Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok.adott egy astra g 1.7cdti z17dtl.nemreg lett cserelve olajszivattyú kompletten es olajcsere is volt akkor.neha viszont a kocsi olyat csinal hogy az olajnyomas lampa nem alszik el kb 10mp ig sem.mar a motoron is hallani hogy nem szep a hangja alapjaraton igy inkabb leallitom.kicsit varok es ujbol inditom akkor jo de neha ilyenkor sem jo csak 6 8 mp utan.olajszint jo 20 szor neztem mar hidegen.felso jelolesnel van.

Segitsetek milehet a gond.

Az olajnyomas jelado merre van a blokkon?

Link to comment
Megosztás:

7 perce, SohajdaTomi írta:

Sziasztok.adott egy astra g 1.7cdti z17dtl.nemreg lett cserelve olajszivattyú kompletten es olajcsere is volt akkor.neha viszont a kocsi olyat csinal hogy az olajnyomas lampa nem alszik el kb 10mp ig sem.mar a motoron is hallani hogy nem szep a hangja alapjaraton igy inkabb leallitom.kicsit varok es ujbol inditom akkor jo de neha ilyenkor sem jo csak 6 8 mp utan.olajszint jo 20 szor neztem mar hidegen.felso jelolesnel van.

Segitsetek milehet a gond.

Az olajnyomas jelado merre van a blokkon?

Az olajszivattyú újra lett cserélve vagy bontottra? A jeladót valaki okosabb megmondja neked, hol találod, de a dízel olajnyomása nálam is lassabban épül fel, azért 4-5 mp kell de 10 nem.

Link to comment
Megosztás:

17 perce, SohajdaTomi írta:

Zsír új a szivattyú meg a bordás kerék is!olaj is cserelve lett es a szint maxon van!elotte ilyet sosem csinalt.3-4mp es elaludt mindig...most van hogy inkabb leallitom mert hallom h kolompol a blokk. 10mp es meg vilagit.de ez 10 bol 8 szor nemjon elő

Az olajnyomásod épül fel lassan ezek szerint, minden frankón a helyén van? Nem lehet valami dugulás a rendszerben? Az elözőt miért kellett cserélni?

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Handbrake írta:

Az olajnyomásod épül fel lassan ezek szerint, minden frankón a helyén van? Nem lehet valami dugulás a rendszerben? Az elözőt miért kellett cserélni?

Az olajszivattyú bordáskereke egyszercsak elsergett a tengelyen.az anya nem lazult le!elso tunet az volt hogy 110 nel kigyulladt az olaj visszajelzo piros lampa.gyorsan elvettem a gazt alapjaraton elaludt.lassan 10 km elballagtam vele haza 40el.fémes surlódó hang hallatszott.ezaltal a vezerles belazult nagyon de nem ugrott at szerencsemre.

De keletkezett egy keves fem tormelek is csak nemtudom h a szivattyubol e vagy honnan.az olajat levettem aztan par nap ulepites utan a fazek aljan ott viritottak.a.motor szepen jar jol is megy ahogy idaig is ment.

Gondoltam enis dugulasra de gozom sincs mi lehet.

Autoszerelo cserelte a szivattyut kompletten meg a vezerlest is..a szemetet visszaadta.10 bol 1-2 alkalommal.nem.akar felepulni ezt hallani a motor jarasan is.

 

Szerelo feltette a kezet aztmondja tegyek bele.10es olajat..de minek azzal nemlesz jobb szerintem amugyis 5 40 es kell neki

 

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, SohajdaTomi írta:

Az olajszivattyú bordáskereke egyszercsak elsergett a tengelyen.az anya nem lazult le!elso tunet az volt hogy 110 nel kigyulladt az olaj visszajelzo piros lampa.gyorsan elvettem a gazt alapjaraton elaludt.lassan 10 km elballagtam vele haza 40el.fémes surlódó hang hallatszott.ezaltal a vezerles belazult nagyon de nem ugrott at szerencsemre.

De keletkezett egy keves fem tormelek is csak nemtudom h a szivattyubol e vagy honnan.az olajat levettem aztan par nap ulepites utan a fazek aljan ott viritottak.a.motor szepen jar jol is megy ahogy idaig is ment.

Gondoltam enis dugulasra de gozom sincs mi lehet.

Autoszerelo cserelte a szivattyut kompletten meg a vezerlest is..a szemetet visszaadta.10 bol 1-2 alkalommal.nem.akar felepulni ezt hallani a motor jarasan is.

 

Szerelo feltette a kezet aztmondja tegyek bele.10es olajat..de minek azzal nemlesz jobb szerintem amugyis 5 40 es kell neki

 

 

Lehet, hogy az olajcsere előtt, nem ártott volna "átmosni" valahogy az olajrendszert. 10 - 40-el járok már jó ideje, mondjuk Y17DT. De ez az olaj ez külön topikban van tárgyalva. :) Azt pedig jó lenne kideríteni mi morzsolódott meg, nehogy később valahol messze beálljon valami aztán lehet haza hozatni......

