Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hátramenetben működik?

Hát ezt még sosem merült fel bennem de biz isten ha megyek pérre újra havert meglátogatni. Akkor a kifutón ki fogom próbálni. Bár 30 ra hátramenetben felgyorsulni :S hááát fene tudja. Mindegy próba ereéig megéri. Azt tudom hogy üresbe ha gurulsz 30 felett és nem nyomod a kuplungot és rányomsz a tempomatra akkor szabályzásig kipörgeti a motort. Igen tudom hülye vagyok mert már kipróbáltam :):D:D:D

Link to comment
Megosztás:

Ez két kérdést is felvet bennem:

1., Miért akarsz hátramenetben 30-nál gyorsabban menni?

2., Miért akarsz olyan sokat tolatni hogy tempomat kelljen? Szvsz az ember ritkán tolat 100m-nél többet egyhuzamban (és akkor még sokat mondtam), ez meg még nem akkora táv hogy kéne a tempomat... :)

kérdezd meg wessz-t...egyik ismerőse úgy ment haza a pályán is...(ha jól emlékszem)..tolatva, mert a váltója szarrá ment és csak a rücki volt benne kapcsolható... :D milyen jó is lett volna a tempomat... :)

Link to comment
Megosztás:

kérdezd meg wessz-t...egyik ismerőse úgy ment haza a pályán is...(ha jól emlékszem)..tolatva, mert a váltója szarrá ment és csak a rücki volt benne kapcsolható... :D milyen jó is lett volna a tempomat... :)

igen és már azon gondolkozott hogy elözzön vagy ne :)

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Riasztót vennék a 12 éves 1.4-es Astrámba és ma egy kicsit körülnéztem a környéken és 4-ből tudnék választani: Sikura(38), Mistral(36), Spal(29), Code perfect(26). Érdekelne, hogy van-e velük tapasztalat, vagy van-e vmi más tippetek, mit javasoltok?

Link to comment
Megosztás:

Hello,

Riasztót vennék a 12 éves 1.4-es Astrámba és ma egy kicsit körülnéztem a környéken és 4-ből tudnék választani: Sikura(38), Mistral(36), Spal(29), Code perfect(26). Érdekelne, hogy van-e velük tapasztalat, vagy van-e vmi más tippetek, mit javasoltok?

Üdv!

Spal-t rakattam be még anno utólagosan (ez volt akkor a legolcsóbb, kb. 17-e)-egy utólagos belsőtér védelemmel, eddig nem volt vele gond, hacsak az nem, hogy egy jó ideje már "elfelejti" felhúzni az ablakot bezáráskor.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Spal-t rakattam be még anno utólagosan (ez volt akkor a legolcsóbb, kb. 17-e)-egy utólagos belsőtér védelemmel, eddig nem volt vele gond, hacsak az nem, hogy egy jó ideje már "elfelejti" felhúzni az ablakot bezáráskor.

elfelejtette pl egy aksi saru levétel után a komfort fokozatot..tanítsd meg neki...ablak felhúz, gomb nyomva tart még 2-3 secig, aztán próba.... :)

Link to comment
Megosztás:

elfelejtette pl egy aksi saru levétel után a komfort fokozatot..tanítsd meg neki...ablak felhúz, gomb nyomva tart még 2-3 secig, aztán próba.... :)

Köszia tippet, de a komfort dolgot tudom, hogyan kell aktiválni, hanem ha tegyük fel le van húzva vmelyik első ablak és úgy zárom be az autót, ..szik felhúzni az ablakot!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Találkoztatok-e már olyan problémával hogy

amikor megmozdítom a kormányt és elkezd dolgozni

a szervó ill. ha nagyobb fogyasztót pl. tompítottat

kapcsolok egy pillanatra leesik a fordulat a generátor

jól tölt pedig (be lett mérve).

Épp azért esik le, mert tölt - vagyis inkább ellátja a fogyasztókat. A hirtelen fellépő terhelés miatt a motor kicsit lassul, aztán persze a motorvezérlő beavatkozik és visszaállítja az alapjáratot. Ha rángatod a kormányt, akkor a változó terhelés miatt ez érződik a motor járásán is. Lehet, hogy nálad azért érződik jobban, mert egy kicsit nehezebben mozdul az alapjárati motor, így nagyobb késéssel érkezik a beavatkozás. Ha nem azonos motor, akkor meg eleve másként avatkozhat be a vezérlő, akkor nincs is mit összehasonlítani azon túl, hogy pl. a forgó tömegek is számítanak, nem csak maga a motorvezérlés és az alapjárati léptetőmotor.

