Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák!


hemi

Recommended Posts

Most nem vidítottál fel, azt ugye tudod! B)

Nyilván nem egy garázsban praktizáló kontárhoz kell menni, hanem olyan helyre, ahol értenek is a kocsikhoz.

Azért az országban van jó pár márkaszerviz, ahol értik a dolgukat és nem fog vastagon

a tintacerka, mikor számlázásra kerül a sor...

Ma voltam a környékbeli opel márkaszervizben, és eléggé el vannak szállva az alkatrészárakkal. Persze más márkaszerviz lehet, hogy "normál" árakon dolgozik. Ja, és az opel márkaszervizben cserélték ki a szervószivattyút, amikor a vízpumpa engedte a vizet... 80 ezer forint volt, plusz következő alkalommal a vízpumpa és szerelés díja is.

Link to comment
Megosztás:

Most nem vidítottál fel, azt ugye tudod! ;)

Nyilván nem egy garázsban praktizáló kontárhoz kell menni, hanem olyan helyre, ahol értenek is a kocsikhoz.

Azért az országban van jó pár márkaszerviz, ahol értik a dolgukat és nem fog vastagon

a tintacerka, mikor számlázásra kerül a sor...

Hát ebben tény, hogy megoszlanak a vélemények nyilván tapasztalatok alapján.

A márkaszervizekről a környékemen a fentebb említett okokból lemondtam évekkel ezelőtt. Néhány évig volt egy állandó szerelőm, ameddig lövésem nem volt a hibák esetleges okához és az alkatrészáraknak sem néztem utána, addig látszólag jól dolgozott, de lassan elkezdett a kicsit komolyabb gondoknál vastagabban fogni a cerkia, és elhúzódni a javítás. Végül mikor a c14nz-t úgy újította fel (hengerfejet én vittem+hidrotőkéket+veztengelyt) hogy 100eFt kifizetése után az ősz felköszöntésével nem volt fűtésem, + elkezdett egyre inkább "kotyogni" a motor, akkor többszöri visszavitel de probléma megoldatlanság után szétszedtük magunk: 1.0 corsa termosztát 60 fok körül kinyitott, így nem is tudott melegedni B) , a hajtókarcsapágyak meg odalettek, utóbb kiderült összerakás után a szaki 4 órán keresztül hagyta ketyegni alapjáraton.

Szóval van kivétel, biztos, de az a baj, hgogy kevés a megbízható szerelő, és mire megtalálja az ember az igazit, addigra lehet több100eFt-al lesz megrövidítve, + lehet lesz egy félig rossz autója.

Szóval nem ellened irányul, ez inkább általános óvatosság.

ON

Link to comment
Megosztás:

Hát ebben tény, hogy megoszlanak a vélemények nyilván tapasztalatok alapján.

A márkaszervizekről a környékemen a fentebb említett okokból lemondtam évekkel ezelőtt. Néhány évig volt egy állandó szerelőm, ameddig lövésem nem volt a hibák esetleges okához és az alkatrészáraknak sem néztem utána, addig látszólag jól dolgozott, de lassan elkezdett a kicsit komolyabb gondoknál vastagabban fogni a cerkia, és elhúzódni a javítás. Végül mikor a c14nz-t úgy újította fel (hengerfejet én vittem+hidrotőkéket+veztengelyt) hogy 100eFt kifizetése után az ősz felköszöntésével nem volt fűtésem, + elkezdett egyre inkább "kotyogni" a motor, akkor többszöri visszavitel de probléma megoldatlanság után szétszedtük magunk: 1.0 corsa termosztát 60 fok körül kinyitott, így nem is tudott melegedni B) , a hajtókarcsapágyak meg odalettek, utóbb kiderült összerakás után a szaki 4 órán keresztül hagyta ketyegni alapjáraton.

Szóval van kivétel, biztos, de az a baj, hgogy kevés a megbízható szerelő, és mire megtalálja az ember az igazit, addigra lehet több100eFt-al lesz megrövidítve, + lehet lesz egy félig rossz autója.

Szóval nem ellened irányul, ez inkább általános óvatosság.

ON

Ne aggódj, nem vettem magamra! ;) :blush:

Engem maga a helyzet szomorít el, hogy már ennyire bizalmatlanok vagyunk minden iránt, mindenkiben csak a haramiát látjuk.

Tudom, hogy van alapja ezeknek, de akkor is...

Amúgy a lehúzáshoz egy egyszerű ellenpélda:

ősszel cseréltem ( sk) az elején a féktárcsákat + betéteket.

Az anyagköltség " baráti" árakon a következő:

Tárcsák :17e, betétek :8e, kopásjelzők: 5,5 e = 30.5e Ft.

