Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

7 órája, outsider írta:

Ne sérts meg... :-)
Ha kitoltam a keretet 3,5M-re (nem kertelek, hitel) akkor szóba jöhetett volna még Fiat Tipo. Nem néznek ki rosszul.
1.4 16V motorral talán kijön annyiból, de min. 1.6-ban gondolkodtam, az meg már 4.7-nél kezdődik.

Az a terv. :cool:

Ha küldesz egy linket privátban, lehet még meg is tudom nézni neked a verdát. Persze csak a kaposvárit :D

3 órája, Geopake írta:

A kollégám is vagy jó 8-10 éve ütötte el a cangást.Én 2006 óta dolgozom ott utána volt nem sokkal.

 

Ez még bőven a 2000-es évek előtt volt. Nem tudom milyen volt az ügyvédje, sok részlet nem maradt meg a dologból hisz szinte még gyerek voltam, de arra emlékszem hogy leültették.

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

5 órája, Janó32 írta:

A Logan-t nem szabad lenézni, meg a duster-t sem, már nem olyanok ezek mint az első generációs Daciak (Logan), nem rosszabb minőségű mint a G Astra. A Tipo kombi nekem is bejövős, csak az ár húzós... 

Akkor már tegyétek a sorba az új Ladákat is. :evilgrin::hehe:

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

17 órája, Geopake írta:

Én is Dustert veszek az Astra után szerintem.Nem akadok fel a garázs lejárón,Feltudok menni a kutyasulihoz.Betudok szállni rendesen a szar derekammal :) Évek óta olvasgatom a Duster topikot is a indexen.

Ebben a (jármű)kategóriában inkább ezt nézném.

1

2

 

14 órája, KMilán írta:

Akkor már tegyétek a sorba az új Ladákat is. :evilgrin::hehe:

:evilgrin::-)

Ne is mondd, eleinte semmit sem láttam a keresőkben a Ladák miatt.

11 órája, Janó32 írta:

A Ladákat még nem szabad ide venni, lényegesen minőségibb a Dacia. A szóban forgó összegért már sok szép és jó autót lehet venni, akár a prémium feeling is belefér ha bevállalja az ember... 

Azzal kezdtem a HA.hu-n a keresgélést (az elején még konkrét elképzelés nélkül), hogy mentem a bővített keresésre, és kizártam az összes Ladát, Daciát meg Renault-t :-)
Ebben a kérdésben nem tudok nem érzelmi alapon dönteni. Ha a Dacia nem román lenne, akkor azért nem venném meg mert francia... :) (had legyen ilyenformán "rasszista", és előítéletes)

Ha anno azt nézem, mit diktál az ész, akkor Swift I.-et vettem volna az Astra helyett. De szerettem volna kicsit kilépni a 80-as 90-es évek technikájából (beltér, vezetési élmény stb), és úgy érezni, hogy egy más autóba ülök át a korábbiakhoz képest. Ez úgy érzem sikerült. Valahol ez is a célom a következő váltásnál is.

Számomra a "premium feelingbe" semmilyen tekintetben nem fér bele a Dacia.

De jól mondtad, ebbe az összegbe már belefér, és reményeim szerint lesz is ilyen "feelingem".
Remélhetőleg  más, ténylegesen prémium márkáknak tartott autók plusz költségei és nyűgjei nélkül, ahol a többlet vételárat inkább a név, a presztízs illetve a valamiféle "magasabb rendű kasztba" való tartozás vágya indukálja. Na utóbbi nekem sosem volt a vágyam :)

Nekem leginkább a megbízhatóság a szempont, ha emellett van néhány extra az csak jó. Így jutottam el a jelenlegi koncepciómig.
Eddig többen megerősítettek abban, hogy ez jó döntés lenne.

Úgy döntöttünk, inkább szánunk többet egy kevesebbet futott fiatalabb autóra, hátha megkíméljük magunkat a szokásos használt autós szopókától, amiben eddig részünk volt.
Persze belenyúlni mindig bele lehet. De fiatalabb autóknál, a leinformálhatóság is jobb már...
Őszintén szólva én egy jó ideig az "új" verdát csak tankolni szeretném, meg olajat, szűrőket stb cserélni benne...

