Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Benzines motorokkal kapcsolatos kérdések


Qpack

Recommended Posts

1 óra, Bmájki írta:

Hali Mindenki! Kaptam két hibakódot, de sehol sem találom a megoldást. 1113 és 1217 légyszi segítsetek, hogy mik lehetnek. Köszi

P1113 Intake Resonance Switchover Solenoid Control Circuit :  Bevitel Resonance Átállás mágnesszelep vezérlő áramkör

P1217  Fuel Solenoid Response Time Too Long  :      Üzemanyag mágnesszelep válaszidő túl sokáig

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, Bmájki írta:

Hali Mindenki! Kaptam két hibakódot, de sehol sem találom a megoldást. 1113 és 1217 légyszi segítsetek, hogy mik lehetnek. Köszi

3 perce, astra 1 írta:

P1113 Intake Resonance Switchover Solenoid Control Circuit :  Bevitel Resonance Átállás mágnesszelep vezérlő áramkör

P1217  Fuel Solenoid Response Time Too Long  :      Üzemanyag mágnesszelep válaszidő túl sokáig

Nekem tök mást ír a táblázat:

P1113    IAT Sensor Open/Short

P1217    Pedal Position Sensor C Circuit Intermittent

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, outsider írta:

Nekem tök mást ír a táblázat:

P1113    IAT Sensor Open/Short

P1217    Pedal Position Sensor C Circuit Intermittent

 

15 órája, astra 1 írta:

Meg néztem a te információd a jó.:icon13:

Köszi uraim a gyors válaszokat! Akkor indul a kontakthiba keresés első körben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A Zafira A-nk lassan kuplung cserés lesz. Ez kb mennyibe fog kerülni. Ha jól tudom a kinyomó csapággyal együtt kell cserélni, és a szerelés sem könnyű munka.

Másik. A biztonsági öv visszahúzása nem nagyon megy. Egyszer hallottam valahol, csak ki/meg kell mosni. Ki tudom valahogy szerelni, illetve ezzel kapcsolatban tudtok segítséget adni?

Link to comment
Megosztás:

7 órája, logger írta:

A biztonsági öv visszahúzása nem nagyon megy. Egyszer hallottam valahol, csak ki/meg kell mosni. Ki tudom valahogy szerelni, illetve ezzel kapcsolatban tudtok segítséget adni?

Nem kell kiszerelni, elég ha kihúzod, ultraderm-es körömkefével megsúrolod, lemosod tiszta vízzel, hagyod megszáradni és kész. A művelet közben beleakaszthatod mondjuk az ajtó zárjába.

Link to comment
Megosztás:

Üdv.!

A termosztátom csere érett lett. X16SZR motor. Mindenképpen le kell bontani a vezérlést hogy hozzáférjek? Vagy kifér a termosztátház a vezérlés burkolatának meglazítása után (valahol olvastam, de hátha valaki tényleg így nyomja)? Illetve mit javasoltok milyen típust vegyek, gyárira gondoltam a cromaxból. 

Előre is köszi a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

12 perce, attila0022 írta:

Üdv.!

A termosztátom csere érett lett. X16SZR motor. Mindenképpen le kell bontani a vezérlést hogy hozzáférjek? Vagy kifér a termosztátház a vezérlés burkolatának meglazítása után (valahol olvastam, de hátha valaki tényleg így nyomja)? Illetve mit javasoltok milyen típust vegyek, gyárira gondoltam a cromaxból. 

Előre is köszi a segítséget! :)

Nem kell vezérlést bontani, burkolat mögé odalehet férni

Wahlert vegyél,lehet az a gyári is...

Link to comment
Megosztás:

9 perce, attila0022 írta:

Üdv.!

A termosztátom csere érett lett. X16SZR motor. Mindenképpen le kell bontani a vezérlést hogy hozzáférjek? Vagy kifér a termosztátház a vezérlés burkolatának meglazítása után (valahol olvastam, de hátha valaki tényleg így nyomja)? Illetve mit javasoltok milyen típust vegyek, gyárira gondoltam a cromaxból. 