Munkadíj az nem volt, mert mint írtam magam cseréltem.

Ezért az Opel szervizben a 4+ szervízcsomagban az ismerősömtől kértek 33e Ft-ot és még csak össze sem kellett koszolnia a kezét!

Pedig ott az óradíj kb.6-8e Ft körül van.

Én ezt a +2,5ezret nem tartom lehúzásnak, inkább egy normális árnak!

Legyünk már egy kicsit optimistábbak, kérem!! :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ne aggódj, nem vettem magamra! B) ;)

Engem maga a helyzet szomorít el, hogy már ennyire bizalmatlanok vagyunk minden iránt, mindenkiben csak a haramiát látjuk.

Tudom, hogy van alapja ezeknek, de akkor is...

Amúgy a lehúzáshoz egy egyszerű ellenpélda:

ősszel cseréltem ( sk) az elején a féktárcsákat + betéteket.

Az anyagköltség " baráti" árakon a következő:

Tárcsák :17e, betétek :8e, kopásjelzők: 5,5 e = 30.5e Ft.

Munkadíj az nem volt, mert mint írtam magam cseréltem.

Ezért az Opel szervizben a 4+ szervízcsomagban az ismerősömtől kértek 33e Ft-ot és még csak össze sem kellett koszolnia a kezét!

Pedig ott az óradíj kb.6-8e Ft körül van.

Én ezt a +2,5ezret nem tartom lehúzásnak, inkább egy normális árnak!

Legyünk már egy kicsit optimistábbak, kérem!! :blush: :D

Nyilván van kivétel ahogy a te példád is mutatja, de mire az ember megtalálja a normális műhelyet, addigra igencsak lefogyik a pénztárca.

Egyébként a mechanikus részeket (futómű, fékek, stb.) én is sk szoktam csinálni haverral, eddig még minden tökéletesen sikerül, bár ugye a futómű beállítás az műhelymunka, ahoz elkell vinni a gépet, de az egyértelmű. viszont a jelenlegi (mitől ingadozik az alapjárat) probléma meghaladja a képességeimet, így tippeket és ötleteket gyűjtök, hogy ne nyúljak mellé, vagy kiderüljön, hogy szervizt igényel a dolog, mert összetett a probléma.

Ezt az említett vákumcsövet meglesem, mert ha lecsúszva felemelte az alapjáratot, akkor ha el van repedve pl. akkor akár ingadoztathatja is, vagy mittomén. Egy ellenőrzést megér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Z14XE-hez mennyibe fáj az első fékcsere?

Tárcsákat milyet érdemes venni? Vectrám volt, ez meg teljesen más.

De azt tudom, hogy 256 os tárcsa, belső hűtésű és 25 vastag? Jól tudom? B)

Néztem az ATE cuccokat, de valami horror az ár! 17e a tárcsa darabja! ;)

Plusz ugye a betét!

Valamint mennyi a dob és a pofák hátra? A dobot kell e cserélni, persze tudom, hogy használtság függő a dolog!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Valaki hozzáértő mondja már meg, hogy a G astra 2 tipusú első telója között mi a különbség? laikusan úgy gondolom a szárvastagság lehet eltérő. Ez így van? Ha igen, akkor mibe megy a vékonyabb és mibe a vastagabb.

Köszönet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Z14XE-hez mennyibe fáj az első fékcsere?

Tárcsákat milyet érdemes venni? Vectrám volt, ez meg teljesen más.

De azt tudom, hogy 256 os tárcsa, belső hűtésű és 25 vastag? Jól tudom? B)

Néztem az ATE cuccokat, de valami horror az ár! 17e a tárcsa darabja! ;)

Plusz ugye a betét!

Valamint mennyi a dob és a pofák hátra? A dobot kell e cserélni, persze tudom, hogy használtság függő a dolog!

Üdv

Szerintem keress rá a google-el, nekem kapásból kidobott egy párat, pl: http://fektarcsa.com/opel_astra_g_h_fektarcsa.

Visszatérve a márkaszervíz kérdéshez, nekem nincsenek jó tapasztalataim, valszeg rossz szervízben érdeklődök (BP. Váci út).

Szílveszter este ellopták az első lökhárítómat, megkérdeztem hogy ez mibe fáj és így kezdték: lökös egy százas, festése ötven, ködlámpa darabja huszonöt, meg a szoknya, meg a szerelés olyan 300-320 ezer lesz. Most mindenki számoljon utánna, utángyártott cuccokkal megoldható mindez 50 körül... A vezérműszíj cserére, komplett szettel együtt mondtak 120-at, bár ebben a vízpumpa is benne van....