 

MÁS:

Számomra érdekesség:
Nem is tudtam, de van SOHC, hengerenként 4 szelepes motor is.
Tehát gyakorlatilag 1 vezérműtengelyel vezérelt (mint a sima 8 szelepes), de (4 hengerre) 16 szelepes motor...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Ebben a (jármű)kategóriában inkább ezt nézném.

1

2

 

:evilgrin::-)

Ne is mondd, eleinte semmit sem láttam a keresőkben a Ladák miatt.

Azzal kezdtem a HA.hu-n a keresgélést (az elején még konkrét elképzelés nélkül), hogy mentem a bővített keresésre, és kizártam az összes Ladát, Daciát meg Renault-t :-)
Ebben a kérdésben nem tudok nem érzelmi alapon dönteni. Ha a Dacia nem román lenne, akkor azért nem venném meg mert francia... :) (had legyen ilyenformán "rasszista", és előítéletes)

Ha anno azt nézem, mit diktál az ész, akkor Swift I.-et vettem volna az Astra helyett. De szerettem volna kicsit kilépni a 80-as 90-es évek technikájából (beltér, vezetési élmény stb), és úgy érezni, hogy egy más autóba ülök át a korábbiakhoz képest. Ez úgy érzem sikerült. Valahol ez is a célom a következő váltásnál is.

Számomra a "premium feelingbe" semmilyen tekintetben nem fér bele a Dacia.

De jól mondtad, ebbe az összegbe már belefér, és reményeim szerint lesz is ilyen "feelingem".
Remélhetőleg  más, ténylegesen prémium márkáknak tartott autók plusz költségei és nyűgjei nélkül, ahol a többlet vételárat inkább a név, a presztízs illetve a valamiféle "magasabb rendű kasztba" való tartozás vágya indukálja. Na utóbbi nekem sosem volt a vágyam :)

Nekem leginkább a megbízhatóság a szempont, ha emellett van néhány extra az csak jó. Így jutottam el a jelenlegi koncepciómig.
Eddig többen megerősítettek abban, hogy ez jó döntés lenne.

Úgy döntöttünk, inkább szánunk többet egy kevesebbet futott fiatalabb autóra, hátha megkíméljük magunkat a szokásos használt autós szopókától, amiben eddig részünk volt.
Persze belenyúlni mindig bele lehet. De fiatalabb autóknál, a leinformálhatóság is jobb már...
Őszintén szólva én egy jó ideig az "új" verdát csak tankolni szeretném, meg olajat, szűrőket stb cserélni benne...

 

MÁS:

Számomra érdekesség:
Nem is tudtam, de van SOHC, hengerenként 4 szelepes motor is.
Tehát gyakorlatilag 1 vezérműtengelyel vezérelt (mint a sima 8 szelepes), de (4 hengerre) 16 szelepes motor...

A prémium feelingbe én másra gondoltam, 2,5-2,7 millióért gyönyörű 10 év környéki benzines (még szívó és nem turbó) Audi A4 Avant vagy C Mercedes T van már. Azért én szeretném egyszer az életben elmondani, hogy kipróbáltam valami valóban prémium autót, birtokoltam és nem a városi legendák alapján mondok róluk véleményt. A fenntartásról annyit, hogy pl az A4 legtöbb alkatrésze közös a vele párhuzamos Octavia-val. Ha már itt tartunk, én Octaviat is néznék ennyiért, 2011-ig volt sima szívó és nem TSI, vagy valami KIA-Hyundai, azok a mostani Japán autók ha érted mire gondolok... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Janó32 írta:

A prémium feelingbe én másra gondoltam, 2,5-2,7 millióért gyönyörű 10 év környéki benzines (még szívó és nem turbó) Audi A4 Avant vagy C Mercedes T van már. Azért én szeretném egyszer az életben elmondani, hogy kipróbáltam valami valóban prémium autót, birtokoltam és nem a városi legendák alapján mondok róluk véleményt. A fenntartásról annyit, hogy pl az A4 legtöbb alkatrésze közös a vele párhuzamos Octavia-val. Ha már itt tartunk, én Octaviat is néznék ennyiért, 2011-ig volt sima szívó és nem TSI, vagy valami KIA-Hyundai, azok a mostani Japán autók ha érted mire gondolok... 

