Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

21 órája, zotya975 írta:

Hát én nem tudom, akárhogy nézem, csak hegesztést meg szegecselést látok, bontható részt nem.

 

Itt van egy zeeger gyűrű, de ha leveszem, attól még nem jön át a tekerő oldaláról az a hengeres kiugró rész.

De nekem is többfajta üléseim vannak, lehet hogy van olyan ami átrakható. Én a vázon cseréltem meg a támla szivacsát ( pontosabban talán inkább kókusz rost akármit)és a huzatot, mert nem tudtam átrakni a tekerőt a másik oldalra.

Nekem amolyan üreges tengely volt benne..

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Stevy írta:

Csak aztán nehogy úgy járj mint én tavaly, hogy egyik reggel nem indult :-)

Hát itthon nem gond, mert rá tudom tenni a töltőre, vagy megyek mással ( busz, canga, a motorról lefagyok) a másik variáció hogy a munkahelyen reggel nem indul hazafelé, onnan is haza tudok jönni busszal, csak ott nincs töltési lehetőség ( konnektor még csak lenne csak bu*i a rendész). Na akkor oda kell majd cipelnem egy akkut. A multkor egyik csajnak volt defektes a Suzukija, munka után kimentünk, és elkezdtünk kereket cserélni, erre odajött hogy ez nem autószerelő műhely. Mondom neki, aztán akkor mit csináljunk mennyünk el lapos kerékkel? Agyhalott.:doze:

Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

Üdv...ma reggel -12 fokot mértem az udvaron, az autó árnyékos helyen van, így ott csak -9,5fokot.  Az akku 7, és fél éves.

 

9.5 volt nekem is szintén reggel. Akksi új. Simán insult de mikor elindult fél percig szegény motornak mindenféle hangja volt.. azthittem széthullik.. hát mondjuk a 10w olaj ilyen hidegbe nem a legjobb..

Link to comment
Megosztás:

1 perc, Kispotter írta:

9.5 volt nekem is szintén reggel. Akksi új. Simán insult de mikor elindult fél percig szegény motornak mindenféle hangja volt.. azthittem széthullik.. hát mondjuk a 10w olaj ilyen hidegbe nem a legjobb..

Nekem is az van benne, de annyi előnyöm volt a hosszabb tekertetéssel, hogy legalább elaludt az olajnyomás lámpa mire ténylegesen elindult a motor. 

Link to comment
Megosztás:

10 órája, zotya975 írta:

Nekem is az van benne, de annyi előnyöm volt a hosszabb tekertetéssel, hogy legalább elaludt az olajnyomás lámpa mire ténylegesen elindult a motor. 

Nekem sajnos még így is hogy sokat teker sokáig 2 mp ig ég a lámpa. Pedig elég sokat teker hidegen vagy napi első indításkor többet mint egy hengerenkénti injektoros kocsi. Mert az kb mindíg ugyanúgy indul. Gondolom itt a központi injektor játszik ebben meg a szívósor hossza.. hidegen nem jut el könnyen a keverék. Melegen pöcc. De akkor is sokat világít a lámpa. De viszont sztem csak a gomba van ellustulva ugyanis amikor valami volt a kocsival és nem indult. Csak az önindítózásra is képes kialusni a lámpa. Szóval talán van megfelelő olajnyomás, mert a kocsimnál kételkedem ebben is. Lehet csak lassu a gomba.. mondjuk a karter aljánál lévő gombát hadjuk is ami kb fél bárnál már nem is jelez.. Egyszer megkéne mérni a megnyugtatásomra.. 

Apropo eszembe jutott ti ha kíhúzzátok a nívót benzin szaga van az olajnak? Mert nekem eléggé és nem tudom normális-e vagy agyonkopott a motorom.. Ha üzem melegen megállítjátok és leveszitek az olajbetöltő tetejét gőzölög? 

Link to comment
Megosztás:

16 órája, Kispotter írta:

Nekem sajnos még így is hogy sokat teker sokáig 2 mp ig ég a lámpa. Pedig elég sokat teker hidegen vagy napi első indításkor többet mint egy hengerenkénti injektoros kocsi. Mert az kb mindíg ugyanúgy indul. Gondolom itt a központi injektor játszik ebben meg a szívósor hossza.. hidegen nem jut el könnyen a keverék. Melegen pöcc. De akkor is sokat világít a lámpa. De viszont sztem csak a gomba van ellustulva ugyanis amikor valami volt a kocsival és nem indult. Csak az önindítózásra is képes kialusni a lámpa. Szóval talán van megfelelő olajnyomás, mert a kocsimnál kételkedem ebben is. Lehet csak lassu a gomba.. mondjuk a karter aljánál lévő gombát hadjuk is ami kb fél bárnál már nem is jelez.. Egyszer megkéne mérni a megnyugtatásomra.. 

