Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Persze, hogy így van de ezt nem lehet le általánosítani a michelin-re! A gumi mintázatára annál inkább, a hasonló mintázatok mint ami az engery saver, tapadásban gyengébbek. Igen igen az a fizika amit nem lehet becsapni :icon1:

A toyota-n meg a goodyear-el volt rossz tapasztalatom 2 nyár és kb 40ezer km. Most kipróbálom michlein-t majd kiderül milyen :icon1:.

Link to comment
Megosztás:

Persze, hogy így van de ezt nem lehet le általánosítani a michelin-re! A gumi mintázatára annál inkább, a hasonló mintázatok mint ami az engery saver, tapadásban gyengébbek. Igen igen az a fizika amit nem lehet becsapni :icon1:

A toyota-n meg a goodyear-el volt rossz tapasztalatom 2 nyár és kb 40ezer km. Most kipróbálom michlein-t majd kiderül milyen :icon1:.

Persze, nem lehet minden Michelin-re mondani, hogy nem tapad, de a mi kategóriánkban ők erőlködnek legrégebb óta és a legjobban ezekkel a nem kopó "enerzsi" gumikkal.

Link to comment
Megosztás:

VW Caddy Maxi 1.9 TDI 105Le erről beszéltem, hogy korábban többet bírtak a Michelin Energy gumik mint a tavaly vásárolt szett. Vagyis az első két szett (mivel gyárilag is Michelin volt szerelve) 2-2 szezont kibírt míg a tavalyi 3. szett csak 1 szezont. Tehát valami nem kóser. Pedig kb ugyan annyit fut az autó tehát nagy eltérések nincsenek. Én pl mindig a Continental, Bridgestone gumikra esküdtem. Téliben is, nyáriban is használtam őket megelégedettséggel. Persze mindenkinek megvan a maga heppje. :)

Link to comment
Megosztás:

Hali. fate ar550 Advance guma gondolom nem sokaknak ismerős. Rajta van az M/S jelzés. Akkor ez most téli lenne? Egyik ismerősöm erősen állítja, hogy az! Még most tanulok bele az autós dolgokba. Ugyebár ez mehanikába is benne volt :) Csak azért vagyok bizonytalan mert gugli alpján meg nyári.

Link to comment
Megosztás:

Hali. fate ar550 Advance guma gondolom nem sokaknak ismerős. Rajta van az M/S jelzés. Akkor ez most téli lenne? Egyik ismerősöm erősen állítja, hogy az! Még most tanulok bele az autós dolgokba. Ugyebár ez mehanikába is benne volt :) Csak azért vagyok bizonytalan mert gugli alpján meg nyári.

hello

A téli mintázatokon megtalálható minden esetben az M+S (mud and snow) jelölés, kiegészítve az egyezményes hópihe motívummal.

A négyévszakos mintázatokon minden esetben a fenti M+S rövidítés szerepel kiegészítve allseason vagy fourseasons felirattal.

A nyári abroncsokon a fenti feliratok, szimbólumok egyike sem található meg, a nyári mintázatoknak nincs külön jelölése.

Link to comment
Megosztás:

Ok de fel tudom rarni? az igazság hogy van pár gumi ami cégesről ugrana le de nekem még jó lenne. évente megyek az autóval olyan 5e km t max. Ebben a tél is benne van Viszont a mérete 195 65 R15.

Fel lehet rakni,de ha visszaolvasol pár oldalt ez ügyben már többen is elmondták a tapasztalataikat :icon1:
Link to comment
Megosztás:

Ok de fel tudom rarni? az igazság hogy van pár gumi ami cégesről ugrana le de nekem még jó lenne. évente megyek az autóval olyan 5e km t max. Ebben a tél is benne van Viszont a mérete 195 65 R15.

én ilyen méretű téli gumival vettem a kocsit. már két tél telt el azóta, s semmi gond nem volt a méret miatt.

