Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Adott egy C14SE motoros, 1.4-es 96-os Astra. Mostanában azt csinálja, hogy mikor indulni akarok, indítózás után elindul azonnal (hidegen-melegen is), de sokszor meg is áll 1-2 másodperc múlva. Majd ez után indítózva nagyon nehezen, hosszas indítózásra akar csak indulni, ha nyomom a gázt közben nincs hatással az indulásra. Menet közben semmi gondja, alapjárat jó, nem áll meg. Érdekesség, hogy tankolás után az utóbbi hónapokban mindig jelentkezik ez a probléma (lehet csak véletlen, de érdekes). Amúgy meg teljesen random, 2-3 hétig jó, aztán 2-3 napig csinálja gyakran, aztán megint nem, van hogy két nap állás után jelentkezik, van hogy 300 km megtétele után. Az AC pumpa, gyertyák, kábelek és vezérlés egy éve lett cserélve.

Van valami tippetek merre induljak el a hiba keresésben?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Kispotter írta:

Nekem hengerfejezés után volt benne részem. Azt hittem meggyújtom.. Azt elmentem egy csavar boltba és ilyesmi megoldással simán megoldottam.. 

https://www.szerszamstore.hu/menetjavito-huvely-5x10-71550050001

Azóta is jó. Annyi , hogy ezt a hüvelyt beleragasztottam a biztonság kedvéért. 

Ez jó megoldás csak amikor nem látod a furat másik végét ( például itt is) akkor vigyázni kell nehogy túlfúrj az anyagon.

1 órával ezelőtt, gregi írta:

Sziasztok!

Adott egy C14SE motoros, 1.4-es 96-os Astra. Mostanában azt csinálja, hogy mikor indulni akarok, indítózás után elindul azonnal (hidegen-melegen is), de sokszor meg is áll 1-2 másodperc múlva. Majd ez után indítózva nagyon nehezen, hosszas indítózásra akar csak indulni, ha nyomom a gázt közben nincs hatással az indulásra. Menet közben semmi gondja, alapjárat jó, nem áll meg. Érdekesség, hogy tankolás után az utóbbi hónapokban mindig jelentkezik ez a probléma (lehet csak véletlen, de érdekes). Amúgy meg teljesen random, 2-3 hétig jó, aztán 2-3 napig csinálja gyakran, aztán megint nem, van hogy két nap állás után jelentkezik, van hogy 300 km megtétele után. Az AC pumpa, gyertyák, kábelek és vezérlés egy éve lett cserélve.

Van valami tippetek merre induljak el a hiba keresésben?

Esetleg megnézheted az injektor hídon a szelepnél van-e nyomás indítózás előtt, bár ennek mondjuk ellentmond, ha azonnal indul és később áll le. 

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Esetleg megnézheted az injektor hídon a szelepnél van-e nyomás indítózás előtt, bár ennek mondjuk ellentmond, ha azonnal indul és később áll le. 

Igen, mindig azonnal elindul, csak ugye néha leáll pár mp múlva, majd utána nem akar elindulni... Még annyi jelenség van, hogy amikor nagy nehezen elindul, akkor "áporodott" benzinszag terjeng a kocsiban... :D Amúgy az AC-nak csak indítózás közben kell mennie és amikor már jár a motor nem? Vagy van valamiféle "előtöltés", ami létrehoz valamekkora benzinnyomást indítás előtt"? (Csak indítózásnál és járó motornál hallani az AC-t)

Link to comment
Megosztás:

7 perce, gregi írta:

Igen, mindig azonnal elindul, csak ugye néha leáll pár mp múlva, majd utána nem akar elindulni... Még annyi jelenség van, hogy amikor nagy nehezen elindul, akkor "áporodott" benzinszag terjeng a kocsiban... :D Amúgy az AC-nak csak indítózás közben kell mennie és amikor már jár a motor nem? Vagy van valamiféle "előtöltés", ami létrehoz valamekkora benzinnyomást indítás előtt"? (Csak indítózásnál és járó motornál hallani az AC-t)

