Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ez a téma akkor is érdeklt és keresgéltem automata magasságállító ügyében. Viszont 5 ajtósba nem találtam, csak a caravan és ami Hic -nek volt(talán Van) autókba lehetett rendelni. Ez esetben mi a helyzet? Tudja vki? Adtak ki gyári xenonos 5 ajtost, de akkor mi van az automata magasság állitóval? Ha pedig létezik, akkor hogyhogy nem ismerik a bontósok sem? Azt hiszem erröl nem esett szó!

Köszi a segítséget!

Létezett automata magasságállító az összes karosszériaváltozathoz, legalábbis az EPC szerint, sajna árat nem találtam hozzá, viszont itt vannak a cikkszámok: 24417183 a szintszenzor cikkszáma (a hátsó hídra kell rakni és egyféle van az összes karosszériaváltozathoz), meg van még hozzá egy 24417184-es cikkszámú tartó is, ez olyan ~8e Ft.

Viszonyításképpen megtaláltam a B Omega szintszenzorának az árát, az ~25e Ft (mondjuk kétlem hogy jó lenne G Astrához), illetve egy utólagos verziót ezen a linken (Hella gyártmány) közel 100e Ft-ért, szóval sztem az igazság valahol a kettő között van.

Link to comment
Megosztás:

Létezett automata magasságállító az összes karosszériaváltozathoz, legalábbis az EPC szerint, sajna árat nem találtam hozzá, viszont itt vannak a cikkszámok: 24417183 a szintszenzor cikkszáma (a hátsó hídra kell rakni és egyféle van az összes karosszériaváltozathoz), meg van még hozzá egy 24417184-es cikkszámú tartó is, ez olyan ~8e Ft.

Viszonyításképpen megtaláltam a B Omega szintszenzorának az árát, az ~25e Ft (mondjuk kétlem hogy jó lenne G Astrához), illetve egy utólagos verziót ezen a linken (Hella gyártmány) közel 100e Ft-ért, szóval sztem az igazság valahol a kettő között van.

Köszi az infót, megpróbálom cikkszám szerint keresni.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Rég jártam erre, de most a segítségeteket kérném, mert a kereső nem hozott jó eredményt. Valaki régebben linkelt ide egy indexforúmos hozzászólást a komfort modult építettem házilag témában. Anno lementettem a kapcsrajzot meg a beültetésijét, de a kivezetések megnevezése a következő:

12 csati 9 pont

11 pont

28 csati 10 pont

24 pont

Ezek melyik stekker milyen színű vezetékei?

www.astra-sport.co.uk honlapján ami van leírás abban meg sajna csak a vezetékek színei vannak.

Segítsetek kérlek, akár az index fórumos linkkel is. (Bár az lehet hogy zafirához volt)

Ez van meg nekem erről:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9010651

10469,10479, 10490, 10492, 10493, hozzászólások.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Ez a téma akkor is érdeklt és keresgéltem automata magasságállító ügyében. Viszont 5 ajtósba nem találtam, csak a caravan és ami Hic -nek volt(talán Van) autókba lehetett rendelni. Ez esetben mi a helyzet? Tudja vki? Adtak ki gyári xenonos 5 ajtost, de akkor mi van az automata magasság állitóval? Ha pedig létezik, akkor hogyhogy nem ismerik a bontósok sem? Azt hiszem erröl nem esett szó!

Köszi a segítséget!

Húha! Kevered a szezont a fazonnal! :huh:

Amit a Caravanhoz és a Vanhoz találtál az nem a fényszóró magasságállítás lehetősége, hanem a karosszériáé. Egész pontosan a hátsó telókat lehetett fel-le állítani.

Link to comment
Megosztás:

Húha! Kevered a szezont a fazonnal! :lol:

Amit a Caravanhoz és a Vanhoz találtál az nem a fényszóró magasságállítás lehetősége, hanem a karosszériáé. Egész pontosan a hátsó telókat lehetett fel-le állítani.

