Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

20 órája, zotya975 írta:

A tengely bordás és kúpos is. Ha rá van szorulva, akkor rajta marad még a csavar leszedése után is. csavarlazító, majd felhajtod, és óvatosan próbálod még tovább hajtani. Ha nem jön össze akkor szerzel vagy csinálsz két karos csapágy lehúzatót. Egy darab laposvasba, zárt szelvénybe 3 lyukat fúrsz, két kapupántcsavar feje bemegy szerintem a kar csonkja alá, a középső csavart meg tekered ellenanyával befelé...mint ez csak kisebb méretekben:

 

Reggel gyorsan lőttem pár fotót mobillal. Látható, hogy a menetes rész után egy fém henger van.  Nem tudom, hogy ez egy alátét csak vagy egy fém tengely.  A lényeg, hogy a műanyag ablaktörlő kar teljesen jól mozgatható ezen, de lehúzni nem tudtam.

2w6aosn.jpg

 

 

Link to comment
Megosztás:

2 órája, nyolc8 írta:

Sziasztok!

Nekem is Caravan hátsó ablaktörlő kérdésem lenne, a kar háromból két alkalommal picivel a vízszintes állapot alatt áll meg mikor lekapcsolom azt. Kézzel mozgatva van egy kis holtjátéka a karnak a tengelye körül (a lapát vége kb 1cm-t mozog el az ablakon, de nem lötyög a kar a tengelyen). És mintha lerázódna a kar szép lassan, ha nem nyúlok hozzá egy ideig, akkor szép lassan pár hét alatt lemászik a lapát vége az üveg aljáig, a gumi keretig. Ilyenkor úgy orvosolom a problémát hogy addig kapcsolgatom a hátsó ablaktörlőt, míg be nem áll nagyjából a vízszintes helyzetbe. Egyszerűen rakjam arrébb egy kicsivel a kart a tengelyen (már ha fogazott a tengely?) vagy komolyabb a probléma? Mitől tud lerázódni? A motor rossz vagy kikopott valami? Hogy lehet az hogy találomra mégis beáll normális helyre? Van valakinek tapasztalata ilyen jelenséggel?

Egyébként sok autón látom ezt a "hátsó ablaktörlő lejjebb áll mint kéne" jelenséget...

Alapban azt mondanám, hogy simán rakd pár fognyit feljebb a kart, de akárkivel beszéltem eddig, mind azt mondta, hogy elég nehéz leszedni, és nekem is ez a tapasztalatom eddig. :)

Link to comment
Megosztás:

6 órája, cac írta:

 

Reggel gyorsan lőttem pár fotót mobillal. Látható, hogy a menetes rész után egy fém henger van.  Nem tudom, hogy ez egy alátét csak vagy egy fém tengely.  A lényeg, hogy a műanyag ablaktörlő kar teljesen jól mozgatható ezen, de lehúzni nem tudtam.

 

 

 

Hát tök úgy néz ki mintha a fém rész rá lenne rohadva a tengelycsonkra és azon már elmozdult volna a műanyag. 

Link to comment
Megosztás:

Mi van akkor, ha veszek egy másik autót, de a mostani még megvan.

Ekkor nyilván az új autóra a KGFB-t A0 bónusszal tudom megkötni. De az mostani autót meg később eladnám...

Tesóm azt mondta, ilyenkor ha eladtam a másikat, a régi bónuszt át lehet vinni az új autóra... Most B9-ben vagyok

Feltételezem, hogy ilyenkor annál a biztosítónál lenne érdemes megkötni az A0-ás szerződést, akinél a B9 a legjobb áron van, hogy át tudjam vinni (ha egyáltalán lehet), és ha átviszem, jó árban legyen...
Mert menet közben elvileg nem lehet biztosítót váltani...

Van valakinek ezzel tapasztalata?

A célszerű az lenne, ha a jelenlegi bónuszomat át tudnám vinni az újra (már vásárláskor), és a régire meg az A0-t...
Így ha eladom a régit, az a szerződés simán megszűnik...

Erre van mód?

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

31 perce, outsider írta:

Mi van akkor, ha veszek egy másik autót, de a mostani még megvan.

Ekkor nyilván az új autóra a KGFB-t A0 bónusszal tudom megkötni. De az mostani autót meg később eladnám...

