Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Az egyetlen kérdésem, csak annyi, hogy nem néz ki nagyon bénán? Van valakinek képe az autójáról amin ilyen felni van?

Később ha mégis vennék nagyobb felnit akkor ezt megtartanám télinek... Így nem menne kárba, nem kellene eladni.

Előre is köszönöm a segítséget.

Uhuhu-ék gépén nem is mutat rosszul. Az biztos, hogy nagyságrenddel jobban néz ki, mint a műanyag dísztárcsa :D , és mind felni, mind felgumizás szempontjából (bár Neked most van is) költséghatékonyabb, mint a nagyobb méretek. De nyilván Neked kell, hogy tetsszen...

Alufelnivel azért vigyázz a téli használatnál, sűrűn le kell mosni, bár idén télen nem sóztak túl sokat. Az ilyen beborult, szutykos időkben ki lehet húzni tavaszig a lemezfelnivel. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Alufelnivel azért vigyázz a téli használatnál, sűrűn le kell mosni, bár idén télen nem sóztak túl sokat. Az ilyen beborult, szutykos időkben ki lehet húzni tavaszig a lemezfelnivel. :D

A gyári felnik jól bírják a telet, persze ne legyen sérült....Én téligumihoz a gyári alufelniket használom, ritkán mosom és semmi baja....Igaz télen keveset használom... Viszont faterom 2000-es évjáratú astráján tavaly volt először téligumi-lemezfelnivel, tehát télen nyáron a gyári alufelni volt fent és semmi baja....

Link to comment
Megosztás:

A gyári felnik jól bírják a telet, persze ne legyen sérült....Én téligumihoz a gyári alufelniket használom, ritkán mosom és semmi baja....Igaz télen keveset használom... Viszont faterom 2000-es évjáratú astráján tavaly volt először téligumi-lemezfelnivel, tehát télen nyáron a gyári alufelni volt fent és semmi baja....

Nekem is gyári GM alufelni van nyáron, télen meg gyári alessio. :D

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat, sokat lendítettek az ügyön :D

Azthiszem akkor elkezdek keresgetni. Ez a 7 küllős tetszik nekem. És jó lesz a magyar utakra...

Az igazi egy ilyen lenne(17"-os snowflake), de nekem 4 csavaros van és most nem szeretnék belemenni egy konverzióba.(bár akkor a hátsó dobokat is kicseréltetném legalább)

phone021.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Vki használ Astra G Caravan-hoz 205/55/16-os gumikat??? Érdekelne, hogy elfér-e beleér-e stb. Tudom, hogy a váltóméret 205/50/16(most is ez van), de a két méret között -10.000 pénz/db a különbség.

Köszi

Tudomásom szerint nem fér el. Korábbi (kb 1 éve) hozzászólásokban volt róla szó hogy nem fér el. Nekem is /50-es van.....

Van elfekvőben itthon mondeo-ról alufelnivel 4 db Michelin /55-ös... Kipróbálásra olcsón bérbeadhatom... :D (ja egyébként eladóak...bár eléggé elhasználtak...)

Ha érdekel keress meg Pü-ben.....

Link to comment
Megosztás:

Hi All!

Vki használ Astra G Caravan-hoz 205/55/16-os gumikat??? Érdekelne, hogy elfér-e beleér-e stb. Tudom, hogy a váltóméret 205/50/16(most is ez van), de a két méret között -10.000 pénz/db a különbség.

Köszi

Én is ebben a cipőben (gumiban) járok amit vettem H astra felnin 205 55 r16 van és sajna és éppenhogy beleér a hátsó az elsővel nincs baj. Én azon filózom nem kellene inkább valamivel kisebb. Pl 195 55 R16. nekem sedan van és a gumit is kivágta egy picit meg megette a müanyag doblemezt hátul. Mondjuk lehet elfáradt a hátsó rugóm is mert mintha kicsit ülne a hátulja. De akkor is beleér nagyobb bukkanónál, meg ha hátul is ülnek.

Link to comment
Megosztás:

Tudomásom szerint nem fér el. Korábbi (kb 1 éve) hozzászólásokban volt róla szó hogy nem fér el. Nekem is /50-es van.....

