Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

22 perce, Geopake írta:

 

Most hétvégén megejtem a cserét.Úgy is hosszú hétvége lesz.Reggelente mikor megyek melóba akkor még hideg van.Jövőhétre már mondja a jó időt.Majd megpróbálom eltalálni melyik kerék hol volt:)

Én már csak Húsvét után dobom fel a nyári szettet. Addig még egy Eger rally-t beleteszek, mert ha valami dzsungelbe állok meg, akkor inkább a lemez legyen rajta:-):-)

Ha már témánál járunk=járok: van még rally fan fórumlakó rajtam kívül?

Link to comment
Megosztás:

Ez elvileg jó az autómra igaz?

http://www.startabroncs.hu/acelfelni_adatok-oldal/8390_original__oe___1002276_opel_6x15_/GM1002276-kod

A mostani 6Jx15H2 ET49, ennyi van ráírva. Gondolom akkor helyes a 4 x 100.00 x 56.50 ?

Nem vacakolok alufelnivel, jó lesz rá a dísztárcsa is. Használtan nem igazán akarok, újat meg nem találok ebben a méretben.

 

Köszi

Link to comment
Megosztás:

54 perce, KMilán írta:

Ez elvileg jó az autómra igaz?

http://www.startabroncs.hu/acelfelni_adatok-oldal/8390_original__oe___1002276_opel_6x15_/GM1002276-kod

A mostani 6Jx15H2 ET49, ennyi van ráírva. Gondolom akkor helyes a 4 x 100.00 x 56.50 ?

Nem vacakolok alufelnivel, jó lesz rá a dísztárcsa is. Használtan nem igazán akarok, újat meg nem találok ebben a méretben.

 

Köszi

Milyen méretben nem találsz újat?

A linkelt lemezfelni gyári méret, gondolom ilyened van most is fent.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, grofbandi írta:

Milyen méretben nem találsz újat?

A linkelt lemezfelni gyári méret, gondolom ilyened van most is fent.

Így van, ez van most rajta. (Gyári lemezfelni) Ilyen méretű alufelnit kerestem. Többnyire ET38-at dobnak a keresők ET49 helyett.... de én valahogy a gyári mérethez ragaszkodnék.

Szervizfüzetbe meg nem találtam meg, hogy mit lehetne feltenni, vagy egyáltalán, ha jött ki alufelnivel, az milyen méret volt. (Neten használtan lehet találni)

Link to comment
Megosztás:

20 perce, KMilán írta:

Így van, ez van most rajta. (Gyári lemezfelni) Ilyen méretű alufelnit kerestem. Többnyire ET38-at dobnak a keresők ET49 helyett.... de én valahogy a gyári mérethez ragaszkodnék.

Szervizfüzetbe meg nem találtam meg, hogy mit lehetne feltenni, vagy egyáltalán, ha jött ki alufelnivel, az milyen méret volt. (Neten használtan lehet találni)

Szia! 

Megkérdezhetem hogy miért ragaszkodsz a gyári lemezfelni minden paraméteréhez az alufelninél ?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kobraCode írta:

Sziasztok,

RainExpert 3 Uniroyal Nyári gumiabronccsal van valakinek tapasztalata? Most rendeltem szüleimnek, nem egy száguldozós típusok, remélem jó lesz nekik.

Nekem is Uni RainExpert van, igaz régebbi. A nyári most kezdte az ötödik szezonját, a téli pedig most fejezte be a másodikat. Teljesen megvagyok velük elégedve. Esőben tényleg jól teljesítenek, de egyébként sem okozott csalódást egyik garnitúra sem. Gondolom ez a "3-as" is hű maradt az elődökhöz. Szerintem nem volt rossz választás.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, toma2105 írta:

Szia! 

Megkérdezhetem hogy miért ragaszkodsz a gyári lemezfelni minden paraméteréhez az alufelninél ?

Ha lehet változtatni következmények nélkül, akkor semmi gond, de ha jól értem nem mindegy. Szeretném, ha megmaradnának az autó menettulajdonságai. Ezt meg a gyárilag megadott paraméterekkel lehet biztosítani. Vagy nem így van? Ha az ET szám 49-ről lecsökken 38-ra, akkor már 11 cm eltérés lesz. (ha jól értem ennyivel lesz kijjebb az egész gumi felnistől.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Bombero írta:

Nekem is Uni RainExpert van, igaz régebbi. A nyári most kezdte az ötödik szezonját, a téli pedig most fejezte be a másodikat. Teljesen megvagyok velük elégedve. Esőben tényleg jól teljesítenek, de egyébként sem okozott csalódást egyik garnitúra sem. Gondolom ez a "3-as" is hű maradt az elődökhöz. Szerintem nem volt rossz választás.

Köszi! Biztató amit leírtál, remélem az új széria sem rosszabb a réginél

Link to comment
Megosztás:

1 óra, KMilán írta:

Ha lehet változtatni következmények nélkül, akkor semmi gond, de ha jól értem nem mindegy. Szeretném, ha megmaradnának az autó menettulajdonságai. Ezt meg a gyárilag megadott paraméterekkel lehet biztosítani. Vagy nem így van? Ha az ET szám 49-ről lecsökken 38-ra, akkor már 11 cm eltérés lesz. (ha jól értem ennyivel lesz kijjebb az egész gumi felnistől.