Tesóm azt mondta, ilyenkor ha eladtam a másikat, a régi bónuszt át lehet vinni az új autóra... Most B9-ben vagyok

Feltételezem, hogy ilyenkor annál a biztosítónál lenne érdemes megkötni az A0-ás szerződést, akinél a B9 a legjobb áron van, hogy át tudjam vinni (ha egyáltalán lehet), és ha átviszem, jó árban legyen...
Mert menet közben elvileg nem lehet biztosítót váltani...

Van valakinek ezzel tapasztalata?

A célszerű az lenne, ha a jelenlegi bónuszomat át tudnám vinni az újra (már vásárláskor), és a régire meg az A0-t...
Így ha eladom a régit, az a szerződés simán megszűnik...

Erre van mód?

BÓNUSZ ÁTVEZETÉSE ÚJ AUTÓRA

Amennyiben egy használt autót eladunk, jó esély van rá, hogy viszonylag rövid időn belül veszünk egy másikat. Az is meglehetősen gyakori, hogy az eladás pillanatában már van egy másik autónk.

Felmerül a kérdés, hogy az eladott autóval addig gyűjtött bónuszunkkal mi lesz? Átvihető a bónusz fokozat egy másik autóra?

A válasz: IGEN. Az eladott autóval megszerzett bónusz fokozat 2 éven belül átvihető egy másik, alacsonyabb bónusz fokozatú autóra. (Fontos részlet, hogy a bónusz fokozat kizárólag azonos kategóriában vihető át, azaz nem használható fel a személygépjárműre szerzett bónusz fokozat tehergépjárműre).

  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎09‎.‎24‎. at 15:32, cac írta:

Urak, valaki tud valami jó módszert a Caravan hátsó ablaktörlő motöorjának a kiszerelésére?
Maga a motor könnyen lecsavarozható a csomagtartó ajtóról, de az ablaktörlő lapátot sehogy sem tudom leszedni. A kettő között ott az üveg, amit nem szívesen török ki. :)

Húzzam vagy csavarjam? :)

Sajnos nekem is le kellett szednem, mert ahol a lapátnak van a helye, egy darab hiányzott. A kar a tengelyre rá van rohadva. Én csak lefűrészelni tudtam. Előtte próbáltam rozsdaoldót, WD40-et stb... De maradt. Feszegettem: semmi. Próbáltam csapágylehúzóval, letört egy darab a műanyagból. A fém rész kb. 1,5 cm hosszú, a műanyag pedig 3 cm körül van. Tehát a lehúzó nem a fémen, hanem a takaró műanyagon fekszik fel, amit le is tört. Az új lapát tengelyén nincs borda, csak kúp, ami akkor lesz bordás, amikor ráhúzod a bordás tengelyre. Valószínűleg a motor tengelye acél, a kar tengelye pedig alumínium és ezért rohad össze ennyire.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, outsider írta:

http://www.inautonews.com/report-psa-might-cut-opel-engines

"believe the engines developed in Rüsselsheim are also not that good as the ones made at Citroen and Peugeot factories"

:-)

Ennyi. Szentgotthárd záróra?

Kétlem. Méghozzá azért nem, mert a kapacitásra szükségük van, szóval nem Opel, de PSA motorokat eztán is kell majd gyártani. Inkább a mérnököknek van félnivalójuk...

Egyébként azért akar gyorsan szabadulni a PSA az Opel-technikától, mert hiába az Oeplnél fejlesztették ki azokat, a licensz a GM-é, így az a fura helyzet áll fenn, hogy az új Opel-PSA vállalatóriásnak minden egyes felhasznált Opel-motor után licenszdíjat kell fizetniük a GM felé...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 órája, goose írta:

Ezt hogy tudom betenni a G be kókányolás nélkül?

Hát... Elvileg mindegyik ülésben megvan a helye (egy kör alakú lyuk a háttámla oldalán), de hogy biztos lehess benne, le kéne húznod a huzatot a háttámláról. Az első ülés hátoldalán, a háttámla alján, ahol az ülőlappal találkozik, szét lehet pattintani a huzat két felét, aztán felfelé óvatosan meghámozni az ülést, hogy megtaláld a rögzítési pontokat. Persze a végleges szerelésnél majd ki kell vágni a kárpitot mindenképp...