Valószínűleg igazad van! :huh:

De Tgabika76 átlátott a hülyeségemen és jót válaszolt. Egyébbként igy átgondolva, lehet többe kerülne a leves mint a hús. Még ha szerzek is egyet, akkor is szerintem át kell kötögetni mindent, hogy az normálisan működjön.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Apró kis hibáról van szó, de engem nagyon bosszant, szeretem ha minden rendben van a kicsikével.

2hete vettem, ez az első hibája ami csak most jött ki nálam és ez legyen a legnagyobb baja.

Kontakthibás lett tegnap este a világítás kapcsolóm.

A gyújtás ráadása után világítania kellene a kapcsolónak, de nekem este elkezdett villogni.Most vagy villog (stroboszkópikusan), vagy tök sötét.

Csak a jelzőfényekről van szó(nulla,helyzetjelző,tompított,és magán a kapcsolón a kis vonal és a lámpaikon) ami azt hivatott szolgálni, hogy sötétben is megtaláljam.

Tehát csak ez:

http://kepfeltoltes.hu/view/091207/F_nyk_p...ltoltes.hu_.jpg

(Ha bekapcsolom a világítást, akkor a többi cucc (fényszóró-állító,ködlámpák kapcsolója,műszerfal világítás intenzitásállító)az világít.)

A kontatkthibás rész világításáért egy kis sárga LED felelős, a nekem működő részért pedig egy kis izzó.

A ledre ráforrasztottam, nincs vele baj, a csatikat (mindegyiket)ami becsatlakozik a műszerfalba kicsit fogóval megcsavartam, tűreszelővel megcsiszoltam, kontaktspray-vel befújtam, visszatettem, NEM LETT JÓ!!

Nem tudom, hogy melyik csati felel a gyújtás ráadása után ezen LED világításáért, ha valaki tudja, árulja el legyenszíves, azt jobban kezelésbe venném...

Az is lehet, hogy a foglalatnál van a gond azt kellene megcsiszolni, kicsit összébb nyomni az érintkezőket???De nem tudom melyiket?

Vagy ki kellene szedni a műszerfalból az egész foglalatot és annak a belső felén a vezetékeket ellenőrizni,átforrasztani?Idáig már nem jutottam el, gondoltam előtte kérdezek....

Előre is köszi!!!!!!!

Helló!

Ha gondolod, adok kölcsön egy másik kapcsolót kipróbálásra. Úgyis arrafelé járok melózni, na meg hazafelé is. Dobj egy pü. -t ha érdekel.

Hali!

Astra1.6 vagy bárki , aki kevéske műszaki érzékkel meg van áldva legyen szíves segítsen nekem!

Azt kellene megnézzétek, hogy ha kiszeditek a világításkapcsolótokat, akkor milyen cucc van benne?

Az a gyanúm, hogy gyárilag nem is led van benne, hanem ott is kis rizs-izzó.

A teljes megértéshez olvassátok el a fenti szöveget is...

előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

tehát helyzetjelző és bármilyen kék vagy piros belső világítás is, már gáz lehet, mert, ha pl a megkülönböztető jelzésekkel azonos (kék, piros), akkor te jogszerűtlenűl ezekkel visszaélve közlekedsz

Ez azért nem így van, mert egy megkülönböztetett gépjárműben sem kék vagy piros az izzó, sem a belső világítás.....

és te mondjuk este sötétben kellő távolságról meg tudod állapítani, hogy a közeledő jármű melyik részén található a piros vagy kék fény, miközben az első fényszóró is erőlködik?(mondjuk a tetején vagy a belső tükör magasságában?) csakha közelebb ért, tehát ezt egyszerűen oda le degradálják, hogy sehova nem lehet ilyent....még a polgárőröknek is külön engedély kell a villogóhoz...fényhídhoz...

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok,

Apró kis hibáról van szó, de engem nagyon bosszant, szeretem ha minden rendben van a kicsikével.

2hete vettem, ez az első hibája ami csak most jött ki nálam és ez legyen a legnagyobb baja.

Kontakthibás lett tegnap este a világítás kapcsolóm.

A gyújtás ráadása után világítania kellene a kapcsolónak, de nekem este elkezdett villogni.Most vagy villog (stroboszkópikusan), vagy tök sötét.