Az AC-pumpa gyujtás ráadáskor 2-3mp-ig működik amig felépiti a nyomást.Ha nem inditózol akkor leáll.Ha indul a motor akkor automatikusan működni kezd.Érdekes lenne ha járó motornál nem menne mert ugye akkor leállna a motor benzin hiány miatt.AC pumpa rendelkezik egy nyomó és egy visszatérő ággal.Nyomásszabályzó szelep a gázpedál állásától függően visszaengedi a tankba a fölös mennyiséget.

Módosítva : kingblue
Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 27. at 15:22, Róóóbi írta:

 

Pedig a vízpumpa 8Nm a Haynes manual szerint.

Amazt még keresem.

Update:

A könyvben nem leltem, egy leírás~18-25Nm-t ír rá. Én anno 25-el húztam le, meg persze menetrögzítő.

t4eepV6.png

On 2019. 11. 28. at 7:37, zotya975 írta:

Ugye a feszítő az olajpumpába van betekerve úgyhogy ha máshol nem is itt tényleg fontos a jó meghúzás mert ha kieszi a menetet az cumi. Szerintem én is mindíg menetrögzítőztem. A vízpumpát meg csak úgy meghúztam. 

Köszönöm, akkor kap egy kis menetrögzítőt is.

Módosítva : droland
Link to comment
Megosztás:

16 órája, gregi írta:

Igen, mindig azonnal elindul, csak ugye néha leáll pár mp múlva, majd utána nem akar elindulni... Még annyi jelenség van, hogy amikor nagy nehezen elindul, akkor "áporodott" benzinszag terjeng a kocsiban... :D Amúgy az AC-nak csak indítózás közben kell mennie és amikor már jár a motor nem? Vagy van valamiféle "előtöltés", ami létrehoz valamekkora benzinnyomást indítás előtt"? (Csak indítózásnál és járó motornál hallani az AC-t)

Igen, ennél a motortípusnál a pumpának és a rendszernek tartania kell a nyomást állás közben és csak indítózásra indul el a pumpa nincs előre feltermelés.  Ezt a nyomást tudod ellenőrizni indítás előtt az injektorhídon található szelepnél. Körbecsavarod ronggyal és benyomod a szelepet, spriccelnie kell a benzinnek. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 29. at 8:20, zotya975 írta:

Igen, ennél a motortípusnál a pumpának és a rendszernek tartania kell a nyomást állás közben és csak indítózásra indul el a pumpa nincs előre feltermelés.  Ezt a nyomást tudod ellenőrizni indítás előtt az injektorhídon található szelepnél. Körbecsavarod ronggyal és benyomod a szelepet, spriccelnie kell a benzinnek. 

Megnéztem, leállítás után fél órával még spriccel, 2 órával utána nem. Ettől még elindul akkor is. Annyit csináltam próbaképpen, hogy az alapjárati szelep csatiját lekötöttem, majd úgy indítottam. Mindig elindult és nem állt meg egyszer se. Persze az alapjárat jó magas és ingadozó volt így. Lehet ez az egység a ludas?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, gregi írta:

Megnéztem, leállítás után fél órával még spriccel, 2 órával utána nem. Ettől még elindul akkor is. Annyit csináltam próbaképpen, hogy az alapjárati szelep csatiját lekötöttem, majd úgy indítottam. Mindig elindult és nem állt meg egyszer se. Persze az alapjárat jó magas és ingadozó volt így. Lehet ez az egység a ludas?

Ezt nem tudom, de elvileg ha az alapjárati motor rossz, és mondjuk időnként teljesen elzárja a levegőt és nincs alapjárat, attól szerintem még gázadással indítható lett volna. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Két kérdésem lenne, ha tudnátok benne segíteni.

1992-es F Astra 1.7D-be milyen hűtőfolyadék kell? Jó lesz bele a zöld vagy a piros/lila ALU-s kéne inkább bele.

