Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, ha én utólag szeretnék G s Astrámra vonóhorgot teteni, annak mi a folyamata?

Főként az érdekelne hogy felszerelés után mik a teendők és az anyagi vonzata.

Köszönöm előre is.

Ha felszerelésbe nem érted bele az index visszajelzőt, akkor egy kb 10 cm-es vezetéket kell bekötni a multitimer és a műszeregység megfelelő pontjaira.

Utána műszaki. Asszem mostanába 25.000 Ft

Utána műszakin kapott műszaki adatlappal és hátsó rendszámmal zokmányirodai látogatás 6000 Ft új forgalmi (és a zsír új forgalmidra kézzel jegyzik rá a kapcsolási magasságot) + új matrica a rendszámra, azt hiszem az 580 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten nekem 21000 volt a műszaki

Ha felszerelésbe nem érted bele az index visszajelzőt, akkor egy kb 10 cm-es vezetéket kell bekötni a multitimer és a műszeregység megfelelő pontjaira.

Utána műszaki. Asszem mostanába 25.000 Ft

Utána műszakin kapott műszaki adatlappal és hátsó rendszámmal zokmányirodai látogatás 6000 Ft új forgalmi (és a zsír új forgalmidra kézzel jegyzik rá a kapcsolási magasságot) + új matrica a rendszámra, azt hiszem az 580 Ft.

Link to comment
Megosztás:

Múlt héten nekem 21000 volt a műszaki

Hivatalosan ~17e egy műszaki (ennyi a közlekedési hatóság által meghatározott alapdíj), de mivel ennek nagyobb része az NKH-t illeti, a maradékból meg a műhelyek nem tudnak megélni, ezért hozzácsapnak még kisebb-nagyobb összegeket olyan címeken hogy pl. állapotfelmérés...

A lényeg az hogy a műszaki is szabadáras, gyakorlatilag a műhelyek maguk szabhatják meg hogy mennyit kérnek egy vizsgálatért, úgyhogy érdemes több helyen is körbenézni.

Link to comment
Megosztás:

Hivatalosan ~17e egy műszaki (ennyi a közlekedési hatóság által meghatározott alapdíj), de mivel ennek nagyobb része az NKH-t illeti, a maradékból meg a műhelyek nem tudnak megélni, ezért hozzácsapnak még kisebb-nagyobb összegeket olyan címeken hogy pl. állapotfelmérés...

A lényeg az hogy a műszaki is szabadáras, gyakorlatilag a műhelyek maguk szabhatják meg hogy mennyit kérnek egy vizsgálatért, úgyhogy érdemes több helyen is körbenézni.

Nekem 15800-ft volt a suzuki nál,

Ez a hivatalos ára,amit a pénztárnál kértek.

Link to comment
Megosztás:

Nekem 15800-ft volt a suzuki nál,

Ez a hivatalos ára,amit a pénztárnál kértek.

Ilyen összeg nekem is rémlik a számlán. A környezetvédelmi felülvizsgálat ezen felül van ugye? Mert van egy 9000-es tétel is. No majd megnézem miért fizettettek velem annyit.

Link to comment
Megosztás:

Ilyen összeg nekem is rémlik a számlán. A környezetvédelmi felülvizsgálat ezen felül van ugye? Mert van egy 9000-es tétel is. No majd megnézem miért fizettettek velem annyit.

Megkérdeztem a itteni Suzinál, 24950-körny. vizsgával együtt.

Inkább elviszem helyben 25-é.

Link to comment
Megosztás:

Nekem most egy JVC DVD-s fejegységem van, amivel az a gondom, hogy csak az audio cd lejátszásakor jegyzi meg hol lett kikapcsolva és csak azt tudja folytatni, valamint csak itt tudok előre-hátra tekerni egy track-en belül. (De ilyet nem hallgatok már, csak kipróbáltam)

Az mp3 cd, vagy mp3 dvd esetében nem lehet egy track-en belül tekerni és nem is jegyzi meg hol tartott, hanem az adott számot mindig elölről kezdi. Én szeretek 2órás mixeket hallgatni és rettentően idegesítő, hogy mindig csak a mix első 15-20 percét hallgatom, kivéve ha nagyobb útra megyek, de az baromi ritka nálam...

(az előző fejegységem az is JVC volt, de "csak" cd mp3, azzal nem volt ilyen gond, tekerni is lehetett, meg is jegyezte)

Nem értem, miért nem lehetett ezt megoldani JVC-éknél :)

Na mindegy, most úgy döntöttem lecserélem (ez eladó, ha kell vkinek, egyébként semmi baja, van rajta videó kimenet, lehet rákötni monitort és dvd-zni a kocsiban) :D

Amiért írtam igazából az lenne, hogy ha akármilyen USB-s/kártyaolvasós fejegységet veszek, onnan vajon hogy kezeli az mp3-at, meg vannak ezek a lehetőségek, vagy ugyanolyan kaki?