Csak a jelzőfényekről van szó(nulla,helyzetjelző,tompított,és magán a kapcsolón a kis vonal és a lámpaikon) ami azt hivatott szolgálni, hogy sötétben is megtaláljam.

Tehát csak ez:

http://kepfeltoltes.hu/view/091207/F_nyk_p...ltoltes.hu_.jpg

(Ha bekapcsolom a világítást, akkor a többi cucc (fényszóró-állító,ködlámpák kapcsolója,műszerfal világítás intenzitásállító)az világít.)

A kontatkthibás rész világításáért egy kis sárga LED felelős, a nekem működő részért pedig egy kis izzó.

A ledre ráforrasztottam, nincs vele baj, a csatikat (mindegyiket)ami becsatlakozik a műszerfalba kicsit fogóval megcsavartam, tűreszelővel megcsiszoltam, kontaktspray-vel befújtam, visszatettem, NEM LETT JÓ!!

Nem tudom, hogy melyik csati felel a gyújtás ráadása után ezen LED világításáért, ha valaki tudja, árulja el legyenszíves, azt jobban kezelésbe venném...

Az is lehet, hogy a foglalatnál van a gond azt kellene megcsiszolni, kicsit összébb nyomni az érintkezőket???De nem tudom melyiket?

Vagy ki kellene szedni a műszerfalból az egész foglalatot és annak a belső felén a vezetékeket ellenőrizni,átforrasztani?Idáig már nem jutottam el, gondoltam előtte kérdezek....

Előre is köszi!!!!!!!

Hali!

Astra1.6 vagy bárki , aki kevéske műszaki érzékkel meg van áldva legyen szíves segítsen nekem!

Azt kellene megnézzétek, hogy ha kiszeditek a világításkapcsolótokat, akkor milyen cucc van benne?

Az a gyanúm, hogy gyárilag nem is led van benne, hanem ott is kis rizs-izzó.

A teljes megértéshez olvassátok el a fenti szöveget is...

előre is köszönöm!

Írtam PÜ -t.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Jelenleg TEMPOMAT beszerelésén gondolkodom az Opel Astra G 1.4 Njoy, 2002.11-i gépjárművembe, hogy karácsonyra meglepjem magam.

Motorkódja Z14XE!

Végigolvastam, amennyi hozzászólást csak lehetett a témában és arra a következtetésre jutottam, hogyha ezzel a motorszámmal rendelkezik a gépjárművem, akkor a tempomathoz szükséges előkészítés megvan a kocsiban.

Kérdéseim:

- igaz amit leszűrtem?

- elég az index kar + kuplung kapcsoló, vagy csak a kar kell?

- hol szerelnék ezt be nekem olcsón Budapesten?

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Jelenleg TEMPOMAT beszerelésén gondolkodom az Opel Astra G 1.4 Njoy, 2002.11-i gépjárművembe, hogy karácsonyra meglepjem magam.

Motorkódja Z14XE!

Végigolvastam, amennyi hozzászólást csak lehetett a témában és arra a következtetésre jutottam, hogyha ezzel a motorszámmal rendelkezik a gépjárművem, akkor a tempomathoz szükséges előkészítés megvan a kocsiban.

Kérdéseim:

- igaz amit leszűrtem?

- elég az index kar + kuplung kapcsoló, vagy csak a kar kell?

- hol szerelnék ezt be nekem olcsón Budapesten?

Előre is köszönöm a segítséget!

A fék és kuplung kapcsolót le tudod ellenőrizni, a bajuszkapcsolót mindenképp venned kell, és valahol tech2 műszerrel fel kell programoztatni a tempomatot.

Lehet hogy csak az én emlékeim rosszak, de csak a cl2-be nem lehet utólag tenni, vagy az összes Z-s motorkóduba?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Jelenleg TEMPOMAT beszerelésén gondolkodom az Opel Astra G 1.4 Njoy, 2002.11-i gépjárművembe, hogy karácsonyra meglepjem magam.

Motorkódja Z14XE!