Apropo eszembe jutott ti ha kíhúzzátok a nívót benzin szaga van az olajnak? Mert nekem eléggé és nem tudom normális-e vagy agyonkopott a motorom.. Ha üzem melegen megállítjátok és leveszitek az olajbetöltő tetejét gőzölög? 

Hát muszáj neki gőzölögnie, mert járó motornál ott kevergett az olajpára-kartergáz mielőtt leállítottad. Én kitakarítottam az olajgomba fészkét, jó sűrű trutyi volt ott, de nem javult.

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 02. 26. at 8:22, zotya975 írta:

Üdv...ma reggel -12 fokot mértem az udvaron, az autó árnyékos helyen van, így ott csak -9,5fokot.  Az akku 7, és fél éves.

 

Én épp ma vettem akksit, enyém 10 éves Varta Black Dinamic (igaz 56Ah) volt. Magam is csodálkoztam évek óta , hogy hogy jó még, idén is már decemberben megnézettem mert azért nem pöccre indított, de amúgy semmi baja, azt mondták, hogy már eléggé odavan (talán vmi 200 valamennyi van csak benne), de gondoltam míg indít addig nem cserélek. Azt ma reggel már eléggé nehezen ment, sejtettem nem nagyon fogja kibírni a köv. hideg napokat. Így kapott egy 44 es Bannert. Ha fele annyi idig bírja mint a a Varta, már örülni fogok.

Link to comment
Megosztás:

45 perce, balahu írta:

Én épp ma vettem akksit, enyém 10 éves Varta Black Dinamic (igaz 56Ah) volt. Magam is csodálkoztam évek óta , hogy hogy jó még, idén is már decemberben megnézettem mert azért nem pöccre indított, de amúgy semmi baja, azt mondták, hogy már eléggé odavan (talán vmi 200 valamennyi van csak benne), de gondoltam míg indít addig nem cserélek. Azt ma reggel már eléggé nehezen ment, sejtettem nem nagyon fogja kibírni a köv. hideg napokat. Így kapott egy 44 es Bannert. Ha fele annyi idig bírja mint a a Varta, már örülni fogok.

Az egész jó, mert azt írják 5-6 évet bírnak csak. Holnap reggel lesz a főpróba mert a munkahelyem nincs szélárnyék, azért viszek kabátot meg buszjegyet. Hol mérték meg? 

Link to comment
Megosztás:

Elmentem a patikába recepteket kiváltani, ugye a doki viszi át amikor megírja őket, és hozzácsatolt egy cetlit hogy: " jogsi lejárt" megnéztem és valóban.   Én rossz dátumot néztem amikor legutóbb elővettem a 4.b rovatot, amiben 2018.05.07. állt, és nem a 11-est amiben 2018.02.19.  . Háziorvos+ocsmányiroda.:doze:

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

Elmentem a patikába recepteket kiváltani, ugye a doki viszi át amikor megírja őket, és hozzácsatolt egy cetlit hogy: " jogsi lejárt" megnéztem és valóban.   Én rossz dátumot néztem amikor legutóbb elővettem a 4.b rovatot, amiben 2018.05.07. állt, és nem a 11-est amiben 2018.02.19.  . Háziorvos+ocsmányiroda.:doze:

Így olcsóbb volt mintha a kékek írják a cetlit :-)

  • Haha 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! 

Nemrég sikerült hozzájutnom egy elég jó állapotban lévő 93'-as C14NZ motorkódú F Astrához, és szeretnék érdeklődni hogy, ennél a motortípusnál mire kell odafigyelni, illetve mik a típushibák? Hosszú távra tervezek vele, ezért ha van valami amire érdemes odafigyelni, akkor kérlek írjátok le.

Köszi! 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, toma2105 írta:

Sziasztok! 

Nemrég sikerült hozzájutnom egy elég jó állapotban lévő 93'-as C14NZ motorkódú F Astrához, és szeretnék érdeklődni hogy, ennél a motortípusnál mire kell odafigyelni, illetve mik a típushibák? Hosszú távra tervezek vele, ezért ha van valami amire érdemes odafigyelni, akkor kérlek írjátok le.

Köszi! 

A legegyszerűbb motor amit szereltek F astrában, ( egyben a leggyengébb is) vásárlás után ( ha nem tudod 100%-osan hogy mikor volt) vezérlés, folyadékok cseréjét érdemes elvégezni-elvégeztetni. Egy idő után a szelepfedél alól szokott olaj szivárogni, illetve a gyujtáselosztó O gyűrű szokta megadni magát, és akkor onnan is. Más úgy különösebben nincs ami kifejezetten erre a motorra jellemző és meg lehetne előzni.

