Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Visszamentem a mosóhoz, de benézve egyből láttam, hogy csak egy sín húzza be az autót, szóval akkor tényleg nem az ette meg mind négy gumit, halvány gőzöm sincs, mi okozhat ilyen sérüléseket, de ha valaki rájön, fizetek egy sört...

Azon túl, hogy zsebbenyúlós lesz a sztori, a gumit azért is sajnálom, mert jó kis Nokianok voltak, nekem nagyon jól beváltak és még 6-7 mm profil volt rajtuk :excl:

Szia!

Ez így tényleg elég nagy szívás,és idegesítő is.

Link to comment
Megosztás:

Visszamentem a mosóhoz, de benézve egyből láttam, hogy csak egy sín húzza be az autót, szóval akkor tényleg nem az ette meg mind négy gumit, halvány gőzöm sincs, mi okozhat ilyen sérüléseket, de ha valaki rájön, fizetek egy sört...

Azon túl, hogy zsebbenyúlós lesz a sztori, a gumit azért is sajnálom, mert jó kis Nokianok voltak, nekem nagyon jól beváltak és még 6-7 mm profil volt rajtuk :(

fényképezd má le.... :excl:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tervezem új téligumi vásárlását két és fél éves G Astra Classic II-mre. Ahogy visszaolvasgattam a 185/65 R15-ös gumi lenne a megfelelő számomra. Az érdekelne, hogy a jelenlegi 195-ös nyári gumim a gyári, vásárláskor kapott felnin van, hogy rá tudom e szereltetni minden gond nélkül a keskenyebb új téligumikat? (felnit nem szeretnék ugyanis venni, csak gumikat)

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tervezem új téligumi vásárlását két és fél éves G Astra Classic II-mre. Ahogy visszaolvasgattam a 185/65 R15-ös gumi lenne a megfelelő számomra. Az érdekelne, hogy a jelenlegi 195-ös nyári gumim a gyári, vásárláskor kapott felnin van, hogy rá tudom e szereltetni minden gond nélkül a keskenyebb új téligumikat? (felnit nem szeretnék ugyanis venni, csak gumikat)

Előre is köszi a válaszokat!

Igen, gond nélkül. De érdemes volna külön felnire tenni, mert a le-fel szerelgetéssel 2 garnitúra gumi élettartamát csökkented.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most tervezem új téligumi vásárlását két és fél éves G Astra Classic II-mre. Ahogy visszaolvasgattam a 185/65 R15-ös gumi lenne a megfelelő számomra. Az érdekelne, hogy a jelenlegi 195-ös nyári gumim a gyári, vásárláskor kapott felnin van, hogy rá tudom e szereltetni minden gond nélkül a keskenyebb új téligumikat? (felnit nem szeretnék ugyanis venni, csak gumikat)

Előre is köszi a válaszokat!

Szia!

Nem akarlak megsérteni (ISTEN lássa lelkem, tényleg nem) de neked az OPEL előtt nem LADÁD volt? :excl:

Link to comment
Megosztás:

Valami tipp, hogy mitől lehet?

Elöregedésnek furcsa, hogy egyszerre az összes, 1 hét alatt.

Kiszúrkálásnak meg azért nem valószínű, mert túl szabályosan, a belső oldalakon van.

mikor voltál utoljára gumisnál?

a kocsi alja nincs széthorzsolva?

csak te használod a kocsit?

nem engedte le valaki a gumikat?

lapos guminál a felni csinálhatott ilyen mintát

Link to comment
Megosztás:

Valami tipp, hogy mitől lehet?

Elöregedésnek furcsa, hogy egyszerre az összes, 1 hét alatt.

Kiszúrkálásnak meg azért nem valószínű, mert túl szabályosan, a belső oldalakon van.

Nekem fáradásnak tűnik. Jött egy kicsit hidegebb idő, merevebb lesz, és máris "törik" a gumi. Ismerősöm off Mercedesén cseréltek gariba (1,5 éves) gumikat repedezettség miatt..............

ha valaki sokat jár laposan akkor akkor a gumi oldala megfárad. Egy nagyobb fékezés is meggyűrheti így (szerintem).

