Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


forumadmin

Recommended Posts

4 perce, Davee írta:

Max a Michelin új 4 évszakos gumiját mondanám semmi mást, annak a tesztje a többiekéhez képest fényévekkel jobb, egyébként nem ajánlom a 4 évszakos gumit, van vele tapasztalom és nem jó, főleg a gagyik nagyon veszélyesek.

http://www.michelin.hu/autogumi/michelin-crossclimate

néztem, de a a michelin nincs a corsa méretében. melyiket próbáltad, mi volt vele gond?

(őszintén szólva, most téliken gurul, tavaly egész nyáron ezzel futott, nem éreztem semmi gondot vele, de jó volna rendezni ezt a kérdést, mert azért motoszkál bennem, hogy nem jó ez így...)

 

 

hemi: a másikon én is cserélgetem, de már nagyon unom, főleg hogy gyakran a szülők autóin is én cserélem... 

Link to comment
Megosztás:

Én nyárinak (Corsára) márkás, gazdaságos terméket, télinek meg valami budget terméket szoktam választani. Négyévszakossal semmi tapasztalatom, ezért nem is tudok róla érdemben nyilatkozni. Mivel sok mindenben  régi módi vagyok, szerintem nem is fogok :)

Majd, írd le kiváncsi vagyok mi lett a tapasztalod a  leendő gumival.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 25. at 11:35, Kishenceg írta:

néztem, de a a michelin nincs a corsa méretében. melyiket próbáltad, mi volt vele gond?

(őszintén szólva, most téliken gurul, tavaly egész nyáron ezzel futott, nem éreztem semmi gondot vele, de jó volna rendezni ezt a kérdést, mert azért motoszkál bennem, hogy nem jó ez így...)

 

 

hemi: a másikon én is cserélgetem, de már nagyon unom, főleg hogy gyakran a szülők autóin is én cserélem... 

Pirelli volt, ami nem szar márka, mégis olyan volt mint a takony esőben, száraz időben is egy erősebb kanyarban éreztem, hogy ki akar csapni a hátulja mintha hátsó kerekes lenne , pedig 45 lovas corsan volt. Szóval én soha többet, inkább cserélgetem, amúgy veszel egy elektromos kerékkulcsot 12-15 körül és vígan pakolod a kerekeket, nekem ennyit megér hogy biztonságosan tudjak menni.

Link to comment
Megosztás:

  • 7 months later...

Sziasztok!

Nemrég szereztünk be egy 2002-es C Corsát a páromnak, és szeretném eltűntetni a kopogó hangokat belőle. Friss műszaki van rajta, azzal a paranccsal hogy bal első stabpálcát kell cserélni. Más kikopott alkatrészt nem találtak, persze attól még lehet benne. Kicseréltem a stabpálcát, a billegéskor jelentkező koppanás meg is szűnt.

Egy másik kopogás viszont megmaradt, macskaköves vagy göröngyös úton jelentkezik, amikor kicsi rázásokat kap a futómű. Főleg a bal első kerékre érzékeny, rendkívül hangos és olyan mintha valami "vergődne" a helyén.

Olvastam a változatos kormánymű hibákat, a jobbra-balra tekergetéskor jelentkező halk koppanás itt is megvan, a kormányoszlop csukló van egy kicsit megkopva, de szerintem nem ez a hang forrása. Tekergetés közben az axiál csuklók környékét és a kormánygömbfejeket tapogatva nem érezni koppanást.

A kormánymű persely kopása milyen tüneteket produkál? Toronycsapágy tud esetleg okozni ilyen kopogást? Hogyan tudnám egyszerűen letesztelni a toronycsapágyat?

 

Módosítva : Krajcso
Link to comment
Megosztás:

7 órája, Krajcso írta:

Sziasztok!

Nemrég szereztünk be egy 2002-es C Corsát a páromnak, és szeretném eltűntetni a kopogó hangokat belőle. Friss műszaki van rajta, azzal a paranccsal hogy bal első stabpálcát kell cserélni. Más kikopott alkatrészt nem találtak, persze attól még lehet benne. Kicseréltem a stabpálcát, a billegéskor jelentkező koppanás meg is szűnt.

Egy másik kopogás viszont megmaradt, macskaköves vagy göröngyös úton jelentkezik, amikor kicsi rázásokat kap a futómű. Főleg a bal első kerékre érzékeny, rendkívül hangos és olyan mintha valami "vergődne" a helyén.

Olvastam a változatos kormánymű hibákat, a jobbra-balra tekergetéskor jelentkező halk koppanás itt is megvan, a kormányoszlop csukló van egy kicsit megkopva, de szerintem nem ez a hang forrása. Tekergetés közben az axiál csuklók környékét és a kormánygömbfejeket tapogatva nem érezni koppanást.

A kormánymű persely kopása milyen tüneteket produkál? Toronycsapágy tud esetleg okozni ilyen kopogást? Hogyan tudnám egyszerűen letesztelni a toronycsapágyat?