Link to comment
Megosztás:

Valaki hozzáértő mondja már meg, hogy a G astra 2 tipusú első telója között mi a különbség? laikusan úgy gondolom a szárvastagság lehet eltérő. Ez így van? Ha igen, akkor mibe megy a vékonyabb és mibe a vastagabb.

Köszönet.

Nah... mostmár végképp tanácstalan vagyok.

Az egyik azt mondja, hogy két véle van, a másik meg azt, hogy a gólyaláb a telóval, de rugó meg sallangok nélkül tök egyforma mindben. Akkor most mivan B) ;)

Link to comment
Megosztás:

Szenilis vén marha lettem és elfelejtettem, hogyan lehet az IoSP kódot kiütni (szervízbe menési felszólítás indításkor). Visszaolvastam vagy egy évet de nem találom. Kérem szépen a közön(s)ség segítségét, köszönettel.

próbálkozz InSP kereséssel

pl

Link to comment
Megosztás:

Szenilis vén marha lettem és elfelejtettem, hogyan lehet az IoSP kódot kiütni (szervízbe menési felszólítás indításkor). Visszaolvastam vagy egy évet de nem találom. Kérem szépen a közön(s)ség segítségét, köszönettel.

Beülsz az autóba, napi számláló gomb lenyom, nyomva tart, miközben a gyújtást ráadod és nyomva tartod amíg a jel el nem tűnik, már ha jól emléxem...

Link to comment
Megosztás:

Nah... mostmár végképp tanácstalan vagyok.

Az egyik azt mondja, hogy két véle van, a másik meg azt, hogy a gólyaláb a telóval, de rugó meg sallangok nélkül tök egyforma mindben. Akkor most mivan B) :blush:

Kész... Sokkot kaptam. Szényen vagy nem, magasabb szintű segítséget kérek ;)

UHU ha jársz erre, please homályosíts fel. Tényleg egyezik mindegyiknél a gólyaláb, és csak a rugó erőssége stb tér el, vagy motorméret függő és van fizikai méretbeli eltérés is?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok fórumlakók!

Az utobbi időben eszegette az autóm a fagyállót. Eleinte arra gondoltam mivel nem láttam folyást, sehol, hogy a kiegyenlítőtartály sapka rossz, és elpárolog. De a mai nap alaposan körbenéztem, aláfeküdtem és ezt láttam:

39004.t.jpg

Hűtő tömítővel nem szeretnék próbálkozni, mivel nem vagyok híve az ilyen megoldásoknak. Ha nincs más megoldás, és gondolom javítani nem lehet. ha valakinek még is van ötlete vagy legalább valaki olcson tudna szerezni az jelezzen.

A motor kód: Z16XE évjárat: 2002

Lenne még egy kérdésem a hozzáértőkhöz. A kiegyenlítőtartály mellett hánykolódik egy csatlakozó magában. Nemtudom hova, vagy mihez van, mert semmihez sincs csatlakoztatva. Létezhet hogy esetleg a hűtőfolyadék szint érzékelős sapkáhozlenne? Vagy ezekbe ilyen nincs? Mert nekem egy sárga egyszerű sapka van rajta, de én használtan vettem.

38998.t.jpg

Előre is köszönöm a válaszokat!

Pinocchio

Link to comment
Megosztás:

Hello Mindenki!

Egy kis problémám akadt a géppel. 2004-es Z16XE motor. Kidobott egy hibát (P0302 és P0300), ami többszörös gyújtáskimaradás a 2-es hengerben. Kicseréltem a gyertyákat, a trafót de egyik sem segített rajta. Megcseréltük a 2-es, 3-as befecskandezőt, de ugyanúgy a 2-esre hozza a problémát. Ahogy néztük valami oknál fogva kisebb szikrát ad a kérdéses hengernél, így alapjáraton még megy mind a 4 henger, aztán magasabb fordulaton már nem képes begyújtani a benzint. A vezetékeket is megnéztük, azok is OK.

Van valakinek bármi tippje mi lehet a baj? Néhányan már kilátásba helyezték, hogy motorelektronika, csak bízni tudok benne, hogy tévednek.

Mindne tippet szívesen veszek.

Előre is kösz a segítséget!

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

T Pinocchio!

Astra G 2002 Z16XE

Hűtő:

-klíma:

Alkatrész sz.: 9202493

Katalógus sz.: 13 00 213

+klíma:

Alkatrész sz.: 93177121

Katalógus sz.: 13 00 257

Szia

Ha jól gondolom azért irtad le a - klima és + klima Katalogus számokat és alkatrész számokat mert nem egyeznek.

Nekem klímás van.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.