Illetve mi lenne a hűtőfolyadék csere menete. Le lehet a hűtő alján engedni a vizet valahol?

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Sanyoo8 írta:

Sziasztok!

 

Két kérdésem lenne, ha tudnátok benne segíteni.

1992-es F Astra 1.7D-be milyen hűtőfolyadék kell? Jó lesz bele a zöld vagy a piros/lila ALU-s kéne inkább bele.

Illetve mi lenne a hűtőfolyadék csere menete. Le lehet a hűtő alján engedni a vizet valahol?

Aluminium-barát kellene mindenképpen. Ha jól tudom a dieselnél sincs leeresztő, így egy alsó csövet meg kell bontani, leengedni. Ilyenkor nem árt kivenni a vízhűtőt, és oda-vissza átmosni vízzel. Ugye a fagyálló mérgező így eképpen kell bánni vele, kutya-macska ne legyen a közelben, felnyalja, elpusztul. 

Link to comment
Megosztás:

Hidegben hidegen indítva 3 hengerezés lehet gyertya probléma ? Már elégrégen cseréltem, meg most ahogy nézem fórumot a 2 érintkezős ajánlott a DIS-hez, én viszont úgy rémlik szimpla érintkezőset tettem be. (de már van benne egy 50-60 ezer)

Nem mindig csinálja, és kb. 1 perc múlva abbahagyja. Melegen/melegben meg egyáltalán nincs ilyen probléma, csak most, hogy jöttek a hidegebb idők.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Stevy írta:

Hidegben hidegen indítva 3 hengerezés lehet gyertya probléma ? Már elégrégen cseréltem, meg most ahogy nézem fórumot a 2 érintkezős ajánlott a DIS-hez, én viszont úgy rémlik szimpla érintkezőset tettem be. (de már van benne egy 50-60 ezer)

Nem mindig csinálja, és kb. 1 perc múlva abbahagyja. Melegen/melegben meg egyáltalán nincs ilyen probléma, csak most, hogy jöttek a hidegebb idők.

Éppenséggel okozhatja. Azok a csúzlik a leírtak alapján  elhasználtnak tűnnek. Két pólusúval ilyet még nem tapasztaltam, kb. azóta olyan van benne amióta megvettem.

Vagy valamelyik gyertyakábel szórakozik.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Stevy írta:

Hidegben hidegen indítva 3 hengerezés lehet gyertya probléma ? Már elégrégen cseréltem, meg most ahogy nézem fórumot a 2 érintkezős ajánlott a DIS-hez, én viszont úgy rémlik szimpla érintkezőset tettem be. (de már van benne egy 50-60 ezer)

Nem mindig csinálja, és kb. 1 perc múlva abbahagyja. Melegen/melegben meg egyáltalán nincs ilyen probléma, csak most, hogy jöttek a hidegebb idők.

Nekem amikor télen nehezen indult, meg 3 hengerezett, meg le-leállt akkor tudtam hogy itt az ideje a gyertya cserének. Mondjuk az NZ-t én is egypolúsú gyertyával adtam el, esetleg szólnom kellett volna? :-)

Link to comment
Megosztás:

41 perce, zotya975 írta:

Nekem amikor télen nehezen indult, meg 3 hengerezett, meg le-leállt akkor tudtam hogy itt az ideje a gyertya cserének. Mondjuk az NZ-t én is egypolúsú gyertyával adtam el, esetleg szólnom kellett volna? :-)

Hát 6-7 évet kibírt, ha csak ez lesz az oka :-) Anyós oldali lábtér is meg lett foltozva, új négyévszakos gumik is fent vannak, már csak olajat cserélek 5W40-re télire, meg kipufogó tartó gumikat, aztán jövő héten mehet műszakira, mert vasárnap már lejárt :hehe:

Link to comment
Megosztás:

2 perce, Stevy írta:

Hát 6-7 évet kibírt, ha csak ez lesz az oka :-) Anyós oldali lábtér is meg lett foltozva, új négyévszakos gumik is fent vannak, már csak olajat cserélek 5W40-re télire, meg kipufogó tartó gumikat, aztán jövő héten mehet műszakira, mert vasárnap már lejárt :hehe:

Nekem majd januárban jár le a műszaki 2021-ben, de szerintem vagy előbbre hozom az őszre, vagy legalábbis ősszel elviszem  futómű-kormánymű-fék ellenőrzésre, hogy ne januárban derüljön ki hogy valamit cserélnem kell -10 fokban. 

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 11. 28. at 21:18, droland írta:

Köszönöm, akkor kap egy kis menetrögzítőt is.

Kapott egy INA szettet, (vez.szíj, feszítő, pumpa, termosztát), a korábban említett csörgő szíjhang megszűnt. A szíj ragadós volt, az adott ki csattogó/csörgő/csikorgó hangot és a feszítőnek is volt már egy kis szabadsági foka. A vízpumpa jónak tűnt, de ha már szét van/volt szedve....

Kicseréltem a lambda szondát is egy Bosch-ra, ez ugyan nem adott hibaüzenetet sosem, de volt benne 250e+ km és a szerelő a legutóbbi vezérlőtengelyház cserénél a kerámia részt eltörte. Ezzel a cserével a megálláskori felpörgés és hogy a hideg indítás után nem vette vissza a "szívatót" amikor felmelegedett, meggyógyult.

Remélem jól lesz most már.

Köszönöm a segítséget és az ötleteket.

Módosítva : droland
Link to comment
Megosztás:

5 órája, droland írta:

Kapott egy INA szettet, (vez.szíj, feszítő, pumpa, termosztát), a korábban említett csörgő szíjhang megszűnt. A szíj ragadós volt, az adott ki csattogó/csörgő/csikorgó hangot és a feszítőnek is volt már egy kis szabadsági foka. A vízpumpa jónak tűnt, de ha már szét van/volt szedve....

Kicseréltem a lambda szondát is egy Bosch-ra, ez ugyan nem adott hibaüzenetet sosem, de volt benne 250e+ km és a szerelő a legutóbbi vezérlőtengelyház cserénél a kerámia részt eltörte. Ezzel a cserével a megálláskori felpörgés és hogy a hideg indítás után nem vette vissza a "szívatót" amikor felmelegedett, meggyógyult.

Remélem jól lesz most már.

Köszönöm a segítséget és az ötleteket.

Szíj ragadós volt...nem eresztett valamelyik szimering? 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, zotya975 írta:

Szíj ragadós volt...nem eresztett valamelyik szimering? 

El volt repedve a vezérlőtengelyház, onnét folyt az olaj....

Viszont az új szettel nem lehet jelre húzni a szíjat. Csak arra tudok gondolni, hogy a vezérlő ház cserénél vékonyabb hengerfej tömítés került beszerelésre.???

A pumpát forgattam 360 fokban, de igazából másképp nem is lehet betenni a helyére, mert akkor a jobb felső csavart nem lehet betekerni. A szíj fogszáma 111, megszámoltam...A mutató a V jel széle előtt van egy 2mm-rel, ez a max feszítés ami elérhető.

Nagyon hasonló ehhez:

Ha kevesebb lenne a fogszám, már elég lenne 1-2, akkor nem lenne gond...

A régi feszítő és vízpumpa ugyanolyan méretű, de nem néztem azzal jó volt-e a feszítés, meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen előfordulhat.

Van másilyen (rövidebb) szíj vagy egyéb orvosság erre a problémára?

 

Módosítva : droland
Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, droland írta:

El volt repedve a vezérlőtengelyház, onnét folyt az olaj....

Viszont az új szettel nem lehet jelre húzni a szíjat. Csak arra tudok gondolni, hogy a vezérlő ház cserénél vékonyabb hengerfej tömítés került beszerelésre.???