 

Szerintem a toronycsapágy álló helyzetben a kormányt tekergetve is ropog. 

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Tud-e valaki segítséget adni.

Az első futóműtől váratlanul oldalirányú beremegés jelentkezik, ami egy fékezéstől elmúlik. Majd sok kilóméter után váratlanul újra. Közben volt, hogy 200 km-t utaztam vele országúton beremegés nélkül.

Hol kellene a hibát keresni?

Lehet hibás a fogasléc felfüggesztése?

A javaslatokat előre is megköszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Csak tipp, de ha fékezéstől elmúlik, akkor én valamely forgó alkatrész kiegyensúlyozatlanságára gondolnék, pl. üt a féktárcsa, esetleg elhagytál egy centírozáskor használatos súlyt a kerékről, ne adja Isten hiányzik egy kerékcsavarod... A fogasléc (gondolom itt a kormányműre gondolsz, mert máshol nincs fogasléc) mitől javulna meg fékezéskor?

 

Link to comment
Megosztás:

  • 10 months later...

sziasztok 

segitseget kernek toletek opel meriva , 1,7 dti 2003 . lecsereltem mind a 4 fekttarcsat fekkockakat is ,  fofekhengert is , gumicsoveket is  a hiba az  hogy  elso kerekeket blokkolja par fekezes utan erezhetoen , a hatsokat nem . masodik uj fofekhenger van benne ,mert az elsore azthitem hogy hibas.   motor begyujtasa utan  par fekezes és  ragad az auto ,azelott nemcsinalta , ha nincs begyujtva az auto akor fekelgetem  és tolom kozbe és nem ragad egy kicsit sem ,segitsegeteket koszonom ,ja es rendeltem bele uj dugatyukat  a kerekfekhengerbe ... es az  a tunet még hogy ha kinyitom a fofekhengeren az elso hidraulikus kort akor kispricel az olaj és gurul egybol . fofekhenger LPR markaju  

Link to comment
Megosztás:

8 órája, csabika1 írta:

sziasztok 

segitseget kernek toletek opel meriva , 1,7 dti 2003 . lecsereltem mind a 4 fekttarcsat fekkockakat is ,  fofekhengert is , gumicsoveket is  a hiba az  hogy  elso kerekeket blokkolja par fekezes utan erezhetoen , a hatsokat nem . masodik uj fofekhenger van benne ,mert az elsore azthitem hogy hibas.   motor begyujtasa utan  par fekezes és  ragad az auto ,azelott nemcsinalta , ha nincs begyujtva az auto akor fekelgetem  és tolom kozbe és nem ragad egy kicsit sem ,segitsegeteket koszonom ,ja es rendeltem bele uj dugatyukat  a kerekfekhengerbe ... es az  a tunet még hogy ha kinyitom a fofekhengeren az elso hidraulikus kort akor kispricel az olaj és gurul egybol . fofekhenger LPR markaju  

Hát nem nagyon értek hozzá, de ha  álló motornál nem csinálja: a blokkolás gátló csak járó motornál működik, esetleg az nem lehet hibás? 

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
  • 7 months later...
15 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

 

Tudom hogy nem adás-vétel, de nincs véletlenül valakinek eladó 13" felnije? Esetleg nyári gumival együtt? Vevő lennék 4db-ra ha jó ár/érték arányban van.

 

Köszi.

Szia, van 4db ET46-os 1000 éves téli gumival ami nem árképző. Legyen 4e.-Ft a 4db. Ahogy látom, nem is kell messze menned érte. :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Hátsó lengéscsillapítóból tudnátok ajánlani valami márkát? Ami nem is túl drága de nem is a leggagyibb? Sajnos cserélnem kell a jobb oldalit, tiszta olaj az egész.

Ezek közül valamelyik?

https://cromax.hu/futomu_kormanymu/elso_futomu_alkatreszek/lengescsillapito/hatso_lengescsillapito_opel_corsa_c_32437

Ilyenkor gondolom célszerű párban cserélni?

 

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

7 órája, kobraCode írta:

Sziasztok!

Hátsó lengéscsillapítóból tudnátok ajánlani valami márkát? Ami nem is túl drága de nem is a leggagyibb? Sajnos cserélnem kell a jobb oldalit, tiszta olaj az egész.

Ezek közül valamelyik?

https://cromax.hu/futomu_kormanymu/elso_futomu_alkatreszek/lengescsillapito/hatso_lengescsillapito_opel_corsa_c_32437

Ilyenkor gondolom célszerű párban cserélni?

 

Köszi.

Szia.Középárfolyamban válogathatsz mindegyik jó.Párban célszerű illetve mindenképpen ajánlatos mivel ha nem egyforma a két oldalon a csillapítás labilis lesz a mozgása az autónak .Plusz nem megy át a műszakin.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.