Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok.Megint utolért a vég!H Astra 1.7 cdti/DTH inditás után 5 percig nem tölt ,aztán lassan felépül 14.3-ig-első hiba..

A második.Alap helyzetben-  0.8 Amper áramfelvétel.Mindenhol azt mondják ez rengeteg.Minden elektromos dolog működik rendesen.

Mi a véleményetek..Köszi.

 

Link to comment
Megosztás:

21 perce, max364 írta:

Sziasztok.Megint utolért a vég!H Astra 1.7 cdti/DTH inditás után 5 percig nem tölt ,aztán lassan felépül 14.3-ig-első hiba..

A második.Alap helyzetben-  0.8 Amper áramfelvétel.Mindenhol azt mondják ez rengeteg.Minden elektromos dolog működik rendesen.

A 0.8 A valoban sok, bar kerdes, mikor mered. Ha nem lakatfogot hasznalsz, akkor a muszer legyen bent az aramkorben, es utana varj legalabb ot percet. Ha nem megy le ezutan sem, akkor sorban vedd ki a biztositekokat, es nezd meg, melyiknel csokken (a kivetteket ne tedd vissza, mert akkor elindulhatnak fogyasztok, amelyek meghamisitjak a merest).

Az ot percig nem tolt erdekes kerdes, en eloszor a generator kimeneten mernek feszultseget. Valahol korabban leirtam pontosan, mi a generator es kornyeke vizsgalatanak modja. 

Ja, es a klasszikus kerdes: hogy mered a nem toltest, es van QuickHeat rendszered? Egyaltalan, miert mericskelsz, ha minden rendben megy? :)

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

9 perce, csaba66 írta:

A 0.8 A valoban sok, bar kerdes, mikor mered. Ha nem lakatfogot hasznalsz, akkor a muszer legyen bent az aramkorben, es utana varj legalabb ot percet. Ha nem megy le ezutan sem, akkor sorban vedd ki a biztositekokat, es nezd meg, melyiknel csokken (a kivetteket ne tedd vissza, mert akkor elindulhatnak fogyasztok, amelyek meghamisitjak a merest).

Az ot percig nem tolt erdekes kerdes, en eloszor a generator kimeneten mernek feszultseget. Valahol korabban leirtam pontosan, mi a generator es kornyeke vizsgalatanak modja. 

A műszer az áramkörben volt-direkt kimérettem! Az akkut is teszten átvizsgálták 98%-os.

Holnap felrakom a felújitott generátort-----a mostani valószinü olajat kapott a szimering végett.

Viszont a hibát a te verziód alapján fogom megkeresni.

 

 

Módosítva : max364
Link to comment
Megosztás:

46 perce, max364 írta:

Sziasztok.Megint utolért a vég!H Astra 1.7 cdti/DTH inditás után 5 percig nem tölt ,aztán lassan felépül 14.3-ig-első hiba..

 

Tegnap nekem is bekapcsolt még a QH. Ha letekered a hőfokszabályozót minimura, a ventillációt pedig nullára, akkor sincs töltésed?

Link to comment
Megosztás:

6 perce, Cserenkov írta:

Tegnap nekem is bekapcsolt még a QH. Ha letekered a hőfokszabályozót minimura, a ventillációt pedig nullára, akkor sincs töltésed?

Úgy nem néztem---úgy vette észre a gondot hogy az alapjárat felment 1100-re----ahová télen sem szokott

Link to comment
Megosztás:

1 óra, motorosgabor írta:

Sziasztok!

Szeretnék TID-et programoztatni, ha lehetséges. A motor vízhőfokot szeretném kiírattatni vele, a környezeti helyett. Szerintetek megoldható?

Nem lehet, kijelzőt kell fejleszteni, BID, GID már elérhető áron van, legtöbb BID-et hozzád vágják szó szerint csak vidd, akkor lesz motorhőfokod a rejtett menüben, és fogyasztási adatod kint.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, sasa58 írta:

Motorkód?

 

1 órával ezelőtt, Stofl írta:

Nalam a Z18XER-nel klima nelkul 108-nal indul.

Z14XEP nem gondoltam hogy ilyen magas hőmérsékleti viszonyoknál próbálkozik az elindulással , 97 fokig  engedtem csak neki hogy fel menjen és addig nem történ semmi sem.

Link to comment
Megosztás:

5 órája, Tibi43 írta:

Köszönöm! Akkor valószínű az enyémnél is ekörül kapcsol de aki ezt így kitalálta nem tudom mire gondolhatott.

 

Mire gondolt volna, nem hasra csapva találta ki, ezeknek a motoroknak az ideális üzemi hőfoka 100-110 között van, a vízkör zárt rendszer nem forr, tehát nincs vele gond.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

 

Lenne egy új kérdésem. Cd30 mp3-as rádióm van. Kicsit gyenge a vételem, a Rádió1-et néha sisteregve veszi. Érdemes lenne aktív antenna erősítővel próbálkozni? Antennát kimérve a vétel OK. Esetleg próbáljak másik rádiót venni? Gyárilag van benne erősítő?