Link to comment
Megosztás:

5 perce, tgabika76 írta:

Az előttem szólónak valószínűleg igaza lesz, abból a fémes törmelékből valószínűleg még mindig van a motorban, és néha odakeveredik az olajszivattyúhoz vagy az olajjáratokba, ezért nem tud felépülni az olajnyomás.

Vagy fennakad a túlnyomás szelepen ami ezért nem zár el teljesen. A szerelőnek illett volna átmosni, átfújatni a járatokat. 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 09. at 0:25 PM, astra said:

tiszteletem . elért az edu halál , ki tud gyálon edu javitot volt egyszer valaki irta hogy egy uj kft vagy bármilyen cég javit ha lehetne és tudná valaki megköszönném .

Szia, Debrecenben van a spéci, postázhatod is neki. Tapasztaltam, megbizható!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 09. at 12:25, astra írta:

tiszteletem . elért az edu halál , ki tud gyálon edu javitot volt egyszer valaki irta hogy egy uj kft vagy bármilyen cég javit ha lehetne és tudná valaki megköszönném .

én most találtam gyálon GINO kft 204436060 remélem tuti lesz.majd referálok..

Módosítva : astra
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
3 órája, cszsolt007 írta:

Sziasztok!

Megoldódni lâtszanak a problêmák 1,7 dti g astran.Egy van még!Előtöltés szabályzó szelepet kell cserélni.A szelep meg van véve.Senki nem válallja mert szar munka.Ott tartok hogy én állok neki.Van vakinek tapasztalata hogyan kell?

Volt egy leírás képekkel, valahol visszább megtalálod, de elég hosszadalmas meló a helyén lecserélni. Nem lehetetlen....

 

Más:

 

Olajat cserélek éppen, és a kocsi alatt fekve észrevettem, hogy az első motortartó bakom alja olajos. Megvan az olajfolyás helye, ez pedig a turbó szívó oldalánál található. Nosza leszedtem a turbócsövet, hogy kitakarítsam, meg ráhúzzak a bilincsre, na mondom ha itt vagyok megnézem a turbótengelyt. Azt tapasztaltam, hogy kottyan, nem nagyon de kottyan. Hosszanti irányba nem mozog. Mi lehet a tűréshatár? Motorban 259 ezer km van, gyári turbó. Kezdjek aggódni?

UPDATE:

Közben utánnaolvastam azt írják, hogy radiális irányban ok a lógás, axiális ( tengely) irányban van gáz, de úgy nem mozog.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 26. at 14:40, cszsolt007 írta:

Sziasztok!

Megoldódni lâtszanak a problêmák 1,7 dti g astran.Egy van még!Előtöltés szabályzó szelepet kell cserélni.A szelep meg van véve.Senki nem válallja mert szar munka.Ott tartok hogy én állok neki.Van vakinek tapasztalata hogyan kell?

2 db 5 -ös imbuszkulcs kell hozzá egy konzolt kell levenni és utána meglátod hogy mit kell csinálni. a csatlakozo vezetékén a gégecsöböl vágj le 5cm. én még 2 évig jártam igy és nem hordta fel gasoilt az ecuba.a felsö csavarjához az egyik imbuszkulcsot el kell köszörülni azért kell kettö ha van egy kis müszaki vénád meg tudod csinálni csak akna kell hozzá vagy egy rámpa amire fel tudsz hajtani hogy hozzáférjél.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 30. at 19:37, cszsolt007 írta:

Hello!Értem,de ha nem nem vágok a gégecsőből akkor az új szeleppel is gond lesz?

Szia

 - ha vágsz, ha nem ...  amíg a szelep jó és nem ereszt át addig nem lesz gond, az új szelep elvileg nagyon sokáig kell, hogy bírja.

ha tönkre megy, akkor első körben ereszti a gázolajat, majd később a hidegindítással lehetnek kisebb gondok mivel az csak a hideg motornál működik.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 07. 26. at 14:40, cszsolt007 írta:

Sziasztok!

Megoldódni lâtszanak a problêmák 1,7 dti g astran.Egy van még!Előtöltés szabályzó szelepet kell cserélni.A szelep meg van véve.Senki nem válallja mert szar munka.Ott tartok hogy én állok neki.Van vakinek tapasztalata hogyan kell?

