Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Helló....

Az autómat tervezem leültetni,de csak szolídan.Nem akarok pattogni az ülésben... :-)

Olvastam,hogy neked 30/30-as ültetés van alatta.

Én is ilyesmire gondoltam,csak attól félek,hogy a hátsó kerék beleér a sárvédő lemezbe,mert most is előfordul egy nagyobb-nyújtottabb méllyedésnél,ha többen ülnek hátul.

Nekem a nyári kerékméreteim 7,5"x16 ET35 - 205/55R16.

Esetleg lehet,hogy már elfáradtak a hátsó rugóim.... :-/

Tudnál képet mutatni a tiédről?

Küldjek emil címet?

Köszönet előre is

Közben megtaláltam a képeket....jól néz ki...

Hol vetted,és mennyiért a rugókat?

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=75174

A Carstyling.hu-n "Adamo" felhasználónévvel megtalálod: http://www.carstyling.hu/user.php?user_id=2319

A carstyling-on sokan vásárolnak tőle, máshol nem találtam még csak hasonló áron se.Tavaly januárban vettem 40 ezerért a szettet.

Már egyébként is gondolkodtam ültetésen, de mikor eltört a hátsó gyári rugó, akkor egyértelmű volt, hogy ültetőt veszek. A lengéscsillapítók még gyáriak.

tgabika76 amit írt, hogy ki kell vágni a dobbetétből, az a megoldás, mert a hátsó lökhárító felfogatási pontnál van a probléma, mivel kintebb van a kerék. Nekem is annyira, mint neked, mert 7,5" széles és ET35, bár a te gumid magasabb, mint kellene.

Nekem is beleért ettől függetlenül ültetés nélkül és ültetéssel is. De ültetés után nem jobban, mint előtte, mert annyival keményebb is a rugó. Tavaly ősszel megcsináltuk a kivágást hátul, de azóta nem próbáltam még több személlyel, hogy jó lett-e, mert aztán jött a téli garnitúra...

Link to comment
Megosztás:

Astra20.jpg

Felni: 20" x 7,5"
Gumik: 225/30 és 225/20
Ültetés: 40 mm
Nálunk helyszíni fejbelövés jár érte :) De az itthoni utak is gondoskodnának róla, hogy ne sokáig lehessen használni...

Igencsak szép darab,de az itthoni utakra nem ajánlatos.....

A kivágást annyira nem akarom erőltetni,mert...... :-/

Link to comment
Megosztás:

Igencsak szép darab,de az itthoni utakra nem ajánlatos.....

A kivágást annyira nem akarom erőltetni,mert...... :-/

Én se erőltetném másra :)

A gumit érdemes akkor alacsonyabbra cserélni. Ha áttérsz váltóméretre, akkor a gumi oldalfal magassága kb 1 centivel kisebb lesz, míg ha kicsit lentebb mész, akkor pl 205/45R16-ra akkor már 2 centivel alacsonyabb. A 205/55 se váltóméret, akkor én már inkább lentebb mennék, az a 2 centi elég kell, hogy legyen, mert gondolom nem vészesen ért bele, nekem is épphogy belenyalt.

Esetleg még lehet a lengéscsillapítót is keményíttetni

Link to comment
Megosztás:

Én se erőltetném másra :)

A gumit érdemes akkor alacsonyabbra cserélni. Ha áttérsz váltóméretre, akkor a gumi oldalfal magassága kb 1 centivel kisebb lesz, míg ha kicsit lentebb mész, akkor pl 205/45R16-ra akkor már 2 centivel alacsonyabb. A 205/55 se váltóméret, akkor én már inkább lentebb mennék, az a 2 centi elég kell, hogy legyen, mert gondolom nem vészesen ért bele, nekem is épphogy belenyalt.

Esetleg még lehet a lengéscsillapítót is keményíttetni

Inkább akkor a lengéscsillpítót keményíteném,mert a gumik még elmennének egy pár szezont :-)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ma kíváncsiságból megnéztem mikor gyártották a téli gumimat. Kicsit meglepődtem a számon. Létezik az hogy egy Dunlop SP Wintersport M2 DOT 037-es számmal rendelkezzen? Tehát 97-ben gyártották volna?? Annyira nem néz ki réginek az abroncs és most télen semmi gondom nem volt vele. Lehet én olvastam le rosszul. A pontos szám: DOT DM 6K 17T 037

Tanácstalan vagyok tényleg ennyire öreg lenne?? :omg:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

ma kíváncsiságból megnéztem mikor gyártották a téli gumimat. Kicsit meglepődtem a számon. Létezik az hogy egy Dunlop SP Wintersport M2 DOT 037-es számmal rendelkezzen? Tehát 97-ben gyártották volna?? Annyira nem néz ki réginek az abroncs és most télen semmi gondom nem volt vele. Lehet én olvastam le rosszul. A pontos szám: DOT DM 6K 17T 037

