Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Nagyon gondolkozom hogy 16 colos 205/50 r16-os gumival,vagy 17colos 205/45 r17 gumi mellett maradjak....félek a 17-es kerék a magyar utakon,pláne felénk túl döcögős sérülékeny lenne ráadásul a gumi méreg drága hozzá...

A 16colosra a gumi is jóval olcsóbb az hogy mennyire néz ki gagyibban az a szép felni balonosabb gumi :/

tanácstalan vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 2004-es 1.2-es G Astrámon 195/60 R15-ös gumik voltak. Lehetőségem lenne venni egy szett új nyári Hankook gumit viszonylag olcsón (65e szereléssel együtt), viszont az 195/65 R15-ös. Kérdésem az, hogy megvehetem-e, vagy problémát okoz a nagyobb méret? Válaszotokat előre is köszönöm.

SC

Sajnos a 195/60 R15-ös drágább, a hozzá közeli mérethez képest. Ha nem akarsz ennyit szánni rá, érdemes 185/65 R15-ben gondolkodni. A papírjai szerint is váltóméret, teljesen jó és az ára barátságosabb.

195/65 R15-öt én nem tennék fel, mert: 1. Csal a kilométer óra 2. Idétlenül fog kinézni 3. nagyon kitölti majd a kerékjáratokat, ami nem biztos, hogy olyan jó végigrugózáskor.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos a 195/60 R15-ös drágább, a hozzá közeli mérethez képest. Ha nem akarsz ennyit szánni rá, érdemes 185/65 R15-ben gondolkodni. A papírjai szerint is váltóméret, teljesen jó és az ára barátságosabb.

195/65 R15-öt én nem tennék fel, mert: 1. Csal a kilométer óra 2. Idétlenül fog kinézni 3. nagyon kitölti majd a kerékjáratokat, ami nem biztos, hogy olyan jó végigrugózáskor.

bemértem, pontosan annyit csal a kilométer óra, mint a gyári méretnél, csak ellenkező előjellel.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez marhaság!

Jó elfogadom. A km óra csal így is, úgy is, csak másképp...

Az meg az én szép érzetemen múlik, hogy ballonosabb gumikkal nekem furcsa az összkép. Ezt ki-ki döntse el maga. Viszont az összes netes gumi kalkulátor amit eddig néztem nem ajánlja ezt a 195/65 R15 méretet, és az egyik nagy gumis is akivel beszéltem, azt mondta, hogy ez már nagy rá, nem ajánlja.

Végül is ki-ki döntse el maga milyet tesz az autójára, de az biztos, hogy én nyári esetén csak 195/60 R15-ért, téli esetén 185/65 R15-ért fogok pénzt adni....

Link to comment
Megosztás:

Jó elfogadom. A km óra csal így is, úgy is, csak másképp...

Az meg az én szép érzetemen múlik, hogy ballonosabb gumikkal nekem furcsa az összkép. Ezt ki-ki döntse el maga. Viszont az összes netes gumi kalkulátor amit eddig néztem nem ajánlja ezt a 195/65 R15 méretet, és az egyik nagy gumis is akivel beszéltem, azt mondta, hogy ez már nagy rá, nem ajánlja.

Végül is ki-ki döntse el maga milyet tesz az autójára, de az biztos, hogy én nyári esetén csak 195/60 R15-ért, téli esetén 185/65 R15-ért fogok pénzt adni....

:icon13:

Gumiválasztásnál (is) néha fordítva ülünk a lovon: nem a rá valót keressük, hanem a mindegy milyet, de OLCSÓT, meg a gumisra rohadt méretet próbáljuk ráerőltetni az autóra. Aztán megideologizáljuk, hogy nem is csal annyit az óra, meg nem is ér bele annyira a sárvédőívbe...

15 collban 195/60 vagy 185/65, aztán nem kell méricskélni, meg spekulálni...

