Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítséget kérnék: keresek G Astrámhoz gyári alufelnit R15 méretben. Gumi van, csak felnit keresek 4 db-ot.

Akinek van eladó kérném jelezze itt vagy e-mailben a kram84@freemail.hu címen.

Köszönöm.

nézd meg itt is az eladós topikot, hátha, meg guglizzál keményen, csak találsz valami jó vételt :D

Link to comment
Megosztás:

Gumit kell vennem, a kérdésem is ezzel kapcsolatos. 185/65/15 vagy 195/60/15?

Simán jó a 185-ös is, gyárilag is azzal hozzák, nem? Látványban ekkora különbség nem sokat számít, fogyasztásban sem jelentős az eltérés... Melyik méretet kapod olcsóbban? Bár itt sem lehet nagy differencia... Sokat segítettem? :D

Link to comment
Megosztás:

Simán jó a 185-ös is, gyárilag is azzal hozzák, nem? Látványban ekkora különbség nem sokat számít, fogyasztásban sem jelentős az eltérés... Melyik méretet kapod olcsóbban? Bár itt sem lehet nagy differencia... Sokat segítettem? :D

A Kezelési utasítás végén erről is van egy nem rövid táblázat. Motortípustól függően található ott minden a Y17DT(ECO) Sedan-ra való 165/80 R14 84 Q M+S -től a Z20LET Coupe-ra való 215/40 R17 83 W -ig.

Link to comment
Megosztás:

téves informácio...

normális körülmények között tárolt gumit, 12 éves korig forgalomba lehet állitani.

azaz 12 éves gumit vehetsz a gumisnál! Újat.

De ez az autóval együtt 11 éves! 65e km-t futott az autó, gondolom annak is nagy részét nyárival. Ne mondja senki, hogy nem látszik rajta! Max. nem azt nézi, amit kell!

Az a gumis lehúzhatja a rolót! :D

Link to comment
Megosztás:

Simán jó a 185-ös is, gyárilag is azzal hozzák, nem? Látványban ekkora különbség nem sokat számít, fogyasztásban sem jelentős az eltérés... Melyik méretet kapod olcsóbban? Bár itt sem lehet nagy differencia... Sokat segítettem? :D

Ezzel nem sokat. De most voltam gumit nézni és azt mondta a tulaj, hogy most tettek astrára 195/65/15-ös méretben. De gondolom akkor az órám csalni fog valahová. Na ebben segíts. Miért jó ez a méret?

Link to comment
Megosztás:

Ezzel nem sokat. De most voltam gumit nézni és azt mondta a tulaj, hogy most tettek astrára 195/65/15-ös méretben. De gondolom akkor az órám csalni fog valahová. Na ebben segíts. Miért jó ez a méret?

Sokkal gyakoribb, ergo olcsóbb mint a 60-as. Ballonosabb, így gondolom kanyarban rosszabbak a tulajdonságai. Amúgy meg nem erre az autóra való. Egyébként bármilyen gumit fel lehet tenni bármire.

Link to comment
Megosztás:

Ezzel nem sokat. De most voltam gumit nézni és azt mondta a tulaj, hogy most tettek astrára 195/65/15-ös méretben. De gondolom akkor az órám csalni fog valahová. Na ebben segíts. Miért jó ez a méret?

igen az csalni fog. az vectra B - Zafira A felni.

azzal kevesebbet fog mutatni a km órád.

(és dolgozó lány ronda az autón :D )

Link to comment
Megosztás:

Ezzel nem sokat. De most voltam gumit nézni és azt mondta a tulaj, hogy most tettek astrára 195/65/15-ös méretben. De gondolom akkor az órám csalni fog valahová. Na ebben segíts. Miért jó ez a méret?

Így van. A Fulda jó is, olcsó(bb) is. Esetleg még Uniroyal Rainexpert is jó választás lehet ebben az árkategóriában.

Gumiteszt 2011

Segítségként pedig csak neked, csak most egy váltóméret-kalkulátor. :D

Link to comment
Megosztás:

Érdekes hogy gyárilag 215/40-et szerelnek a 17"-es felnire, szóval mondanám hogy az, de átmérőben a 205/45 közelebb áll az eredeti 195/60 R15-höz. Innentől kezdve sztem az lesz a jó amelyik neked szimpatikusabb vagy amelyiket olcsóbban tudsz szerezni :D

Bizony! Gyárilag:

Coupe Z20LET 215/40 R17 83W (Dunlop SP 9000)

Link to comment
Megosztás:

Érdekes hogy gyárilag 215/40-et szerelnek a 17"-es felnire, szóval mondanám hogy az, de átmérőben a 205/45 közelebb áll az eredeti 195/60 R15-höz. Innentől kezdve sztem az lesz a jó amelyik neked szimpatikusabb vagy amelyiket olcsóbban tudsz szerezni :D

egyszóval mindegy, azaz mindkettő :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben: visszaolvasva pár oldalt láttam , hogy több embernek is gondja volt kormányrázással kapcsolatban.

Hát a jelenség nálam is fenáll és egyre rosszabbodik a helyzet. Tavaly tavasszal vettem egy zsír új 15-ös enzo felni garnitúrát, amire a gyári (egyébként hulladék)

Dunlop gumik kerültek, amikben akkor kb.15e km volt.Már akkor is jelentkezett autópálya tempónál a rázás, sokszori ,több helyen elvégzett centrírozás után sem tünt

el a hiba. Idén mikor felkerültek ismát az alufelnik elvittem centríroztatni, kb 100-120gr. súly kellett mind a négy kerékre, így lettek nullásak, viszont a rázás nemhogy megszünt volna, de még jobban felerősödött.Ma két és fél órán keresztül küzdött velük a gumis, elforgattuk a felnin a gumit, így már elég volt rá kb. 50-60gr. súly is, nullára ki lett

centrírozva az összes kerék, próbaút: 120 és 140km/h között kormányrázás ismét. A gumikon nem látszik semmi hiba, a felnik nem voltak megütve, bár érdekes, hogy a felnik üresen gumi nélkül megpörgetve is 40-45 gr. súlyt kérnek.

Mi lehet még a hiba oka, lehet ezzel valamit kezdeni?

Link to comment
Megosztás:

... A gumikon nem látszik semmi hiba, a felnik nem voltak megütve, bár érdekes, hogy a felnik üresen gumi nélkül megpörgetve is 40-45 gr. súlyt kérnek...

Mondjuk azon én is meglepődtem, hogy az új autó lemez felnijén is találtam alapból súlyokat...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni a következő ügyben: visszaolvasva pár oldalt láttam , hogy több embernek is gondja volt kormányrázással kapcsolatban.

Mi lehet még a hiba oka, lehet ezzel valamit kezdeni?

Féktárcsa? Tized milliméteres ütése is erős rázást generál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.