Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sütőben! <_<

Csak azon aggódtam, hogy nehogy túlmelegítsem, mert a festékre 160-fok volt írva. Ez meg egy régi kirakott tűzhely. Ezen még nem volt feltüntetve mikor mennyin megy. Kisülés után azon aggódtam, hogy vajon elég melege volt-e.

Én állandóan aggódok....

Link to comment
Megosztás:

Csak azon aggódtam, hogy nehogy túlmelegítsem, mert a festékre 160-fok volt írva. Ez meg egy régi kirakott tűzhely. Ezen még nem volt feltüntetve mikor mennyin megy. Kisülés után azon aggódtam, hogy vajon elég melege volt-e.

Én állandóan aggódok....

A dobot leszedni nem nagy kunszt? Csak az a 4 csavar fogja? Kedvet kaptam hozzá én is, de akkor már rendesen lecsiszolnám, ahhoz le kell venni, meg ugye a tartósság miatt nem ártana tényleg megsütni kicsit.

Nekem nincs ilyen kiszuperált sütőm, szóval asszony indesitjébe tenném, vagy az baromság lenne???

Link to comment
Megosztás:

Csak azon aggódtam, hogy nehogy túlmelegítsem, mert a festékre 160-fok volt írva. Ez meg egy régi kirakott tűzhely. Ezen még nem volt feltüntetve mikor mennyin megy. Kisülés után azon aggódtam, hogy vajon elég melege volt-e.

Én állandóan aggódok....

Majd akkor aggódj,ha elreped a dobod!Öntény+sütő?Nem a legjobb párosítás.

Link to comment
Megosztás:

Van benne egy kis csavar is, amihez T30-as torx csavarhúzó kell. Így szedheted le (és tisztíthatod): LINK Lehet, hogy akkor se jön le túl könnyen, ha már nincs benne csavar, de egy kis plusz ráhatással le kell jönnie <_<

Nekem speciel bele volt rohadva a csavar, így nem tudtam leszedni, az egyik oldalon kicsit meg is nyúztam a csavarfoglalatot sajnos...

Link to comment
Megosztás:

Nekem speciel bele volt rohadva a csavar, így nem tudtam leszedni, az egyik oldalon kicsit meg is nyúztam a csavarfoglalatot sajnos...

Szia!

Én sem szedtem le anno 3 évvel ezelőtt. Leszedés nélkül is le lehet szépen csiszolni és festeni.

Akkor Hammerite kalapácslakkot használtam. lekentem vele az egész hátsó részt.

Lehet, hogy nem ez a legjobb festék oda, de 3 éve hibátlan és szép...rozsda sehol nem jelent meg.

Link to comment
Megosztás:

A dobot leszedni nem nagy kunszt? Csak az a 4 csavar fogja? Kedvet kaptam hozzá én is, de akkor már rendesen lecsiszolnám, ahhoz le kell venni, meg ugye a tartósság miatt nem ártana tényleg megsütni kicsit.

Nekem nincs ilyen kiszuperált sütőm, szóval asszony indesitjébe tenném, vagy az baromság lenne???

A kéziféket engedd ki mielőtt leszeded, mert az fogja, + a kis csavar. Célszerű leszedni a kényelem miatt. Én először drótkeféztem, smirgliztem, rozsdamaroztam, majd újra drótkeféztem.

200 fok alatt szerintem a sütő nem tehet kárt benne. (felelősséget nem vállalok, nincs róla papírom) A festéknek meg kell, hogy kikeményedjen. Lejtmenetben, vagy behúzva hagyott kéziféknél jóval melegebbre is felmegy a fék hőmérséklet.

Új fék összerakásánál, befékezésnél füstölni is szokott a cucc, igaz többnyire a fékbetét.

A sütőben meg a festék kicsit fütsöl, és nagyon büdös. Szóval ha berakod, akkor az asszony ne tudjon róla, és ne egyél 1-2 hétig a sütiből ha csinál! <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Télen vettem használtan alufelnit nyári gumival. Külsőre elég jó állapotban vannak. Feltettem őket tegnap de menet közben eléggé dobogó hangot adott. Ma elmentem csináltattam központosító gyűrűket hozzá gondoltam az lesz a probléma. Betettem de nem javult a dolog sajnos. Mit lehet tenni ilyenkor? Gondolom azért ez nem veszélyes. Megpróbáljam centíroztatni?

nem te voltál a 11. kerben a budafoki úton a gyártelepen egy bordó 5ajtós astra-val?

Link to comment
Megosztás:

Van benne egy kis csavar is, amihez T30-as torx csavarhúzó kell. Így szedheted le (és tisztíthatod): LINK Lehet, hogy akkor se jön le túl könnyen, ha már nincs benne csavar, de egy kis plusz ráhatással le kell jönnie :angry:

Köszi mindenkinek a válaszokat :P

A leírás nagyon hasznos, egyúttal akkor már ki is tisztítom a fékdobot, de vajon csak a féktisztító spray alkalmas erre a feladatra? Vagy pl. wd40-el is befújhatom? <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha már volt kérdés, ne vegyétek le a fejem <_< Hol érdemes felnit szintereztetni? Tapasztalat? Lehetőleg Bp környékén lenne jó.

Én szintereztettem az előző autóm 13" alufelnijeit, és tökéletesen bevált. 4 évig használtam, és nem látszott rajta semmi elváltozás. Strapabíró bevonat, így nem gyűjti a karcokat. Jövőre a mostani alukat tuti megcsináltatom (sajnos elég karcosak), nekem bevált.

Link to comment
Megosztás:

Én szintereztettem az előző autóm 13" alufelnijeit, és tökéletesen bevált. 4 évig használtam, és nem látszott rajta semmi elváltozás. Strapabíró bevonat, így nem gyűjti a karcokat. Jövőre a mostani alukat tuti megcsináltatom (sajnos elég karcosak), nekem bevált.

Köszi és Te hol csináltattad?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.