Én nem, ez abszolút nem motivál :) 
Maradok az eredeti koncepciómnál: megbízhatóság.
Másrészről vagyok annyira különc, hogy main stream "premium" márkák közül biztos nem választanék (Audi, BMW stb.)

Egy kombi CLA-t lehet elfogadnék, ha ingyen utánamdobnák :) (de pénzt nem adnék érte)
Tankoltam is a Maxx Motiont mostanában...

Német, pláne VW csoport (egy ideig) biztos nem kell...

KIA-Hyundai az újabbakban nem rossz
Egy volt kollégám beszállít nekik, és mondja, hogy ami a BMW-nek GM-nek megfelelő minőségi szint, az Hyundai-KIA csoportnak nem elég.
Mondták neki a koreaiak, hogy a Hyundai az igazi, a KIA-t az európaiaknak találták ki :)
De olyan autót keresek leginkább, amiről már van szervíztapasztalat. Mondjuk a népítélet is tele van idiótával, a vélemények fele kb használhatatlan :)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, outsider írta:

Én nem, ez abszolút nem motivál :) 
Maradok az eredeti koncepciómnál: megbízhatóság.
Másrészről vagyok annyira különc, hogy main stream "premium" márkák közül biztos nem választanék (Audi, BMW stb.)

Egy kombi CLA-t lehet elfogadnék, ha ingyen utánamdobnák :) (de pénzt nem adnék érte)
Tankoltam is a Maxx Motiont mostanában...

Német, pláne VW csoport (egy ideig) biztos nem kell...

KIA-Hyundai az újabbakban nem rossz
Egy volt kollégám beszállít nekik, és mondja, hogy ami a BMW-nek GM-nek megfelelő minőségi szint, az Hyundai-KIA csoportnak nem elég.
Mondták neki a koreaiak, hogy a Hyundai az igazi, a KIA-t az európaiaknak találták ki :)
De olyan autót keresek leginkább, amiről már van szervíztapasztalat. Mondjuk a népítélet is tele van idiótával, a vélemények fele kb használhatatlan :)

Én meg úgy vagyok ezzel, hogy nekem az autók/autózás mindig is sokkal több volt mint a nagy átlagnak (sőt, már-már családtag az autó), nem csak egy helyváltoztató eszközt láttam bennük. Tehát benzinvérüként aki imádja az autókat, had ne kellejen úgy leélnem az életem, hogy mindig átlag-idős kommersz autókat használok, igaz, az életem során eddig mindig az olcsó fenntarthatóság/megbízhatóság volt központban ha autót vettem mert mindig-minden fontosabb volt. Ellenben lassan eltűnnek az  általad sorolt márkák szívó benzinesei amik még megbízhatóak (nem beszélve a jó kis V6-ról és felfelé), így lassan tényleg igaz lesz, hogy aki lemarad az kimarad. Én elég keveset autózóm, azt viszont egyre inkább szeretném élménnyel vagy minőségibben  átélni (lehet tőlem Audi, MB, Lexus stb), emiatt nézegetem a 10év körüli fent/előzetesen felsorolt autókat (persze csak játék a gondolatokkal, bőven van más helye annak az összegnek, de ha nagyon akarnám vehetnék egyet, max mondjuk pl nem lesz új konyhabútor beépített gépekkel, nem lesz kész a térkövezett kocsibejáró távirányítós kapuval, nem lesz felújítva a garázs/műhely épület, csak valahogy ezeket fontosabbnak ítélem meg). Nem hinném, hogy egy Skoda-ban, Passat-ban lévő motor életben tartása Audi-ban annyival fájóbb lenne. Ez az érzés akkor fogja el igazán az autóbuzit, ha van szerencséje olyan autót használni és rájön hogy az mitől is egy más világ (februárban napokig használtam olasz rokon kombi C Mercedes-ét, és a 2.7 CDI motor full-full felszereltséggel megfűszerezve rámutatott arra, hogy az autózás nem ott van ahol én most tartok, nem arról szól). Kicsit olyan ez, hogy lehet szeretni a zenét/rajongani és néha elmenni a helyi diszkóba vagy egy koncertre (mondván , megléptük amit tudtunk ezen vágyunk kapcsán), meg el lehet menni Ibiza-ra lényegesen több pénzért, de mondanom sem kell melyik mennyi élményt ad majd...  Mindenhol ua zenét hallod majd, de ahogy megéled az nem mindegy. :cool:

Link to comment
Megosztás:

8 órája, outsider írta:

MÁS:

Számomra érdekesség:
Nem is tudtam, de van SOHC, hengerenként 4 szelepes motor is.
Tehát gyakorlatilag 1 vezérműtengelyel vezérelt (mint a sima 8 szelepes), de (4 hengerre) 16 szelepes motor...

A fordítottjáról már hallottam: DOHC 8 szelepes négyhengeres, ezt a Fiat használta a 124-esben és a 131-esben egyebek között.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Geopake írta:

Nem akarok öregebb kocsit mint az Astra.Nekem semmi bajom a francia technikával.Cégben is van egy jónéhány pár százezer km-rel.

 

Rosszul fogalmaztam. Nem "ezt", inkább "ilyet".

Az ilyen dobozos autókban előfordulnak meglepetések  (de nem csak azokban).
Lehet a Renaultban Fiat motor volt :)
Össze vissza adogatják egymásnak a motorokat. GM/Ford/Fiat/PSA

Nekem volt francia autóm, környezetemben is vannak páran. 
Kölcsönben is volt nálam egy jó ideig egy Megane.
Összességében több a rossz tapasztalat, de vannak kivételek.

A használt autó biznisz ilyen... Az előző tulajok által főzött levet isszuk (meg sokszor a tervezőkét).

15 órája, tgabika76 írta:

A fordítottjáról már hallottam: DOHC 8 szelepes négyhengeres, ezt a Fiat használta a 124-esben és a 131-esben egyebek között.

Ez SOHC 4 szelep/henger.

Honda_VTEC_SOHC.png

Honda_VTEC-E_Scheme-640x671.jpg

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokra, segítségetekre lenne szükségem! A tegnapi nappal ismét Opel tulajdonossá váltam (GSI után szabadon). Előre is elnézést ha rossz helyre - ide - írom, de több helyen is rábukkantam az utángyártott légzsákburkolat kontra duda nyomógomb csere dilemmának. Nem tudtam melyik a megfelelő topic, úgyhogy gondoltam itt és gyorsan rákérdezek a véleményetekre. Mivel nem voltam jártas a G Astra légzsák-duda kombóban, gondoltam milyen jól járok ha belealkudom a kereskedőnél a nyomógomb helyreállítási költségét, így tegnap boldogan mentem az autóért tudva, hogy ezzel sem lesz gondom. Azonban amikor átvettem, már láttam, hogy igen furcsán néz ki az általa "utángyártottként" beszerzett és beszerelt betét. Új, de más a színe és a mérte. Nem illeszkedik, fekszik fel tökéletesen a kormányra. Most, hogy már egészen mélyen beleástam magam az internet világába, jól el is keseredtem mert ahogy nézem, szinte csak roncsolással, belső fülek levágásával lehet ezt cserélni, így kérdéses a légzsák nyílása baleset esetén is. Ezt pár évvel ezelőtt már többen kérdezték is, de komoly választ sehol nem találtam az akkori kérdésekre. Most ennyi idő és tapasztalat távlatával mit tudtok javasolni? Azon túl, hogy csúnya színben, illeszkedésben nem foglalkozzak a "balkáni" szerelési móddal, vagy jöjjön inkább a bontott légzsákbetét és burkolat csere kapásból természetesen szakadt nyomógombbal?

Köszönök minden segítséget!

Link to comment
Megosztás:

6 órája, outsider írta:

Rosszul fogalmaztam. Nem "ezt", inkább "ilyet".

Az ilyen dobozos autókban előfordulnak meglepetések  (de nem csak azokban).
Lehet a Renaultban Fiat motor volt :)
Össze vissza adogatják egymásnak a motorokat. GM/Ford/Fiat/PSA

Nekem volt francia autóm, környezetemben is vannak páran. 
Kölcsönben is volt nálam egy jó ideig egy Megane.
Összességében több a rossz tapasztalat, de vannak kivételek.