Tanácstalan vagyok tényleg ennyire öreg lenne?? :omg:

Szia,

én úgy tudom, hogy a DOT szám mindig 4 karakterből áll, a 037 után még kellene lennie valaminek.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ültetéshez: ezen az angol oldalon lehet látni képeket különböző felni/gumi kombóval és különböző méretű ültetésel mintának, azt is leírják hogy beleér-e a sárvédőbe az adott konfiguráció vagy sem:

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php?t=74115

(Igen, valahol ott van az én autóm is, jelen állapotában (egyelőre))

Link to comment
Megosztás:

Nem inkább a teljesítmény és a kényelem szempontjából jó kompromisszum ez az arány? Nekem úgy jön le a linken olvasható szövegből ("ride quality"). Ráadásul minőségi gumival (performance tyre) érti ezt az arányt is.

Az már csak személyes észrevételem hogy szvsz az oldalfalmagasság sem mindegy sem a kényelem, sem pedig a teljesítmény/stabilitás szempontjából: a példádban említett 7" széles felnit és 205-ös gumit alapul véve is van különbség mondjuk egy 205/40 R17, illetve egy 205/55 R15 között...

Link to comment
Megosztás:

az egy dolog hogy alá fér 17" vagy nagyobb kerék ...

de annyira alacsony falu gumi kell rá hogy 0 lesz a komfort érzet a kocsiban

pl nálam is a 17es kerék sokkal jobban ráz mint a 16os

és nekem ráadásul elég balonos a 17es (215/55)

pedig én is szeretném rávalóval cserélni 225/45 , mert ezzel normál a hasmagassága kocsinak :)

Link to comment
Megosztás:

Ültetéshez: ezen az angol oldalon lehet látni képeket különböző felni/gumi kombóval és különböző méretű ültetésel mintának, azt is leírják hogy beleér-e a sárvédőbe az adott konfiguráció vagy sem:

http://www.astraownersclub.com/vb/showthread.php?t=74115

(Igen, valahol ott van az én autóm is, jelen állapotában (egyelőre))

Felnivásárlás előtt mindenképpen ajánlatos eldönteni, hogy akarjuk-e ültetni az autót. Ha igen, érdemes a gyárihoz nagyon közeli ET-vel rendelkezőt választani, és ültetés után megmérhetjük, hogy mekkora nyomtávszélesítő fér alá.

Link to comment
Megosztás:

az egy dolog hogy alá fér 17" vagy nagyobb kerék ...

de annyira alacsony falu gumi kell rá hogy 0 lesz a komfort érzet a kocsiban

Ez igaz, mindenki maga dönti el, hogy neki mi a fontosabb. Attól függ, hogy az ember mennyit használja az autóját, és milyen utakon. Ha naponta 50-100 km-t autózunk, az biztos hogy a sportos futómű fárasztó.

Link to comment
Megosztás:

Nem inkább a teljesítmény és a kényelem szempontjából jó kompromisszum ez az arány? Nekem úgy jön le a linken olvasható szövegből ("ride quality"). Ráadásul minőségi gumival (performance tyre) érti ezt az arányt is.

Az már csak személyes észrevételem hogy szvsz az oldalfalmagasság sem mindegy sem a kényelem, sem pedig a teljesítmény/stabilitás szempontjából: a példádban említett 7" széles felnit és 205-ös gumit alapul véve is van különbség mondjuk egy 205/40 R17, illetve egy 205/55 R15 között...

Abszolút igaz... Bár kétlem, ha felniszélességgel a futófelület szélessége fölé mennénk, az jótékony hatással lenne a gumi képességeire. A szélesség/oldalfal arány pedig nem is kérdés... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Érdeklődnék. 0Astra G 1.4 Caravan-ra 195/60/15 helyett 195/65r15-öt tettem fel. Megmaradt az előző autómról, nem futott még 5000 Km-ert. Elférni elfér, hallottam már többféle véleményt, takarékossági okokból ez marad.

A kérdésem, aki ilyen méretet használ, milyen értékre kell fújni a gumikat ennél a méretnél?

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Érdeklődnék. 0Astra G 1.4 Caravan-ra 195/60/15 helyett 195/65r15-öt tettem fel. Megmaradt az előző autómról, nem futott még 5000 Km-ert. Elférni elfér, hallottam már többféle véleményt, takarékossági okokból ez marad.

A kérdésem, aki ilyen méretet használ, milyen értékre kell fújni a gumikat ennél a méretnél?

Előre is köszönöm.

Ugyanarra, mint a 195/60/R15-nél.

Link to comment
Megosztás:

olvastam, hogy a 205/50 R16 érezhetően visszafogja a kocsit, akkor én meg se próbálom a kis 1.2 16v-re, pedig jó lett volna. Ennek tudatában megpróbálom a gyárinak mondható 185/60 R15-öt. (most 195/60 R15 van rajta).

Az nem mondható gyárinak ,185/65 R15 a helyes méret

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.