Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Most vettem 4 darab téligumit: Fulda Kristall Montero 2.

Van valakinek valami tapasztalata ezzel a gumival kapcsolatosan?

Köszi!

Üdv.!

Nálam az elődje, az „1-es” Montero fut, már kb. 40.000-et mentem vele (mintára egyébként szerintem azonosak, esetleg a 2-esben más anyagokat (több silicát?) használtak). Az ADAC sem nyilatkozik róla rosszul.

Nedves, esős, latyakos úton a legjobb (szinte egybefüggő vízfilmen, nagyobb sebességnél sem úszik fel), szárazon kicsit hamar blokkol (ABS... :( ), bár lehet, hogy az enyém futófelülete így 4 szezon után már kezd egy kicsit felkeményedni. Az 1-2 centis friss havat és a jeget nem nagyon szereti, viszont a mély hó fekszik neki. A zaja elviselhető, inkább a halkabbak közé sorolnám, pl. a régebben használt nyári Continental EcoContact EP-mnél jóval csendesebb. Annak ellenére, hogy viszonylag puha gumi, ha normálisan jársz vele, szinte alig kopik (és azt is egyenletesen). Szerintem korrekt minőségű, értékarányos gumi, használd sokáig! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hello olvasgatam a heszeket egy ideig es nem talatam olyat ami segithetne.

Most akarok venni az Astramra ( G ) 17-es felnit csak nem tiszta hogy mekora Et-vel megy fel ugy hogy kesobb lehet ultetnem egy picit ebben kene egy kis segitseg.

Ezeket neztem ki 215/40/17 ET40,ET38, ET37,ET35 ( ultetes maximum: Elol:40mm hatul:30mm) melyik az idealis mert hozza ugy hogy nekeljen a doblemezt szetverni :( ja es 4x100-as a furata.

Link to comment
Megosztás:

Úgy rémlik az enyém 35ös ET-jű, de nekem a 215/45R17es kerekek miatt a hátsót peremezni kellene: szal ha teheted inkább 205/45r17ben gondolkodj és akkor talán megúszod. Csak minőségi felnit vegyél, mert hamar mehetsz görgőztetni...nekem Momo-k vannak 2 szezont ment, sokat városban: és tavaszra nekem is 1et, talán 2őt görgőzni kell.

Link to comment
Megosztás:

ne mondjá má ilyeneket, mert minnyá öngyilkos leszek...

én 8,5X18 ET30 as felnit szeretnék, és nem kivánok peremezni...

DE: az aranykupén a téli gumi jelenleg ET33, 195/65R15, akkora lufbalon hogyaz csak na, és nem ér bele a perembe. csak a lökháritó tartót kellett kicsit megigazitani ....

ÉN ET30 ast akarok!!! :(

és mondták má nekem azt is hogy elfér meg azt ishogy nem... most elfér vagy nem??? ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem árt belekalkulálni azt sem, hogy neked a Coupe hátul is tárcsafékes, nekem dobfék van. A 215ös gummák nekem a 6os főúton huplikon 100as tempónál beleérnek a kerékjáratokba hátul. Persze kis tempós közlekedés mellett meg jó aszfalton nincs gond, akkor akár porig ültetheti az ember.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne egy 195/60 R 15-ös gumihoz ugye a 6,5*15 ET 38-as alufelni jobban illene mint a 7*15 ET 38-as????

Vagy ennyi eltérés elmenne még???????

Köszi a tippeket

sima ügy. a 7 az pont az elméleti vége a 195-nek. :)

gyakorlatilag szélesebbre is felmegy, max. brutálisan fog állni.

Lehet hogy láttunk, de általában nincs ráírva a felnire.... ;)

rá van az írva, csak amikor kocsin van, nem látszik többnyire. :(

Link to comment
Megosztás:

Úgy rémlik az enyém 35ös ET-jű, de nekem a 215/45R17es kerekek miatt a hátsót peremezni kellene: szal ha teheted inkább 205/45r17ben gondolkodj és akkor talán megúszod

Hi. Na vegulis meglett a felnim (17" ET35 gumi meret 215/40/17) es csak folprobaltam es csodak csodajara "nagy" a hely a gumi es a sarvedo kozott szoval simanelfer meg lehet bele is fer az ultetes is! :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Autócsere miatt eladó Alessio F1-es 15-ös polírozott 5 ágú alufelni és rászerelt Goodyear 195x60x15-ös nyárigumi. Megkímélten jó állapotban. /4 lyukas verzió/ A lopásgátlós csavarokat ajándékba odaadom! Egyébként 4-5 ezer ft.

Kérésre küldök képet: gyurgyo@freemail.hu

Irányár: 88.000 ft. A leggyorsabb viszi!

Érdeklődni: 70/774-30-73 Tatabánya

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok!

Még mindig alufelnit nézegetek,és ugye az eddigi megfelelö helyett ami a következö (6,5*15 4*100 ET 38)

lett volna,találtam egy jobb kinézetüt viszont az ET eltér,igy néz ki pontosan,

6,5*15 4*100 ET 37

Szerintetek ez befolyásolna valamit hogy ugye a megfeleö ET 38 helyett az ET 37 ????

Köszönöm hozzászolásaitokat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.