A pumpát forgattam 360 fokban, de igazából másképp nem is lehet betenni a helyére, mert akkor a jobb felső csavart nem lehet betekerni. A szíj fogszáma 111, megszámoltam...A mutató a V jel széle előtt van egy 2mm-rel, ez a max feszítés ami elérhető.

Nagyon hasonló ehhez:

Ha kevesebb lenne a fogszám, már elég lenne 1-2, akkor nem lenne gond...

A régi feszítő és vízpumpa ugyanolyan méretű, de nem néztem azzal jó volt-e a feszítés, meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen előfordulhat.

Van másilyen (rövidebb) szíj vagy egyéb orvosság erre a problémára?

 

Nekem is volt ilyen problémám egy szettel még amikor a kocsit vettem, de gond nélkül lefutotta így a periódusát. A pumpa is a feszítő is meg a szíj is tömeggyártás terméke, valahogy sikerült egy ilyen hármast kifogni. 

Link to comment
Megosztás:

22 perce, zotya975 írta:

Nekem is volt ilyen problémám egy szettel még amikor a kocsit vettem, de gond nélkül lefutotta így a periódusát. A pumpa is a feszítő is meg a szíj is tömeggyártás terméke, valahogy sikerült egy ilyen hármast kifogni. 

Én is azt gondolom kibírja, elég feszes a szíj, körbetekertem jó sokszor, figyeltem közben ennyire lazul vagy feszül.....

Link to comment
Megosztás:

On 2019. 12. 07. at 12:03, zotya975 írta:

Közben találtam egy régi képet, itt meg szerintem pont inkább túl lett feszítve a szíj, itt sem sikerült jelre rakni. 

http://801P7070494.jpg

Hmm. Nem hittem volna, hogy nem lehet annyira "engedni" a pumpán, hogy fellazuljon.

Nekem annyit enged, hogy szinte összeér a pumpa kereke és a feszítő görgő. Maximális feszítésnél meg majdnem a műanyag burkolatot éri a szíj és így sem áll be a jelre. (Bár utóbbi esetben ilyenkor már lazul, nem feszül tovább.)

Módosítva : droland
Link to comment
Megosztás:

Tegnap kicseréltem a gyertyákat estefelé, és egyik gyertya lucskos volt, szagra benzin maradék. Ma cseréltem olajat is 5W40-re, és sokkal szebb lett a járása plusz a hangja is. Valószínűnek tartom a korábbi olajjal (10w40) csörömpölő tőkék (fülre csak 1-2 tőke volt) lehettek ennek az okai. Remélem a ha mínuszok jönnek akkor is ilyen kulturált marad a hangja.

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Stevy írta:

Tegnap kicseréltem a gyertyákat estefelé, és egyik gyertya lucskos volt, szagra benzin maradék. Ma cseréltem olajat is 5W40-re, és sokkal szebb lett a járása plusz a hangja is. Valószínűnek tartom a korábbi olajjal (10w40) csörömpölő tőkék (fülre csak 1-2 tőke volt) lehettek ennek az okai. Remélem a ha mínuszok jönnek akkor is ilyen kulturált marad a hangja.

Maradt pár tőkém az NZ-ből ha egyszer úgy döntesz kicsit játszol velük. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Maradt pár tőkém az NZ-ből ha egyszer úgy döntesz kicsit játszol velük. 

Köszönöm, ha hidegebben sokat csörömpöl, mint tavaly akkor bele kezdek majd, és elfogadnám a felajánlást. 

Most közel állt a hangja a karosszériáséhoz.(csak a kinyomó csapágy nyekeg kicsit, meg azért valamivel zajosabb szegény.) Neki egy 1.6 8 szelepes Classic F-je van, és van benne ~84 ezer kilométer. (Fűtött garázsban tárolt, karc nincs rajta, egyszóval az igazi álom...:w00t:)

Módosítva : Stevy
  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.