 

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, zotya975 írta:

A legegyszerűbb motor amit szereltek F astrában, ( egyben a leggyengébb is) vásárlás után ( ha nem tudod 100%-osan hogy mikor volt) vezérlés, folyadékok cseréjét érdemes elvégezni-elvégeztetni. Egy idő után a szelepfedél alól szokott olaj szivárogni, illetve a gyujtáselosztó O gyűrű szokta megadni magát, és akkor onnan is. Más úgy különösebben nincs ami kifejezetten erre a motorra jellemző és meg lehetne előzni.

 

Köszönöm az infót! Én is úgy látom hogy, elég egyszerű szerkezet. ;)

Link to comment
Megosztás:

5 órája, zotya975 írta:

A legegyszerűbb motor amit szereltek F astrában, ( egyben a leggyengébb is) vásárlás után ( ha nem tudod 100%-osan hogy mikor volt) vezérlés, folyadékok cseréjét érdemes elvégezni-elvégeztetni. Egy idő után a szelepfedél alól szokott olaj szivárogni, illetve a gyujtáselosztó O gyűrű szokta megadni magát, és akkor onnan is. Más úgy különösebben nincs ami kifejezetten erre a motorra jellemző és meg lehetne előzni.

 

Zotya! A gyújtás eloszto alatt ki kellene cserelnem az o gyűrűt, mert szivárog az olaj. Kell ott valamire különösen figyelni, ha leszerelem a fekete dis kockát? Vagy csak csavar felold, leszed-visszatesz? El tudok ott allitani valamit?

O gyűrűre tudsz méretet mondani?

köszi!

Utólag is boldog névnapot!

Módosítva : joecockroach
Link to comment
Megosztás:

8 órája, joecockroach írta:

Zotya! A gyújtás eloszto alatt ki kellene cserelnem az o gyűrűt, mert szivárog az olaj. Kell ott valamire különösen figyelni, ha leszerelem a fekete dis kockát? Vagy csak csavar felold, leszed-visszatesz? El tudok ott allitani valamit?

O gyűrűre tudsz méretet mondani?

köszi!

Utólag is boldog névnapot!

Köszönöm! A Dis kockánál semmit nem tudsz állitani, csak leszeded a két csavarral, kicseréled a gyűrűt és visszarakod az alaplemezt.

2784562-20180309-vQ2RE9.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2018. 03. 09. at 23:10, zotya975 írta:

Köszönöm! A Dis kockánál semmit nem tudsz állitani, csak leszeded a két csavarral, kicseréled a gyűrűt és visszarakod az alaplemezt.

2784562-20180309-vQ2RE9.jpg

Megvettem az O gyűrűt a DIS kocka távtartója alá.

Leírom, hogy meglegyen:

64,77x2,62 a mérete, viton (ez bírja a hőt).

A  horony belső átmérője 66 mm, a furat 70, szélessége 3,5.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 perce, joecockroach írta:

Megvettem az O gyűrűt a DIS kocka távtartója alá.

Leírom, hogy meglegyen:

64,77x2,62 a mérete, viton (ez bírja a hőt).

A  horony belső átmérője 66 mm, a furat 70, szélessége 3,5.

Ami hivatalos ( vagy inkább csak  bolti) méret az 71 külső 68 belső átmérő, és ugye 3 mili vastag. Vettem legutóbb kettőt, de a lakatosok adtak a cégnél egy zöldet ami tuti olajálló, ezek  a bolti 100 forintosok ugye nem biztos. Sőt nagyon nem, mert évente cserélgettem. Kíváncsi leszek ez a zöld meddig bírja. 

Link to comment
Megosztás:

49 perce, zotya975 írta:

Ami hivatalos ( vagy inkább csak  bolti) méret az 71 külső 68 belső átmérő, és ugye 3 mili vastag. Vettem legutóbb kettőt, de a lakatosok adtak a cégnél egy zöldet ami tuti olajálló, ezek  a bolti 100 forintosok ugye nem biztos. Sőt nagyon nem, mert évente cserélgettem. Kíváncsi leszek ez a zöld meddig bírja. 

Az a méret nem tűnik jónak, szerintem 66 a belseje. 66x2,5 vagy a 65x2,5 is jó, én direkt kértem egy kicsivel vastagabb gyűrűt, hogy jobban tömítsen, így lett ez a 2,62es vastagságú (collos méret) és viton, ami bírja az olajat meg a hőt.

Az a zöld amit kaptál, szerintem az is viton. 

Az enyém 500 forint volt, úgyhogy tartósnak kell lennie! :evilgrin: 

Módosítva : joecockroach
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.