Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorral kapcsolatos problémák, kérdések


akzo

Recommended Posts

Sziasztok!

Opel Astra H 2007 1,4 benzin Z14XEP

Szeretném a segítségeteket kérni, előre leszögezem, nem vagyok nagy autoguru... Szóval a motor indítása és elindulás után egy kattanás hallok. 1 sebességi fokozatban kb 1500-2000 fordulaton vagy 2 sebességi fokozatban kb 1200 fordulaton. Egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet, csak és kizárólag indítás után jelentkezik a kattanás hideg és meleg motornál is. Semmilyen hibakód nincs 115000Km van az autóba. Találkoztatok már ilyennel?

Link to comment
Megosztás:

15 perce, czirakiz írta:

Sziasztok!

Opel Astra H 2007 1,4 benzin Z14XEP

Szeretném a segítségeteket kérni, előre leszögezem, nem vagyok nagy autoguru... Szóval a motor indítása és elindulás után egy kattanás hallok. 1 sebességi fokozatban kb 1500-2000 fordulaton vagy 2 sebességi fokozatban kb 1200 fordulaton. Egyszerűen nem jövök rá, hogy mi lehet, csak és kizárólag indítás után jelentkezik a kattanás hideg és meleg motornál is. Semmilyen hibakód nincs 115000Km van az autóba. Találkoztatok már ilyennel?

Asszem az ABS jeladó vagy ilyesmi kattan egyet, nem sokkal az első elindulás után. De majd kijavítanak, ha nem az. Nálam egy egész halk kettős kattanás hang, olyan tik-tak vagy klitty-klatty, ilyesmi. :)

Link to comment
Megosztás:

 

12 perce, Rygesz írta:

Sziasztok!

Opel Astra H 2004 1,6 benzin Z16XEP motor

Az autó leállításakor ez a felirat gyullad ki: InSp 1000

Szerintetek mit jelent? Lehet ettől használnom a kocsit, májusba megy műszakira.

Vagy mit csináljak vele? Komoly a baja?

Köszi. Sziasztok

Ez nem hiba.

Közeleg az szervizintervallum vége. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni egy  Opel Astra H  1.6 115LE Z16XER 2012 évj autóval kapcsolatban. 10. azerelőnél járok és nem tudnak semmit mondani a hiba okáról. Opel szervizben hibát pont produkálta annyira, hogy füstjelzők beriasztottak. Diagnosztika csak a lambdaszondát mutatta. Szaki válasza , itt kellene hagyni az autót mert ezzel nem lehet már tovább menni , motor teljes szétszerelése mert nem tudják mi van vele, ja és kb fél misi cakli-pakli. Hiba jelenség Fehér kipufogó füst autó nem húz 5-10 másodpercig utána semmi gond. Két nap hiba nélkül, majd ismétlés. Víz nem fogy és nincs benne olaj, Olaj fogyás viszont van. 3,5 éves 105000km napi használatban.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Kezel

Módosítva : kezel
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
On 2016. 04. 18. at 20:58, szmulaigabor írta:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert benzines motorhoz képest elég fura hangja van az autónak:

 

mi okozhatja ezt a hangot?

Nálam ugyanez jelentkezett...Föttög... :D

1,6 benzin. Olajcsere decemberben volt, kb 6000km ment azóta. Olaj van bent, annyi, amennyinek kell lennie, vezérlés tavaly volt cserélve.

https://onedrive.live.com/redir?resid=CD72FBBB7EBEDC06!37647&authkey=!AGv3dejkYQUMV8M&ithint=video%2cmp4

Valahonnan a szelepek felől jön a hang. És legidegesítőbb, hogy nem mindig.

 

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, bognor írta:

Nálam ugyanez jelentkezett...Föttög... :D

1,6 benzin. Olajcsere decemberben volt, kb 6000km ment azóta. Olaj van bent, annyi, amennyinek kell lennie, vezérlés tavaly volt cserélve.

https://onedrive.live.com/redir?resid=CD72FBBB7EBEDC06!37647&authkey=!AGv3dejkYQUMV8M&ithint=video%2cmp4

Valahonnan a szelepek felől jön a hang. És legidegesítőbb, hogy nem mindig.

 

 

Gondolom z16xer 116 lovas.(?)

Link to comment
Megosztás:

1 óra, kisp113 írta:

Gondolom z16xer 116 lovas.(?)

A kollégáé 1.4 twinport, ahogy Te is kérdezted 3 héttel ezelőtt. :)

Viszont a Tiédnél gyanús a vezérlésmódosító kerék. Az enyém is ilyen, igaz még ennyire nem durva. Hidegindításnál nem kerreg egy pár másodpercig, mint egy traktor? Ez ennél a motornál típushiba. Amúgy mennyi km van a gépedben?

Link to comment
Megosztás:

2 órája, sasa58 írta:

A kollégáé 1.4 twinport, ahogy Te is kérdezted 3 héttel ezelőtt. :)

Viszont a Tiédnél gyanús a vezérlésmódosító kerék. Az enyém is ilyen, igaz még ennyire nem durva. Hidegindításnál nem kerreg egy pár másodpercig, mint egy traktor? Ez ennél a motornál típushiba. Amúgy mennyi km van a gépedben?

116 LE, 1,6b XER...

Indulás után kb 5mp-ig nem csinálja, utána megy a kattogás... Vagy nem megy, mert nem mindig csinálja...

99300km van bent. 78.000km vettem, (oszták hölgytől, általam is lecsekkolt szervízben is vezetett szervíz látogatásokkal, persze ez még nem jelent semmit.)