Ha valakinek van ilyen az kérem írja meg, mert nem akarok zsákbamacskát...

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Nekem most egy JVC DVD-s fejegységem van, amivel az a gondom, hogy csak az audio cd lejátszásakor jegyzi meg hol lett kikapcsolva és csak azt tudja folytatni, valamint csak itt tudok előre-hátra tekerni egy track-en belül. (De ilyet nem hallgatok már, csak kipróbáltam)

Az mp3 cd, vagy mp3 dvd esetében nem lehet egy track-en belül tekerni és nem is jegyzi meg hol tartott, hanem az adott számot mindig elölről kezdi. Én szeretek 2órás mixeket hallgatni és rettentően idegesítő, hogy mindig csak a mix első 15-20 percét hallgatom, kivéve ha nagyobb útra megyek, de az baromi ritka nálam...

(az előző fejegységem az is JVC volt, de "csak" cd mp3, azzal nem volt ilyen gond, tekerni is lehetett, meg is jegyezte)

Nem értem, miért nem lehetett ezt megoldani JVC-éknél :D

Na mindegy, most úgy döntöttem lecserélem (ez eladó, ha kell vkinek, egyébként semmi baja, van rajta videó kimenet, lehet rákötni monitort és dvd-zni a kocsiban) ;)

Amiért írtam igazából az lenne, hogy ha akármilyen USB-s/kártyaolvasós fejegységet veszek, onnan vajon hogy kezeli az mp3-at, meg vannak ezek a lehetőségek, vagy ugyanolyan kaki?

Ha valakinek van ilyen az kérem írja meg, mert nem akarok zsákbamacskát...

Köszi!

az enyém is JVC, de a 721-es...CD és USB mp3...eddig maxinálisan meg vagyok vele elégedve....mindent onna folytat ahol abbahagyta...telejsen jól kezel mindent....azt hiszem van olyan verzió is de az nem ez a sorozat, amelyikben bluetooth is van...szívesen venneék egy olyant de ez is elég és nekem teljesen bevált...a családban is több JVC fejegység van és tökéletesen működik mindíg....blau már nem egy volt amiben behalt a CD egység horror áron akarták volna javítani...inkább kuka lett belőle... :)

Link to comment
Megosztás:

üdv tegnap megkapta a kocsi a gyári xenon lámpákat az izzók színe valami kékeszöldes fos vételezek majd valami fehér fényű d2s izzókat

lényeg az elvárásom nagyobb volt ezektől a lámpáktól ha valaki ilyenen töri a fejét inkább a sima lámpába tegyen valami univerzálisat

tuti jattosabb lesz.

Link to comment
Megosztás:

üdv tegnap megkapta a kocsi a gyári xenon lámpákat az izzók színe valami kékeszöldes fos vételezek majd valami fehér fényű d2s izzókat

lényeg az elvárásom nagyobb volt ezektől a lámpáktól ha valaki ilyenen töri a fejét inkább a sima lámpába tegyen valami univerzálisat

tuti jattosabb lesz.

A hiba a leharcolt izzókban van nem a lámpában.

Fényszórómosó és aut. szintszabályzó is van hozzá?

Link to comment
Megosztás:

A hiba a leharcolt izzókban van nem a lámpában.

Fényszórómosó és aut. szintszabályzó is van hozzá?

mosó van de nem mükszik hiányzik a speckó reléje 13E ha venni kell

automata szintszabályzás nincs csak belülről a sima sehol nem találtam állítót.

Link to comment
Megosztás:

mosó van de nem mükszik hiányzik a speckó reléje 13E ha venni kell

automata szintszabályzás nincs csak belülről a sima sehol nem találtam állítót.

Akkó azé vigyázz, erre állítólag rászállnak a rend éber őrei. Én még ősszel kiszereltem az előző tulaj xenonját :)

Link to comment
Megosztás:

Akkó azé vigyázz, erre állítólag rászállnak a rend éber őrei. Én még ősszel kiszereltem az előző tulaj xenonját :)

Igen, éppen ezért kérdeztem. Eddig a magyar sünök nem foglalkoztak vele, de már erősen vizslatják. Határainkon túl már régóta keményen büntetnek érte.