A használt autó biznisz ilyen... Az előző tulajok által főzött levet isszuk (meg sokszor a tervezőkét).

Ez SOHC 4 szelep/henger.

 

Ilyenre meg nincs pénzem ami fiatal.Mondjuk a Dusterre sincs egyenlőre:) Lehet veszek az Astra mellé egy Nivát.

 

6 órája, outsider írta:

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Fortunás írta:

Sziasztok!

A tanácsotokra, segítségetekre lenne szükségem! A tegnapi nappal ismét Opel tulajdonossá váltam (GSI után szabadon). Előre is elnézést ha rossz helyre - ide - írom, de több helyen is rábukkantam az utángyártott légzsákburkolat kontra duda nyomógomb csere dilemmának. Nem tudtam melyik a megfelelő topic, úgyhogy gondoltam itt és gyorsan rákérdezek a véleményetekre. Mivel nem voltam jártas a G Astra légzsák-duda kombóban, gondoltam milyen jól járok ha belealkudom a kereskedőnél a nyomógomb helyreállítási költségét, így tegnap boldogan mentem az autóért tudva, hogy ezzel sem lesz gondom. Azonban amikor átvettem, már láttam, hogy igen furcsán néz ki az általa "utángyártottként" beszerzett és beszerelt betét. Új, de más a színe és a mérte. Nem illeszkedik, fekszik fel tökéletesen a kormányra. Most, hogy már egészen mélyen beleástam magam az internet világába, jól el is keseredtem mert ahogy nézem, szinte csak roncsolással, belső fülek levágásával lehet ezt cserélni, így kérdéses a légzsák nyílása baleset esetén is. Ezt pár évvel ezelőtt már többen kérdezték is, de komoly választ sehol nem találtam az akkori kérdésekre. Most ennyi idő és tapasztalat távlatával mit tudtok javasolni? Azon túl, hogy csúnya színben, illeszkedésben nem foglalkozzak a "balkáni" szerelési móddal, vagy jöjjön inkább a bontott légzsákbetét és burkolat csere kapásból természetesen szakadt nyomógombbal?

Köszönök minden segítséget!

Keress egy gyári bontottat ami szép.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Duster témában, nálunk van a cégnél 4 db, 3db 1.5 dci 4x4, 1 db 1.6 benzin fapad. Mindbe van már 60 ezer km, új korul óta itt vannak. Vegyesek voltak az érzelmeim, a terepre NIVA való, de a 4x4 Duster is tud meglepetéseket okozni. Fogyasztása közúton elég jó, terepen se eszik szerintem 5,5 nél többet. Rövidek a fokozatok, talán ennyi. de szépen megy ha kell autópálya tempóval is. Nálunk kapnak rendesen terepet, sima otthoni használatban szerintem elnyűhetetlen kategória, ha az ember odafigyel rá. Fogyasztásban is szerintem bőven 5 alá lehet vinni, bekapcsolt 2 kerékkel.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Kollágámnak van 1.5dCi Megane sedanja, talán vmi 180E km-el vette. Azzal volt már minden elképzelhető probléma. De fogyiban tényleg jó, országúton 4 alatt is el tud járni. (mennyit számít a kasztni ugye, ezért sem kéne nekem SUV, nem is használnám ki nyilván)

Amit megspórol vele, azt viszont többnyire szervízre költi... :)

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

34 perce, outsider írta:

Kollágámnak van 1.5dCi Megane sedanja, talán vmi 180E km-el vette. Azzal volt már minden elképzelhető probléma. De fogyiban tényleg jó, országúton 4 alatt is el tud járni. (mennyit számít a kasztni ugye, ezért sem kéne nekem SUV, nem is használnám ki nyilván)

Amit megspórol vele, azt viszont többnyire szervízre költi... :)

Ezeknek a motorjával még nem volt baja, pedig 30 ezrenként cserélték benne szakszervízben az olajat. Kapnak is rendesen a motorok, igaz kb. fél évet, aztán fél évet pihennek. De abban a fél évben minden van, azért írtam, hogy szélsőségesen is bírják. De 180 ezerig elmennek-e azt nem tudom. :) Minden esetre a fogyasztása tényleg jó.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

18 órája, Geopake írta:

Keress egy gyári bontottat ami szép.

