Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Mindenképp megvárom a tavaszt, mert nem is futja rá :) most lett véve télére nokian wr d3, de jónak tűnik ez az i3 is, lehet maradok a nokiannál :)

Ja és még valami jó lesz nekem ez a 185/65 R15 méret a nyári gumiba is? Ne legyen inkább szélesebb?

Jó az is, de valóban inkább a 195/60 R15 a szokásosabb nyáriban.

Link to comment
Megosztás:

Mindenképp megvárom a tavaszt, mert nem is futja rá :) most lett véve télére nokian wr d3, de jónak tűnik ez az i3 is, lehet maradok a nokiannál :)

Ja és még valami jó lesz nekem ez a 185/65 R15 méret a nyári gumiba is? Ne legyen inkább szélesebb?

Az enyém pl. gyárilag 185-tel jött ki, úgyhogy azóta is mindig ilyen méretet kapott téliben és nyáriban is.

Minimálisan a fogyasztásnak is jobb a keskenyebb gumi, mondjuk a megtakarítás kevésbé kézzelfogható mértékű...

Link to comment
Megosztás:

Jó az is, de valóban inkább a 195/60 R15 a szokásosabb nyáriban.

Az első 8 szelepes G Astrakon 175-ös, 14"-os gumik voltak gyárilag.

Utána az alap modelleken lett a 185-ös 15".

A Cl2-től kezdve adták az 1.4-est is 195-el szériában. Ezek nyári méretre értendők. Valószínűleg a gyár nem tesz különbséget téli nyári között. Amúgy valóban télre a "vékonyabb" gumi ajánlott.

Link to comment
Megosztás:

Az első 8 szelepes G Astrakon 175-ös, 14"-os gumik voltak gyárilag.

Utána az alap modelleken lett a 185-ös 15".

A Cl2-től kezdve adták az 1.4-est is 195-el szériában. Ezek nyári méretre értendők. Valószínűleg a gyár nem tesz különbséget téli nyári között. Amúgy valóban télre a "vékonyabb" gumi ajánlott.

A méretváltozás evolúcója nem a fent ismertetett kronológikus, inkább piacfüggő volt, de ennek nincs jelentősége.

(98-asok is jöttek ki 195/60 R15-tel, és a felszereltségnek sincs köze a méretekhez.)

Link to comment
Megosztás:

Az első 8 szelepes G Astrakon 175-ös, 14"-os gumik voltak gyárilag.

Utána az alap modelleken lett a 185-ös 15".

A Cl2-től kezdve adták az 1.4-est is 195-el szériában. Ezek nyári méretre értendők. Valószínűleg a gyár nem tesz különbséget téli nyári között. Amúgy valóban télre a "vékonyabb" gumi ajánlott.

"Az első 8 szelepes G Astrakon 175-ös, 14"-os gumik voltak gyárilag."

Ez így teljesen nem igaz,az enyém '99 2.havi 8 szelepes és 15" gyári alufelni 195/60 gumikkal,bár lehet azért mert Elegance felszereltség

De lehet a kevésbé felszerelteken a lemezfelni akkor 14" volt

Link to comment
Megosztás:

Igaz még csak most kezdődött a téligumis időszak, de a nyári gumiktól sikerült megválnom, és tervezgetek tavaszra, eddig 4 gumit néztem ki (185/65 R15 méretbe):

http://www.autogumib...-518011-details 17e

http://www.autogumib...1012263-details 17,5e

http://www.autogumib...1913000-details 18e

http://www.autogumib...1-F5470-details 18,3e

Igaz nem nagyon néztem máshol szét csak ezen az oldalon, mert kb 3km-re van az üzletük tőlünk!

Vajon melyik lenne a jobb? Esetleg más típus is szóba jöhet, hasonló árkategóriában persze.

Én igazából a 4 közül leginkább a Dunlop-ra mennék. Vagyis attól függ. Az én emberem azt mondta, hogy a Dunlop nagyon stabil, jól tapad és jól fekszik az úton, de nem tart sokat (viszonylag hamar kopik). Pl egy Michlen-hez hasonlítva jobban tapad és stabilabb, de hamarabb is kopik. :)

Link to comment
Megosztás:

"Az első 8 szelepes G Astrakon 175-ös, 14"-os gumik voltak gyárilag."

Ez így teljesen nem igaz,az enyém '99 2.havi 8 szelepes és 15" gyári alufelni 195/60 gumikkal,bár lehet azért mert Elegance felszereltség

De lehet a kevésbé felszerelteken a lemezfelni akkor 14" volt

Igen. Felszereltség függő volt. Amikor szüleim vették a Cl2 Astrát akkor néztünk meg sok prospektust stb. Az volt a furcsa helyzet 2004 végén, hogy a szalonokban még volt G Astra, Astra Cl2, és Cl2 twinport. Tehát 3 1.4-esből lehetett választani. Ami még érdekes, hogy 2011 nyarán is voltak új Cl2-esek némely szalonban.