Link to comment
Megosztás:

mikor voltál utoljára gumisnál?

a kocsi alja nincs széthorzsolva?

csak te használod a kocsit?

nem engedte le valaki a gumikat?

lapos guminál a felni csinálhatott ilyen mintát

Csak én használom és egy 500km-es útra mentem, előtt fékbetét, fékpofa csere,szóval gumik le lettek véve, akkor még semmi bajuk nem volt.

Természetesen az út előtt volt nyomás ellenőrzés is,majd egy hét múlva téligumi cserekor már ez volt az összesen.

Link to comment
Megosztás:

Csak én használom és egy 500km-es útra mentem, előtt fékbetét, fékpofa csere,szóval gumik le lettek véve, akkor még semmi bajuk nem volt.

Természetesen az út előtt volt nyomás ellenőrzés is,majd egy hét múlva téligumi cserekor már ez volt az összesen.

A "vágások" iránya a forgásirányt tekintve mind a 4-en azonos? Nem volt esetleg durva vészfékezésed menet közben?

Mondjuk akkor is furcsa, hogy mind a 4 egyszerre... Ha esetleg garanciád lenne még rá, érdemes lenne bepróbálni. Így a képek alapján anyagfáradásnak tűnik, de a fene tudja... :lol:

Link to comment
Megosztás:

A "vágások" iránya a forgásirányt tekintve mind a 4-en azonos? Nem volt esetleg durva vészfékezésed menet közben?

Mondjuk akkor is furcsa, hogy mind a 4 egyszerre... Ha esetleg garanciád lenne még rá, érdemes lenne bepróbálni. Így a képek alapján anyagfáradásnak tűnik, de a fene tudja... :lol:

Többé-kevésbé azonosak, durva fékezés nem volt, max amikor az új betéteket "próbálgattam".

Számlám nincs róla ( az autóval kaptam ), szóval ezt buktam...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mi lenne ha az eredeti 185/65 R15-ös kerekek helyére 185/65 R14-et tennék? Csalni fog a kilométer órám? Vagy van valami más is ellene? 4X100-as a felni mindkét esetben...

Köszi

185/70R14 lenne a váltóméret.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy mi lenne ha az eredeti 185/65 R15-ös kerekek helyére 185/65 R14-et tennék? Csalni fog a kilométer órám? Vagy van valami más is ellene? 4X100-as a felni mindkét esetben...

Köszi

A 185/65 R15 átmérője: 622 mm, ugyanez 14 collban: 596 mm. Többet fog mutatni a km-óra. Nem javallott váltás, maradj 15 collnál.

Link to comment
Megosztás:

Értem köszi... Na de tudnék olcsón ilyet venni. Megvehetem vagy nem? :lol:

Mivel a 195/60R15 a gyári méret és kb ugyan annyiba kerül a gumi, mint az említett 14-es. Én nem váltanék, már csak azért sem, mert akkor felni is kell. Az általad említett gumit persze nem tudom mennyiért tudod megszerezni, de hosszú távon nem is biztos, hogy megéri, mert azon kívül, hogy mást mutat az órád a kocsi menetstabilitása, fékútja is változhat.

Ahogyan előttem is írták nem ajánlott az általad mondott méret.

Link to comment
Megosztás:

Mivel a 195/60R15 a gyári méret és kb ugyan annyiba kerül a gumi, mint az említett 14-es. Én nem váltanék, már csak azért sem, mert akkor felni is kell. Az általad említett gumit persze nem tudom mennyiért tudod megszerezni, de hosszú távon nem is biztos, hogy megéri, mert azon kívül, hogy mást mutat az órád a kocsi menetstabilitása, fékútja is változhat.

Ahogyan előttem is írták nem ajánlott az általad mondott méret.

továbá az sem biztos, hogy a féknyeregtől elférne a 14 colos. Nekem biztosan nem férne el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.