Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Tegnap fantasztikus bizniszt csináltam!

Vettem négy db acélfelnit, ebből a ritkább és drágább négycsavaros (20 alatt nem nagyon a /4 db) fajtából egy huszasért gumistul.., de nem tetszett a /65 ös gumi a felniken, mivel ez nem való rá, ezért eladtam a gumikat 16 ért.

Így most 4 ezerre kijött a a négy felni :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Téli guminak bátran ajánljátok a Goodyear UltraGrip 9 (UG9) 185/65R15 

típusút?

Valamelyik méretben utolsó teszten győztes lett, de persze ez nem sokat jelent.

Mama, papa fuvarozná vele a két kis unokát, tehát a tapadás a legfontosabb, utána jön csak az ár.

Link to comment
Megosztás:

Ezek között gondolkozok:

 

Goodyear Ultra Grip 9         E  B 69  T=190 km/h  91=615Kg/abroncs
Dunlop WinterResponse 2       C  B 67  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs
Nokian T WR D4                B  C 69  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs
Bridgestone Blizzak LM001     E  C 72  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs
Nokian T WR D3                C  C 72  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs
Barum Polaris 3               F  C 71  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs
Pirelli Winter SnowControl 3  E  B 71  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

 

Csak a pénztárca fogja megszabni melyik lesz a befutó. Nokiannal van valakinek tapasztalata?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezek között gondolkozok:

 

Goodyear Ultra Grip 9         E  B 69  T=190 km/h  91=615Kg/abroncs

Dunlop WinterResponse 2       C  B 67  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

Nokian T WR D4                B  C 69  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

Bridgestone Blizzak LM001     E  C 72  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

Nokian T WR D3                C  C 72  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

Barum Polaris 3               F  C 71  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

Pirelli Winter SnowControl 3  E  B 71  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

 

Csak a pénztárca fogja megszabni melyik lesz a befutó. Nokiannal van valakinek tapasztalata?

 

Én Nokian-t használok már ez a 3.kocsi amire ezt veszem meg télre. (Kia Shuma, Ford Focus, Opel Astra G)

 

maximálisan elégedett vagyok vele, csak egy baja van, ha melegben (+25C) mész vele, akkor hamar oda a minta mert nagyon puha.

 

viszont mert puha jól tapad.

 

lehet egy Pirelli, vagy Good Year jobb, azokkal nincs tapasztalatom, de ez ár-érték arányban nekem tökéletesen megfelelt.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezek között gondolkozok:

 

Goodyear Ultra Grip 9         E  B 69  T=190 km/h  91=615Kg/abroncs

Dunlop WinterResponse 2       C  B 67  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

Nokian T WR D4                B  C 69  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

Bridgestone Blizzak LM001     E  C 72  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

Nokian T WR D3                C  C 72  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

Barum Polaris 3               F  C 71  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

Pirelli Winter SnowControl 3  E  B 71  T=190 km/h, 91=615Kg/abroncs

 

Csak a pénztárca fogja megszabni melyik lesz a befutó. Nokiannal van valakinek tapasztalata?

 

Szerintem a Finneknél mindig van igazi tél, így tapasztalat is a gumigyártás területén. A Nokian Hakkapeliitta nagyon sokáig verhetetlen volt téli gumiban.

Az a véleményem, hogy akármelyiket veszed jobban jársz mint egy nyári gumival.

Én Hankook W442-t vettem tavaly. Nagyon jó áron jutottam hozzá ez volt a döntés egyik szempontja. A másik, hogy a tesztek is jó véleménnyel voltak róla. Eddig semmi negatív tapasztalat, bár tavaly nem volt igazi tél.

 

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy szűk éve vagyok csak G Astra tulaj, gumiméret ügyben kérnék egy kis segítséget... A gyári lemezfelnin gyári méretű 185/65R15 téli gumikkal kaptam amik már eldobósak de igazából stabilan futott az autó velük. A tavasz beköszöntével vettem rá új nyári gumikat amiket alufelnivel tetettem fel. Elvileg a váltó méret a 195/60R15 lenne de a gumisnál nem volt csak 195/65R15 ők azt mondták, hogy nyugodtan rá lehet tenni már sok Astrára tették ezt a méretet. Végül ezek kerültek fel viszont innentől fogva teljesen megváltozott az autó stabilitása ami igazából a kanyarokban érezhető olyan "nyúlós" lett az autó gondolom ez a ballonosság miatt van így de most már mindegy egyenlőre ez marad a nyári szett nem tudok már vele mit kezdeni... Most rendeltem új téli gumikat a lemezfelnikre, a régiekkel nem akarok nekifutni a télnek a gyári méretet azaz a 185/65R15-öt hozattam erre mire ideért 185/60R15 lett belőle! Szerintetek cseréltessem ki vagy ne foglalkozzak vele és tegyem fel? Attól tartok megint hülyéskedni fog az autó vagy esetleg túl alacsony lesz...

