Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
11 órája, Stofl írta:

Sziasztok! Valaki letudná írni frankón tutira a gyári Tagesfahrlicht relé működését? Ha jól bogozom ki a leírásokból, műszerfal világítást nem kapcsol.

Jól bogozod ki. 

Úgy működik hogy gyújtásra első és hátsó helyzetjelzőt kapcsol, majd indítás után amint megjön az olajnyomás (olajnyomás lámpa kialszik), elöl felkapcsolja a tompított világítást. Nem csak műszerfalvilágítást, hanem a rendszámtáblavilágítást sem kapcsolja be, és ermészetesen motor leállításakor minden kikapcsol. Mindezt a világításkapcsoló 0 állásában teszi, tehát ha menet közben nappali fényt használva rád esteledik, akkor csak simán "be" állásba fordítot a világításkapcsolót, és máris van műszerfalvilágításod is. Apró szépséghiba hogy a 0 és a be állás között ott a helyzetjelző, és amíg azon áttekered a világításkapcsolót, egy pillanatra el fog menni a világítás (illetve helyzetjelzőre vált), szóval lehetőleg ne vadveszélyes útszakaszon próbáld. :-)

 

Amúgy épp van egy felesleges ilyen nappali fény relém... :cool:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, tgabika76 írta:

Jól bogozod ki. 

Úgy működik hogy gyújtásra első és hátsó helyzetjelzőt kapcsol, majd indítás után amint megjön az olajnyomás (olajnyomás lámpa kialszik), elöl felkapcsolja a tompított világítást. Nem csak műszerfalvilágítást, hanem a rendszámtáblavilágítást sem kapcsolja be, és ermészetesen motor leállításakor minden kikapcsol. Mindezt a világításkapcsoló 0 állásában teszi, tehát ha menet közben nappali fényt használva rád esteledik, akkor csak simán "be" állásba fordítot a világításkapcsolót, és máris van műszerfalvilágításod is. Apró szépséghiba hogy a 0 és a be állás között ott a helyzetjelző, és amíg azon áttekered a világításkapcsolót, egy pillanatra el fog menni a világítás (illetve helyzetjelzőre vált), szóval lehetőleg ne vadveszélyes útszakaszon próbáld. :-)

 

Amúgy épp van egy felesleges ilyen nappali fény relém... :cool:

A Tranzitba is pont ilyen van.Állandóan ég a világítás.Hol lehet ez a relé? Szívesen kiszedném.Meg azt is ami bezárja magától az ajtókat ha elindulok.Kapok egy görcsöt ki sem tudnak szedni a kocsiból,csak ha szétverik :) 

Link to comment
Megosztás:

31 perce, tgabika76 írta:

Jól bogozod ki. 

Úgy működik hogy gyújtásra első és hátsó helyzetjelzőt kapcsol, majd indítás után amint megjön az olajnyomás (olajnyomás lámpa kialszik), elöl felkapcsolja a tompított világítást. Nem csak műszerfalvilágítást, hanem a rendszámtáblavilágítást sem kapcsolja be, és ermészetesen motor leállításakor minden kikapcsol. Mindezt a világításkapcsoló 0 állásában teszi, tehát ha menet közben nappali fényt használva rád esteledik, akkor csak simán "be" állásba fordítot a világításkapcsolót, és máris van műszerfalvilágításod is. Apró szépséghiba hogy a 0 és a be állás között ott a helyzetjelző, és amíg azon áttekered a világításkapcsolót, egy pillanatra el fog menni a világítás (illetve helyzetjelzőre vált), szóval lehetőleg ne vadveszélyes útszakaszon próbáld. :-)

 

Amúgy épp van egy felesleges ilyen nappali fény relém... :cool:

Köszönöm!!! A cél egy full automata világítás lenne. Ledes DRL nappalra, és fényérzékelővel lenne indítva az "éjszakai" mód. Ehhez az elképzeléshez gondoltam a gyári drl relére, hogy legkevésbé legyen szétbombázva az autó. Azt hittem, hogy a motorindítás jelet megszakítva a fényrelével gyújtásra menne a ledes, sötétedésre pedig a gyári drl relé kapcsolna minden világítást, az pedig ugye lekapcsolná a ledest.... Így viszont akkor a gyári megoldás nem jó. Van ötleted vagy bárki másnak a legnormálisabb megoldásra ezzel kapcsolatban?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Olvasgattam vhol, hogy érdemes megszakítani egy kapcsolóval az ODB2 csatlakozó vezetékét. Gondolok itt az autólopásra! Kérdés, hogy ez mennyire valós vagy egyáltalán érdemes-e ilyennel foglalkozni?! Ha érdemes, akkor melyik vezetéket kéne?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, totya írta:

