Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

Sziasztok!

alufelnit nézegetek,

15" coll és 4x100 ez biztos, és ilyen méret is kennene.

de!

4X100 15” 6Jx15H2 ET49 ez van most rajta.

namármost, merre lehet eltérni, és mennyire az et számmal?

és a 6jx15h2? ettől el lehet térni, ha igen milyenek jöhetnek szóba?

a kocsin most lemezfelni van, 195/60/15 nyári gumnival.

köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

alufelnit nézegetek,

15" coll és 4x100 ez biztos, és ilyen méret is kennene.

de!

4X100 15” 6Jx15H2 ET49 ez van most rajta.

namármost, merre lehet eltérni, és mennyire az et számmal?

és a 6jx15h2? ettől el lehet térni, ha igen milyenek jöhetnek szóba?

a kocsin most lemezfelni van, 195/60/15 nyári gumnival.

köszi!

Váltóméret kalkulátor.

ET kalkulátor

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nálam is eljött a nyárigumi szezon..... Elől egyenlőre maradt a két szebb állapotú gyári, hátra viszont megjöttek a 195/60 R15-ös, Sport bluResponse-ok. :)

http://kepfeltoltes.hu/view/140402/P1040510_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kinéztem az ablakon, megvannak-e még a papucsaim. Pont ilyen van nekem is. Mármint felni. Módosítva : beghyn
Link to comment
Megosztás:

Az ET-számból nem lehet megállapítani hogy a leírt gumiméret nagy-e a felnire vagy sem. A felni szélesség kell hozzá, de általánosságban a 205-ös gumi 6-7.5 collig bármilyen széles felnire könnyedén feltehető. (Szélesebbre is, csak a gumisok anyázni fognak.)

Ez van a felnire írva hogy:

6 1/2JX15H2, tehát, ha jól értelmezem 6,5 collos.

Érdemes lenne ezt a 205/60as gumit rátenni? Nem fogná vissza a kocsit, vagy dobná meg a fogyasztást?

Link to comment
Megosztás:

17" Opel Corsa D felni 7" széles ET43 215/45 R17

elöl nagyon jól síkban van a kasztnival, hátul elférne még vagy 2 cm hogy ne legyen beljebb de a küszöbsíknál kijjebb van

DSC04404_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSC04404_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

DSC04406_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Link to comment
Megosztás:

Ez van a felnire írva hogy:

6 1/2JX15H2, tehát, ha jól értelmezem 6,5 collos.

Érdemes lenne ezt a 205/60as gumit rátenni? Nem fogná vissza a kocsit, vagy dobná meg a fogyasztást?

Erre a felnire felmehet a leírt gumiméret. A váltóméret kalkulátor szerint is használható G Astrára, kicsit nagyobb lenne a kereked kerülete, mint a gyári 195/60 R15 esetén de még az ajánlott méreten belül marad.

Szerintem sokat nem változna az autó, de valóban a szélesebb, nehezebb kerék okozhat fogyasztás növekedést.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Üdv Márkatársak!

Egy olyan kérdésem lenne hogy a 99-es G-s Atrámra (most 4x100-as 14''-os van fent!)fel tudom-e rakni a 15''-os Corsa kereket.

Ugyan az az osztókör és minden egyéb méret???

A válaszokat előre is köszönöm!

További jó hétvégét mindenkinek!

Szicsu

Módosítva : Szicsu
Link to comment
Megosztás:

Üdv Márkatársak!

Egy olyan kérdésem lenne hogy a 99-es G-s Atrámra (most 4x100-as 14''-os van fent!)fel tudom-e rakni a 15''-os Corsa kereket.

Ugyan az az osztókör és minden egyéb méret???

A válaszokat előre is köszönöm!

További jó hétvégét mindenkinek!

Szicsu

14"-al még talán nem is láttam Astrát. Az enyémen 16" D Corsa felni van fent. Nem kellett semmi, osztokör, agyátmérő minden rendben. Persze nem tudom milyen Corsáról akarod a felniket felhajigálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

14"-al még talán nem is láttam Astrát. Az enyémen 16" D Corsa felni van fent. Nem kellett semmi, osztokör, agyátmérő minden rendben. Persze nem tudom milyen Corsáról akarod a felniket felhajigálni.

Pedig az enyémen gyári felni van.14''-os... én szerényen csak 1.2 Astrával járok :-)

C-s corsán voltak a felnik... akkor elvileg jók...

185/55 R 15 a mérete..

Link to comment
Megosztás:

Pedig az enyémen gyári felni van.14''-os... én szerényen csak 1.2 Astrával járok :-)

C-s corsán voltak a felnik... akkor elvileg jók...

185/55 R 15 a mérete..

Nem elírás?

185-ben; 185/65 R 15 való az astrára.

Fellapoztam a könyvét, és említ 14-es váltóméretet. Bár nem nagyon láttam még ilyet... (szinte minden G astrát megnézek) Egyetlen egyszer, egy szakadt állapotú román rendszámoson láttam, de szerintem az sem gyári szerelés volt, csak gondolom az a szett volt olcsón eladó, mert egyébként 2000 Edition volt a felszereltsége.

Gyakoribb méretek:

185/65 R15 - Ez az ajánlottabb téli méret és az 1.2-eseket ilyen nyárival is szerelték

195/60 R15 - A legtöbb ezzel jöt ki a gyárból!!!

205/50 R16 - A könyv szerinti ajánlott méret 16-os. felnihez, bár a /55-os is még jó a váltóméret kalkulátor szerint.

Váltóméret kalkulátor:

http://www.autogumibolt.hu/autogumi/gumiszerviz/valtomeret

Módosítva : merenyi85
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.