11 centi? Dehogy! Milliméter! Attól csak stabilabb lesz az autó, és jobban is néz ki. 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

7 órája, KMilán írta:

Ha lehet változtatni következmények nélkül, akkor semmi gond, de ha jól értem nem mindegy. Szeretném, ha megmaradnának az autó menettulajdonságai. Ezt meg a gyárilag megadott paraméterekkel lehet biztosítani. Vagy nem így van? Ha az ET szám 49-ről lecsökken 38-ra, akkor már 11 cm eltérés lesz. (ha jól értem ennyivel lesz kijjebb az egész gumi felnistől.

Ugylátom Grofbandi már megválaszolta :)

Egyébként nem kötekedni akartam.

Nekem ET35-ös felni van fent...jól néz ki :)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem az ideális méret 15-ösben 6,5X15 ET35-40. Ebbe nem kötnek bele sehol, paramétereiben pedig jobb a gyárinál, amin lehet javítani, hiszen 1998 óta sokat fejlődött a technika, és amúgy sem a tökéletesség volt a fő szempont az Astra tervezésénél. Az eladási árat is úgy kellett alakítani, hogy tömegesen eladható legyen. Ezzel csak arra akartam kilyukadni, hogy nem minden esetben érdemes ragaszkodni a gyárihoz, mert lehet hogy van jobb.

 

Link to comment
Megosztás:

8 perce, szürkeastra írta:

Flexel ne állj neki polírozni!!!

Nagyon magas fordulaton pörög, elégeted a lakkot!

Viccnek szántam, nyugi:-) sikerült átszaladni rajta normálisan polírgéppel +egylépcsős pasztával. Sajnos vannak már túl mély karcok is rajta:( ha felkerült, dobok fel róla képet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt meg tudnátok mondani, hogy kb. milyen ET tartományban lehet a gyári ET49 -től eltérő felnit használni, biztonságosan, megbízhatóan, a futómű szétcseszése nélkül? Illetve mekkora a gyári agyméret (4x100 -as változat)? 205/55/16 -os gumik mennyiben befolyásolják az autó (menetstabilitás, dinamika, stb) 195/60/15 helyett? Mindkettő gyárilag megadott méret. (Z14XEP motor)

 

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

25 perce, nzozz írta:

Sziasztok!

Azt meg tudnátok mondani, hogy kb. milyen ET tartományban lehet a gyári ET49 -től eltérő felnit használni, biztonságosan, megbízhatóan, a futómű szétcseszése nélkül? Illetve mekkora a gyári agyméret (4x100 -as változat)? 205/55/16 -os gumik mennyiben befolyásolják az autó (menetstabilitás, dinamika, stb) 195/60/15 helyett? Mindkettő gyárilag megadott méret. (Z14XEP motor)

 

Köszönöm

ET-35 még jó. Persze nem extrém széles felnikkel.Agy 56,5mm. A 205/55R16 nem váltóméret, bár van a fórumon olyan aki azzal jár. Én nem tennék fel nagyobb gumit, lomhább lesz az autó tőle.

Link to comment
Megosztás:

1 óra, grofbandi írta:

ET-35 még jó. Persze nem extrém széles felnikkel.Agy 56,5mm. A 205/55R16 nem váltóméret, bár van a fórumon olyan aki azzal jár. Én nem tennék fel nagyobb gumit, lomhább lesz az autó tőle.

Nekem is ez van! Sokkal komfortosabb mint a 205/50R16.

És szerintem nem lomhább ;)

Link to comment
Megosztás:

10 órája, nzozz írta:

Sziasztok!

Azt meg tudnátok mondani, hogy kb. milyen ET tartományban lehet a gyári ET49 -től eltérő felnit használni, biztonságosan, megbízhatóan, a futómű szétcseszése nélkül? Illetve mekkora a gyári agyméret (4x100 -as változat)? 205/55/16 -os gumik mennyiben befolyásolják az autó (menetstabilitás, dinamika, stb) 195/60/15 helyett? Mindkettő gyárilag megadott méret. (Z14XEP motor)

 

Köszönöm

Hello!

Nálam a régi 15x7j ET38 volt 195/60as gumikkal, most ő fog hamarosan felkerülni: 

20160327_160248_www.kepfeltoltes.hu_.jpgKATT IDE

16x7j ET35 195/55R16 méretű gumikkal.

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 03. 26. at 23:18, Geopake írta:

A /55.Nekem is az van rajta.Azt nem tudom lomhább-e mint a másikkal:)Nem vagyok versenyző,se nem száguldozó:)

Jobb is lenne az az 50 -es, mert leellenőriztem és tényleg a 205/50/16R a "hivatalos" és nem a 205/55/16R, csak azt nem tudom hova tenni, hogy az 50 -es miért kerül 10 000Ft -tal többe darabonként, mint az 55 -ös...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.