Szia,

Köszönöm a tanácsot. Nem lesz egyszerű, de megpróbálom.

De hogy másnak is segítsünk esetleg aki még nem próbálta volna az utángyártott légzsákfedél - duda cseréjét. Oké, hogy ajánlod inkább a gyárit, de alapozzuk is valaki/valami tapasztalatra gagyi burkolat elvetését vagy csak ne merjünk vele próbálkozni. Most itt konkrétan pl. arra gondolok, hogy szinte minden ezzel foglalkozó videón azt lehet látni, hogy a gyári fedél két db. műanyag füllel van felrögzítve amit mindenki levág. Az új utángyártott fedelet pedig nem rögzíti ott semmi. Más is írta, hogy azért ez nem valószínű, hogy mérnöki tévedés. Valami funkciója kell, hogy legyen a két rögzített fülnek. Légzsák nyílás esetében pl. megfoghatja a fedelet, hogy ne repüljön bele a pacekba pl. Ilyesmire gondoltam....

Link to comment
Megosztás:

1,5dci Nálunk a cégnél jópár van, amivel járok 110le Kangoo, szinte új kora óta megvan, most 198000km van benne, és semmi hiba nem volt még vele. Nálam városba 7,0l körül van a fogyasztás. A kollégáknak van 2db Scenic 96le, nagyon gyenge, 180000km, ezeket két éve vettük. 5,5l fogyasztanak, az egyikbe lett cserélve egy olajhűtő, mert szétment, A másikba meg kettős tömegű.  Juke 110le 5,5l fogyaszt, ez vidékről jár fel, ez 107000km-es, valamennyit tekertek rajta...  Ebbe a turbo volt újítva. Olajat engedte, ebbe olyan 50000km ment bele. Megane Scenic 250000km 80 valahány lóerős, ezt tavaly adtuk el, azzal nem volt gond. 6,5l körül elment az is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, snec írta:

1,5dci Nálunk a cégnél jópár van, amivel járok 110le Kangoo, szinte új kora óta megvan, most 198000km van benne, és semmi hiba nem volt még vele. Nálam városba 7,0l körül van a fogyasztás. A kollégáknak van 2db Scenic 96le, nagyon gyenge, 180000km, ezeket két éve vettük. 5,5l fogyasztanak, az egyikbe lett cserélve egy olajhűtő, mert szétment, A másikba meg kettős tömegű.  Juke 110le 5,5l fogyaszt, ez vidékről jár fel, ez 107000km-es, valamennyit tekertek rajta...  Ebbe a turbo volt újítva. Olajat engedte, ebbe olyan 50000km ment bele. Megane Scenic 250000km 80 valahány lóerős, ezt tavaly adtuk el, azzal nem volt gond. 6,5l körül elment az is.

Nálunk van a cégbe sok francia meg olasz.Ducato,Jumpy-k.Scudo-k,Berlingo.Nem sok baj van velük.Az egyig HDi-be 400 ezer km van.Még bontatlan a motorja.Igaz hogy itt ott rozsdás de ütve vágva vannak.Nincs gazdájuk.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Fortunás írta:

Szia,

Köszönöm a tanácsot. Nem lesz egyszerű, de megpróbálom.

De hogy másnak is segítsünk esetleg aki még nem próbálta volna az utángyártott légzsákfedél - duda cseréjét. Oké, hogy ajánlod inkább a gyárit, de alapozzuk is valaki/valami tapasztalatra gagyi burkolat elvetését vagy csak ne merjünk vele próbálkozni. Most itt konkrétan pl. arra gondolok, hogy szinte minden ezzel foglalkozó videón azt lehet látni, hogy a gyári fedél két db. műanyag füllel van felrögzítve amit mindenki levág. Az új utángyártott fedelet pedig nem rögzíti ott semmi. Más is írta, hogy azért ez nem valószínű, hogy mérnöki tévedés. Valami funkciója kell, hogy legyen a két rögzített fülnek. Légzsák nyílás esetében pl. megfoghatja a fedelet, hogy ne repüljön bele a pacekba pl. Ilyesmire gondoltam....

