Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
5 órája, presidentÁkos írta:

Üdv, ránézésre szerintetek hány százalékos ez a 4 gumi? Tudom nem a legtisztább a kép, de megkapnám 20 ezer forintért. 

Illetve kell-e tudni valamit a márkáról?

16298753_599403180248461_104624498534230

16426266_599403183581794_147465801656489

16426266_599403183581794_147465801656489

16388195_599403186915127_321372035564072

Nekem anno F Astra-n volt Uniroyal gumim (nyári), semmi gondom nem volt vele. Max annyi, hogy ránézésre gyorsan öregszik (hamar megjelentek rajta hajszálrepedések), de semmi más negatívum.

Link to comment
Megosztás:

50 perce, Geopake írta:

Van valakinek tapasztalata a Nexen gumival? Kell vennem tavasszal valamit ami nem túl rossz,de nem is túl drága.Kinéztem ezt a típust

https://www.maxigumi.hu/auto-gumi/nexen/n-fera-su1/205-45-r17-88v-482088

Nexennel ugyan nincs, de az Infinity-t merem ajánlani, ha olcsó és használható gumit akarsz. Igaz csak 1 szezon jártam (kb.8000km) 195/55R16-tal az Infinity Ecosissel (ezt teszteken is vizsgálták és meglepően jól teljesített), de teljesen elégedett voltam/vagyok vele. A felnit eladtam gumistól, de idén újra megvenném, ha találnék végre normális felnit.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

29 perce, peacetrang írta:

Nexennel ugyan nincs, de az Infinity-t merem ajánlani, ha olcsó és használható gumit akarsz. Igaz csak 1 szezon jártam (kb.8000km) 195/55R16-tal az Infinity Ecosissel (ezt teszteken is vizsgálták és meglepően jól teljesített), de teljesen elégedett voltam/vagyok vele. A felnit eladtam gumistól, de idén újra megvenném, ha találnék végre normális felnit.

Köszi:Majd utána olvasok miket írnak róla.Aztán lehet hogy maradok a Hankooknál.

Link to comment
Megosztás:

32 perce, peacetrang írta:

Nexennel ugyan nincs, de az Infinity-t merem ajánlani, ha olcsó és használható gumit akarsz. Igaz csak 1 szezon jártam (kb.8000km) 195/55R16-tal az Infinity Ecosissel (ezt teszteken is vizsgálták és meglepően jól teljesített), de teljesen elégedett voltam/vagyok vele. A felnit eladtam gumistól, de idén újra megvenném, ha találnék végre normális felnit.

Én kinai gumit nem vennék...

Mennyivel jön ki olcsóbbra mint egy közékategóriás 4db nál?

Úgy mint pl.Firestone,Barum,Hankook 

Link to comment
Megosztás:

9 órája, csicsó írta:

Én kinai gumit nem vennék...

Mennyivel jön ki olcsóbbra mint egy közékategóriás 4db nál?

Úgy mint pl.Firestone,Barum,Hankook 

Én ezért mertem megvenni és bejött. Igaz csak 1 évet volt nálam, lehet, hogy a 3.évre már elfogy vagy megkeményedik, ezt nem tudhatjuk. 
Egy 20-assal olcsóbb kb, 45e volt a 4db. Persze, ha 15ezernél többet mennék egy éven, vagy nem csak 1x-2x pályáznék, akkor már más árkategóriában nézelődnék én is:)

Módosítva : peacetrang
Link to comment
Megosztás:

4 órája, peacetrang írta:

Én ezért mertem megvenni és bejött. Igaz csak 1 évet volt nálam, lehet, hogy a 3.évre már elfogy vagy megkeményedik, ezt nem tudhatjuk. 
Egy 20-assal olcsóbb kb, 45e volt a 4db. Persze, ha 15ezernél többet mennék egy éven, vagy nem csak 1x-2x pályáznék, akkor már más árkategóriában nézelődnék én is:)

Hát igen a gumikeverék biztos nem olyan,mint a drágább,prémium márkáknál,ami pár év múlva ki is bukik ha nem előbb,attól függöen menyit fut

Valamiért jóval olcsóbb is...