Vezérlés csere megtörtént vásárlás után. Egyébként olyan, mintha csak alacsony fordulatszámon lenne ez a kattogás, persze az is lehet, hogy a magasabb fordulatszámhoz tartozó hang elnyomja...

Link to comment
Megosztás:

9 perce, bognor írta:

116 LE, 1,6b XER...

Indulás után kb 5mp-ig nem csinálja, utána megy a kattogás... Vagy nem megy, mert nem mindig csinálja...

99300km van bent. 78.000km vettem, (oszták hölgytől, általam is lecsekkolt szervízben is vezetett szervíz látogatásokkal, persze ez még nem jelent semmit.)

Vezérlés csere megtörtént vásárlás után. Egyébként olyan, mintha csak alacsony fordulatszámon lenne ez a kattogás, persze az is lehet, hogy a magasabb fordulatszámhoz tartozó hang elnyomja...

Én az eredeti videóra értettem az 1.4 twinportot, amit "Szmulaigabor" tett fel. Az enyém is 1.6 XER, de nekem egyelőre csak hidegen "traktorozik" pár másodpercet. Érdekes ez a 6000 km, nekem friss olajjal kevésbé csinálja, úgy 5000 km után kezdődik a dolog. Futottam már pár kört az ügyben, több helyről is azt a választ kaptam, amíg nincs hibakód ne foglalkozzak vele. Egyébként milyen olajat használsz, mert a GM-et többen leszarozzák?

Persze lehet, mástól is a hang (pl.:szelepek, szívósor), baár a szelephang is hidegen jelentkezik először.

Link to comment
Megosztás:

55 perce, sasa58 írta:

 Egyébként milyen olajat használsz, mert a GM-et többen leszarozzák?

Persze lehet, mástól is a hang (pl.:szelepek, szívósor), baár a szelephang is hidegen jelentkezik először.

Shell olaj, 05w30. Megnéztük, bele való, gyár szerint is jó hozzá, szóval nem az olaj a gond, valami más lesz sajnos... 

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A következő lenne a probléma, kérdés: az alábbi képen egy Z14XEP motor hűtővíztartályának a belseje látható. A jobb oldali kép két hónappal régebbi mint a bal oldali. Az autót februárban vettem 49 ezer kilométerrel kb. egy hónappal ezután készítettem a (jobb oldali) képet, most 54 ezer van benne. Olajcsere megvolt a vételt követően, elég koszos olaj jött le belőle. Az autó nem eszi az olajat, legalábbis annyit nem hogy a nívópálcán meglátszódjon. Nem hajtom, hosszú távokon használom, főutakon, max 90km/h.

Véleményem szerint valahol bejutott az olaj a hűtővízbe, valamelyik tömítés engedett, de csak nagyobb terhelésnél, amikor az előző tulajdonos használta.

A kérdésem hogy szerintetek ez reális? Mármint hogy nagyobb terhelés hatására valahol enged a tömítés, de ha nem kap ekkora igénybevételt akkor megtartja az olajat. Illetve ha teljesen letisztul a tartály akkor szerintem érdemes lenne lecserélni a hűtővizet. Mit gondoltok, valaki találkozott már ilyen esettel?

(http://kepfeltoltes.hu/view/160517/kep2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

kep2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Bár nem világít a check engine, de megnéztem van-e hibakód és a P034-es lambdaszonda hiba van. Töröltem, de visszajött. Viszont még mindig nem világít a check engine.

Kell ezzel foglalkoznom? Ki kell cserélnem? Vagy mit tanácsoltok?

2011-es 1.6-os, átlagfogyasztásom nem vészes, 7 liter körül van.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

On 18/05/2016 at 5:30, marton.csaba2 írta:

T Gola!

Az nem olaj.

A hűtőfolyadék és a gumicsöveik vesztek össze.

Le  kell cserélni az összes gumitömlőt, ha nem akarod, hogy valamelyik útközben kidurranjon.

Mielőtt nekiugranál az összes cső cserének, jelzem, hogy én is ilyen jelenséget tapasztaltam, és nekem előtte 1 évvel volt összes cső csere, úgyhogy nem a csövek okozzák.

Nálam hengerfej felújítás volt  a kosz megjelenése előtt, így valószínűleg a hengerfej leemelésekor olaj kerülhetett a víz járatokba, az került fel a tartályba. Esetleg nálad nem történt hasonló az előző tulajnál?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 08. at 16:57, pjotr írta:

Mielőtt nekiugranál az összes cső cserének, jelzem, hogy én is ilyen jelenséget tapasztaltam, és nekem előtte 1 évvel volt összes cső csere, úgyhogy nem a csövek okozzák.

Nálam hengerfej felújítás volt  a kosz megjelenése előtt, így valószínűleg a hengerfej leemelésekor olaj kerülhetett a víz járatokba, az került fel a tartályba. Esetleg nálad nem történt hasonló az előző tulajnál?

Nem tudok róla, de szerintem nem nyúltak a motorhoz, egyrészt semmi jelét nem látom hogy meglett volna bontva korábban, másrészt csak (valós) 49 ezer km volt benne mikor megvettem. Egyébként a tartályba ha belenézek akkor a víz felszínén nem látható olajfolt, csak a szélén valami trutyi, de az is kezd eltűnni, ahogy a képen is látható. Azt se értem hogy miért ült ki oda (lehet hogy télleg a csövek miatt). De akkor miért kezd eltűnni azóta mióta nálam van az autó?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.