Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

20 perce, zotya975 írta:

Na igen az ilyen szokott úgy tekerni vagy 10 évig hogy nyeklik neki a pedál, mert még hajtókar sem cserél.:omg:Meg madzaggal köti fel a sárhányót.:hehe:

Igen. 

Merjél csak használt bármit venni. Csak úgy potyognak ki a csontvázak a szekrényből. Rákészülsz a nyilvánvalóra, aztán a rejtett jóságok még rátesznek 3 merőkanállal. 

"Á cseréltük a bal küszöböt 2 éve"

Ja, csak a kezed el ne húzd a peremén mert megszúrnak a CO huzal csápok. 10 centinként 5 pötty. Igaz, a belső már rég elrohadt, de jelszavunk: Me' műszakira jaóaz!

Link to comment
Megosztás:

17 órája, tuskes írta:

Baleseted volt? 

Volt, úgy másfél éve. Most jutottam idáig. 

15 órája, zotya975 írta:

Van akinek kijut a jóból én meg csak a kábelkorbácsokkal sza*ozok. Min lóg a motor? Fán, szőlőlugason? 

Most akartam kicserélni a fagydugót, erre szakad az eső.

Lugas. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, zotya975 írta:

Amikor összeraktam a kocsit a fagydugó csere után és először eljártam vele ott maradt egy nagy alátét a földön. Azóta kerestem honnan hiányzik, most jöttem rá: a generátor rögzítő nagy csavaron található gumituskó alátétje. :hehe:

Mostanság elég trendi a fagydugó csere. :devlish: Miért is kell azt cserélni? Lehet balga kérdés, sosem foglalkoztatott, de mostmár érdekelne. 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, tuskes írta:

Mostanság elég trendi a fagydugó csere. :devlish: Miért is kell azt cserélni? Lehet balga kérdés, sosem foglalkoztatott, de mostmár érdekelne. 

A generátor le és felszereléskor vettem észre hogy kirohadt a belső része és szivárog belőle a hűtőfolyadék. Az már csak közjáték volt hogy a felette lévő S csőnél is, és hiába húztam meg a bilincset, nem szűnt meg a szivárgás így azt is cseréltem a csonkot meg picit megcsiszoltam, mert rozsdarágás volt rajta valószinűleg  ezért nem volt elég ha meghúztam. Alapból nem tűnt fel, mert nem volt vészes a fogyás, és a forró blokkon el is párolgott a folyadék. Sajna annyira roncsolódott kiszedéskor hogy nem lehetett megállapítani hol-mennyire volt elrozsdállva a fagydugó. Itt már pont vésem kifelé, ott a felső részén szivárgott ha jól láttam.

2912251-20180907-1gre3T.jpg

Link to comment
Megosztás:

12 perce, rolandgyorgy írta:

Sziasztok. Astra F szélvédő párásodásra kinek mi vált be?

Borzalmas minden reggel...hiába fújatom, letekert ablakok, klíma stb...sz@rt se ér....

Köszi előre is mindenkinek!

Pollen szűrő nem nedves ? Nekem akkor volt ilyen, mikor az ablak törlők alatti vízelvezető műanyag nem volt rendesen a helyén és a gumi tömítést nem nyomta jól a szélvédőhöz.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Stevy írta:

Pollen szűrő nem nedves ? Nekem akkor volt ilyen, mikor az ablak törlők alatti vízelvezető műanyag nem volt rendesen a helyén és a gumi tömítést nem nyomta jól a szélvédőhöz.

Én meg lassan berakom a csomagtartóba a páramentesítőt, amit lakásba árulnak alapból. Nyilván a hirtelen nagy mennyiségű párával nem bírkózik, meg de ha szárazabb a beltér mert állás közben összegyűjti a nedvességet ( esőben-hóban  cipőről lecsorgót...stb) , akkor nem is csapódik ki olyan gyorsan az üvegen. 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, zotya975 írta:

Én meg lassan berakom a csomagtartóba a páramentesítőt, amit lakásba árulnak alapból. Nyilván a hirtelen nagy mennyiségű párával nem bírkózik, meg de ha szárazabb a beltér mert állás közben összegyűjti a nedvességet ( esőben-hóban  cipőről lecsorgót...stb) , akkor nem is csapódik ki olyan gyorsan az üvegen. 

Én most vettem ilyen Prevent "csodaszert" vagy "csodasz@rt" nem tudom használ e valamit, majd kiderül... hülyén hangzik elsőre de ezt a "macskaalom zokniba" megoldást próbálta már valaki?

Link to comment
Megosztás:

20 órája, rolandgyorgy írta:

Én most vettem ilyen Prevent "csodaszert" vagy "csodasz@rt" nem tudom használ e valamit, majd kiderül... hülyén hangzik elsőre de ezt a "macskaalom zokniba" megoldást próbálta már valaki?

A macskaalom zokniba olyan mint a bolti páramentesítő, lassan felszívja a nedvességet, de a hirtelen nagy mennyiségű pára ellen ami kicsapódik, nem jó. 

Link to comment
Megosztás:

On 2018. 09. 11. at 9:53, rolandgyorgy írta:

Sziasztok. Astra F szélvédő párásodásra kinek mi vált be?

Borzalmas minden reggel...hiába fújatom, letekert ablakok, klíma stb...sz@rt se ér....

Köszi előre is mindenkinek!

Én egy műanyag lemezt szerkesztettem a pollenszűrő fölé ami az esetleg befolyó vizet eltereli a pollenszűrőről.

Sok év óta nem párásodik.

Akkor viszont igen, ha megázva, vizes ruhában beülök a hideg kocsiba és még ráadásul lélegzem is! :icon6:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.