Módosítva : motorosgabor
Link to comment
Megosztás:

1 óra, motorosgabor írta:

Lenne egy új kérdésem. Cd30 mp3-as rádióm van. Kicsit gyenge a vételem, a Rádió1-et néha sisteregve veszi. Érdemes lenne aktív antenna erősítővel próbálkozni? Antennát kimérve a vétel OK.

Az mit jelent, hogy az antennat kimerve a vetel ok?

Probalkozni amugy lehet, de nagy altalanossagban az olcso antennaerositok nem sokat ernek. A radio bemenete eleg erzekeny, igy inkabb egy nagyobb nyeresegu antenna segitene.

Link to comment
Megosztás:

12 órája, motorosgabor írta:

Sziasztok!

 

Lenne egy új kérdésem. Cd30 mp3-as rádióm van. Kicsit gyenge a vételem, a Rádió1-et néha sisteregve veszi. Érdemes lenne aktív antenna erősítővel próbálkozni? Antennát kimérve a vétel OK.

G Astránál évjárat függvénye volt az antenna hossza. Classicon már rövid volt, jóval szarabb vétellel, cserélni lehetett régebbi hosszúra. H-nál szintén látom, hogy két féle antenna hossz van, nem tudom mi alapján. Nekem rövid van 2006-os modellen. Szerintem kezdj ezzel, lehet egy csere meg is oldja!

Link to comment
Megosztás:

16 órája, motorosgabor írta:

Sziasztok!

 

Lenne egy új kérdésem. Cd30 mp3-as rádióm van. Kicsit gyenge a vételem, a Rádió1-et néha sisteregve veszi. Érdemes lenne aktív antenna erősítővel próbálkozni? Antennát kimérve a vétel OK. Esetleg próbáljak másik rádiót venni? Gyárilag van benne erősítő?

Én azt vettem észre, hogy pl. az Astra a Music Fm.et már Gödöllő környékén elveszti. Ehhez képest egy 2 éves Octavia még Egerben is fogta, bár kicsit recsegősen. Mercedes esetében ugyanez a helyzet, mint az Astrával. Nem tudom mi lehet a Skodában, de meggyőző. Mindegyik autóban gyári rádiók vannak.

Link to comment
Megosztás:

4 órája, motorosgabor írta:

Az autó egy 2011-es D corsa. Az antennatalppal kezdtem, hátha korrodált. Kitisztítottam, nem lett jobb. Az antenna kimérése annyit jelentett, hogy megnéztem, nincs-e testen a jel. Kb eddig jutottam. RDS bekapcsolása vagy bármi más ronthat a vételen? Az egész rendszer eredeti, eredeti antennával.

Nagyfrekvencias szempontbol akar lehet testen is, ha csak egy sima ellenallasmerest csinaltal... De ez nem ilyesmi lesz, hanem pl. az, hogy az adott helye(ke)n van visszavert jel vagy valamilyen egyeb zavar is, ami rontja a minoseget. Az RDS bekapcsolasa a vetel minoseget nem befolyasolja, legfeljebb azt valtoztathatja, hogy mekkora jel alatt "dobja el" a radio az adot.

44 perce, Astra555 írta:

Én azt vettem észre, hogy pl. az Astra a Music Fm.et már Gödöllő környékén elveszti. Ehhez képest egy 2 éves Octavia még Egerben is fogta, bár kicsit recsegősen. Mercedes esetében ugyanez a helyzet, mint az Astrával. Nem tudom mi lehet a Skodában, de meggyőző. Mindegyik autóban gyári rádiók vannak.

Anno, ha nem adora volt hangolva, vagy gyenge volt a jel, akkor a radio sistergett. Manapsag ezt, mint zavaro tenyezot, kiirtjak, vagyis bizonyos jelszint alatt inkabb azt "hazudjak", hogy nincs semmi. Ez a szint lehet valtoztathato, bele kell melyedni a leirasokba. A Skodaban semmi extra sincs, csak ez a vagasi szint alacsonyabb (ami lehet fix, vagy allithato).

Link to comment
Megosztás:

1 óra, motorosgabor írta:

Szia! Köszi! És hogy kéne kimérni?Itt Győr környékén ennyire rossz lenne a vétel? Nagyobb antennából tudtok cikkszámot/GM számot adni? A neten nem találok semmit.

Hazi eszkozokkel nem tudod merni, de ertelme sincs, mert azt sem tudjuk, milyen eredmenyt kene kapni. A nagyobb antennat nem tudom, de szerintem mas gond lesz...

Biztos, hogy nem megy el a gyori adorol? Az RDS AF okozhat erdekes dolgokat (persze hosszu utakon jo, de ha nem mesz messzire, erdemes lehet kikapcsolni). Trukkos modon ezt a funkciot itt REG-nek hivjak, ezzel lehet kiloni az AF-et. Tehat amikor biztos jo adon vagy (frekvencia alapjan ellenorizve), akkor nyomd meg a REG gombot; amig kint van a REG felirat, addig nem fog elmenni az adott frekvenciarol.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.