Sziasztok! Olvasgattam vhol, hogy érdemes megszakítani egy kapcsolóval az ODB2 csatlakozó vezetékét. Gondolok itt az autólopásra! Kérdés, hogy ez mennyire valós vagy egyáltalán érdemes-e ilyennel foglalkozni?! Ha érdemes, akkor melyik vezetéket kéne?

Egyszerűbb a benzinpumpát kiiktatni aminek valahol a hátsó ülés alatt megy ki a tápja. Megkeresed, végigköveted a kábelt és teszel a tápra egy üzembiztos kapcsolót ahova akarsz. 

Link to comment
Megosztás:

18 órája, zotya975 írta:

Egyszerűbb a benzinpumpát kiiktatni aminek valahol a hátsó ülés alatt megy ki a tápja. Megkeresed, végigköveted a kábelt és teszel a tápra egy üzembiztos kapcsolót ahova akarsz. 

Aha, köszi! Az is egy megoldás lehet! :) Megnézem akkor ...

 

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tibi-mano írta:

Sziasztok

szerintetek a lambda szonda kábelébe be lehet toldani házilag vagy az valami spéci kábel?

Ránézésre sima kábelnek tűnik:):)

Sajna rövid a kábel,épp elér a csatlakozóig és sűrven lecsúszik a csatiról,s gondoltam toldok bele ha megoldható:):)

 

Ha jól tudom semmi extra, forrasztható (nem 100%), de biztos, hogy a megfelelő típus van beépítve? Mert elég fura, hogy nem ér el rendesen ameddig kell.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, astra 1 said:

melyik fűtés rendszer van a kocsiba behr vagy  delphi ? ha delphi akkor a zsalu mozgató motor vezetéke.vagy még esetleg a szivar gyújtó.

behr van benne (kapcsos doboz)

mondjuk az erdekes, hogy jelenleg, ha bekapcsolom a belso keringetest, akkor is jon a rostelyokon a levego... (termeszetesen a venti kikapcsolt allapotaban is)

Link to comment
Megosztás:

15 órája, astra írta:

azt szeretném kérdezni hogy a fényszóró állito motor javithato -e?

Ha leveszed a kupakját, akkor belülről rozsdás a IC és környezet? Rosszul tömít és beázik (gondolom én). Szerintem nem javítható, a NYÁK vezetősávjai is károsodnak, viszont a cseredarabot érdemes beszerelés előtt valamilyen pasztával körbetömíteni, hogy ne jöjjön elő többet ez a gond.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

9 órája, nzozz írta:

Ha leveszed a kupakját, akkor belülről rozsdás a IC és környezet? Rosszul tömít és beázik (gondolom én). Szerintem nem javítható, a NYÁK vezetősávjai is károsodnak, viszont a cseredarabot érdemes beszerelés előtt valamilyen pasztával körbetömíteni, hogy ne jöjjön elő többet ez a gond.

van 3 db-om de egy gram rozsda semmi kosz nincs benne hogy lehet kiprobálni kocsi nélkül?

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 06. 12. at 16:03, nzozz írta:

Ha jól tudom semmi extra, forrasztható (nem 100%), de biztos, hogy a megfelelő típus van beépítve? Mert elég fura, hogy nem ér el rendesen ameddig kell.

vagy csak a kipufodo volt cserélve és szarul van feltéve vagy nem tudom.

Odaér az csak csak annyira feszes hogy inditáskor ahiogy mozog a kipufogó egy idő után kirántja.

na majd megnézem,gondolom a hozzá veló van beszerelve:):)

Link to comment
Megosztás:

1 perc, OpelAtti írta:

Sziasztok!

Ma sikeresen megsütöttem a hátsó pótféklámpámat.

Kérdésem, valami olcsóbb megoldási tippetek nincsen?

Újat nem veszek, esetleg valami led szalag ami belefér?

Veszek egy ledes pótféklámpát, és annak a paneljét berakom?

Tipp?

Ezt azért fejtsd ki nekem bővebben. :D Mit csináltál vagy mi történt vele, miért kéne új? 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.