Link to comment
Megosztás:

Köszia tippet, de a komfort dolgot tudom, hogyan kell aktiválni, hanem ha tegyük fel le van húzva vmelyik első ablak és úgy zárom be az autót, ..szik felhúzni az ablakot!

nálam a riasztó csak akkor húzza fel, ha előte a komfort be van tanítva, különben nem...tehát egy aksi saru levétel után ezt is meg kell csinálnom és úgy minden OK! :)

Link to comment
Megosztás:

Rendben is lenne de az egyik haveré 800-ról

megse mozdul bármit kapcsolok vagy mozdítom

a kormányt.

Esetleg azért, mert erősebb akku van abban a másik verdában?

A kormánynak ugyan nem dolgozik az akku, de a többi fogyasztótól talán jobban tehermentesíti a generátort.

Így a generátor teljesítménye nem oszlik annyi felé, ezért nem terheli meg annyira a motort.

Amúgy a klíma bekapcsolósakor is megfigyelhető ez a pillanatnyi fordulatesés, amit rögtön korrigál is a vezérlés.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg azért, mert erősebb akku van abban a másik verdában?

A kormánynak ugyan nem dolgozik az akku, de a többi fogyasztótól talán jobban tehermentesíti a generátort.

Így a generátor teljesítménye nem oszlik annyi felé, ezért nem terheli meg annyira a motort.

Amúgy a klíma bekapcsolósakor is megfigyelhető ez a pillanatnyi fordulatesés, amit rögtön korrigál is a vezérlés.

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként ahogy írod a vezérlés rögtön korrigál,

csak mégis kicsit idegesítő.

"POTYO" válaszára:a másik astra is X14XE amivel

összehasonlítottam.

Még lenne egy kérdés: hogy a blokk és a kaszni között

hol található gyárilag a test kábel?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként ahogy írod a vezérlés rögtön korrigál,

csak mégis kicsit idegesítő.

"POTYO" válaszára:a másik astra is X14XE amivel

összehasonlítottam.

Még lenne egy kérdés: hogy a blokk és a kaszni között

hol található gyárilag a test kábel?

Komolyan nem értem itt a népet, amikor ilyen apró szirszarok idegesítőek. Múltkor valakit az zavart, hogy ha álló helyzetben csavargatja a kormányt, akkor látszik az izzók fényén kis sötétedés...

Az nem idegesítő, hogy tölteni kell bele benzint? :)

Link to comment
Megosztás:

Múltkor valakit az zavart, hogy ha álló helyzetben csavargatja a kormányt, akkor látszik az izzók fényén kis sötétedés...

Mikor megvettem engem nem idegesített hanem azt hittem hiba azért kérdeztem rá az autóvillamosságis embertől. Mára már tudom hogy az EHPS energiaellátása annyira nem sikerült a G astába az opelnek. Fene tudja melyik a jobb az EHPS vagy simán az EPS (nem keverendő az ESPvel :) ) Pl a corsába amibe EPS van ott abszolut nem villanik ha tekergeted ráadásul a kis léptető motor 3 szor akkorát segít rá tehát álló helyzetben sokkal könnyebb tekerni a kormányt. Ami mondjuk sok városi használatnál parkolgatásoknál lényeges előny.

Link to comment
Megosztás:

Mikor megvettem engem nem idegesített hanem azt hittem hiba azért kérdeztem rá az autóvillamosságis embertől. Mára már tudom hogy az EHPS energiaellátása annyira nem sikerült a G astába az opelnek. Fene tudja melyik a jobb az EHPS vagy simán az EPS (nem keverendő az ESPvel :) ) Pl a corsába amibe EPS van ott abszolut nem villanik ha tekergeted ráadásul a kis léptető motor 3 szor akkorát segít rá tehát álló helyzetben sokkal könnyebb tekerni a kormányt. Ami mondjuk sok városi használatnál parkolgatásoknál lényeges előny.

Oktatáson ez az egyik első alapszabály, amit próbálnak több-kevesebb sikerrel a tanulóba beleverni:

Álló helyzetben NEM tekergetjük a kormányt :)!

Vizsgán (rutinpálya, forgalmi) hibapontot ér!

Link to comment
Megosztás:

Mára már tudom hogy az EHPS energiaellátása annyira nem sikerült a G astába az opelnek.

Működik? Igen. Van valami tipushiba ezzel kapcsolatban? Nem tudok róla. Akkor meg mi az, hogy nem sikerült? Otthon sem 230V a 230V, hanem +-10% eltérésen belül lesz, és ezt minden fogyasztónál tekintetbe kell venni, és normális cucc erre is van méretezve. Engedtessék már meg, hogy egy autóban alapjáraton járatva a motort álló helyzetben a kormányt rángatva ne kelljen a globális feszültségszintet 1% pontossággal tartani, nehogy valaki észrevegyen valami kis ingadozást a lámpák fényerejében vagy a motor járásában...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.