Link to comment
Megosztás:

:icon13:

Gumiválasztásnál (is) néha fordítva ülünk a lovon: nem a rá valót keressük, hanem a mindegy milyet, de OLCSÓT, meg a gumisra rohadt méretet próbáljuk ráerőltetni az autóra. Aztán megideologizáljuk, hogy nem is csal annyit az óra, meg nem is ér bele annyira a sárvédőívbe...

15 collban 195/60 vagy 185/65, aztán nem kell méricskélni, meg spekulálni...

igazad van.

de a 195/65-ös sem ér bele semmibe, ez is tény.

Link to comment
Megosztás:

Persze, alámegy, mit számít az a 2 cm plusz! Legfeljebb kanyarodáskor, berugózáskor majd kicsit súrlódik, és ha tönkremegy a gumi, futómű, stb., majd veszel helyette újat! :D

205/50 lenne méretben megfelelő. Ajánlom figyelmedbe a következő oldalt: http://totalcar.hu/assets/static/tire/

Rosszul írtam, 205/50 a gumi, igyekeztem váltóméretet venni. Havert kérdeztem, neki 7,5j ET38 17" van alatta, azt mondta elöl lehet para, mert az övé is éppen elfér, pár mm még talán-talán befér, hátul nem lesz cink.

Link to comment
Megosztás:

Én is ebben a cipőben járok,képeket akarok :)

pénteken jön ha minden jól megy, szombaton kapok mozgókúpos csavarokat (4*98as felnit találtam korrekt árban) akkor rápróbálom és rakok fel képeket.

Tehermentesítő gyürüt honnan lehet szerezni, csináltatni, illetve kb milyen árba jön ki? Ha Debrecenben tud valaki valami pontosabbat az sokat segítene

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Vettem alufelnit, kaptam hozzá csavarokat és nem tudom betekerni! Olyan létezik, hogy nem jó a csavar menete a kocsihoz?? :o Előzőleg Citroenen volt a felni! Köszönöm

Milyen citroenen volt? Ha jól tévedek más a lyukosztása mint az Astráé, ami 4 csavaros az 4x108as Citroenéknél. Neked meg sztem 4x100as.

Link to comment
Megosztás:

Igen más a lyukosztása! És ez befolyásolja a csavar menetét? Most utána olvastam, és elvileg a a Citroen 12x1,25 az Opel meg 12x1,5?!!

Igen lehet más a csavar menetemelkedése, de egy 4x100ra nehezen fog felmenni a 4x108as körosztó. Még a mozgókúpos csavar sem tud 8mm-t "áthidalni".

Link to comment
Megosztás:

Ja bocs, úgy volt fent, hogy osztókörmódosító volt a kocsin, a felni 4x100-as!

:) így ok. Elvileg mikor az ember felnit vesz, akkor meg kell adnia a kocsi típusát is és úgy kap hozzá csavarkészletet is. Valószínű más a menetemelkedés ezért nem jó. Hasonlísd össze mondjuk a saját csavaroddal, lehet szemmel is látod.

Link to comment
Megosztás:

Használtan vettem a felnit! :-) De hát nem is hallottam még, hogy a csavar is különböző tud lenni! :-) Ezért lepődtem meg.

Ezért kell megadni a kocsi típusát. Ok hogy használtan vetted, nem is úgy értettem vagy azért írtam.... :) Csak úgy általánosságban írtam, hogy mikor felnit veszel újonan, kapsz mellé csavargarnitúrát is a jobb helyeken.

Link to comment
Megosztás:

Használtan vettem a felnit! :-) De hát nem is hallottam még, hogy a csavar is különböző tud lenni! :-) Ezért lepődtem meg.

Pedig nagyon különbözőek tudnak lenni,a menetemelkedés az egyik legjellemzőbb(legfontosabb) paraméterük

ha hosszabb vagy rövidebb picit lehet tudod használni de ha a menetemelkedés nem egyezik biztos nem :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.