Link to comment
Megosztás:

Új acélfelni vásárlását terveztem, de egyelőre elmarad. Cromax-ban 11 ezer Ft volt /db. Most viszont 22 ezerért adják. Nem tudták megmondani hogy miért kerül dupla annyiba, mint pár héttel ezelőtt, így felhívtam a Csergőt, ahol elárulták a különbség árát ugyanis náluk szintén ilyen drága. Október 1-től lesz 40% kedvezmény a felnire, és így tavasszal már nem akciós.

Startgumi-nál van 11 ezerért, de az nem GM, hanem utángyártott. Amit inkább nem szeretnék tesztelni.

Link to comment
Megosztás:

Új acélfelni vásárlását terveztem, de egyelőre elmarad. Cromax-ban 11 ezer Ft volt /db. Most viszont 22 ezerért adják. Nem tudták megmondani hogy miért kerül dupla annyiba, mint pár héttel ezelőtt, így felhívtam a Csergőt, ahol elárulták a különbség árát ugyanis náluk szintén ilyen drága. Október 1-től lesz 40% kedvezmény a felnire, és így tavasszal már nem akciós.

Startgumi-nál van 11 ezerért, de az nem GM, hanem utángyártott. Amit inkább nem szeretnék tesztelni.

Még évekkel ezelőtt vettem egy garnitúra új KFZ lemezfelnit, valami 10e forint körüli darabáron. Tökéletes minőség.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. És a KFZ-t mennyire támadja a rozsda? Mert a 7 éves GM lemezfelnim elég jól ellenáll a korróziónak.

Ha letakarom a belepréselt feliratokat, nem lehet megkülönböztetni GM-től. Ugyanaz a festés, sorjamentes kidolgozás. Nálam nem rozsdásodik jobban, mint a GM-es felnim.

A rozsda főleg a télen használt felnit harapja meg, de a vakrozsdánál mélyebbre nem szabad engedni, újra kell festeni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kombi G Astrám és szeretnék rá venni nyárigumit alufelnire. Most 195/60 R15-ös gumi van rajt lemezfelnin. 195/50 15-ös gumit(http://www.automax.h...ecsta_spt_ku31/) néztem rá és ez 39mmerrel kisebb mint ami most van rajta. Ez azonkívül, hogy csal a kmóra jelenthet még vmi negatívumot a használat során?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kombi G Astrám és szeretnék rá venni nyárigumit alufelnire. Most 195/60 R15-ös gumi van rajt lemezfelnin. 195/50 15-ös gumit(http://www.automax.h...ecsta_spt_ku31/) néztem rá és ez 39mmerrel kisebb mint ami most van rajta. Ez azonkívül, hogy csal a kmóra jelenthet még vmi negatívumot a használat során?

Köszönöm a válaszokat előre is.

A km/h a jelenlegihez képest kb 6.8%-kal fog többet mutatni. PL most 130-at mutat, az új guminál 138.8-at fog. (Ez a napi/össz km számlálónál is igaz). Nem tudom mennyit befolyásol a felnin, de mivel kevésbé lesz ballonos a gumi, így minden úthibát jobban vissza fog adni. Esztétikailag is változik: sárvédő és a gumi között felül lesz +2cm hézag.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy kombi G Astrám és szeretnék rá venni nyárigumit alufelnire. Most 195/60 R15-ös gumi van rajt lemezfelnin. 195/50 15-ös gumit(http://www.automax.h...ecsta_spt_ku31/) néztem rá és ez 39mmerrel kisebb mint ami most van rajta. Ez azonkívül, hogy csal a kmóra jelenthet még vmi negatívumot a használat során?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Azon kívül, h látványosan kisebb lesz, mint a gyári, ami miatt némiképp bután kog kinézni, elég rendesen csalni fog az órád, jobban észre fogod venni az úthibákat, valamint azonos sebességnél (gps,nem kmóra) többet fog forogni,emiatt kajálni a motor? :)

Viszont nyomatékosabbnak fogod érezni az autót, jobban fog gyorsulni, mivel megváltoztatod a motor és az úttest közötti utolsó áttételt... ;)

