Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Helló

Nekem csak egy egyszerű kérdésem lenne nincs itt a fórumozók között valakinek egy pótkerékként használt Firestone Firehawk 702-es 185 65 15-ös abroncsa.

Most vettem 2002-es G Astrát és annak a pótkereke pont ez a típus és méret, elvileg ezzel adták ki. Ehhez keresnék párt, sajnálnám ha csak a csomagtartóban porosodna, mivel még remek állapotban van.

Ha esetleg tudnátok abroncs forgalmazó céget ahonnan még tudnék ilyen kifutott szériát vásárolni az is jó lenne.

Előre is kösz a válaszokat.

Nem öregedett még el az a gumi? Lassan tíz éves...

Link to comment
Megosztás:

Igen, lassan 10 éves. Csodálkozom rajta én is milyen jó állapotban van, oldalfala nincs megrepedve, futófelülete teljesen ép, még "szőrös" :D

Persze, mert nem használták, nem volt terhelve. De betennéd az autó alá igen valószínű, hogy ez nem sokáig maradna így. A helyedben én nem erőltetném ezt a dolgot, nagyon jó helyen van az ott pótkeréknek, annak még épp megfelel :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én tavaly október közepén vettem Conti TS 830-ast (http://www.autogumibolt.hu/autogumi/CONTINENTAL/TS%20830/index.html) 15Eft-ért ingyen szereléssel, jégen, hóban, jó kapaszkodik, fékútja is jó, csak oldalirányban vannak szerintem hiányosságai. K.b. 5EKm-ert mentem vele, főleg hóban - télen volt rá lehetőség itt a Bükkben, kopás jelei még nem nagyon vannak, szinte új a gumi. Úgy látom emelkedtek az árak, szerintem a forint gyengesége miatt. 17176_1317410703.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én tavaly október közepén vettem Conti TS 830-ast (http://www.autogumibolt.hu/autogumi/CONTINENTAL/TS%20830/index.html) 15Eft-ért ingyen szereléssel, jégen, hóban, jó kapaszkodik, fékútja is jó, csak oldalirányban vannak szerintem hiányosságai. K.b. 5EKm-ert mentem vele, főleg hóban - télen volt rá lehetőség itt a Bükkben, kopás jelei még nem nagyon vannak, szinte új a gumi. Úgy látom emelkedtek az árak, szerintem a forint gyengesége miatt. %7Boption%7Dhttp://img.carstyling.hu/usercars/00/01/71/76/17176_1317410703.jpg

Szia! Bocsi, más téma. Milyen márkájú lámpabúráid vannak? Csak azért gondolom, hogy nem eredeti, mert ehhez a füstöshöz járt ködlámpa is úgy tudom.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Bocsi, más téma. Milyen márkájú lámpabúráid vannak? Csak azért gondolom, hogy nem eredeti, mert ehhez a füstöshöz járt ködlámpa is úgy tudom.
Szia! Pedig eredeti GM Hella, tudom arra gondolsz, hogy M.o.-on az NJoy felszereltséghez ködlámpa is járt, de az enyém Német származású, ahol külön kellett kérni ezt az opciót az NJoy-hoz, úgy mint a kormánytávvezérlést, CDR 500-at, elektromos tükröket, színrefújt díszlecet, ellenben gyári 8 küllős 15"-os alufelni járt hozzá, az avataromban is ez az autó szerepel. A rokonságomba van még egy ilyen fiatalabb autó, ugyanezekkel a felszereltségi hiányosságokkal, meg láttam már pár ilyen autót az országban. Az EPC-ben alvászám alapján is le lehet ellenőrizni milyen felszereltséggel jött ki a gyárból az autó. Amúgy gondolkozom a ködlámpában, mert be van vezetékelve, csak még komplett lámpakapcsoló is kellene hozzá.
Link to comment
Megosztás:

lemezfelnit akarok venni télre,de kellene hozzá csavar is,megtudnátok mondani a méreteit?

Alufelni csavar gondolom nem jó hozzá

Szia! Ha gyári alufelni van rajta, akkor a csavar jó a lemezhez is. Ha nem akkor rövidebb kell.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Pedig eredeti GM Hella, tudom arra gondolsz, hogy M.o.-on az NJoy felszereltséghez ködlámpa is járt, de az enyém Német származású, ahol külön kellett kérni ezt az opciót az NJoy-hoz, úgy mint a kormánytávvezérlést, CDR 500-at, elektromos tükröket, színrefújt díszlecet, ellenben gyári 8 küllős 15"-os alufelni járt hozzá, az avataromban is ez az autó szerepel. A rokonságomba van még egy ilyen fiatalabb autó, ugyanezekkel a felszereltségi hiányosságokkal, meg láttam már pár ilyen autót az országban. Az EPC-ben alvászám alapján is le lehet ellenőrizni milyen felszereltséggel jött ki a gyárból az autó. Amúgy gondolkozom a ködlámpában, mert be van vezetékelve, csak még komplett lámpakapcsoló is kellene hozzá.

