Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Igen, de csak a biztonság kedvéért. Eddig egyszer ütött fel, egy durva keresztbordán, autópályán(!) 200-nál. Akkor is a dobbetétbe ért bele, nem a sárvédőbe. Én meg el akartam kerülni hogy egy esetleges újabb ilyen kivágja a gumit, nem jó ilyen tempónál durrdefektet kapni...

Link to comment
Megosztás:

Igen, de csak a biztonság kedvéért. Eddig egyszer ütött fel, egy durva keresztbordán, autópályán(!) 200-nál. Akkor is a dobbetétbe ért bele, nem a sárvédőbe. Én meg el akartam kerülni hogy egy esetleges újabb ilyen kivágja a gumit, nem jó ilyen tempónál durrdefektet kapni...

Helló.

Nekem is 7,5" Et 35 van fönn,és nagyobb huppanónál beleér a dobba.

Mit jelent a fel peremezve?

Én az ültetőrugót hézagoltam,alul felül 10-10mm-el... :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nagy dilemmában vagyok.

Nyárára keresek alufelnit és nem tudom 16 vagy 17" Legyen. Van aki ezt van aki azt ajánlja. Azt is mondták nem sok különbség van a Magyar utakra meg a 16 os is olyan mint a 17 csak a nagyobb szebb ;)

Valami tanács hogy most akkor mélyk méret a jó ?

Helló.

Nekem 195/50R16 7,5"x16" Et 35 van rajta.

Le van ültetve,de néha,nagyobb huppanónál beleér a dobbetétbe a gumi oldala. :-(

Most akarok rátenni 17x7,5 Et 38-at (Omega c 5 küllős). Jobban mutat rajta. :-)

Viszon ott nekem csak 205/40x17 fér el rajta.

Link to comment
Megosztás:

Helló.

Nekem is 7,5" Et 35 van fönn,és nagyobb huppanónál beleér a dobba.

Mit jelent a fel peremezve?

Én az ültetőrugót hézagoltam,alul felül 10-10mm-el... :-)

Hogy fel van hajtva a lemezperem a sárvédő ívnél. De rendesen kell megcsinálni: egyrészt hőlégfúvóval melegítsd miközben hajlítod a lemezt különben elpattan a lakk, másrészt meg a megmaradó keskeny rést én eltömítettem karosszériatömítő pasztával, mert megáll benne a víz/sár és elkezd rozsdásodni ha nem teszed.

Link to comment
Megosztás:

Sok helyen a kocsi pontos gyártási évét is kérik, meg a motor típusát!! Megvárom míg nálam lesz a forgalmi inkább :-)

Tehát a középfurat átmérő az biztos 56,5mm? Akkor ha 15ös felnit akarok -miért akarnák rá 16 os vagy 17est? az csak drágább és többet eszik nem? Jó a stabilitása lehet hogy jobb valamivel, de nem 200al megyek vele :-)

Akkor ha jó értem ezekkel azadatokkal tudok venni felnit

15ös méret esetén: 6x15 ET49 4x100, 56,5mm

Link to comment
Megosztás:

karesz1978, on 18 Dec 2014 - 09:09 AM, said:karesz1978, on 18 Dec 2014 - 09:09 AM, said:

Sok helyen a kocsi pontos gyártási évét is kérik, meg a motor típusát!! Megvárom míg nálam lesz a forgalmi inkább :-)

Tehát a középfurat átmérő az biztos 56,5mm? Akkor ha 15ös felnit akarok -miért akarnák rá 16 os vagy 17est? az csak drágább és többet eszik nem? Jó a stabilitása lehet hogy jobb valamivel, de nem 200al megyek vele :-)

Akkor ha jó értem ezekkel azadatokkal tudok venni felnit

15ös méret esetén: 6x15 ET49 4x100, 56,5mm

Igen, azt elfelejtettem írni, hogy a benzineseket 1.8-as motortól felfelé 5 csavaros kerékkel adták ki, annál 5x110, a középfurat úgy tudom megegyezik. A dieseleknél nem tudom...

Link to comment
Megosztás:

Sok helyen a kocsi pontos gyártási évét is kérik, meg a motor típusát!! Megvárom míg nálam lesz a forgalmi inkább :-)

Tehát a középfurat átmérő az biztos 56,5mm? Akkor ha 15ös felnit akarok -miért akarnák rá 16 os vagy 17est? az csak drágább és többet eszik nem? Jó a stabilitása lehet hogy jobb valamivel, de nem 200al megyek vele :-)

Akkor ha jó értem ezekkel azadatokkal tudok venni felnit

15ös méret esetén: 6x15 ET49 4x100, 56,5mm

Mutatósabb,feldobja az autót

16'-ra tudsz tenni 195mm széles gumit is,az gyári méret

'17' -ra 205 mm gumival sem ugrik meg a fogyi,max.pár dl,de persze váltóméretekről beszélünk

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.