Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Téli guminak a 195ös gumi megfelelő?

Ahogy paja is írja, jó a 195-ös is. Mondjuk, inkább a keskenyebb, 185-ös ajánlottabb télire, latyakban, hóban jobban tud kapaszkodni, mint a szélesebb társa, meg általában olcsóbb is.

Link to comment
Megosztás:

Hali.

2002-es G Astrámon jelenleg 185/65 R15 téli van. Nyárra szeretnék alá alut+gumit venni. Kérdésem, hogy jó-e neki a 205/55 R16? Illetve ez a méret mennyire lenne fogtömés kirázós?

Milyen lyuka van ennek, 4x100?

Szia, az enyém pl 4x100-as, de úgy tudom, van 5 lyukas is. Ha 4 lyukas, akkor tuti szerintem a 4x100, kiugrottam a kocsihoz, ET49-es, asszem ez az adat is számít...

Link to comment
Megosztás:

Szia, az enyém pl 4x100-as, de úgy tudom, van 5 lyukas is. Ha 4 lyukas, akkor tuti szerintem a 4x100, kiugrottam a kocsihoz, ET49-es, asszem ez az adat is számít...

Köszi. 4 lyukas. ET49-et és társait nem tom hová tenni. Ehhez láma vagyok. Remélem valaki megszán és felvilágosít.

Méretre valakinek megjegyzés? Fogtömésem és a vesém a helyén marad?

Jó lenne látni is, hogy mennyivel nagyobb az a 16-os, alatta.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. 4 lyukas. ET49-et és társait nem tom hová tenni. Ehhez láma vagyok. Remélem valaki megszán és felvilágosít.

Méretre valakinek megjegyzés? Fogtömésem és a vesém a helyén marad?

Hali!

A 205/55 R16 nem jó, mert a váltóméret a 205/50 R16, nekem ilyen van fent 3 éve nyáron és egyáltalán nem ráz (talán egy kicsit jobban) mint a 195/60 R15.

Link to comment
Megosztás:

Az ET szám valami olyasmit jelent, h a felni tengelyirányban, (tehát a kerékagy felé be vagy ki) mennyire van eltolva. Magyarul ha kisebb (vagy nagyobb, nem tom) az ET szám, annál jobban "kifele áll" a felni az autó sikjából, vagy éppen beljebb a tengely fele.

Ez akkor érdekes pl, ha egy überszéles gummát teszel fel és az már csak olyan ET-számú felnire megy fel, ami beleér

a sárhányó kerékívbe. Ami ugye kerülendő. Szal ET 49 :)

Opsz, most vettem észre, ugyanezen topic 1. oldalán van szó ET számról...

Link to comment
Megosztás:

Az ET szám valami olyasmit jelent, h a felni tengelyirányban, (tehát a kerékagy felé be vagy ki) mennyire van eltolva. Magyarul ha kisebb (vagy nagyobb, nem tom) az ET szám, annál jobban "kifele áll" a felni az autó sikjából, vagy éppen beljebb a tengely fele.

Ez akkor érdekes pl, ha egy überszéles gummát teszel fel és az már csak olyan ET-számú felnire megy fel, ami beleér

a sárhányó kerékívbe. Ami ugye kerülendő. Szal ET 49 :)

Opsz, most vettem észre, ugyanezen topic 1. oldalán van szó ET számról...

akkor egy kis okítás...

egy felni leírása:

6x15, 4x100/56.5 ET49

6" széles-> 6*25,4=152,4mm (képen E+A+F="B")

15" az abroncs átmérője -> 15*25,4=381mm

4x100/56,5-> 100mm-es osztókörön 4db felfogató csavar található, a tehermentesítő/ az abroncs közepének furata 56,5mm (ezen fekszik fel a kerék agyon.)

ET49 -> az abroncs középvonalának távolsága a felfogatási/felfekvési felülettől, jelen esetben 49mm, (tehát ha leveszed a felnit akkor megnézve a felni közép vonala és a felfekvési felület, ami az agyhoz ér láthatóan nem egy vonalban van, ez az a távolság - képen az "A" méret!)

etpic.jpg

egy kis magyarázat

egy másik

Remélem így már érthető :)

Link to comment
Megosztás:

üdv

nyári gumi+alufelnit néztem magamnak és azt írja hogy ET 38 az jó?

egyébként a gumi 195/60 R15

ET 38 is jó :)

igazából az ET-nek csak a felni szélességének függvényében van értelme

és ha mondasz egy felni szélességet, akkor azt is meg tudom mondani, hogy mennyit szélesedik az adott ET-vel befele és kifele, valamint a súlypont hova kerül

van egy táblázatom, azzal hamar ki lehet számolni:D

üdv

Link to comment
Megosztás:

ET 38 is jó :)

igazából az ET-nek csak a felni szélességének függvényében van értelme

és ha mondasz egy felni szélességet, akkor azt is meg tudom mondani, hogy mennyit szélesedik az adott ET-vel befele és kifele, valamint a súlypont hova kerül

van egy táblázatom, azzal hamar ki lehet számolni:D

üdv

ok, előkeresem

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.