Köszi a választ, igen ezért furcsálltam, de már mindent értek.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Ha gyári alufelni van rajta, akkor a csavar jó a lemezhez is. Ha nem akkor rövidebb kell.

Gyári alu van rajta tehát akkor nem kell másik csavar,köszi a segítséget

Más:látom Neked is 1.6 8V van,Én 1 hónapja vettem ilyen motorral osztrák importból

Meg vagyok vele elégedve idáig,a fogyasztás kb.6.5l körűl alakul

Te hogy vagy megelégedve a géppel?fogyasztás?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én tavaly október közepén vettem Conti TS 830-ast (http://www.autogumibolt.hu/autogumi/CONTINENTAL/TS%20830/index.html) 15Eft-ért ingyen szereléssel, jégen, hóban, jó kapaszkodik, fékútja is jó, csak oldalirányban vannak szerintem hiányosságai. K.b. 5EKm-ert mentem vele, főleg hóban - télen volt rá lehetőség itt a Bükkben, kopás jelei még nem nagyon vannak, szinte új a gumi. Úgy látom emelkedtek az árak, szerintem a forint gyengesége miatt. imghttp://img.carstyling.hu/usercars/00/01/71/76/17176_1317410703.jpg/img

Milyen méretben vettél? 195/60R15 vagy 185/65R15 ?

Most új gumikat készülök venni télire, mert az eddigiek eléggé lekoptak már. Esztétikailag a 195-ös jobban néz ki, viszont sokak szerint télire érdemesebb a "ballonosabb" 185-öst választani. No meg nem utolsó sorban olcsóbbak is, mint a 195-ösök, amiket eddig néztem.

Link to comment
Megosztás:

Gyári alu van rajta tehát akkor nem kell másik csavar,köszi a segítséget

Más:látom Neked is 1.6 8V van,Én 1 hónapja vettem ilyen motorral osztrák importból

Meg vagyok vele elégedve idáig,a fogyasztás kb.6.5l körűl alakul

Te hogy vagy megelégedve a géppel?fogyasztás?

Nem egy izomautó. Nem megy, de legalább eszik. Vegyes sok klímával 7-8, télen 100% város 10. Egyébként megbízható. Egyéves és tízéves lurkókat fuvarozok, úgy hogy csak ráérősen.

Link to comment
Megosztás:

Nem egy izomautó. Nem megy, de legalább eszik. Vegyes sok klímával 7-8, télen 100% város 10. Egyébként megbízható. Egyéves és tízéves lurkókat fuvarozok, úgy hogy csak ráérősen.

Én sem vagyok egy sietős típus megaztán mögöttem ül a 1.5 éves kislányom,így első a biztonság

Nálam elsődleges a megbízhatóság,a lőerő csak sokadrangú szempont

Én fogyival kijövök 7 alatt,mondjuk csak kevés várossal(Szfvár)

Tetszik a gazdag felszereltsége(Elegance, Sedan),tágassága,úttartása

Egyébként keresnék lemezfelnit a gépre(6X15,ET49,4X100)

Link to comment
Megosztás:

Milyen méretben vettél? 195/60R15 vagy 185/65R15 ?

Most új gumikat készülök venni télire, mert az eddigiek eléggé lekoptak már. Esztétikailag a 195-ös jobban néz ki, viszont sokak szerint télire érdemesebb a "ballonosabb" 185-öst választani. No meg nem utolsó sorban olcsóbbak is, mint a 195-ösök, amiket eddig néztem.

Szia! 185/65R15-t vettem, de nem ballonosabb mint a 195-ös, mivel az átmérőnek meg kell maradnia (185/65-ös oldalmagassága 120mm, a 195/60-é 117mm.) Jobb a keskenyebb, mert jobban belevágja magát a hóba, több hó jobban elfér a sárvédőben (nézzél meg egy Svéd rallyt, szinte Trabant kerék vastagsággal száguldoznak).
Link to comment
Megosztás:

Megnéztem, érdekes.....

Amilyen gumit vettem januárban az két éve teszt győztes volt, most meg középmezőny....

Ki érti ezt....

(Fulda Krystalp 3)

Én meg azt nem értem, hogy ugyanaz a gumi (Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serie 3) a kisebb méretarányba 14-ből csak a 12., a nagyobb méretben pedig 16-ból a 6.

Vajon a valóságban is van ekkora különbség ugyanazon gumi eltérő méretei között? Azt hiszem erre sosem fogom megkapni a választ.

Link to comment
Megosztás:

Én meg azt nem értem, hogy ugyanaz a gumi (Pirelli Winter 190 Snowcontrol Serie 3) a kisebb méretarányba 14-ből csak a 12., a nagyobb méretben pedig 16-ból a 6.

Vajon a valóságban is van ekkora különbség ugyanazon gumi eltérő méretei között? Azt hiszem erre sosem fogom megkapni a választ.

lehet. nem tartom kizártnak, hogy pl a contiSport3 máshogy viselkedik egy 7es bömbin mint a 3on. de hogy jobban passzoljon insignia vs J astra. persze lehet én mondok hülyeséget nem tudom. igen ez méretosztályban is más. legyen 17" vs 19"

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.