Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumi, felni kérdések


GABBE

Recommended Posts

18 órája, csicsó írta:

Olvastam idei tesztet,dicsérik a goodyeart:icon13:sztem megéri azt a plusz 15-18 ezret "akármilyen sok vagy kevés az autópálya":-)

Szép a dicséret, de....

a lényeg az hogy, az említett gumi B B 71 :icon13: mutatókkal rendelkezik egyébként....., tényleg megéri.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, flali írta:

Szép a dicséret, de....

a lényeg az hogy, az említett gumi B B 71 :icon13: mutatókkal rendelkezik egyébként....., tényleg megéri.

Nekem a Good Year NCT-m a végére 85 ös lett :)  Ahogy kopott úgy hangosodott.Már azt hittem csapágyas lett a kocsi.Aztán mondta a gumis,hogy ez ilyen fajta.

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek tapasztalata a négyévszakos gumikkal. (Most vettem egy Astra G 1.4-t és téli gumi van rajta, de már unom a szereltetési őrületet, a tároltatást, stb.) Konkrétan nem tudok dönteni a Michelin Cross Climate és a Vredestein Quatrac 5 között. Minden "feltételnek megfelelek". Nem az érdekelne, hogy kinek ajánlott, hanem az, hogy konkrétan milyen, hogy viselkedik, ilyesmik, stb. Köszönöm a válaszokat előre is.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, NW1 írta:

sziasztok,

8 éves múlt a gumi és ma a jobb elsőn 2 "horpadást" találtam egymás felett: az egyik oldalfalon úgy 5 forintos átmérőjű, a másik 1 forintos méretű. Szálszakadás lenne, azonnali kuka?

Szia, már a korából adódóan is csere érett a gumi, akármilyen jó rajta a mintázat állapota/mélysége. Ennyi idő alatt már kellően bekeményedik a gumi és nem kopik, jobban csúszik. Ha repedés ha dudor van rajta akkor az már lehet potenciális veszélyforrás. Szerintem ejts útba egy gumiszervizt és ott nézesd meg, biztosat csak ők tudnak mondani

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

11 órája, NW1 írta:

sziasztok,

8 éves múlt a gumi és ma a jobb elsőn 2 "horpadást" találtam egymás felett: az egyik oldalfalon úgy 5 forintos átmérőjű, a másik 1 forintos méretű. Szálszakadás lenne, azonnali kuka?

8 éves korban már "illik"lecserélni egy gumit

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 13. at 10:44, cilv27 írta:

Van valakinek tapasztalata a négyévszakos gumikkal. (Most vettem egy Astra G 1.4-t és téli gumi van rajta, de már unom a szereltetési őrületet, a tároltatást, stb.) Konkrétan nem tudok dönteni a Michelin Cross Climate és a Vredestein Quatrac 5 között. Minden "feltételnek megfelelek". Nem az érdekelne, hogy kinek ajánlott, hanem az, hogy konkrétan milyen, hogy viselkedik, ilyesmik, stb. Köszönöm a válaszokat előre is.

Mindegyik jó választás. Múlt télen kapott szülők autója Cross Climate-et, nagyon elégedettek vele. (Ha számít, pont a múlt téli teszten a négyévszakosok közt az említett gumi futott be győztesnek.)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 05. 15. at 8:21, Janó32 írta:

Mindegyik jó választás. Múlt télen kapott szülők autója Cross Climate-et, nagyon elégedettek vele. (Ha számít, pont a múlt téli teszten a négyévszakosok közt az említett gumi futott be győztesnek.)

Nekem is bevált eddig a Cross Climate, de most már van a Cross Climate+. Utána kérdeztem a Michelin chat-en, azt írta a néni, hogy változtattak a keveréken, hogy jobb legyen hóban a tapadás. Szóval csak ajánlani tudom, mert nekem ezzel a keverékkel se akadt hóban problémám, és az ára miatt nem is tervezem még vagy 5-6 évig lecserélni.

Link to comment
Megosztás:

20 órája, AstryG írta:

Melyik a legkisebb ET ami még jól mutat az Astra alatt? 

Mekkora (milyen széles) felninél? Meg ugye az is relatív hogy mi az hogy "jól mutat"?

Nekem 7.5" széles felnijeim vannak ET35-el, de hátul kellett alá oldalanként 14mm nyomtávszélesítő, így éppen a sárvédő síkjában van. Szerintem ez mutat jól, amelyik autón ennél beljebb van a kerék, arról nekem mindig a vasúti kocsi jut eszembe: széles bódé, és keskeny nyomtáv. :D

A jobb oldali képen látszik a jelenlegi állapot, a bal oldali a nyomtávszélesítő nélküli verzió:

 

before_after_pogi.jpg

Link to comment
Megosztás:

3 órája, tgabika76 írta:

Mekkora (milyen széles) felninél? Meg ugye az is relatív hogy mi az hogy "jól mutat"?

Nekem 7.5" széles felnijeim vannak ET35-el, de hátul kellett alá oldalanként 14mm nyomtávszélesítő, így éppen a sárvédő síkjában van. Szerintem ez mutat jól, amelyik autón ennél beljebb van a kerék, arról nekem mindig a vasúti kocsi jut eszembe: széles bódé, és keskeny nyomtáv. :D

A jobb oldali képen látszik a jelenlegi állapot, a bal oldali a nyomtávszélesítő nélküli verzió:

 

before_after_pogi.jpg

Igen ezt valóban elfelejtettem leírni. 16" vagy 17" felni, 7" szélességben mondjuk. Az nem tetszik nekem sem, hogy a kerék eléggé bent van hátul a sárvédő pereméhez képest. A sedan-nak meg masszív popsija van és még furcsábban néz ki így :) Ha ET 40es felnit teszek alá valamelyik méretben azzal nem lesz semmi probléma? Nem fog beleérni a gumi a betétbe? Illetve kintebb lesz a pereme a kisebb ET miatt mint a gyári?

Jó az utánna kép, királyul néz ki!

Link to comment
Megosztás:

20 órája, AstryG írta:

Igen ezt valóban elfelejtettem leírni. 16" vagy 17" felni, 7" szélességben mondjuk. Az nem tetszik nekem sem, hogy a kerék eléggé bent van hátul a sárvédő pereméhez képest. A sedan-nak meg masszív popsija van és még furcsábban néz ki így :) Ha ET 40es felnit teszek alá valamelyik méretben azzal nem lesz semmi probléma? Nem fog beleérni a gumi a betétbe? Illetve kintebb lesz a pereme a kisebb ET miatt mint a gyári?

Jó az utánna kép, királyul néz ki!

Az utána képen 7.5" széles felni van ET35-el és 14mm nyomtávszélesítővel. Ehhez képest ha 7"-os felnit akarsz ET40-el és nyomtávszélesítő nélkül, akkor az 25mm-rel beljebb lesz mint amit látsz. A gyáritól persze így is 14mm-rel kijjebb lesz, de láthatod hogy bőven nem fog beleérni, szóval feleslegesen aggódsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

16" 7" széles ET 35-ös alufelni elfér g astra caravan alatt? Van valakinek ilyen felnije fennt? 

Nekem most 15" ET 38-as van alatta,így 1,7 cm van a gumi külső része és a hátsó dobbetét között.

A fentebb említett felni nem ér bele az ívbe?

Módosítva : bocs
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.