Végigolvastam, amennyi hozzászólást csak lehetett a témában és arra a következtetésre jutottam, hogyha ezzel a motorszámmal rendelkezik a gépjárművem, akkor a tempomathoz szükséges előkészítés megvan a kocsiban.

Kérdéseim:

- igaz amit leszűrtem?

- elég az index kar + kuplung kapcsoló, vagy csak a kar kell?

- hol szerelnék ezt be nekem olcsón Budapesten?

Előre is köszönöm a segítséget!

nem minden esetben van kuplung kapcsolod bekábelezve meg nagy ritkán van föleg az ujabb tipusoknál..

25-30 eft könyékén áll meg anyag munkadij, programozás attól függ mennyire van előkészitve. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

nem minden esetben van kuplung kapcsolod bekábelezve meg nagy ritkán van föleg az ujabb tipusoknál..

25-30 eft könyékén áll meg anyag munkadij, programozás attól függ mennyire van előkészitve. :rolleyes:

Megnézem akkor kis szememmel, hogy mi van bekötve és mi nincs (remélem nekem is menni fog, mint laikusnak), majd a beszereléssel megkereslek téged WESSZ!

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Jelenleg TEMPOMAT beszerelésén gondolkodom az Opel Astra G 1.4 Njoy, 2002.11-i gépjárművembe, hogy karácsonyra meglepjem magam.

Motorkódja Z14XE!

Végigolvastam, amennyi hozzászólást csak lehetett a témában és arra a következtetésre jutottam, hogyha ezzel a motorszámmal rendelkezik a gépjárművem, akkor a tempomathoz szükséges előkészítés megvan a kocsiban.

Kérdéseim:

- igaz amit leszűrtem?

- elég az index kar + kuplung kapcsoló, vagy csak a kar kell?

- hol szerelnék ezt be nekem olcsón Budapesten?

Előre is köszönöm a segítséget!

Nekem Z16XEP motorkódú, CL2-esbe szereltek be 1 éve tempomatot. 35 körül volt márkaszervízben, igaz alkudoztam. Pöpec nagyon, megéri, ha mész pályán.

Nekem is lenne kérdésem:

http://metroman.addel.hu/detailproduct.php?productid=111275

Ezt a fajta kartámaszt próbálta már vki.? Feleségemet szeretném meglepni vele, igényesnek is tűnik, de jó vajon?

Vagy esetleg másfajta? Corsa C-be kell.

Link to comment
Megosztás:

A fék és kuplung kapcsolót le tudod ellenőrizni, a bajuszkapcsolót mindenképp venned kell, és valahol tech2 műszerrel fel kell programoztatni a tempomatot.

Lehet hogy csak az én emlékeim rosszak, de csak a cl2-be nem lehet utólag tenni, vagy az összes Z-s motorkóduba?

Nem. Motorfüggő. Z14XEP-be nem lehet. Meg asszem Z12XE-be sem. A többiek meg mákosak. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem Z16XEP motorkódú, CL2-esbe szereltek be 1 éve tempomatot. 35 körül volt márkaszervízben, igaz alkudoztam. Pöpec nagyon, megéri, ha mész pályán.

Nekem is lenne kérdésem:

http://metroman.addel.hu/detailproduct.php?productid=111275

Ezt a fajta kartámaszt próbálta már vki.? Feleségemet szeretném meglepni vele, igényesnek is tűnik, de jó vajon?

Vagy esetleg másfajta? Corsa C-be kell.

Nekem pont ugyanilyen van a G astrámban! szerintem jó, tudod állítani és függôlegesbe is tudod tenni...

Én itt vettem egyébként 15E-ért még vmikor a nyáron...

http://www.nefelejts.hu/nefelejts/

Link to comment
Megosztás:

No megoldódott a világításkapcsoló-problémám:

Az éjszakás műszakomban egy kollégával nekiestünk a világításkapcsolónak.

Kicseréltük a LED-et, bekötöttünk elé sorba egy 330 ohmos ell.állatkát és lőőőőn világosság :rolleyes:

És ez valószínűleg így tartósabb lesz, mint a gyári sönt nélküli megoldás :blink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.