Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Ha venni akarsz probald fel ra nezd meg alaposan, nekem a 16 coll 205/50 beleért a muanyag doblemezbe rendesen.Vissza kellett cserelnem a 15coll 195/60ra

nekem is beleér (de csak fordulásnál vagy egy nagyobb huplinál), de nekem 205/55R16 van ami a gyári mérethez képest 2cm-el nagyobb...

most nézegetek 195/55R16-os gumit ár, az talán jobban elfér

Link to comment
Megosztás:

nekem is beleér (de csak fordulásnál vagy egy nagyobb huplinál), de nekem 205/55R16 van ami a gyári mérethez képest 2cm-el nagyobb...

most nézegetek 195/55R16-os gumit ár, az talán jobban elfér

Nekem is ugyanez a méret(205/55R16) volt és nem ért bele sohasem értsd.: megrakott utánfutóval és tetőig pakolt csomival sem!! Mondjuk sportrugóim voltak 40mmes ültetéssel...

Link to comment
Megosztás:

Az már a kókányolás kategória!

Meg is vetted, anélkül, hogy felpróbáltad?

Nem próbáltam fel... Amúgy sem tartósan használja az ember a mankókereket, ha kicsivel kisebb az nem baj, de ha nagyobb lenne az lenne a gond. De ahogy olvastam a 4*100asoknak általában 56.5-ös.

Link to comment
Megosztás:

Nem próbáltam fel... Amúgy sem tartósan használja az ember a mankókereket, ha kicsivel kisebb az nem baj, de ha nagyobb lenne az lenne a gond. De ahogy olvastam a 4*100asoknak általában 56.5-ös.

Várjál, várjál, elvesztettem a fonalat.

Ha a mankókerék furata 55, akkor azt hogy dugod rá az 56.5 ös agyra?

Link to comment
Megosztás:

Várjál, várjál, elvesztettem a fonalat.

Ha a mankókerék furata 55, akkor azt hogy dugod rá az 56.5 ös agyra?

Hát én annó a Corrado-mra felraktam az Astra téli feniket hát kb. 1napom ráment mire leszedtem, mert a VW-nak nagyobb kb. 1mm-el a közepe és úgy rászorult, hogy ihaj!

Szerintem rá tudná erőszakolni, de akkor nem nagyon fogja leszedni...

Link to comment
Megosztás:

Várjál, várjál, elvesztettem a fonalat.

Ha a mankókerék furata 55, akkor azt hogy dugod rá az 56.5 ös agyra?

Ki kell tágítani a furatot. :D Vagyis felcsiszolni, vagy felreszelni... Csak akkor lenne gond, ha nagyobb lenne az agyátmérő, mert akkor nem látná el a tehermentesítő szerepet. :D Tudom kicsit gányolás, de jónak kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

Ki kell tágítani a furatot. :D Vagyis felcsiszolni, vagy felreszelni... Csak akkor lenne gond, ha nagyobb lenne az agyátmérő, mert akkor nem látná el a tehermentesítő szerepet. :D Tudom kicsit gányolás, de jónak kell lennie.

ne má....

add el, és vegyél egy jót.

milyen autora való felni ez?

Link to comment
Megosztás:

Ki kell tágítani a furatot. :D Vagyis felcsiszolni, vagy felreszelni... Csak akkor lenne gond, ha nagyobb lenne az agyátmérő, mert akkor nem látná el a tehermentesítő szerepet. :D Tudom kicsit gányolás, de jónak kell lennie.

Uhunak van igaza, így üt, ráz.

De végül is csak mankókerék.

Ahogy cimbi mondaná:tűzoltásra moslék is jó! :D

Link to comment
Megosztás:

ne má....

add el, és vegyél egy jót.

milyen autora való felni ez?

Nem tudom, de nem tudtam pontosan megmérni, nem volt nálam tolómérő, csak egy vonalzó.

Már jó ideje keresgélem, de nem találni sehol sem. :D

De a 4*100-asnak 56.5-ösnek kell lennie elvileg.

agyátmérő

A következő, már kevésbé "bukta", az agyátmérő, vagyis a felni közepén a nagy lyuk átmérője. Ha ez nagyobb mint az előírásos, az baj, mert azt tudni kell, hogy a felnit a csavarok csak rögzítik, de nem ezek tartják! Az agyfuratnak fel kell feküdnie a kerékagyra! Ezt nevezik tehermentesítésnek, ugyanis a csavarok helyett ez a kontaktus viseli a terhet. Ha a furat kisebb, akkor ezt föl lehet esztergáltatni.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, de nem tudtam pontosan megmérni, nem volt nálam tolómérő, csak egy vonalzó.

Már jó ideje keresgélem, de nem találni sehol sem. :D

De a 4*100-asnak 56.5-ösnek kell lennie elvileg.

agyátmérő

A következő, már kevésbé "bukta", az agyátmérő, vagyis a felni közepén a nagy lyuk átmérője. Ha ez nagyobb mint az előírásos, az baj, mert azt tudni kell, hogy a felnit a csavarok csak rögzítik, de nem ezek tartják! Az agyfuratnak fel kell feküdnie a kerékagyra! Ezt nevezik tehermentesítésnek, ugyanis a csavarok helyett ez a kontaktus viseli a terhet. Ha a furat kisebb, akkor ezt föl lehet esztergáltatni.

Apa kezdődik! :D :D :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

nekem is beleér (de csak fordulásnál vagy egy nagyobb huplinál), de nekem 205/55R16 van ami a gyári mérethez képest 2cm-el nagyobb...

most nézegetek 195/55R16-os gumit ár, az talán jobban elfér

a 205/45R16 meg sokkal kisebb, ugye?? Vagy az még belefér?

bár ahogy a külföldi tulajok autóját néztem, volt ott összevissza minden méret

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.