 

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy szűk éve vagyok csak G Astra tulaj, gumiméret ügyben kérnék egy kis segítséget... A gyári lemezfelnin gyári méretű 185/65R15 téli gumikkal kaptam amik már eldobósak de igazából stabilan futott az autó velük. A tavasz beköszöntével vettem rá új nyári gumikat amiket alufelnivel tetettem fel. Elvileg a váltó méret a 195/60R15 lenne de a gumisnál nem volt csak 195/65R15 ők azt mondták, hogy nyugodtan rá lehet tenni már sok Astrára tették ezt a méretet. Végül ezek kerültek fel viszont innentől fogva teljesen megváltozott az autó stabilitása ami igazából a kanyarokban érezhető olyan "nyúlós" lett az autó gondolom ez a ballonosság miatt van így de most már mindegy egyenlőre ez marad a nyári szett nem tudok már vele mit kezdeni... Most rendeltem új téli gumikat a lemezfelnikre, a régiekkel nem akarok nekifutni a télnek a gyári méretet azaz a 185/65R15-öt hozattam erre mire ideért 185/60R15 lett belőle! Szerintetek cseréltessem ki vagy ne foglalkozzak vele és tegyem fel? Attól tartok megint hülyéskedni fog az autó vagy esetleg túl alacsony lesz...

 

Cseréltesd ki! Nem rá való, és télre amúgy is előnyösebb a magasabb oldalfal és a nagyobb hasmagasság!

Én nem raknám fel semmiképpen! 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Egy szűk éve vagyok csak G Astra tulaj, gumiméret ügyben kérnék egy kis segítséget... A gyári lemezfelnin gyári méretű 185/65R15 téli gumikkal kaptam amik már eldobósak de igazából stabilan futott az autó velük. A tavasz beköszöntével vettem rá új nyári gumikat amiket alufelnivel tetettem fel. Elvileg a váltó méret a 195/60R15 lenne de a gumisnál nem volt csak 195/65R15 ők azt mondták, hogy nyugodtan rá lehet tenni már sok Astrára tették ezt a méretet. Végül ezek kerültek fel viszont innentől fogva teljesen megváltozott az autó stabilitása ami igazából a kanyarokban érezhető olyan "nyúlós" lett az autó gondolom ez a ballonosság miatt van így de most már mindegy egyenlőre ez marad a nyári szett nem tudok már vele mit kezdeni... Most rendeltem új téli gumikat a lemezfelnikre, a régiekkel nem akarok nekifutni a télnek a gyári méretet azaz a 185/65R15-öt hozattam erre mire ideért 185/60R15 lett belőle! Szerintetek cseréltessem ki vagy ne foglalkozzak vele és tegyem fel? Attól tartok megint hülyéskedni fog az autó vagy esetleg túl alacsony lesz...

Cseréljék ki! Nem ezt kérted! Ne engedd, hogy mindent rád sózzanak, a nyárit sem kellett volna rárakni. Tele van az ország gumis műhellyel, ráadásul a neten is van nem kevés webáruház. Van választék bőven, ha ilyen kiszolgálással találkozol, keress mást. <_<

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Eljött a téli gumi vásárlás ideje.

A véleményetekre lennék kíváncsi.

Ezeket néztem:

1:http://www.gumiflex.hu/kormoran-snowpro-185-65-r15-t88-teli-szemely-gumiabroncs ez a gumifajta volt a kis Suzukin, meg voltam vele elégedve

2:http://www.gumiflex.hu/barum-polaris3-185-65-r15-t88-teli-szemely-gumiabroncs

3:http://www.gumiflex.hu/hankook-w442-185-65-r15-t88-teli-szemely-gumiabroncs

max 15.000-Ft/db a keret a gumikra.

Net-en még nem rendeltem, de itt is van választék: http://www.autogumiker.com/Autogumi-2/185-65_R_15/-/teli

 

 

 

Módosítva : OpelAtti
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Eljött a téli gumi vásárlás ideje.

A véleményetekre lennék kíváncsi.

Ezeket néztem:

1:http://www.gumiflex.hu/kormoran-snowpro-185-65-r15-t88-teli-szemely-gumiabroncs ez a gumifajta volt a kis Suzukin, meg voltam vele elégedve

2:http://www.gumiflex.hu/barum-polaris3-185-65-r15-t88-teli-szemely-gumiabroncs

3:http://www.gumiflex.hu/hankook-w442-185-65-r15-t88-teli-szemely-gumiabroncs

max 15.000-Ft/db a keret a gumikra.

Net-en még nem rendeltem, de itt is van választék: http://www.autogumiker.com/Autogumi-2/185-65_R_15/-/teli

 

 

 

Szia!

Érdekes, nekem a snowpro nem jött be, az volt az első téli szett nálam.  Nem venném meg még egyszer a snowprot. Volt nyárigumim is kormoran, a runpro típusból, az már jobb volt. Ebben az árkategóriában inkább a barum, hankook, firestone, vagy nokian.

