Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Az ET-hez egy kis kiegészítés:

Ha a felni szélessége nő, akkor muszáj kisebb ET-jű felnit választani (megfelelő értéken belül), hogy ne

érje el a gumi a sárvédő ívet.

De akkor amit én irtam a 6,5*15 4*100 ET 38 az megfelelö rá nem?????

Mert a lemezfelninél az ET 49 volt ezért nem nagyon értem ezt a dolgot igy.....

Vagyis hogy erre szeretném feltenni a 195/60 R 15-ös gumikat........

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a segitséget......

Mellesleg, nekem még mindig van eladó alum:

RH Doppelspeiche C 7Jx15

Ez kifejezetten Opelhez jó, ET szám is stimmel, egy szezont volt nekem fent, műszakilag hibátlan, apró esztétikai hibákkal. És mint fent is olvasható, Opelhez való központosító gyűrűkkel! Az RH nem a gagyi kategória, jó az ötvözete, nem lesz tojás 2-3 kátyú után - persze, ha új felnit nézel, akkor nem téma, csak mint lehetőség mondtam. A négy együtt most 40 pénz.

Link to comment
Megosztás:

Mellesleg, nekem még mindig van eladó alum:

RH Doppelspeiche C 7Jx15

Ez kifejezetten Opelhez jó, ET szám is stimmel, egy szezont volt nekem fent, műszakilag hibátlan, apró esztétikai hibákkal. És mint fent is olvasható, Opelhez való központosító gyűrűkkel! Az RH nem a gagyi kategória, jó az ötvözete, nem lesz tojás 2-3 kátyú után - persze, ha új felnit nézel, akkor nem téma, csak mint lehetőség mondtam. A négy együtt most 40 pénz.

Képet nem tudsz rola mutatni,vagy küldeni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kérdeznék már megültetett Caravan tulajdonosokat arról, hogy egy 35mm-es ültetés után a kerék(205/50/R16) bele ér-e a kasztniba avagy nem? Ha esetleg peremezni kéne az íveket akkor sérül-e a festés? Ja van a kerék alatt egy 20mm-es nyomtávszélesítőm :(

-35-tel még nem fog.Sztem.De a nyomtávszélesítőt ki lehetne váltani egy rendes ET számú felnivel ish....

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kérdeznék már megültetett Caravan tulajdonosokat arról, hogy egy 35mm-es ültetés után a kerék(205/50/R16) bele ér-e a kasztniba avagy nem? Ha esetleg peremezni kéne az íveket akkor sérül-e a festés? Ja van a kerék alatt egy 20mm-es nyomtávszélesítőm :(

Én csak gondolkodtam/gondolkodom rajta.... Félek mi van akkor ha jól telepakolom...(Elég gyakran előfordul...)

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Kérdeznék már megültetett Caravan tulajdonosokat arról, hogy egy 35mm-es ültetés után a kerék(205/50/R16) bele ér-e a kasztniba avagy nem? Ha esetleg peremezni kéne az íveket akkor sérül-e a festés? Ja van a kerék alatt egy 20mm-es nyomtávszélesítőm :(

Szia!Én a '99-es 1.6 16V Astra G kombimat 35mm-es Vogtland rúgókkal használtam, 7-7,5X16 ET38-as felnikkel, 205/50R16-os gumikkal nem ért sehol bele a sárvédő ívbe még megpakolva se. Otthon teszteltem, teleraktam cementes zsákkal koppanásig a farát, nem volt semmi gond. Ha biztosra akarsz menni, válasz hozzá 7X16 ET38-40-es felniket! Nyomtávsz.-t felejtsd el, ha ültetni akarsz gyári peremekkel.Amúgy a 35mm-es rúgó elöl 50mm-ert, hátul 40mm-ert ültetett pár hónap múlva, de később már nem ült jobban össze.
Link to comment
Megosztás:

Szia!Én a '99-es 1.6 16V Astra G kombimat 35mm-es Vogtland rúgókkal használtam, 7-7,5X16 ET38-as felnikkel, 205/50R16-os gumikkal nem ért sehol bele a sárvédő ívbe még megpakolva se. Otthon teszteltem, teleraktam cementes zsákkal koppanásig a farát, nem volt semmi gond. Ha biztosra akarsz menni, válasz hozzá 7X16 ET38-40-es felniket! Nyomtávsz.-t felejtsd el, ha ültetni akarsz gyári peremekkel.Amúgy a 35mm-es rúgó elöl 50mm-ert, hátul 40mm-ert ültetett pár hónap múlva, de később már nem ült jobban össze.

Kössz Tamás a választ :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudna valaki nekem valami infót adni a Sportiva Snow Win téligumiról?

Milyen kategória ez a gumi?

Jobb mint a Kormoran vagy a Barum Polaris ?

