összes elektromos csatlakozást a motortérben. Még azt is aminek semmi köze a motorhoz. Fogj fülön egy kontakt sprét, és fujkád be a csatikat, mozgasd meg, (összedug- széthúz, néhány x ). Olyat keress ahol megzöldültek az érintkezők, mert az tuti hogy csak néha vezet át. Lehet hogy csak ennyi baja van. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem a benzinpumpa/befecskendezés relé csinálta ugyanezt. Vettem egy újat és nemsokára az is bekrepált. Akkor szétszedtem a első rosszat, mert az új még garis volt és lehetee látni ahol elvállt a forrasztás. Godolom ahogy bemelegedett eléggé megnőtt a rés és elment a kontakt. Jól megforrasztottam és utána már nem csinálta.

De volt már hasonló gondom szarul beszerelt riasztó miatt is, igaz "csak" az önindítót nem forgatta.

Link to comment
Megosztás:

Emberek. Segítségre lenne szükségem! Problémám igen komoly. Legalábbis nekem. 2001-es X14NZ F-Astra a páciens. Kb 1500-2500-ig a motor főleg nagyobb gázadásra hőköl, azonban ha egy ideig szinten tartom, tételezzük fel:kettesben 40-en, és utána rárúgok, tapadok az ülésbe. Ugyanez, ha állat-mód megyek vele, 1-es 50, kettes 90, és így tovább, akkor minden rendben. Kb egy hónapja kapott egy sport légszűrőt, amivel eléggé meglódult, majd a probléma kb egy hétre rá jelentkezett. Ha esetleg hasonló történt már valkakivel, az kérem nyugtasson meg, mert egy hónapja próbáljuk megtalálni a hibát, de nem megy. No üzemanyag ellátás, nem gyújtás, se gyertya, se kábel, se fedél, valószínűleg nem is hőgomba, vagy lambda szonda, de a légszűrőre sem gyanakodhatok, mert ha visszateszem a gyárit, ugyanaz. Esetleg bezavarhattam a levegőbeömlő érzékelőjét? Vagy elképzelhető egy lehetséges dugulás az injektorban. A hőkölés milyensége elektromos hibára utal, mivel a fulladozás után hirtelen indul meg, azonban nagyritkán semmi baja.Mikor ilyen, mikor olyan.Ja...és hideg motornál semmi baja, megy, mint akit hátba rúgtak, aztán amint megindul a hőfok mutató, megkezdődik a kormánykerék és a homlokom igen sokszori találkozásának sorozata.Nagyon sokmindent próbáltam: üzemanyag-szűrő, gyertya, komplett kábelszett, gyári légszűrő, hideg levegőben, melegben, napsütésben, esőben, mindenhogy problémázik. Egyébként a motorban 13.5 Bar van, tehát nincs széthajtva, 60.000 km van benne, pöccre indul, és üresben olyan, mintha új lenne. Szépen reagál mindenre, többek közt ezért is hajtott el a legtöbb szerelő azzal, hogy ennek semmi baja, motordiagnosztikára pedig nem akarom rádugatni egy vagyonért, hisz itt ülnek a legfőbb professzorok. Előre is köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Emberek. Segítségre lenne szükségem! Problémám igen komoly. Legalábbis nekem. 2001-es X14NZ F-Astra a páciens. Kb 1500-2500-ig a motor főleg nagyobb gázadásra hőköl, azonban ha egy ideig szinten tartom, tételezzük fel:kettesben 40-en, és utána rárúgok, tapadok az ülésbe. Ugyanez, ha állat-mód megyek vele, 1-es 50, kettes 90, és így tovább, akkor minden rendben. Kb egy hónapja kapott egy sport légszűrőt, amivel eléggé meglódult, majd a probléma kb egy hétre rá jelentkezett. Ha esetleg hasonló történt már valkakivel, az kérem nyugtasson meg, mert egy hónapja próbáljuk megtalálni a hibát, de nem megy. No üzemanyag ellátás, nem gyújtás, se gyertya, se kábel, se fedél, valószínűleg nem is hőgomba, vagy lambda szonda, de a légszűrőre sem gyanakodhatok, mert ha visszateszem a gyárit, ugyanaz.

Hi!

Szintén zenész, u.a motor, u.a tünetek.

Többmint 1 éve, most a lesz@rom kategóriában van, de még próbálkozom. :rolleyes:

Végig játszottam én is ezeket, amiket írtál.

Most egy pillangószelep poti csere jön majd, meg MAP szenzor próbára, de keptam tippeket még gyújtás alapbeállításra is. / köszi Udi!!/

Ha sikerül megoldanod az X -aktát, ne kímélj! :blink:

Link to comment
Megosztás:

Hi!

Szintén zenész, u.a motor, u.a tünetek.

Többmint 1 éve, most a lesz@rom kategóriában van, de még próbálkozom. :blink:

Végig játszottam én is ezeket, amiket írtál.

Most egy pillangószelep poti csere jön majd, meg MAP szenzor próbára, de keptam tippeket még gyújtás alapbeállításra is. / köszi Udi!!/

Ha sikerül megoldanod az X -aktát, ne kímélj! ;)

Légtömegmérője van ennek a motornak? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem olyan problémám van, hogy tegnap este egyszer csak kigyulladt a sárga színű "kipufogógázok" figyelmeztető lámpa és azóta folyatosan ég, ha megyek az autóval.

Az alany egy 2002-es 35 ezret futot 1.4 -es G astra.

Úgy tervezem hogy szombatig járok vele így és ha nem múlik el a hibajelzés egy kis autópályás meghajtástól, akkor TECH-el megnézetem mi baja lehet.

Szerintetek mi dögölhetett be és a javítása mennyibe fájhat?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.