Link to comment
Megosztás:

http://www.autogumiker.com/Autogumi-2/185-65_R_15/-/teli

 

185/65R15 Nokian WR D4 88 T téli gumi

185/65R15 Nokian WR D4 88 T   téli gumi
16.900- Ft
Készlet: 8
A C
68dB
 
cart_small.png
A Nokian WR D4 téli gumi a tapadás bajnoka, amely egyedi innovációval biztonságos és kiegyensúlyozott vezetést biztosít, nedves és havas utakon egyaránt.


A fenti táblázat alapján a legjobb ár-érték arányú, az eleje elég gagyi.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Feleslegessé vált a téli szettem:

185/65r15 Firestone Winterhawk 3, AstraG acélfelnin

Tavaly ősszel vettem a gumikat, körülbelül 4-5000km lehet bennük, gyakorlatilag gyári újak (még szőrösek), hibátlanok.

Nem voltak javítva, én nagyon meg voltam elégedve vele, autócsere miatt vált feleslegessé...

Szeretném egyben eladni, 60e FT-ért.

Ha valaki a fórumról elviszi ennyiért, adok mellé ajándékba egy jó állapotú H astra dísztárcsa szettet (ezt nem kell kötegelni, nem fültörött, 8e ft-ért vettem... szerintem nem gagyi és normálisan néz ki vele az autó)

ilyen

Budapesten tudom átadni, ha valakit érdekel, PÜ.

 

Ha megmarad a felni, engem érdekelne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jövő nyárra gumit kellene vennem. Ha már gumit cserélek, jó lenne a gyári lemez felnit is cserélni.
Ez szerintetek megfelelne? KÉP 
R16, 7,5J, ET40, az agyméretet elfelejtettem nézni/kérdezni.

A gumi kuka rajta, de úgysem váltó méret.
205/50 R16-on kívül van még valami más R16-ban, amit rá tehetnék?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jövő nyárra gumit kellene vennem. Ha már gumit cserélek, jó lenne a gyári lemez felnit is cserélni.
Ez szerintetek megfelelne? KÉP 
R16, 7,5J, ET40, az agyméretet elfelejtettem nézni/kérdezni.

A gumi kuka rajta, de úgysem váltó méret.
205/50 R16-on kívül van még valami más R16-ban, amit rá tehetnék?

Nagyon szép ez a felni, de biztos kell hozzá tehermentesítő gyűrű.

Én gyárit vettem ahhoz nem kell gyűrű és az et is stimmel. ET49

Link to comment
Megosztás:

A fentiek közül a Kormorán a Michelin harmadvonalas terméke... legalábbis nálam. Nehéz elképzelni róla, hogy jeges letaposott kaptatón, emelkedőn jól húzna... De legalább egyike a legolcsóbb gumiknak.

 Volt Michelin másodvonalas termék nálam is: Kléber Krisalp téli gumi... hát... mindenhol jó volt, csak havon és jégen pörgött el... már újkorában is... :( Ez még anno a B-s Corsa-n bosszantott. Azóta nem kell Kléber, télre pláne nem.

Nyáron mindig is Conti gumijaim voltak... a mostani, harmadik kocsimon is. De mivel télen kevesebbet használom és a magyar időjárás is egyre inkább monszun, mint igazi tél... ezért inkább a Continental csoport Barum Polaris3 mellett döntöttem. Ez volt 175/65 R14-ben az F-Astrámon és most 185/65 R15-ben a G-Astrán is. Hangosabb, mint a Conti, de a G-Astra lenyomja zajban... :) főleg a síri csendes F-Astra alatt volt feltűnő a polaris3 zúgása. De XEP-es motor mellett nem fogod hallani. Vízen és szárazon jobban sodródik kifele kanyarban, mint az ugyanolyan méretű nyári Conti, de havon, jeges úton álomszépen húz. Egy kicsit megbántam azért, hogy tavaly nem a Michelin Alpin A4-et vettem 4 tenyérnyi biztonságként 4 évre, amikor a télit cseréltem... és nemcsak az idei teszt miatt... De az hátha vizesen (ami gyakoribb Mo-on) hozná a nyári prémium szintjét... 

http://www.gumiflex.hu/michelin-alpin-a4-185-65-r15-t88-teli-szemely-gumiabroncs

 

A Hankook-koz nem tudok hozzászólni... véleményem persze van, de nem lenne illő, mert sosem volt olyan gumim.

 

SZERKESZTVE:

http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/adac_teligumi-teszt_2013_-_atlagautokra-10965

Ez alapján látható, hogy a snowprot talán NE VEDD MEG... a régi Krisalp-om is látszik... meg a BARUM is... meg a többi is...

Módosítva : bluemirage
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jövő nyárra gumit kellene vennem. Ha már gumit cserélek, jó lenne a gyári lemez felnit is cserélni.
Ez szerintetek megfelelne? KÉP 
R16, 7,5J, ET40, az agyméretet elfelejtettem nézni/kérdezni.

A gumi kuka rajta, de úgysem váltó méret.
205/50 R16-on kívül van még valami más R16-ban, amit rá tehetnék?

195/55 R16

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.