Na ehhez nem tudok hozzászólni.Nekem még az eredeti fedél van rajta jó gombokkal.Az biztos ha kiszakad akkor keresek egy jó gyárit.Nem kísérletezgetek hogy nyílik-e vagy nem balesetnél.

Link to comment
Megosztás:

16 perce, Geopake írta:

Na ehhez nem tudok hozzászólni.Nekem még az eredeti fedél van rajta jó gombokkal.Az biztos ha kiszakad akkor keresek egy jó gyárit.Nem kísérletezgetek hogy nyílik-e vagy nem balesetnél.

Szóval felhívtam a kereskedőt, hogy mit tud a dologról, hogy történt a csere honnan, kivel. Abszolút segítőkészen és normálisan elmondta, hogy figyi. Gyáriban új na az a lehetetlen, utángyártottban meg ezek a kínai vackok vannak, amiket tök mindegy hogy honnan szerzel be, mind ott készül. Az én esetemben a Rac..g Bazá..ól rendelt egy 6000,- Ft-os áron értékesítő megbízható emberkétől, de hát akkor is ez van sajnos. A fekete az nem fekete, hanem valami fakó, inkább koptatott sötétszürke színű, sajnos itt-ott elálló méretproblémás darab. Ha ezel együtt tudunk élni, akkor nincs szakadt duda gomb. A légzsák témában is helyretett, ott meg annyi a történet, hogy a videókon látható patent - ami két műanyag fület fog - az nem a fedelet tartja. Ütközéskor a kigyengített alsó rész hagyja el magát és nem vágódik bele az egész a pacekba.

Remélem tudtam azoknak is segíteni egy kicsit, akik gondolkodnak az egyre több helyen felbukkanó 5-6000,- Ft-os áron megvásárolható jól kinéző kormányfedélben. Ha a méretpontatlansággal és a kicsit eltérő színnel megbarátkozunk, akkor nem lesz szakadt a duda gomb. Én ha tehetném, inkább választanám a szakadt dudát....C'est La Vie

Link to comment
Megosztás:

1 óra, Fortunás írta:

Szóval felhívtam a kereskedőt, hogy mit tud a dologról, hogy történt a csere honnan, kivel. Abszolút segítőkészen és normálisan elmondta, hogy figyi. Gyáriban új na az a lehetetlen, utángyártottban meg ezek a kínai vackok vannak, amiket tök mindegy hogy honnan szerzel be, mind ott készül. Az én esetemben a Rac..g Bazá..ól rendelt egy 6000,- Ft-os áron értékesítő megbízható emberkétől, de hát akkor is ez van sajnos. A fekete az nem fekete, hanem valami fakó, inkább koptatott sötétszürke színű, sajnos itt-ott elálló méretproblémás darab. Ha ezel együtt tudunk élni, akkor nincs szakadt duda gomb. A légzsák témában is helyretett, ott meg annyi a történet, hogy a videókon látható patent - ami két műanyag fület fog - az nem a fedelet tartja. Ütközéskor a kigyengített alsó rész hagyja el magát és nem vágódik bele az egész a pacekba.

Remélem tudtam azoknak is segíteni egy kicsit, akik gondolkodnak az egyre több helyen felbukkanó 5-6000,- Ft-os áron megvásárolható jól kinéző kormányfedélben. Ha a méretpontatlansággal és a kicsit eltérő színnel megbarátkozunk, akkor nem lesz szakadt a duda gomb. Én ha tehetném, inkább választanám a szakadt dudát....C'est La Vie

Akkor inkább egy ilyet bele.

http://www.carstyling.hu/magazin/szerviz/opel-suzuki-dudagomb-javitas-csere-7545

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A Francia autó témához:Cimbimhez most vittek javításra egy egyöt décéji megányét. 2010-es autó, egygazdás, 130e km van benne. CSAK prémium gázolajjal jártak vele, hidegen nó padló, 10 ezrenként olajcsere. ÉS most főtengelycsapágyas lett a teknika :-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.