Én tavaly vettem 17'-ba Barum Bravuris 3.at,pár ezret ment csak,eddig ok

Télit idén veszek,Dunlopot tervezem,szerencsére ez a méret(195/65 R15)aránylag jó áras

Még mielőtt megkapnám,hogy nem váltóméret, H Astrára kell:)

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Én is idén tervezem cserélni a nyárigumikat, Nokian Iline és Goodyear Efficientgrip performance között gondolkozom (195/60 R15). Remélhetőleg hosszú távra lesz, így a kisebb hajlam az öregedésre, kopásra lenne fontos. Michelin-t nem érzem erősnek ebben az árkategóriában.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, csicsó írta:

Hát igen a gumikeverék biztos nem olyan,mint a drágább,prémium márkáknál,ami pár év múlva ki is bukik ha nem előbb,attól függöen menyit fut

Valamiért jóval olcsóbb is...

Én tavaly vettem 17'-ba Barum Bravuris 3.at,pár ezret ment csak,eddig ok

Télit idén veszek,Dunlopot tervezem,szerencsére ez a méret(195/65 R15)aránylag jó áras

Még mielőtt megkapnám,hogy nem váltóméret, H Astrára kell:)

Én is idén cserélem a téli gumikat, a mostanit meg megpróbálom eladni lemezfelnivel együtt, már 5évesek..én Nokiant tervezek télre:icon13:

Link to comment
Megosztás:

19 órája, peacetrang írta:

...az Infinity-t merem ajánlani...

Én is ilyet használok, és bár vállalható ha tudsz kompromisszumot kötni, de azért nem feltétlenül ajánlanám. Két baj van vele, bár az első felhasználói oldalról igazából nem lényeges:

1., kemény az oldalfala, ezért a gumisok nem szeretik mert nehezen szerelhető, de legalább ha kátyúba hajtasz, a felnid megmarad.

2., esőben (vizes úton) csak közepesen teljesít. Messze nem veszélyes, de még egy Barum is jobb nála ilyen körülmények között. Szárazon persze fordul a kocka...

 

Link to comment
Megosztás:

5 perce, Cs. Zoltán írta:

Ma este, munkából hazafelé tartva, deffektet kaptam. Futófelület sérült.

Azt tudom, hogy lehet, de érdemes még javíttatni? Tartós tud lenni egy javított gumi?

Javíttasd, nyugodtan használhatod utána, ha a gumis majd úgy itéli meg, hogy rendben van. Tartós tud lenni, mérlegelni viszont neked kell, hogy mikori, mennyire kopott, nyugodtan mersz-e vele közlekedni. Én egy téli szezont lenyomtam már 2 defekt miatt javított gumival, igaz nem pályáztam velük és mindig ott motoszkált bennem, de semmi rendellenességet nem tapasztaltam.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 perce, peacetrang írta:

Javíttasd, nyugodtan használhatod utána, ha a gumis majd úgy itéli meg, hogy rendben van. Tartós tud lenni, mérlegelni viszont neked kell, hogy mikori, mennyire kopott, nyugodtan mersz-e vele közlekedni. Én egy téli szezont lenyomtam már 2 defekt miatt javított gumival, igaz nem pályáztam velük és mindig ott motoszkált bennem, de semmi rendellenességet nem tapasztaltam.

Kössz!

2014-es a gumi, még egy-két szezont futnék vele.

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

23 órája, Cs. Zoltán írta:

Ma este, munkából hazafelé tartva, deffektet kaptam. Futófelület sérült.

Azt tudom, hogy lehet, de érdemes még javíttatni? Tartós tud lenni egy javított gumi?

Van olyan céges kocsink amibe már több gumitüske van mint eredeti gumi :) Azt mondta a gumis ha a futófelület sérül akkor az javítható,ha a széle akkor kuka.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.