Van elfekvőben itthon mondeo-ról alufelnivel 4 db Michelin /55-ös... Kipróbálásra olcsón bérbeadhatom... :lol: (ja egyébként eladóak...bár eléggé elhasználtak...)

Ha érdekel keress meg Pü-ben.....

Köszi a lehetőséget, de megpróbálok vmi újat óccsóé. Bár a mostanival kicsit megszívtam: Bridgestone Potenza Re720-as van és 30.000 km után olyan hangos lett mint egy BKV busz :D

Link to comment
Megosztás:

Még annyit kérdeznék, hogy ezekhez a gyári felnikhez nem kell valami spec csavar? Vagy az csak ilyen extra amelyik "lopás gátlós"?

Mennyit kóstál kb egy ilyen 7 küllös gyári alufelni készlet (4db) használtan? (vaterán néztem ott 60-ért van elég használt gumikkal, de nemtudom, hogy megére annyit.)

Link to comment
Megosztás:

Még annyit kérdeznék, hogy ezekhez a gyári felnikhez nem kell valami spec csavar? Vagy az csak ilyen extra amelyik "lopás gátlós"?

Mennyit kóstál kb egy ilyen 7 küllös gyári alufelni készlet (4db) használtan? (vaterán néztem ott 60-ért van elég használt gumikkal, de nemtudom, hogy megére annyit.)

én a 6 küllőset 40 magyar papírért vettem 2 db téli gumival, amit 1 télen át használtunk még... szintén a vaterán...

Link to comment
Megosztás:

Köszi a hozzászólásokat, sokat lendítettek az ügyön :D

Azthiszem akkor elkezdek keresgetni. Ez a 7 küllős tetszik nekem. És jó lesz a magyar utakra...

Az igazi egy ilyen lenne(17"-os snowflake), de nekem 4 csavaros van és most nem szeretnék belemenni egy konverzióba.(bár akkor a hátsó dobokat is kicseréltetném legalább)

[mg]http://i217.photobucket.com/albums/cc33/spudlou/phone021.jpg

tudomásom szerint ez nincs 4 csavarosba...

és igen huzós szokott lenni az ára még használtan is.

Link to comment
Megosztás:

tudomásom szerint ez nincs 4 csavarosba...

és igen huzós szokott lenni az ára még használtan is.

Igen tudom, hogy csak 5 csavaros van, azért írtam, hogy most nem mennék bele egy 5 csavaros upgrade-be csak azért, hogy fel tudjam rakni :D meg aztán tényleg drága, de legalább szép is (szerintem) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hm, nekem nagyon tetszik. Ja, ezt az oldalt ismeritek? Lehet nyálat csorgatni a felnik között: http://194.107.82.35/AlcarKonfigurator/pro...te=7&lng=hu.

gy

Nincs benne caravan csak kombi....Ja és az én 1.4-em hátul dobfékes és nem tárcsa. És 4 csavaros a legtöbb felni pedig 5 csavarral jelenik meg. De amúgy jó. Amik eddig tetszettek volna felnik nem állnának jól rajta. Úgyhogy jó az ami van... :D

Link to comment
Megosztás:

Mennyit kóstál kb egy ilyen 7 küllös gyári alufelni készlet (4db) használtan? (vaterán néztem ott 60-ért van elég használt gumikkal, de nemtudom, hogy megére annyit.)

Én ősszel vettem ilyen hétküllőset 45-ért, de nagyon-nagyon kifogtam. Nézegettem korábban és olyan 55-60 körül lehetett volna szépet venni. Ezért is csaptam le.

A csavarokról: speckó nem kell a lemezfelni csavarjával lehet rögzíteni, csak érdemes valaki kupakot venni rá, mert így elég csúnyácska, vagy lehet króm csavart venni 900 Ft/db körül.

Link to comment
Megosztás:

A háttérben megbúvó verda az miféle???

:D

Azt elkezdtem ujraépíteni, igazából kis kasznimunka hiányozna meg a fény, és mehetne kpm műszakira, de mivel kell a lé, így a tavasszal eladom.

Mindemellett igencsak szépen szedi a lábát :lol:

Ő egy 78' Chevy Nova, az egyik álmom, de nem az igazi, ez a másik ok, amiért inkább eladom. Az igazi álmom egy Chevy Van G20.

Na jó... ON (Bár GM :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.