Plusz az említett gumi terhelhetőségi indexe csak 81-es, szemben a kívánatos 86-91-vel szemben. Én tuti nem tenném rá.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nagy dilemmában vagyok. Nem tudom mi okozhatja? Két és fél éve vettem az autómat és itthon, mikor hazaértünk vettük észre, hogy az egyik hátsó kerekemmel rohadt nagyot padkázott az előző tulaj. Elvittem a gumishoz, levették és kihengerelték az alukereket, majd vissza feltette. Akkor még a gumit nem is tudtam kicserélni, ezért maradt meg a régi. Ezek után azt vettem észre, hogy ahol az ütött kerék van, hátul, 40-45 Km/óra között riszált az autó. Ezt betudtam annak, hogy ütést kapott és felni javítás után maradt a régi megütött gumi. De! Most sikerült lecserélni a nyári gumikat és a hiba csak fennáll, annak ellenére, hogy a gumisnál a gépen minden hibátlan. De most már nem hiszem, hogy a gumi miatt csinálja hisz új gumik vannak rajta. A hibajelenség most nem 40-45 körül jelentkezik, hanem 130 körül. Az az érdekes, hogy az acélfelnire szerelt téli gumival semmi nem tapasztalható, de az alukerékre szerelt vadonatúj nyári gumival meg most 130Km/óránál, érdekes módon a kormányt rázza egy hangyányit. A tél előtt az egyik kormányösszekötőt cseréltettem, mert lötyögött rendesen. Ekkor az acélkerékkel szerelt téli gumi volt rajta és azzal lett a futómű beállítva. Minden klafa volt és hibátlan. Most, hogy feltettem az alukerekeket meg megint xar. Mi lehet probléma? Még annyi, hogy a téli gumi az 185/65 R15 Vredestein Snowtrack 3 gyári GM acélkeréken. A nyári pedig, 195/60 R15 K425 Hankook Kinergy Eco gyári alufelnin, ha esetleg ez jelent valamit. Holott tudom, hogy ezek a váltóméretei egymásnak. Tanácsokat és javaslatokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nagy dilemmában vagyok. Nem tudom mi okozhatja? Két és fél éve vettem az autómat és itthon, mikor hazaértünk vettük észre, hogy az egyik hátsó kerekemmel rohadt nagyot padkázott az előző tulaj. Elvittem a gumishoz, levették és kihengerelték az alukereket, majd vissza feltette. Akkor még a gumit nem is tudtam kicserélni, ezért maradt meg a régi. Ezek után azt vettem észre, hogy ahol az ütött kerék van, hátul, 40-45 Km/óra között riszált az autó. Ezt betudtam annak, hogy ütést kapott és felni javítás után maradt a régi megütött gumi. De! Most sikerült lecserélni a nyári gumikat és a hiba csak fennáll, annak ellenére, hogy a gumisnál a gépen minden hibátlan. De most már nem hiszem, hogy a gumi miatt csinálja hisz új gumik vannak rajta. A hibajelenség most nem 40-45 körül jelentkezik, hanem 130 körül. Az az érdekes, hogy az acélfelnire szerelt téli gumival semmi nem tapasztalható, de az alukerékre szerelt vadonatúj nyári gumival meg most 130Km/óránál, érdekes módon a kormányt rázza egy hangyányit. A tél előtt az egyik kormányösszekötőt cseréltettem, mert lötyögött rendesen. Ekkor az acélkerékkel szerelt téli gumi volt rajta és azzal lett a futómű beállítva. Minden klafa volt és hibátlan. Most, hogy feltettem az alukerekeket meg megint xar. Mi lehet probléma? Még annyi, hogy a téli gumi az 185/65 R15 Vredestein Snowtrack 3 gyári GM acélkeréken. A nyári pedig, 195/60 R15 K425 Hankook Kinergy Eco gyári alufelnin, ha esetleg ez jelent valamit. Holott tudom, hogy ezek a váltóméretei egymásnak. Tanácsokat és javaslatokat előre is köszönöm!

Mindkét felnigarnitura 6" ET49?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.