Előre is köszi a segítséget! :)

Kifér, ha meglazítod a vezérműkerék szíjtárcsáját, elhúzod oldalra, lebontod az alsó burkolatot, és azt is elhúzod oldalra, de elég szűk a hely. De ténylegesen már ez is vezérlés bontásnak számít, mert ahogy áthúzod a tengelyről a csavarra a kereket, kissé belazul, szóval innentől kezdve már tökmindegy hogy azt a kereket fent hagyod vagy leveszed és akkor több hely van. Termosztátból pölö Wahler.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, zotya975 írta:

Kifér, ha meglazítod a vezérműkerék szíjtárcsáját, elhúzod oldalra, lebontod az alsó burkolatot, és azt is elhúzod oldalra, de elég szűk a hely. De ténylegesen már ez is vezérlés bontásnak számít, mert ahogy áthúzod a tengelyről a csavarra a kereket, kissé belazul, szóval innentől kezdve már tökmindegy hogy azt a kereket fent hagyod vagy leveszed és akkor több hely van. Termosztátból pölö Wahler.

Köszi! Hát ha lazítani kell a vez. kereket akkor inkább elugrok szerelőhöz vele.. nem bogarászom az utcán.. és Wahler ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok. Van egy 2002es Z16XE motorkódú 16 szelepes Astrám. Gyujtás után pár másodpercel halkan induló,majd hangosodó kattogó hangot hallat. Kicsit olyan a hangja mintha dízeles motor lenne benne. Alapgázon hangosan kattog de 1800-2000 fordulatnál elhalkul és majd megszünik. Néhány kilométer út megtétele után(bemelegedett motorral) halkabban kattog de nem hiszem hogy ez normális lenne. 133000 km-t ír az óra de nem tudom mennyi lehet benne valójában. Olaj,filterek,vízpumpa,szíjak és egyebek 2000 km-rel ezelőtt lettek cserélve de a kattogás nem szünt meg. Mi lehet a hiba? Szelepek vagy hidrotőke esteleg?

Link to comment
Megosztás:

44 perce, Matisz írta:

Sziasztok. Van egy 2002es Z16XE motorkódú 16 szelepes Astrám. Gyujtás után pár másodpercel halkan induló,majd hangosodó kattogó hangot hallat. Kicsit olyan a hangja mintha dízeles motor lenne benne. Alapgázon hangosan kattog de 1800-2000 fordulatnál elhalkul és majd megszünik. Néhány kilométer út megtétele után(bemelegedett motorral) halkabban kattog de nem hiszem hogy ez normális lenne. 133000 km-t ír az óra de nem tudom mennyi lehet benne valójában. Olaj,filterek,vízpumpa,szíjak és egyebek 2000 km-rel ezelőtt lettek cserélve de a kattogás nem szünt meg. Mi lehet a hiba? Szelepek vagy hidrotőke esteleg?

Milyen szűrők és milyen olaj van benne? Nekem is 2002-es Z16XE-m van 140k km-el... 

Link to comment
Megosztás:

8 órája, Matisz írta:

Sziasztok. Van egy 2002es Z16XE motorkódú 16 szelepes Astrám. Gyujtás után pár másodpercel halkan induló,majd hangosodó kattogó hangot hallat. Kicsit olyan a hangja mintha dízeles motor lenne benne. Alapgázon hangosan kattog de 1800-2000 fordulatnál elhalkul és majd megszünik. Néhány kilométer út megtétele után(bemelegedett motorral) halkabban kattog de nem hiszem hogy ez normális lenne. 133000 km-t ír az óra de nem tudom mennyi lehet benne valójában. Olaj,filterek,vízpumpa,szíjak és egyebek 2000 km-rel ezelőtt lettek cserélve de a kattogás nem szünt meg. Mi lehet a hiba? Szelepek vagy hidrotőke esteleg?

Normális.

Tank szellőztetőszelep kattog. Motortérben, menetirány szerinti jobb oldalon a torony mögött van. Ha zavar akkor be kell csomagolni valamilyen hangszigetelő anyaggal.