Link to comment
Megosztás:

http://www.autoalkat..._astra_g-617909

Ismeri valaki ezt a márkájú abroncsot? Megbízható?

Több szezonban használtam ilyen gumit,elégedett voltam vele. Elsősorban vízzel, latyakkal teli úton volt nagyon jó. Kopása is jónak mondható.

Ami ebben a konkrét hirdetésben elsősorban zavar, az a méret. Ez 185/65 R15-ben, vagy 195/60 R15-ben passzolna a G Astrára. A másik "gond", hogy két guminál is 4-5 mm között van az árokmélység, amiben már nincs túl sok (téligumit illik 4 mm profilmélységig használni). Azután a kor kérdése is felmerül. Ezt a gumit pár éve már nem lehet kapni, úgyhogy nem mai darab, ha pl. 5-6 éves, akkor szerintem nem érdemes beleruházni.

A felnik és a dísztárcsák megkíméltnek tűnnek, de az árukat nem figyeltem mostanában...

Szóval, a gumik miatt fenntartásos lenne részemről a dolog...

Link to comment
Megosztás:

Több szezonban használtam ilyen gumit,elégedett voltam vele. Elsősorban vízzel, latyakkal teli úton volt nagyon jó. Kopása is jónak mondható.

Ami ebben a konkrét hirdetésben elsősorban zavar, az a méret. Ez 185/65 R15-ben, vagy 195/60 R15-ben passzolna a G Astrára. A másik "gond", hogy két guminál is 4-5 mm között van az árokmélység, amiben már nincs túl sok (téligumit illik 4 mm profilmélységig használni). Azután a kor kérdése is felmerül. Ezt a gumit pár éve már nem lehet kapni, úgyhogy nem mai darab, ha pl. 5-6 éves, akkor szerintem nem érdemes beleruházni.

A felnik és a dísztárcsák megkíméltnek tűnnek, de az árukat nem figyeltem mostanában...

Szóval, a gumik miatt fenntartásos lenne részemről a dolog...

Hát igen, a felnik oké, de a téligumik amik 4mm-esek, azok majdnem kuka, 6 év körül meg amúgy is érdemes kidobni őket.

Link to comment
Megosztás:

Úgy döntöttem nem kínlódok a használt gumikkal. 1db gyári felnit szerzek valahonnan és a hajtott kerekekre felrakatok új abroncsokat, 13 ezerért már van új kormoran.

hello

én vettem kormoran gumit újat ,5000km és szálszakadásos az oldala!én igy jártam ezzel a gumival:(( anno a fiat stilomon,

Link to comment
Megosztás:

idáig hibátlanul teljesít az uniroyal :)

a hankook hozzá képest egy vicc :)

legalább is ez az én tapasztalatom

vagy ennyivel más a futómű ....

Nekem is mondta a szervizes fiú, hogy a Hankook semmi komolyat nem tud, főleg ha télen használod és már van egy kis sebességed, míg az Uniroyal vizes, havas, latyakos terepel kiváló. :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is mondta a szervizes fiú, hogy a Hankook semmi komolyat nem tud, főleg ha télen használod és már van egy kis sebességed, míg az Uniroyal vizes, havas, latyakos terepel kiváló. :)

nem volt vele gondom ,nem erről van szó..

csak meglepő mennyire fogja a kocsit ,

igaz a tegnapi jégen ez se tapadt :)

Link to comment
Megosztás:

hello

én vettem kormoran gumit újat ,5000km és szálszakadásos az oldala!én igy jártam ezzel a gumival:(( anno a fiat stilomon,

Nem ütötted meg valahol az oldalát? Tény, hogy a kormorannak elég vékony az oldala, mikor a Barum gumikat cseréltem erre kicsit féltem is, hogy ez nem fog-e kiszakadni, de nem lett neki semmi baja, pedig asszonynak sikerült egyszer meggyalulnia az útszegélynél...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tavasszal alufelni vásárláson gondolkozom, viszont normális állapotú gyári felnit, gumi nélkül nem nagyon találok, így marad a másik megoldás. Veszek 4 nem gyári 15"-os alufelnit. Ami miatt hezitálok, ugye a gyári felni 6x15 ET49, amiket találok azok viszont rendre ET35-38. Ettől mennyire kell tartanom? Lehet belőle bármilyen probléma, akár a futóművel akár bármi mással?

Illetve ha nem 6 col, hanem 6.5 col szélesben gondolkodok, akkor mekkora ET számú kellene?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.