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, tgabika76 írta:

Kétlem. Méghozzá azért nem, mert a kapacitásra szükségük van, szóval nem Opel, de PSA motorokat eztán is kell majd gyártani. Inkább a mérnököknek van félnivalójuk...

Egyébként azért akar gyorsan szabadulni a PSA az Opel-technikától, mert hiába az Oeplnél fejlesztették ki azokat, a licensz a GM-é, így az a fura helyzet áll fenn, hogy az új Opel-PSA vállalatóriásnak minden egyes felhasznált Opel-motor után licenszdíjat kell fizetniük a GM felé...

Meglátjuk.

A mérnököknek németben van félnivalójuk. Ott folyik a fejlesztés. Ha itt marad termelés, akkor ugyanúgy kell a support...

Bár korábban még az volt, hogy a németek átállnak az elektromos hajtás fejlesztésre...

Szerk.

Mindenesetre elég sz#r duma, hogy a psa motorok hűde jobbak...

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

8 perce, outsider írta:

Meglátjuk.

A mérnököknek németben van félnivalójuk. Ott folyik a fejlesztés. Ha itt marad termelés, akkor ugyanúgy kell a support...

Bár korábban még az volt, hogy a németek átállnak az elektromos hajtás fejlesztésre...

Szerk.

Mindenesetre elég sz#r duma, hogy a psa motorok hűde jobbak...

A HDI jó konstrukció a kategóriájában, ellenben a benzines turbós motorjaik... A szívó benzinek még csak-csak de az elektronika... Nálam a K Astra-val/-nál véget ér az Opel-ezés... 

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Krajcso írta:

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül, hogy ennek az alkatrésznek mi a GM száma?

https://kephost.com/image/BWzD

Vagy a hivatalos neve mi, mert nem találom sehol.

A kocsi alján, a középdob mellett van, a hangszigetelőt rögzíti és az egyiket elhagytam.

Abból hogy két ( illetve már csak egy) fül van rajta arra gondolok hogy felfelé pattan lefelé meg tekerni kell, bár az nem látszik hogy a csap alatta menetes-e. ha igen nem lenne jó helyette ilyen? https://cromax.hu/rogzito_patent_tuzfalra_opel_astra_g_1998-2009_36246

Link to comment
Megosztás:

42 perce, zotya975 írta:

Abból hogy két ( illetve már csak egy) fül van rajta arra gondolok hogy felfelé pattan lefelé meg tekerni kell, bár az nem látszik hogy a csap alatta menetes-e. ha igen nem lenne jó helyette ilyen? https://cromax.hu/rogzito_patent_tuzfalra_opel_astra_g_1998-2009_36246

Pontosan, felfele pattan, lefelé csavarni kell (a csap menetes volt egyszer régen).

Amit linkeltél, majdnem jó, de annak nem sík a felfekvő része sajnos.

Lehet inkább nagy alátét és műanyag anya lesz végül, ha nem találok ilyet sehol.

Link to comment
Megosztás:

9 perce, Krajcso írta:

Pontosan, felfele pattan, lefelé csavarni kell (a csap menetes volt egyszer régen).

Amit linkeltél, majdnem jó, de annak nem sík a felfekvő része sajnos.

Lehet inkább nagy alátét és műanyag anya lesz végül, ha nem találok ilyet sehol.

Műanyag anya van több helyen is F-en is, pölö a kiegyenlítő tartályt is ilyen fogja, meg a kerékjárati ívben elöl a dobbetétet. Pölö: https://www.bfsbolt.hu/muanyag-anya-bmw-mini-opel-vw-41278z-7101

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

3 órája, Krajcso írta:

Sziasztok!

Nem tudja véletlenül, hogy ennek az alkatrésznek mi a GM száma?

https://kephost.com/image/BWzD

Vagy a hivatalos neve mi, mert nem találom sehol.

A kocsi alján, a középdob mellett van, a hangszigetelőt rögzíti és az egyiket elhagytam.

http://kepkezelo.com/images/mj6qm6g9d8wfm4o89icn.jpg

http://kepkezelo.com/images/afolb3nlghi1u6b3xzlm.jpg

Módosítva : astra 1
  • Köszi! 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.