Link to comment
Megosztás:

19 órája, Janó32 írta:

Milyen szűrők és milyen olaj van benne? Nekem is 2002-es Z16XE-m van 140k km-el... 

A motor illetve az utastér levegőszűrője és olajszűrő lett cserélve de nem tudom milyen gyártótól származót tettek bele. Shell 10w40 olajat kapott. 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, gezoli írta:

Normális.

Tank szellőztetőszelep kattog. Motortérben, menetirány szerinti jobb oldalon a torony mögött van. Ha zavar akkor be kell csomagolni valamilyen hangszigetelő anyaggal.

Lecsekkoltam de abból semmilyen hangot nem hallottam. Készítettem egy videót,hamarosan feltöltöm és küldök linket. 

Link to comment
Megosztás:

9 perce, marton.csaba2 írta:

T Matisz!

"... Shell 10w40 ..."
Az említett olaj abba a motorba nem való.
Az aktuális olajkövetelmény GM dexos2 elfogadással rendelkező motorolaj.

A Shell GM dexos2 elfogadással rendelkező motorolajai:
Shell Helix Ultra ECT C3 5W-30,
Shell Helix Ultra Professional AG 5W-30.

Köszönöm a válszt! ...nem értem,hogy ilyeneket,hogy nem tud  a szerelőm?!  A korábban említett videó a motorról https://youtu.be/xd0upl5myGM

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Matisz írta:

A motor illetve az utastér levegőszűrője és olajszűrő lett cserélve de nem tudom milyen gyártótól származót tettek bele. Shell 10w40 olajat kapott. 

 

1 órával ezelőtt, Matisz írta:

Köszönöm a válszt! ...nem értem,hogy ilyeneket,hogy nem tud  a szerelőm?!  A korábban említett videó a motorról https://youtu.be/xd0upl5myGM

 

Mert olcsóbb, meg sajnos le vannak ragadva a 10w40-nél, gondolják ha 20 éve jó volt az E Kadett-be, akkor mehet a G Astra-ba... Az meg még nagyobb baj, h a hosszú csere intervallumot meg hajlamosak átvenni és kinyirni a motort. Előző tulaj nálam is 10w40-et kapott bele mindig a márkaszervizben, néha 26000km-ként, 10 évesen lehetett szétszedni a motort... Min. 5W30 vagy 5w40 z16xe-vel, max 15k km vagy 1év a csere ideje. Dexos2 felirat sem baj ha van a kenőanyagon...

Módosítva : Janó32
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1) Ha leszedem a vízpumpa csonkjáról a csövet, álló, hideg motornál, el fog ott nekem folyni a víz?

Márkaszervízben cseréltek már vízpumpát, de elfogott a gyanakvás, hogy műanyag idomos pumpát tettek ugyanúgy bele.

2) Esetleg, ha tudnátok még annyiban segíteni, hogy akinek fém csőcsonk van benne, ott a vízcső alatt levő, "anyaszerű " rész milyen színű? Sárgás, mint a jeladónál vagy szürke?

Kép alapján úgy látom a fémnek aranysárgásabb a színe.

Remélem sikerült valamennyire összemakogni, mit is szeretnék...

Módosítva : Cs. Zoltán
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Cs. Zoltán írta:

Sziasztok!

1) Ha leszedem a vízpumpa csonkjáról a csövet, álló, hideg motornál, el fog ott nekem folyni a víz?

Márkaszervízben cseréltek már vízpumpát, de elfogott a gyanakvás, hogy műanyag idomos pumpát tettek ugyanúgy bele.

2) Esetleg, ha tudnátok még annyiban segíteni, hogy akinek fém csőcsonk van benne, ott a vízcső alatt levő, "anyaszerű " rész milyen színű? Sárgás, mint a jeladónál vagy szürke?

Kép alapján úgy látom a fémnek aranysárgásabb a színe.

Remélem sikerült valamennyire összemakogni, mit is szeretnék...

Ha lehúzod a csövet, szivárog a víz. Le kell engedni egy kicsit belőle.

A fém csonk rézből van, tehát sárga. A szürke az műanyag.  

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.