Azért kérdezem ,mert rendeltem neten Kleber Hp -t ,de fehívtak, hogy nincsen és végül ez a Sportiva lett belőlle csak az a bajom hogy én semmit nem tudok róla.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

www.gumiteszt.com

Sziasztok!

Tudna valaki nekem valami infót adni a Sportiva Snow Win téligumiról?

Milyen kategória ez a gumi?

Jobb mint a Kormoran vagy a Barum Polaris ?

Azért kérdezem ,mert rendeltem neten Kleber Hp -t ,de fehívtak, hogy nincsen és végül ez a Sportiva lett belőlle csak az a bajom hogy én semmit nem tudok róla.

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Véleményt szeretnék én is kérni:

Vredestein gumi 2 éves alig pár ezer km van benne , újonnan vásárolt (tényleg keveset ment) és azt vettem észre, ahogy fordul a kerék a gumi mintha sercegne, pattogó hangot ad, nyiszororog.

Nagyon sok autónál hallottam ilyet, főleg ahogy a lámpához érkeznek és lassítanak , majd megállnak, füllel is hallható.

Voltam gumisnál, levette , újra feltette, egy ideig ok. aztán ismét elkezdődött mind a 4 keréknél.

A gumi hibátlan, nincs megynyúlva, szálszakadás, semmi.

Menetközben nem hallani , csak ha gurulsz vele, vagy odébb tolom kézzel az autót.

A téli Goodyear - garnitúránál is jelentkezik, és ahogy írtam is sok autónál hallottam a saját fülemmel.

Az autó semmilyen fordulaton és sebességnél nem rázkódik, sem a kormány , sem az eleje, sehol sem.

Mi lehet??

Link to comment
Megosztás:

Véleményt szeretnék én is kérni:

Vredestein gumi 2 éves alig pár ezer km van benne , újonnan vásárolt (tényleg keveset ment) és azt vettem észre, ahogy fordul a kerék a gumi mintha sercegne, pattogó hangot ad, nyiszororog.

Nagyon sok autónál hallottam ilyet, főleg ahogy a lámpához érkeznek és lassítanak , majd megállnak, füllel is hallható.

Voltam gumisnál, levette , újra feltette, egy ideig ok. aztán ismét elkezdődött mind a 4 keréknél.

A gumi hibátlan, nincs megynyúlva, szálszakadás, semmi.

Menetközben nem hallani , csak ha gurulsz vele, vagy odébb tolom kézzel az autót.

A téli Goodyear - garnitúránál is jelentkezik, és ahogy írtam is sok autónál hallottam a saját fülemmel.

Az autó semmilyen fordulaton és sebességnél nem rázkódik, sem a kormány , sem az eleje, sehol sem.

Mi lehet??

Nálam minden évben így csinálja a felrakás után, majd egy pár km megtétele után abbahagyja :(

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Felkerültek az előző héten a téligumik acélfelnin. Már tavaly használtam őket, most kaptak centírt, aztán fel a kocsira, hátsók előre, elsők hátra, ahogy kell.

Viszont előjött olyan furcsaság, hogy 130 környékén, meg persze felette is, remegteti, mozgatja minimálisan a kormányt, meg valahogy az egész eleje furán rezonál. Nem vészes, épp csak észrevenni/hallani, de zavaró. Mitől lehet? Visszavittem, felrakták centírgépre, teljesen jónak tűnik, 4-5 gr van az elsőkben, állítólag ennyit simán elbír. Ami biztos, hogy tavaly nem csinálta.

Mi lehet? Előzőleg alu volt rajta, annál nem jött elő ilyen. Gumis szerint futómű, vagy akármi, de ő hibátlan munkát végez. :(

Ötletek?

Menjek másik gumishoz? Rejtett gumihiba? Elég sokat használom pályán, jó lenne, ha nem lenne ilyen gond.

Előre is köszönöm,

Tomka

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Felkerültek az előző héten a téligumik acélfelnin. Már tavaly használtam őket, most kaptak centírt, aztán fel a kocsira, hátsók előre, elsők hátra, ahogy kell.

Viszont előjött olyan furcsaság, hogy 130 környékén, meg persze felette is, remegteti, mozgatja minimálisan a kormányt, meg valahogy az egész eleje furán rezonál. Nem vészes, épp csak észrevenni/hallani, de zavaró. Mitől lehet? Visszavittem, felrakták centírgépre, teljesen jónak tűnik, 4-5 gr van az elsőkben, állítólag ennyit simán elbír. Ami biztos, hogy tavaly nem csinálta.

...

Sztem mégiscsak a gumi vagy felni lesz az, ha a nyárival nem csinálja. Esetleg próbáld meg most felcserélni a hátsókat az elsőkkel. Nekem egyébként a téli gumijaim vmi noname sz*rok, és sokadszorra sem tudták kiegyensúlyozni őket rendesen, 120-140 között ráznak. Nyárival gond nélkül szépen simán fut minden sebességtartományban.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.