Tavaly csináltam ezt az előtöltés állító szelep cserét. Nincs az a pénz amiért még egyszer nekiállnék! Egy jó fél napom ráment, irtó vacak helyen van! 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig küzdök az autómmal (Y17DT,288.000km). A probléma továbbra is ugyanaz. Néha gázadásra nem akar gyorsulni. Olyan mintha nem lenne benne erő. Függetlenül attól, hogy padlózom vagy lassan nyomom neki. Ilyenkor csak vánszorog, ha visszaengedem a pedált és 1-2 mp újra újra gázt adok, akkor jó. Fordulatszámtól függetlenül csinálja pl van amikor már 2-esbe se tudok alapjáratról csak vánszorogva gyorsulni, de váltok és aztán 3-asban meg megy normálisan. Ugyanezt eljátssza pl 2400-as fordulaton 5-ösbe előzésnél, gázt adok és mintha nem lenne benne turbó, csak vánszorog. Ezt csak akkor kezdi el, amikor elkezd bemelegedni a motor (pontosabban elkezd felmenni a hűtővíz mutatója). Hidegen húz mint a villám minden gázadásra. 

Ami feltűnt, hogy akkor produkálja nagyobb eséllyel, ha sokat gurulok motorfékkel, kb 2-300m után ha visszarakom pl 5-ösből 3-asba, akkor nem akar gyorsulni(mondjuk kb 5-ből 1x). Aztán gázelengedés, vár 1-2mp-et, újra nyomom és minden jó.

Nem füstöl, nem fogy semmi, kb 5l fogyaszt, nincs torpanás, rángatás. Nincs hibakód soha. Szerelő csak hümmög. Ami feltűnt, hogy élő adatnál, amikor nem gyorsul  a turbónyomás sem nő. Hiába adok gázt, látszik, hogy az előírt nyomás 185kpa, de a tényleges viszont nem megy fentebb 120-125kpa-nál. Ha viszont jól gyorsul, akkor látszik, hogy a turbónyomás is felmegy a kívánt értékekre gyorsan. Vákuumcsöveket cserélte, mert ki voltak repedve a két mágnesszelepnél(EGR, turbó, a 4mm-esek) és a T elágazásnál, de a helyzet nem lett jobb. MAP szenzor takarítva, légtömegmérő cserélve, de előtte is mértek rendesen. Valaki belefutott már ebbe a hibába? Lassan 1 éve nem talál rá megoldást senki.....  Esetleg Debrecen környékén egy jó Y17Dt szaki nevét és elérhetőségét is megköszönném.

Módosítva : atgyuric
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2003-as Isuzu (Y17DT) motoros G Astrám (óra szerint 190E km van benne). ami érdekes hibát produkál.

Üzemmeleg állapotban kb. 30-40 km megtétele után hangos kereplő, kicsit „traktorra” hasonlító hangja lesz, és a teljesítménye is leesik. Ami érdekes, hogy alacsony fordulatszámon nem csinálja, csak ahogy elkezd emelkedni a fordulat, egy bizonyos fordulatszám felett jelentkezik. Emelkedőn szinte alig lehet vele felmenni, egy előzésbe nem merek belemenni. Füst, sem fekete, sem fehér nincs. Mikor lehűl a motor, a jelenség megszűnik. Hibakód nincs. Elvittem a szerelőhöz ott nem jelentkezett a hiba. Azt mondta hagyjam ott majd megnézik. Másnap járatták kb. 30-40 percet alapjáraton, akkor sem jelentkezett a hiba. Visszaolvastam a fórumban egy hasonló eset volt már valakinek, de nem láttam, hogy Neki, mivel oldódott meg a problémája. Szerelő szerint talán adagoló hiba, de pontosan Ő sem érti mi lehet.

Van ötletetek, hogy mi lehet a hiba oka?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 08. 05. at 7:41, Louie írta:

Sziasztok!

 

Van egy 2003-as Isuzu (Y17DT) motoros G Astrám (óra szerint 190E km van benne). ami érdekes hibát produkál.

 

Üzemmeleg állapotban kb. 30-40 km megtétele után hangos kereplő, kicsit „traktorra” hasonlító hangja lesz, és a teljesítménye is leesik. Ami érdekes, hogy alacsony fordulatszámon nem csinálja, csak ahogy elkezd emelkedni a fordulat, egy bizonyos fordulatszám felett jelentkezik. Emelkedőn szinte alig lehet vele felmenni, egy előzésbe nem merek belemenni. Füst, sem fekete, sem fehér nincs. Mikor lehűl a motor, a jelenség megszűnik. Hibakód nincs. Elvittem a szerelőhöz ott nem jelentkezett a hiba. Azt mondta hagyjam ott majd megnézik. Másnap járatták kb. 30-40 percet alapjáraton, akkor sem jelentkezett a hiba. Visszaolvastam a fórumban egy hasonló eset volt már valakinek, de nem láttam, hogy Neki, mivel oldódott meg a problémája. Szerelő szerint talán adagoló hiba, de pontosan Ő sem érti mi lehet.

 

Van ötletetek, hogy mi lehet a hiba oka?

 

Felsőholtpont jeladó csere! Hibakód nem lett kivillogtatva?

Módosítva : Handbrake
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.