Link to comment
Megosztás:

az enyém is JVC, de a 721-es...CD és USB mp3...eddig maxinálisan meg vagyok vele elégedve....mindent onna folytat ahol abbahagyta...telejsen jól kezel mindent....azt hiszem van olyan verzió is de az nem ez a sorozat, amelyikben bluetooth is van...szívesen venneék egy olyant de ez is elég és nekem teljesen bevált...a családban is több JVC fejegység van és tökéletesen működik mindíg....blau már nem egy volt amiben behalt a CD egység horror áron akarták volna javítani...inkább kuka lett belőle... :)

Köszi a választ.

Amúgy én is JVC-párti vagyok, bár az említett cd mp-as már egyszer megjárta a szervízt gari időn túl (persze nem sokkal), mert a lemezpörgető motor behalt benne. Javítás 12.000ft volt :D

Most egy havernál van, nála meg kezd ugrálni, meg akadozni a lejátszás ha nem túl egyenes az út...

Link to comment
Megosztás:

Igen, éppen ezért kérdeztem. Eddig a magyar sünök nem foglalkoztak vele, de már erősen vizslatják. Határainkon túl már régóta keményen büntetnek érte.

a sün bekaphatja csak gyári lámpát és mosót lát felvilágosítom hogy így gyári. be lett állítva műszerrel nem vakít senkit

csak a kpm ne jöjjön.

Link to comment
Megosztás:

a sün bekaphatja csak gyári lámpát és mosót lát felvilágosítom hogy így gyári. be lett állítva műszerrel nem vakít senkit

csak a kpm ne jöjjön.

Lehet, de attól még elzavar egy extra műszakira, mert egy manuális magasságállító kapcsolóját felismeri, ha máshonnét nem, hát a szolgálati autóból. Pénz, pénz, pénz ...

Link to comment
Megosztás:

Lehet, de attól még elzavar egy extra műszakira, mert egy manuális magasságállító kapcsolóját felismeri, ha máshonnét nem, hát a szolgálati autóból. Pénz, pénz, pénz ...

ahogy nézegettem képeket még a xenonosokét is lehet belülről állítani de legalábbis nem láttam másfajta lámpakapcsolót lásd opc-k coupék cabriok belseje

Link to comment
Megosztás:

Nézik erősen...

De nagyon helyes ,hogy nézik

Mert én is megkínálnám némelyik xenon-ost egy téglával :D

ez igen elvakult felfogás....jöttek már neked szembe gyári lámpatesttel és égővel úgy hogy kisebb retina korrekciót hajtott végre rajtad, mert vagy xarul volt beállítva vagy mert a kocsi úgy volt terhelve, Ő pedig azt sem tudja mire való a manuális állító....és akkor ezt még a rendőr sem akarja megállítani... mert ez gyárilag nyomja ki a szemed....a refivel közlekedőkről pedig inkább szót sem ejtenék..köszi a figyelmet! :)

Link to comment
Megosztás:

Lehet, de attól még elzavar egy extra műszakira, mert egy manuális magasságállító kapcsolóját felismeri, ha máshonnét nem, hát a szolgálati autóból. Pénz, pénz, pénz ...

ne mondj már nekem ilyent...a Hella-nak van automatikus magasságállítója utólagos...igaz horror áron, de ha én azt megveszem, a kapcsolót minek is cserélném ki? és szerinted melyik rendőr vállalja fel ,hogy beperlik...ha nincs kpm a helyszínen, akkor ő mondhat amit akar....elküld újabb műszakira, ami pénzbe kerűl és időbe..amikorra persze simán vissza rakhatja az illető bele a régi dolgokat....aztán pedig név szerint beperli a rend éber őrét, hoyg őt zaklatta és pénz kiadásra kényszerítette, hiszen az ő járműve a papírok alapján is teljesen rendben van....és jogszerűtlen volt a plussz vizsga...tehát kártalanítsák...kiesett pénz(kifizetett és meg nem kapott fizetés vagy elmaradt haszon), idő és a rendőr hiába hogy előtte esetleg teljesen jogosan járt el meghurcolják, járhat a bíróságra, mert nehéz lesz bizonyítani...a motorteret tudtommal csak a kpm-es utasítására vagy kénytelen kinyitni...ha pedig az nincs nyitva..ebből/abban bármi lehet...nem minden lámpatestet lehet kívülről látni mi van benne....

Még annyit hozzátennék, hogy nem véletlenűl gondolom én sem így...az általam használt lámpatestre gyárilag rá van írva a D2S-es égő szabványos használatának engedély száma...és hidd el egyáltalán nem vakít, de szebb és jobban látok is vele...de ezt egy másik részen már kifejtettem...aki gyári nem xenon-ra való lámpatestbe bele szereli szerintem azt kellene büntetni...mert az tényleg vakít...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.