Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Elvileg kell lennie egy négy jegyű DOT számnak minden gumiabroncson, anélkül nem is lehetne forgalomba hozni az EU-ban. (Bár ha magad hoztad a gumit japánból mert ez valami ottani belpiacos cucc, akkor lehet hogy nem követelmény.) Egy ilyen karaktersorozatot keress: DOTxxxx. Az xxxx egy négyjegyű szám, amiből az utolsó kettő a gyártás évét, ez első kettő pedig a gyártás hetét jelenti.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg kell lennie egy négy jegyű DOT számnak minden gumiabroncson, anélkül nem is lehetne forgalomba hozni az EU-ban. (Bár ha magad hoztad a gumit japánból mert ez valami ottani belpiacos cucc, akkor lehet hogy nem követelmény.) Egy ilyen karaktersorozatot keress: DOTxxxx. Az xxxx egy négyjegyű szám, amiből az utolsó kettő a gyártás évét, ez első kettő pedig a gyártás hetét jelenti.

vagy ha 2000 előtti gyártás esetleg akkor csak 3 jegyű

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek egy kérdés holt található a nyári gumin Yokohama S 306 a gyártási éve de valaki pontosan írja le ha tudja mert semmilyen dot meg mit tudom én felirat nincs rajta? :lol: :devlish: :D

Lehet, hogy csak a gumik egyik oldalán van feltüntetve a szám. Nálam a Kleber gumikon - mivel forgásiránynak megfelelően vannak felszerelve, - csak a kocsi egyik oldalán olvashatóak a számok.

Link to comment
Megosztás:

Ezt a számsort én nem tudom értelmezni. :lol:

"A gyári felni mérete: 6Jx15" ET49 4X100, a középfurat pedig 56,5mm kb."

Az ET38-al szélesebb lesz a nyomtáv de még elmegy (nekem ET35 a nyári).

Kinéztem egy alufelnit a méretei :7JX15 ET 38

Ez ugye ET-ben 11mm-rel kisebb mint a gyári+szélesebb is így kb.25mm-rel lesz kijebb a kerék,így a kormánygördülési sugár is nagyobb lesz

Mik a tapasztalataitok aki ilyen méretű felnit használ,mennyire befolyásolja a hajtást,kormányzást,fékezést ekkora eltérés a gyáritól

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem egy alufelnit a méretei :7JX15 ET 38

Ez ugye ET-ben 11mm-rel kisebb mint a gyári+szélesebb is így kb.25mm-rel lesz kijebb a kerék,így a kormánygördülési sugár is nagyobb lesz

Mik a tapasztalataitok aki ilyen méretű felnit használ,mennyire befolyásolja a hajtást,kormányzást,fékezést ekkora eltérés a gyáritól

Én azt tapasztaltam,hogy nekem kicsit visszafogja a gépet az alu, nem bír úgy felpörögni. De van akinek jobban megy. Ez gondolom felni függő.

Kormányzásban annyit jelent a kis ET szám, hogy jobban kell kapaszkodni a kormányba, jobban rángatják az úthibák. De ez csak akkor tűnik fel, mikor cserélek, utána hip-hop megszokom.

Link to comment
Megosztás:

Én azt tapasztaltam,hogy nekem kicsit visszafogja a gépet az alu, nem bír úgy felpörögni. De van akinek jobban megy. Ez gondolom felni függő.

Kormányzásban annyit jelent a kis ET szám, hogy jobban kell kapaszkodni a kormányba, jobban rángatják az úthibák. De ez csak akkor tűnik fel, mikor cserélek, utána hip-hop megszokom.

Egyébként a gyári alufelni csavarokkal fel tudok tenni más típusu alufelnit is?

Link to comment
Megosztás:

Kinéztem egy alufelnit a méretei :7JX15 ET 38

Ez ugye ET-ben 11mm-rel kisebb mint a gyári+szélesebb is így kb.25mm-rel lesz kijebb a kerék,így a kormánygördülési sugár is nagyobb lesz

Mik a tapasztalataitok aki ilyen méretű felnit használ,mennyire befolyásolja a hajtást,kormányzást,fékezést ekkora eltérés a gyáritól

Szia! Nekem 6,5*15 ET38-as felnim van. Amikor felraktam, azt hittem elromlott a szervó. Megszokni nem tudom, de elfogadni igen. A kormányzást leszámítva csak előnyét tapasztaltam. Sokkal stabilabb az autó a szélesítésnek köszönhetően. Ja és szép! :lol:

Kapaszkodni kell a kormányba....

Link to comment
Megosztás:

Szia! Nekem 6,5*15 ET38-as felnim van. Amikor felraktam, azt hittem elromlott a szervó. Megszokni nem tudom, de elfogadni igen. A kormányzást leszámítva csak előnyét tapasztaltam. Sokkal stabilabb az autó a szélesítésnek köszönhetően. Ja és szép! :lol:

Kapaszkodni kell a kormányba....

Akkor mi lenne, ha felraknál mondjuk egy 8x17-est ET 35-el? :D

Én nem éreztem drámai változást a kormányzáson, mikor ez volt fent, sokkal inkább a komforton. Vetekedett egy lovaskocsiéval, bár az ültetés is besegített legalább annyival, mint a peres gumi és a bazi nagy rugózatlan tömeg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elöl téli, hátul nyári gumi lehet-e? (tengelyenként egyforma) Mindamellett, hogy tudom 4 egyforma gumi a legjobb választás. A kérdés azét merült föl bennem, mert így közlekedem az autóval és azt mondták, hogy ezért büntethet a rendőr, vagy akár műszakin is meghúzhatják. Jó lenne ebben tisztán látni, mert mindenki mást mond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Elöl téli, hátul nyári gumi lehet-e? (tengelyenként egyforma) Mindamellett, hogy tudom 4 egyforma gumi a legjobb választás. A kérdés azét merült föl bennem, mert így közlekedem az autóval és azt mondták, hogy ezért büntethet a rendőr, vagy akár műszakin is meghúzhatják. Jó lenne ebben tisztán látni, mert mindenki mást mond.

Ez balesetveszélyes így!

A nyári gumi jobban csúszik, könnyebben farol ki a hátulja!!! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tudom!

A fő kérdés az lenne, hogy mit ír a KRESZ.

A KRESZ előírja, hogy egyazon tengelyen az abroncsok legyenek:

* azonos márkájúak

* azonos méretűek

* azonos felhasználási kategóriájúak (pl.: országút, hó, terepjáró)

* azonos felépítésűek (diagonál vagy radiál)

* azonos sebesség kategóriájúak (T, H, V, W...)

* azonos teherbíró képességűek

Link to comment
Megosztás:

A KRESZ előírja, hogy egyazon tengelyen az abroncsok legyenek:

* azonos márkájúak

* azonos méretűek

* azonos felhasználási kategóriájúak (pl.: országút, hó, terepjáró)

* azonos felépítésűek (diagonál vagy radiál)

* azonos sebesség kategóriájúak (T, H, V, W...)

* azonos teherbíró képességűek

Igen ezt én is megtaláltam, de ez 1990-es rendelet, ezért gondoltam, hogy ez már módosult.

Ugyanis többen mondták, hogy most már nem lehet kétféle évszakos gumi fenn. (többek között műszaki vizsgáztató)

Csak a neten nem találtam erről semmi újabbat én sem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.